ελληνική μουσική
    741 online   ·  210.849 μέλη

    Τι σας κάνει να θυμώνετε;

    back_in_black
    09.07.2006, 14:37
    Θυμώνω με πολλά πράγματα αλλα κυρίως θύμωνω με τον εαυτό μου όταν δεν μπορεί να εκφράσει τον θυμό του και αναγκάζομαι να τα κρατάω μέσα μου!!
    iris-the-black
    09.07.2006, 14:45
    Τα μπάζα του σχολείου μου που φτιάχνουν τα μαλλιά τους σαν την Μαρία Αντουαννέτα (και χειρότερα), που βάζουν σοβάδες στην μούρη τους (μεικ απ), βάφονται σαν κλόουν, ντύνονται τουλάχιστον με 500 ευρώ και σκάνε μύτη με παντόφλα-σαγιονάρα...Επίσης, οι σημερινή πορεία της μουσικής...Θα επανέλθω..
    nana
    09.07.2006, 15:06
    Η αχαριστια και η ελλειψη σεβασμού, είναι δύο λογοι που θα με κάνουν να θυμώσω πολυ.
    .
    meltica
    09.07.2006, 15:19
    Μπορεί να ακουστεί κλισέ, αλλά αυτό που με κάνει να γίνομαι έξαλλη είναι τα ψέματα. Και όσο και να ακούγεται περίεργο θύμωνω το ίδιο πολύ τόσο με ένα σημαντικό όσο και με ένα ανούσιο και άκακο ψέμα. Πραγματικά δεν βρισκώ το λόγο να υπάρχουν... Η ειλικρίνια είναι η καλύτερη οδός για την ψυχική ηρεμία όλων. Και ας λένε πως αν υπάρχει ανάγκη πρέπει να λέγονται ψέματα. Δεν συμφωνώ με αυτό.

    Υ.Γ 1)Η απόκρυψη της αλήθειας φυσικά και είναι ψέματα!
    2) Δεν είμαι αγία... Φυσικά και λέω και γω ψέματα. Αλλά αισθάνομαι φοβερές τύψεις μετά.
    Amelie
    09.07.2006, 15:34
    Πολλά, πάρα πολλά:από την έλλειψη σεβασμού και την αδιαφορία μέχρι οτιδήποτε συμβαίνει και βλέπουμε να περνά από μπροστά μας στα δελτία ειδήσεων ή στο δρόμο.Επίσης, καταστάσεις που ακόμα δεν έχω ζήσει αλλά που θα μπορούσαν να με θυμώσουν άνετα.
    iris-the-black
    09.07.2006, 15:44
    Το μέλος Amelie στις 09-07-2006 στις 15:34 έγραψε...
    Παράθεση:

    Πολλά, πάρα πολλά:από την έλλειψη σεβασμού και την αδιαφορία μέχρι οτιδήποτε συμβαίνει και βλέπουμε να περνά από μπροστά μας στα δελτία ειδήσεων ή στο δρόμο.Επίσης, καταστάσεις που ακόμα δεν έχω ζήσει αλλά που θα μπορούσαν να με θυμώσουν άνετα.


    σωστηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηη
    kerkyraia
    16.07.2006, 17:17
    Ολα τα ξενερωτα απο το σχολειο μου που πιστευουν πως για να δειξεις πως αξιζεις πρεπει τα ρουχα σου να ειναι μαρκες και να το παιζεις καποιος.Επισης οταν πειραζουν τα πραγματα μου.Οταν ειναι καποιος αχαριστος και δεν μου δειχνει τον σεβασμο που του δειχνω και εγω...τοτε τα παιρνω πολυ αγρια και εχω φτασει σε σημειο να χαστουκισω γιατι καποιος υπηρξε τοσο αναιδης που προσεβαλε την οικογενεια και το ειναι μου...
    sindy-windy
    16.07.2006, 17:29
    συμφωνω με την αποψη των περισσοτερων, θυμωνω και εκνευριζομαι με κατι 12χρονα πρωτακια στο σχολειο, που καθονται ολη μερα στο μπανιο και βαφονται, φορανε το τελευταιο κομματι της μοδας και χτενιζονται λες και πανε σε δεξιωση....(νομιζω οτι καποιος πρεπει να τους επισημανει, πως πανε σχολειο και οχι στη πασαρελα)
    Ozzakos
    16.07.2006, 17:32
    O ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΑΙ Η ΚΑΛΟΜΟΙΡΑ......
    iris-the-black
    16.07.2006, 20:29
    Το μέλος sindy-windy στις 16-07-2006 στις 17:29 έγραψε...
    Παράθεση:

