ελληνική μουσική
    805 online   ·  210.833 μέλη
    ph
    28.03.2006, 22:17
    Παρακολουθώ, ενώ σερφάρω κι όλας, τα βραβεία Αρίων.

    Με έκπληξη διαπίστωσα, πως σύμφωνα με τα εν λόγω βραβεία, καλύτερος λαικός τραγουδιστής για τη χρονιά που πέρασε ήταν ο Γιάννης Πλούταρχος και όχι ο Δημήρης Μητροπάνος ή ο Γιάννης Πάριος που ήταν επίσης υποψήφιοι. Η Πέγκυ Ζήνα (που είναι και στην επιτροπή) ανακοίνωσε χωρίς καμμία επιφύλαξη το αποτέλεσμα, μες την καλή χαρά. Του χρόνου μπορεί να βγει καλύτερος συνθέτης ο Θεοφάνους από το Χατζιδάκι, θα βρουν τρόπο...

    Και μόνο αυτό αρκεί για να καταλάβουμε για τι βλακεία πρόκειται.

    ΄Οσοι διαβάζετε και τα δικά μου σχόλια εδώ μέσα, θα ξέρετε πως συχνά υπερασπίζομαι και το λεγόμενο "εμπορικό" τραγούδι. Εδώ όμως σηκώνω τα χέρια ψηλά. Τα βραβεία είναι ηλίθια και καθαρά τηλεοπτικής ποιότητας...

    Είναι δυνατόν μια σπουδαία λαική τραγουδίστρια (ανεξαρτήτως ρεπερτορίου) σαν την Κατερίνα Στανίση, να συναγωνίζεται με την Αποστολία Ζώη?

    Τα βραβεία αυτά, που είναι καλά διοργανωμένα και έχουν έναν έξοχο παρουσιαστή, συμβάλλουν στην παραπληροφόρηση και στην αμορφωσιά. Δε βλέπω την Αλεξίου φέτος από κάτω. Βλέπω την Ελένη Μενεγάκη με τον άντρα της. Απορώ πως θα βραβευθεί η Δόμνα Σαμίου ή η Μαρινέλλα.

    Γκρινιάζουμε για τη Γιουροβίζιον, που στο κάτω κάτω δεν την επινοήσαμε εμείς, αλλά θα έπρεπε να διαμαρτυρηθούμε έντονα για τη σάχλα των συγκεκριμένων βραβείων. Ο πνευματικός κόσμος της χώρας θα έπρεπε να σταματήσει αυτό το σούργελο, όπου κυριαρχούν οι τηλεοπτικές περσόνες και σαν άλλοθι, κανονικά σαν άλλοθι, χρησιμοποιούνται κάποια ονόματα με βάρος και μέγεθος, για να μεταδοθεί το βολικό για τις εταιρείες σύνθημα "η μουσική είναι μία''. Ε δεν είναι μία.




    ph
    28.03.2006, 22:31

    Α είναι και η Χαρούλα κάτω. Κύριε ελέησον πια...
    W4TT4N4B3
    28.03.2006, 23:32
    Quote:

    Το μέλος ph στις 28-03-2006 στις 22:17 έγραψε:

    Ο πνευματικός κόσμος της χώρας θα έπρεπε να σταματήσει αυτό το σούργελο,






    Ο ποιος????


    rompa
    29.03.2006, 01:23
    Έλεος γίατί μονίμως γκρινιάζουμε?? Οι διοργανωτές φταίνε που οι μισοί καλλιτέχνες δεν πάνε? Τι δηλαδή πιστεύεις ότι δεν τους καλούν?Σε πείραξε η Μενεγάκη?Να δώσει ένα βραβείο πήγε.Εμένα με ενόχλησαν οι τόσες απουσίες που κούραζαν τον εκάστοτε απονεμητή και τον παρουσιαστή
    malastrana
    29.03.2006, 01:37
    Τα θερμότερά μου συγχαρητήρια στον Κύριο Παντελή Θαλασσινό και στον Κύριο Φίλιππο Πλιάτσικά...(και όχι φυσικά επειδή βραβεύτηκαν)...

    Και λιγότερο στον Πλούταρχο, που κι αυτός τους έφτυσε αλλά πιό ευγενικά...

    (κατά τ' άλλα θα μπορούσα να προσθέσω πολλά σ' όσα ολόσωστα λέει ο φίλος ph, αλλά βαριέμαι...)
    aggeliki
    29.03.2006, 01:49
    Πήγε,δεν πήγε...Και γιατί πήγε...Κουράστηκα!!!

