ελληνική μουσική
    709 online   ·  210.831 μέλη

    Τι σας κάνει να θυμώνετε;

    evonni
    13.08.2006, 03:13
    Η αδικία. Όλα αυτά τα αλλοπρόσαλλα που συμβαίνουν γύρω μου στο βωμό του χρήματος και δεν μπορώ να κάνω κάτι για να τα αλλάξω: πόλεμοι, πείνα, φτώχια, αναξιοκρατία κόκ...
    atrixospi8ikos
    14.08.2006, 01:40
    H upokrisia...
    altamira
    14.08.2006, 03:26
    Τίποτα.
    Μερικά που συμβαίνουν με κάνουν να γελάω.
    Shamriella_
    29.08.2006, 18:02
    Πάνω από όλα με ενοχλεί η αδιαφορία για τους άλλους και τα άλλα. Και οι συντηρητικοί άνθρωποι...
    lovehim
    09.09.2006, 00:46
    ta panta
    melkat06
    09.09.2006, 11:41
    Γενικά είμαι άνθρωπος που εκνευρίζεται εύκολα...
    Αυτό που με θυμώνει όμως, είναι κυρίως η βλακεία!
    Και των άλλων αλλά ακόμη περισσότερο η δική μου! Όταν συμπεριφέρομαι βλακωδώς....! μπλιάχ!

    poison_girl
    09.09.2006, 13:22
    το σχολειοοοοοο
    iris-the-black
    09.09.2006, 15:10
    Atoma pou den xerun pws na piasoun mia ki8ara kai pou to paizun metalades na mou lene oti den exw idea apo ki8ara enw me xwrizun molis 2 xronia apo to ptuxio...
    E-L-E-O-S!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    iris-the-black
    11.09.2006, 16:03
    Τρελα...Μπαινω σημερα Αρσακειο...Βλεπω τις κοτες και τα trendονια με το μαλλι γλαστρα-σφηκοφωλια, τις βερμουδες και την παντοφλα και τα περνω...Δεν μπορω να καταλαβω...Δουλευονται μεταξυ τους ή μας δουλευουν ολους;;!!
    poison_girl
    12.09.2006, 01:56
    Το μέλος iris-the-black στις 11-09-2006 στις 16:03 έγραψε...
    Παράθεση:

    Τρελα...Μπαινω σημερα Αρσακειο...Βλεπω τις κοτες και τα trendονια με το μαλλι γλαστρα-σφηκοφωλια, τις βερμουδες και την παντοφλα και τα περνω...Δεν μπορω να καταλαβω...Δουλευονται μεταξυ τους ή μας δουλευουν ολους;;!!




    πωπωωωωωωωωω!μη τα περνεις βρε εγω κανω τρελα γελια οταν τα βλεπω αυτα!!!!ξεχασες ενα απαραιτητο αξεσουαρ τη longchamp!!!ο συνδυασμος βερμουδα σαγιοναρα ΣΚΟΤΩΝΕΙ!!!!ΕΛΕΟΣ!!!κ η απαντηση΄....νομιζουν οτι μας δουλευουν!!!!
    EffieKakaflika
    12.09.2006, 09:56
    Τα πισώπλατα μαχαιρόματα και όταν κάποιος τα θέλει όλα δικά του...
    iris-the-black
    12.09.2006, 16:19
    Το μέλος poison_girl στις 12-09-2006 στις 01:56 έγραψε...
    Παράθεση:

    Το μέλος iris-the-black στις 11-09-2006 στις 16:03 έγραψε...
    Παράθεση:

    Τρελα...Μπαινω σημερα Αρσακειο...Βλεπω τις κοτες και τα trendονια με το μαλλι γλαστρα-σφηκοφωλια, τις βερμουδες και την παντοφλα και τα περνω...Δεν μπορω να καταλαβω...Δουλευονται μεταξυ τους ή μας δουλευουν ολους;;!!




    πωπωωωωωωωωω!μη τα περνεις βρε εγω κανω τρελα γελια οταν τα βλεπω αυτα!!!!ξεχασες ενα απαραιτητο αξεσουαρ τη longchamp!!!ο συνδυασμος βερμουδα σαγιοναρα ΣΚΟΤΩΝΕΙ!!!!ΕΛΕΟΣ!!!κ η απαντηση΄....νομιζουν οτι μας δουλευουν!!!!