    συμφωνω με την αποψη των περισσοτερων, θυμωνω και εκνευριζομαι με κατι 12χρονα πρωτακια στο σχολειο, που καθονται ολη μερα στο μπανιο και βαφονται, φορανε το τελευταιο κομματι της μοδας και χτενιζονται λες και πανε σε δεξιωση....(νομιζω οτι καποιος πρεπει να τους επισημανει, πως πανε σχολειο και οχι στη πασαρελα)


    αυτο ακριβως εννοω...ετσι..πρεπει να τους ενημερωσουμε για την λειτουργια του σχολειου...
    korgy
    16.07.2006, 21:11
    με κανει να θυμωνω...


    η ελλειψη επικοινωνιας
    η αδιαφορία
    ο σταρχιδισμος
    η ελλιψη υπευθυνοτητας

    τα υπολοιπα πχ ντυσιμο ,ιδεωδη κλπ ειναι δευτερευοντα....
    nikos_f3n
    17.07.2006, 11:35
    Τα παντα, αλλα πανω απ' ολα οι γονεις μου που ειναι οτι πιο ξενερωτο κυκλοφορει.
    Απο την στιγμη που πηρα τα ντραμς μου κρατουν μουτρα γιατι δεν θα διαβαζω για το τει λενε. Ενω αν δεν τα ειχα θα διαβαζα.....

    Use your illusions

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : nikos_f3n στις 17-07-2006 11:36 ]


    sunwing
    24.07.2006, 00:03
    Η ειρωνεία και η αχαριστία μου ειναι αποκρουστικά
    Marianthi24
    24.07.2006, 00:18
    Το Ψέμα
    NaStaZiA
    24.07.2006, 02:09
    Το μέλος Ozzakos στις 16-07-2006 στις 17:32 έγραψε...
    Παράθεση:

    O ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΑΙ Η ΚΑΛΟΜΟΙΡΑ......




    mazi souuuuuuuu!!!
    Epishs para polu... h axaristia,oi 'dh8en', oi mesimerianes ekpompes me olous tous 'teleious kai alan8astous krites kai epikrites' kai oi apeiroi maintanoi me tautotita montelou-tragoustria/is (kai me onomata tupou tzela,tzoulia,tzesika,sasa,lola,lora kai dn summazeuetai) !!!eleos :P

    ouf ta eipa kai kse8umana

    FiLLLLLLLLLLLakia (Ala kalomoira) :P


    margo
    24.07.2006, 02:47
    Η αδικία μπορεί ακόμα να με θυμώσει......
    Αυτό βέβαια είναι πρόβλημα δικό μου γιατί η αδικίες συνεχίζονται ανενόχλητες παρ΄όλο το θυμό μου!!


    να και μια φράση του william blake για το θυμό και πως να τον αντιμετωπίσει κανείς


    Ήμουν θυμωμένος με το φίλο μου
    είπα το θυμό μου,κι ο θυμός μου έσβησε.
    Ήμουν θυμωμένος με τον εχθρό μου
    δεν είπα το θυμό μου κι ο θυμός μου φούντωσε.



    F_ANGEL
    11.08.2006, 01:10
    Από που να αρχίσω κι από που να τελειώσω...
    vero
    11.08.2006, 01:20
    Οταν δεν παω σωστα με το savoir vivre
    Sweetdreamer
    12.08.2006, 23:14
    Η αδικία, το ψέμα που πλασάρεται ως η μοναδική αλήθεια λες και είναι δυνατόν να υπάρχει μοναδική κι απόλυτη αλήθεια, ο εαυτός μου όταν βυθίζομαι στην αδράνεια {όχι απαραίτητα με αυτή τη σειρά}.....
    vero
    13.08.2006, 00:26
    Το μέλος Ozzakos στις 16-07-2006 στις 17:32 έγραψε...
    Παράθεση:

    O ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΑΙ Η ΚΑΛΟΜΟΙΡΑ......



    Συμφωνωωωωωωωω