    Από τη μια καλά είναι αν μην πάει ο τάδε αλλά από την άλλη αφού το-μεγάλο- κοινό των βραβείων αυτών είναι κάποια δεκαεξάχρονα,που πιθανότατα δεν ξέρουν τι τους γίνετε από ελληνική μουσική,καλύτερα να βλέπουν την "Αλεξίου" και την κάθε "Αλεξίου" παρά οποιοδήποτε άλλο παρτσακλό!
    Διότι ως γνωστόν η τηλεόραση κάνει καλή πλύση στον εγκεφαλό μας!



    Και τελικά βλέπω δεν είμαστε και λίγοι εμείς που τα είδαμε...

    Σε παραπλανω με στιχους...ψευτικους


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : aggeliki στις 29-03-2006 01:53 ]
    anastasisk
    29.03.2006, 02:11
    Συγνώμη βρε παιδιά.Ακόμα ασχολείστε με τα Αρίων και τα κάθε Αρίων?Δεν το χωράει ο νους μου..συγνώμη αλλά ότι δε μ'ενδιαφέρει,δεν το συζητάω αλλά δεν άντεξα άλλο με το να μιλάτε για ΓιουροΒΙΖΙΟΝ και Αρίων.Δεν θέλω να παρεξηγηθώ αλλά......τα λέω καλοπροαίρετα ολ'αυτά.ΑΠΟΡΩ γιατι εφ'όσον δεν "σας κάνουν κι εσάς" δεν τα αφήνετε?Γιατί αναλώνεστε?Με σεβασμό προς εσάς.
    Funky_goat
    29.03.2006, 02:31
    Quote:

    Το μέλος dijo στις 28-03-2006 στις 16:08 έγραψε:

    Ακόμα πιο άδικο είναι να ψηφίζεις υποχρεωτικά τρεις υποψηφίους και οπωσδήποτε και στις 28 κατηγορίες.




    Sorry αλλά τώρα το είδα..
    Όχι, έχεις άδικο.. έχεις δεί αυτό που στέλνουν για να ψηφισει ο καθένας? δεν θυμάμαι πόσες υποψηφιότητες είναι, αλλα σίγουρα είναι πάνω απο 20 σε κάθε κατηγορία.. δεν δικαιολογείται αυτό λοιπόν..


    Εντάξει, δεν με χαλούσαν τα Αρίων.. ένα θέαμα ήταν χωρίς ουσία και τπτ περισσότερο.Αφου αρεσει σε κάποιους καλώς.
    ΑΑΑΑΑαλλα σήμερα απο την ιστορική εκείνη στιγμή που ο Sakis αποφάσισε να κάνει το The blowers daughter σε "δεν μπορώ να πάρω τα μάτια μου απο εσένα" έκλεισα την τηλεόραση και έκρυψα το τηλεκοντρόλ!
    dijo
    29.03.2006, 03:02
    Ολόκληρη η παράγραφος από το άρθρο του Φώτη Απέργη έχει ως εξής:

    * Ακόμα πιο άδικο είναι να ψηφίζεις υποχρεωτικά τρεις υποψηφίους και οπωσδήποτε και στις 28 κατηγορίες. Κι είναι άδικο για τους καλούς δίσκους. Τι να την κάνει ο Δημήτρης Μητροπάνος την ψήφο μου για τον καλύτερο «λαϊκό δίσκο», όταν, για να είναι έγκυρη, θα πρέπει να προκρίνω κι άλλους δύο μετριότερους συνυποψήφιούς του; Φαύλος κύκλος...


    Όσες κι αν είναι οι υποψηφιότητες, γιατί να είναι κάποιος υποχρεωμένος να ψηφίσει κάτι που δεν του αρέσει;
    Funky_goat
    29.03.2006, 03:29
    Χάλια μαύρα τα έχουν κάνει..
    Xάλια μαύρα είναι και οι κατηγορίες μες στο μυαλό των περισσότερων πιστεύω..
    Θεοποιούνται καποιοι, υποβαθμίζονται κάποιοι άλλοι..Απλά κάποια ονόματα δεν θα έπρεπε να αγγίζονται.
    rouli726
    29.03.2006, 10:32
    Quote:

    Το μέλος ph στις 28-03-2006 στις 22:17 έγραψε:

    Παρακολουθώ, ενώ σερφάρω κι όλας, τα βραβεία Αρίων.