    Ετσι!!!!!!!!!!!!!!!!!Τελικα...τους δουλευουμε εμεις!!!!!
    Har--rY
    12.09.2006, 17:09
    Αυτό που με κάνει να θυμώνω είναι η dial-up σύνδεση μου της οποίας η μέγιστη ταχύτητα τελευταία είναι 31,2 kpbs
    alagi_katestimenou
    14.09.2006, 00:53
    ο θυμός των άλλων!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    nalpha
    14.09.2006, 12:39


    Η ΕΠΑΡΣΗ που κουβαλούν πολλοί άνθρωποι ανευ λόγου και ουσίας...

    Τελικά ένας τενεκές όσο πιο άδειος είναι ΤΟΣΟ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΘΟΡΥΒΟ ΚΑΝΕΙ...!



    ΜΟΥ ΛΕΙΠΟΥΝ Η ΜΑΝΙΝΑ,Η ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΚΑΙ Η ΠΑΤΤΥ ΤΗΣ ΕΦΗΒΕΙΑΣ ΜΟΥ....

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : nalpha στις 14-09-2006 12:41 ]


    Evanthia
    23.09.2006, 03:47
    θυμώνω πολύ βλέποντας ανθρώπους να βρίσκουνε πάντα δικαιολογίες για το φέρσιμό τους,μ'αυτούς που δεν είναι ειλικρινείς ούτε με τον εαυτό τους ούτε με τους άλλους. τους θεωρώ υποκριτές και ανθρώπους αποφεύγουν τις δύσκολες καταστάσεις χωρίς να το προσπαθήσουνε το θέμα..
    thank
    23.09.2006, 20:17
    Με το "να παιρνουν την αλήθεια μου και να την κάνουν λιώμα". Οχι (μόνο) με την πολιτική προέκταση του Νιόνιου. Γενικά. Οταν η γνώμη μου, η στάση μου, ή άποψή μου κατακρεουργείται, παραμορφώνεται. Οταν μπαίνουν παράσιτα στις συνχνότητές μου. Θα μου πειτε "Νομίζεις πως ..." Ε ναι προφανώς. Ειναι δυσδιάκριτα τα όρια ανάμεσα στο ποιος παραμορφώνει (εγώ ή οι άλλοι ...) Και με μένα τα βάζω (εννοείται).

    Επίσης, όταν ενώ πολλά πράγματα (άνθρωποι, καταστάσεις κλπ) ενώ κάνουν μπάμ με την πρώτη, πως δεν μου ταιριάζουν - ας το πουμε έτσι - εγώ, εκεί στο πείσμα να δώ τι μπορεί να γίνει, πως μπορεί να βγεί κάτι σαν "σύνθεση" Και με τις αναλύσεις μου και με εκτίμιση πολλών παραμέτρων και με τα όλα μου. Ε ... και μετά .. πολλές φορές, λέω "γιατί" ? Εκεί με εκνευρίζω αφάνταστα.

    Καλά, τα όσα συμβαίνουν γύρω μου κλπ κλπ, εννοείται - κοινωνικά και πολιτισμικά κυρίως - αλλά αναφέρθηκαν και άλλοι σε αυτό.

    Και επίσης, οι ανταγωνισμοί. Απίστευτο (και από μένα εννοείται, αλλά γενικά μαλλον το έχω δουλέψει). Απίστευτο πράγμα. Απόλυτα ερμηνέυσιμο, κατανοητό. Αλλά βαρετό. Απίστευτα βαρετό και εκνευρεστικό. Ειδικά στις σχέσεις (φιλικές και ερωτικές), στο εργασιακό περιβάλλον κλπ κλπ.

    Α ναι και διάφορα, όπως,
    - "γιατί εσύ και όχι εγώ" ,
    - "απόδειξέ μου πως δεν εισαι ελέφαντας επειδή εγω σου λέω πως εισαι" ,
    - "αυτό που έκανες σημαίνει αυτό και το άλλο και το άλλο" (ώπα βρε ψυχολόγε)

    ... και άλλες συνταγές και δεδομένα που κυκλοφορούν από τα περιοδικά μέχρι τις συζητήσεις "ψαγμένων τύπων" και τόσο εύκολα χρησιμοποιούν εκφράσεις, χαρακτηρισμούς, έννοιες και τα σχετικά ... λες και ειναι οι άρχοντες της ψυχολογίας, της κοινωνιολογίας και όλων των ανθρωπιστικών επιστημών.

    επίσης, απίστευτα οι ξερόλες και αυτοί που δεν το κλείνουν ποτε .. μα παντα βρίσκουν ένα θεμα και παντα έχουν κάτι σχετικό να πουν .. δεν ακούνε, - και μετά βέβαια βγαίνουν εξαντλημένοι - Αλλά εγώ τι φταίω ?