    Με έκπληξη διαπίστωσα, πως σύμφωνα με τα εν λόγω βραβεία, καλύτερος λαικός τραγουδιστής για τη χρονιά που πέρασε ήταν ο Γιάννης Πλούταρχος και όχι ο Δημήρης Μητροπάνος ή ο Γιάννης Πάριος που ήταν επίσης υποψήφιοι. Η Πέγκυ Ζήνα (που είναι και στην επιτροπή) ανακοίνωσε χωρίς καμμία επιφύλαξη το αποτέλεσμα, μες την καλή χαρά. Του χρόνου μπορεί να βγει καλύτερος συνθέτης ο Θεοφάνους από το Χατζιδάκι, θα βρουν τρόπο...

    Και μόνο αυτό αρκεί για να καταλάβουμε για τι βλακεία πρόκειται.

    ΄Οσοι διαβάζετε και τα δικά μου σχόλια εδώ μέσα, θα ξέρετε πως συχνά υπερασπίζομαι και το λεγόμενο "εμπορικό" τραγούδι. Εδώ όμως σηκώνω τα χέρια ψηλά. Τα βραβεία είναι ηλίθια και καθαρά τηλεοπτικής ποιότητας...

    Είναι δυνατόν μια σπουδαία λαική τραγουδίστρια (ανεξαρτήτως ρεπερτορίου) σαν την Κατερίνα Στανίση, να συναγωνίζεται με την Αποστολία Ζώη?

    Τα βραβεία αυτά, που είναι καλά διοργανωμένα και έχουν έναν έξοχο παρουσιαστή, συμβάλλουν στην παραπληροφόρηση και στην αμορφωσιά. Δε βλέπω την Αλεξίου φέτος από κάτω. Βλέπω την Ελένη Μενεγάκη με τον άντρα της. Απορώ πως θα βραβευθεί η Δόμνα Σαμίου ή η Μαρινέλλα.

    Γκρινιάζουμε για τη Γιουροβίζιον, που στο κάτω κάτω δεν την επινοήσαμε εμείς, αλλά θα έπρεπε να διαμαρτυρηθούμε έντονα για τη σάχλα των συγκεκριμένων βραβείων. Ο πνευματικός κόσμος της χώρας θα έπρεπε να σταματήσει αυτό το σούργελο, όπου κυριαρχούν οι τηλεοπτικές περσόνες και σαν άλλοθι, κανονικά σαν άλλοθι, χρησιμοποιούνται κάποια ονόματα με βάρος και μέγεθος, για να μεταδοθεί το βολικό για τις εταιρείες σύνθημα "η μουσική είναι μία''. Ε δεν είναι μία.










    basika me enoxlei pou ta blepeis monomeros ta pragmata..
    arxika, o mitropanos prin ligo kairo mono kikloforise to kata ta alla ekpliktiko album tou,opote LOGIKA de mporei na theorithei kaliteros laikos tragoudisths gia to 2005!
    apo ekei kai pera anafereis pragmata pou den isxuoun!h xaris aleksiou HTAN EKEI!!!
    ta vraveia,paidia anaferontai panta sth xronia pou perase kai eite mas aresei eite oxi,ksexorise h apostolia zoh!
    telos,fusika kai ta brabeia exoun protarxiko rolo thn thletheash!kanena kanali den einai filanthropiko idruma,tvra to katalabate????
    cool loipon.den krinetai i aksia kanenos stin anthropotita me ta arion!osoi kai osa ksexorisan sti mousiki thn perasmenh xronia einai to thema tu thesmou.sigoura den einai teleia,alla to aisxos itan oti sto koino itan oi plessas-spanos-samiou kai den pigan petrelis-vandi-ploutarxos klp..

    pastella
    29.03.2006, 11:23
    Λοιπόν εγώ πέρσι δεν είχα ασχοληθεί καν με τα Αρίων. Φέτος τα παρακολούθησα επιλεκτικά.

    1) Παρόλο που είχα ενημερωθεί για τις κατηγορίες από το ΜΗ και είχα πει πολλές φορές "ωχ το μάτι μου" καθώς διάβαζα, πάλι χτες δεν μπορούσα να αντέξω τον κατά τα άλλα συμπαθή Πετρέλη συνυποψήφιο με Μητροπάνο... Όλα σ'ένα σακί τα βάλαμε...

    2) Με το που ανοίγω βλέπω τον Σάκη να "διασκευάζει" Damien Rice. Προτίμησα να δω εκέινη την ώρα την κουπ με ανταύγειες του Σόμμερ σε τηλεταινία στον ΑΝΤ1... Λυπάμαι Σάκη, δεν σου βγήκε!!!!

    3) Είδα τη Δόμνα Σαμίου, και πραγματικά ήταν κατ' εμέ το πιο ωραίο κομμάτι της βραδιάς (Τα παραδοσιάκά έχουν αρχίσει να γίνονται της Μόδας ή μου φαίνεται????) Επίσης είδα, ή μάλλον άκουσα, με τέρμα την ένταση Νότη Μαυρουδή, Σαλέα (ωραίος ο Αδαμαντίδης, ωραία η στιγμή με τον Αλιάγα στο τραγούδι του Φρανκ), την Τσαλιγοπούλου στη Μαρκίζα και τον Μπάση στη "φτωχογειτονιά", η στιγμή που η Άλκηστις παρέλαβε το βραβείο και τράβηξε και έναν χορό στη σκηνή, τις 3 νέες κυρίες στη σκηνή (Ολυμπίου-Μπάμπαλη-Παπαδοπούλου). Αναβαθμιστήκαμε κάπως μου φαίνεται....

    4) Είδα μια προσπάθεια φτασμένων καλλιτεχνών να στηρίξουν τα βραβεία (Αλεξίου, Σαμίου, ο πανταχού πια παρών Πλέσσας, Τσαλιγοπούλου, Τερζής) και δεν είδα ανερχόμενες φίρμες της πίστας να είναι εκεί. Καλώς ή κακώς είναι όλοι τους στη μουσική (βιομηχανία) και η πίττα είχε απόλα χτες. Θα επικαλεστώ τα λόγια της κυρίας Ακρίτα.

    5) Δεν μου φταίει η Παπαρρίζου, ούτε ο Βέρτης(που είναι Original & τον πάω πολύ περισσότερο από καποιους "δήθεν" ποιοτικούς σαν στάση απέναντι στον κόσμο), αλλά αυτή η εναλλαγή μεταξύ των τραγουδιών που ακούγονταν με έκανε κάποια στιγμή να το γυρίσω (ευτυχώς) στην ΕΤ1 και στο ρεμπέτικο ( ο ξανθούλης Σόμμερ είχε τελειώσει τότε). Πάλι καλά...

    6)Ακούσαμε και το "SEX" στο μεγαρο (ΕΛΕΟΣ!!!), κι άλλα φρούτα της ελληνικής μουσικής βιομηχανίας, είχαμε και την δόση μας απο Ψινάκη μην χάσουμε....Ω θεοί, ω θεοί!!! (ο Σόμμερ μας έσωσε και τότε)

    7) Σε γενικές γραμμές η διοργάνωση ήταν καλύτερη από πέρσι, αναβαθμισμένη μουσικά (σαν βραδυά), είχε πραγματικά απ'όλα, αλλά στα βραβεία πάλι σαλάτα τα έκαναν. Πραγματικά γιορτή της Ελληνικής μουσικής με καθε ειδους κλαμπατσιμπαλα να περνανε μπροστα απο τα ματια μας και κυριως να εισβαλλουν στα αυτακια μας - (δεν το λέω πανηγύρι, γιατί στα πανηγύρια του χωριού περνάμε πολύ καλύτερα και θα τα προσβάλλω)

    Όσο για την Αποστολία Ζώη που αναφέρθηκε σε προηγούμενο ποστ, ε νομίζω ξεχώρισε κυρίως για τη σωματική της διάπλαση, και γιατί τα εμπορικού χαρακτηρος ραδιοφωνα βαζαν συνεχεια τα κομματια της. Πάλι καλά που δεν είδαμε και καμιά...Χρυσπα!!! Αλίμονο αν μια χρονιά χαρακτηριστεί μουσικα από ένα τέτοιο τραγούδι που είναι απλά ένα επίκαιρο σουξέ και αναθεμά με αν θα ακούγεται σε λίγους μήνες!!!