    στόπ, γιατι πήρα φόρα (και ήδη έχω σκεφτεί καμμιά 10ριά ακόμα).
    vero
    24.09.2006, 00:54
    Το μέλος Evanthia στις 23-09-2006 στις 03:47 έγραψε...
    Παράθεση:

    θυμώνω πολύ βλέποντας ανθρώπους να βρίσκουνε πάντα δικαιολογίες για το φέρσιμό τους,μ'αυτούς που δεν είναι ειλικρινείς ούτε με τον εαυτό τους ούτε με τους άλλους. τους θεωρώ υποκριτές και ανθρώπους αποφεύγουν τις δύσκολες καταστάσεις χωρίς να το προσπαθήσουνε το θέμα..



    Συμφωνω!!!!
    poison_girl
    14.10.2006, 23:50
    οι εκλογεεεεεεεες!
    GinaDanis
    21.10.2006, 02:49
    Παράθεση:

    Το μέλος thank στις 23-09-2006 στις 20:17 έγραψε...

    Με το "να παιρνουν την αλήθεια μου και να την κάνουν λιώμα". Οχι (μόνο) με την πολιτική προέκταση του Νιόνιου. Γενικά. Οταν η γνώμη μου, η στάση μου, ή άποψή μου κατακρεουργείται, παραμορφώνεται. Οταν μπαίνουν παράσιτα στις συνχνότητές μου. Θα μου πειτε "Νομίζεις πως ..." Ε ναι προφανώς. Ειναι δυσδιάκριτα τα όρια ανάμεσα στο ποιος παραμορφώνει (εγώ ή οι άλλοι ...) Και με μένα τα βάζω (εννοείται).

    Επίσης, όταν ενώ πολλά πράγματα (άνθρωποι, καταστάσεις κλπ) ενώ κάνουν μπάμ με την πρώτη, πως δεν μου ταιριάζουν - ας το πουμε έτσι - εγώ, εκεί στο πείσμα να δώ τι μπορεί να γίνει, πως μπορεί να βγεί κάτι σαν "σύνθεση" Και με τις αναλύσεις μου και με εκτίμιση πολλών παραμέτρων και με τα όλα μου. Ε ... και μετά .. πολλές φορές, λέω "γιατί" ? Εκεί με εκνευρίζω αφάνταστα.

    Καλά, τα όσα συμβαίνουν γύρω μου κλπ κλπ, εννοείται - κοινωνικά και πολιτισμικά κυρίως - αλλά αναφέρθηκαν και άλλοι σε αυτό.

    Και επίσης, οι ανταγωνισμοί. Απίστευτο (και από μένα εννοείται, αλλά γενικά μαλλον το έχω δουλέψει). Απίστευτο πράγμα. Απόλυτα ερμηνέυσιμο, κατανοητό. Αλλά βαρετό. Απίστευτα βαρετό και εκνευρεστικό. Ειδικά στις σχέσεις (φιλικές και ερωτικές), στο εργασιακό περιβάλλον κλπ κλπ.

    Α ναι και διάφορα, όπως,
    - "γιατί εσύ και όχι εγώ" ,
    - "απόδειξέ μου πως δεν εισαι ελέφαντας επειδή εγω σου λέω πως εισαι" ,
    - "αυτό που έκανες σημαίνει αυτό και το άλλο και το άλλο" (ώπα βρε ψυχολόγε)

    ... και άλλες συνταγές και δεδομένα που κυκλοφορούν από τα περιοδικά μέχρι τις συζητήσεις "ψαγμένων τύπων" και τόσο εύκολα χρησιμοποιούν εκφράσεις, χαρακτηρισμούς, έννοιες και τα σχετικά ... λες και ειναι οι άρχοντες της ψυχολογίας, της κοινωνιολογίας και όλων των ανθρωπιστικών επιστημών.

    επίσης, απίστευτα οι ξερόλες και αυτοί που δεν το κλείνουν ποτε .. μα παντα βρίσκουν ένα θεμα και παντα έχουν κάτι σχετικό να πουν .. δεν ακούνε, - και μετά βέβαια βγαίνουν εξαντλημένοι - Αλλά εγώ τι φταίω ?

    στόπ, γιατι πήρα φόρα (και ήδη έχω σκεφτεί καμμιά 10ριά ακόμα).



    ΥΠΕΡΟΧΑ ΑΛΗΘΙΝΟ!