    Συγνώμη αν σας κούρασα, αλλα ήθελα κι εγω να εκφράσω τις επιδοκιμασίες και αποδοκιμασίες αντίστοιχα
    Aiolos_m
    29.03.2006, 11:43
    Δεν θα μιλήσω για τα υπόλοιπα αλλά εμένα ο δίσκος του Μητροπάνου δεν μου άρεσε καθόλου από όποια πλευρά κι αν προσπάθησα να τον ακούσω. Και μου φαίνεται λογικό το αποτέλεσμα όταν ο Κορκολής προσπαθεί να γράψει λαϊκά με το ζόρι σε μια τέτοια φωνή και μουσική προσωπικότητα όπως ο Μητροπάνος (ο ίδιος έχει πει ότι η δουλειά ανατέθηκε από τον Μπενέτο στον Κορκολή με το ζόρι χωρίς να έχει ο ίδιος προετοιμάσει κάτι από πριν).
    Έτσι εν θα μπορούσα να θεωρήσω καλύτερο λαϊκό δίσκο εκείνος του Μητροπάου έναντι του Πλούταρχου μόνο και μόνο επειδή τον τραγούδισε ο Μητροπάνος.

    Δεν ξέρω αν συμφωνείτε...
    aggeliki
    29.03.2006, 12:32
    Quote:

    Το μέλος Christine στις 29-03-2006 στις 11:23 έγραψε:

    3) Είδα τη Δόμνα Σαμίου, και πραγματικά ήταν κατ' εμέ το πιο ωραίο κομμάτι της βραδιάς (Τα παραδοσιάκά έχουν αρχίσει να γίνονται της Μόδας ή μου φαίνεται????) Επίσης είδα, ή μάλλον άκουσα, με τέρμα την ένταση Νότη Μαυρουδή, Σαλέα (ωραίος ο Αδαμαντίδης, ωραία η στιγμή με τον Αλιάγα στο τραγούδι του Φρανκ), την Τσαλιγοπούλου στη Μαρκίζα και τον Μπάση στη "φτωχογειτονιά", η στιγμή που η Άλκηστις παρέλαβε το βραβείο και τράβηξε και έναν χορό στη σκηνή, τις 3 νέες κυρίες στη σκηνή (Ολυμπίου-Μπάμπαλη-Παπαδοπούλου). Αναβαθμιστήκαμε κάπως μου φαίνεται....

    4) Είδα μια προσπάθεια φτασμένων καλλιτεχνών να στηρίξουν τα βραβεία (Αλεξίου, Σαμίου, ο πανταχού πια παρών Πλέσσας, Τσαλιγοπούλου, Τερζής) και δεν είδα ανερχόμενες φίρμες της πίστας να είναι εκεί. Καλώς ή κακώς είναι όλοι τους στη μουσική (βιομηχανία) και η πίττα είχε απόλα χτες. Θα επικαλεστώ τα λόγια της κυρίας Ακρίτα.







    Τα παραπάνω είναι πάρα πολύ σωστά...Με κούρασαν όλες αυτές οι απουσίες και στο τέλος βαρέθηκα!
    geordan
    29.03.2006, 12:54
    Εγώ παρακολούθησα για κανένα μισάωρο περίπου, στην ανάπαυλα μεταξύ των δύο παιχνιδιών του Champions League, και μάλλον έπεσα σε ενδιαφέροντα κομμάτια. Η παρουσία του Γαργανουράκη, η απονομή στους Χειμερινούς Κολυμβητές, η Μαρκίζα με την Τσαλιγοπούλου και μετά ο Μπάσης βλέπονταν άνετα. Εκεί που δεν άντεξα ήταν η στιγμή της παρουσίασης του Ψινάκη. Έκανε έναν πομπώδη πρόλογο ο παρουσιαστής και πάνω που περίμενα να εμφανιστεί ένα σημαντικό πρόσωπο βγήκε ο Ψινάκης...Τότε άλλαξα κανάλι και έπεσα στο Ρεμπέτικο.

    Πάντως, αυτό που θέλω να σχολιάσω, από τα λίγα που είδα, είναι μια αίσθηση βαρεμάρας σε όλους. Σαν να τους είχε πάρει ο ύπνος. Ειδικά ο Αλιάγας βαριότανε περισσότερο κι από μένα. Όλο ασυναρτησίες έλεγε (και μάλιστα με γαλλική προφορά). Αν κάποιος το είδε όλο, ας μου απαντήσει αν έχω δίκιο ή απλά μου φάνηκε. Κάτι μου λέει, πάντως, ότι επιτέλους ξεφούσκωσε κι αυτό και σιγά σιγά θα πέσουν τελείως οι μάσκες. Ίδωμεν...
    aggeliki
    29.03.2006, 13:19
    ...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : aggeliki στις 29-03-2006 14:07 ]
    spathasref
    29.03.2006, 13:21
    Quote:

    Το μέλος geordan στις 29-03-2006 στις 12:54 έγραψε:

    Εγώ παρακολούθησα για κανένα μισάωρο περίπου, στην ανάπαυλα μεταξύ των δύο παιχνιδιών του Champions League, και μάλλον έπεσα σε ενδιαφέροντα κομμάτια. Η παρουσία του Γαργανουράκη, η απονομή στους Χειμερινούς Κολυμβητές, η Μαρκίζα με την Τσαλιγοπούλου και μετά ο Μπάσης βλέπονταν άνετα. Εκεί που δεν άντεξα ήταν η στιγμή της παρουσίασης του Ψινάκη. Έκανε έναν πομπώδη πρόλογο ο παρουσιαστής και πάνω που περίμενα να εμφανιστεί ένα σημαντικό πρόσωπο βγήκε ο Ψινάκης...Τότε άλλαξα κανάλι και έπεσα στο Ρεμπέτικο.

    Πάντως, αυτό που θέλω να σχολιάσω, από τα λίγα που είδα, είναι μια αίσθηση βαρεμάρας σε όλους. Σαν να τους είχε πάρει ο ύπνος. Ειδικά ο Αλιάγας βαριότανε περισσότερο κι από μένα. Όλο ασυναρτησίες έλεγε (και μάλιστα με γαλλική προφορά). Αν κάποιος το είδε όλο, ας μου απαντήσει αν έχω δίκιο ή απλά μου φάνηκε. Κάτι μου λέει, πάντως, ότι επιτέλους ξεφούσκωσε κι αυτό και σιγά σιγά θα πέσουν τελείως οι μάσκες. Ίδωμεν...



    Κάθησα και είδα τα βραβεία επίτηδες μέχρι το τέλος, αν και ήταν μεγάλος ο πειρασμός του Ρεμπέτικου, του Τσάμπιονς Λιγκ και του ημιτελικού του Άρη. Συμφωνώ μαζί σου geordan. Υπήρχαν πολύ ενδιαφέρουσες στιγμές στη βραδιά, όπως αυτές που αναφέρεις, αλλά και κάποιες άλλες. Για παράδειγμα, ο τρόπος με τον οποίο η Δόμνα Σαμίου εξευτέλισε κάθε τί ψεύτικο στην εκδήλωση και κυριάρχησε στο χώρο. Πρέπει να ήταν το μόνο ΑΛΗΘΙΝΟ πρόσωπο εκεί μέσα, ο μοναδικός άνθρωπος του οποίου ο λόγος ήταν ουσιαστικός, και όχι στημένος και φτιαχτός. Κατά την άποψή μου, "έσφαξε" τους παρόντες "με το βαμβάκι".
    Όσο για τον Αλιάγα, επιτέλους άρχισε να φανερώνει όλο και περισσότερο ότι είναι ένα μεγάλο, εντυπωσιακό και καλοπληρωμένο τίποτα.
    Αυτές είναι μερικές από τις απόψεις μου, ευπρόσδεκτες οποιεσδήποτε ενστάσεις προς συζήτηση.
    dijo
    29.03.2006, 14:37
    Quote:
    Christine:
    Θα επικαλεστώ τα λόγια της κυρίας Ακρίτα.



    Quote:
    aggeliki:
    Με κούρασαν όλες αυτές οι απουσίες...



    Γιατί να είναι υποχρεωμένοι να παρεβρεθούν όσοι δεν συμφωνούν με τα βραβεία, με τον τρόπο που αυτά απονέμονται και με την αισθητική της διοργάνωσης; Άλλωστε, τους ρώτησε κανείς αν θέλουν να τους γίνει αυτή η "τιμή";
    KIT_KAT
    29.03.2006, 15:23
    Αρίων;; Καλή τύχη στον Άρη στον τελικό!!
    spathasref
    29.03.2006, 15:28
    Quote:

    Το μέλος KIT_KAT στις 29-03-2006 στις 15:23 έγραψε:

    Αρίων;; Καλή τύχη στον Άρη στον τελικό!!



    Άντε να γελάσει και εσάς λίγο το χειλάκι σας Κατερίνα, γιατί κατά τα άλλα...