ελληνική μουσική
    756 online   ·  210.833 μέλη

    Μπλουζάκια & καπελάκια MusicHeaven !

    jorge
    17.09.2003, 15:38
    Έχει ξανασυζητηθεί και παλαιότερα, όμως πλέον έχουν γίνει επαφές με κατασκευαστές/προμηθευτές T-Shirts, για την δημιουργία των πρώτων T-Shirts με το λογότυπο του MusicHeaven.

    Αυτά που έχουν συζητηθεί με τους προμηθευτές μέχρι τώρα αφορούν στην εκτύπωση ενός αριθμού T-Shirts, καλής ποιότητας (διπλές ραφές και εγγύηση οτι δεν 'μπαίνουν' στο πλύσιμο) με το παρακάτω λογότυπο:



    Η τιμή θα εξαρτηθεί από τα κομμάτια παραγγελίας που θα κάνουμε (όσο περισσότερα, τόσο χαμηλότερη και η τιμή κάθε τεμαχίου). Σε καμμιά περίπτωση η τιμή δεν πρόκειται να ξεπεράσει τα 9-10 euros για κάθε T-Shirt, καθώς τώρα τα T-Shirts είναι εκτός εποχής. Εμείς όμως μπορούμε να τα φοράμε και το χειμώνα (πάνω από φουτεράκια, μέσα στο σπίτι, στο γυμναστήριο ή μέσα στο στούντιο )

    Πως σας φαίνεται η πρόταση; Πριν προχωρήσουμε με την παραγγελία θα ήθελα γνώμες σχετικά με το χρώμα. Προτείνω να είναι μαύρο (όπως και το λογότυπο), ενώ το λογότυπο μπορεί να είναι είτε στην πλάτη, είτε στο στήθος.

    Witchking, η πληροφορία σου οτι κυκλοφορούν αναπτήρες και στυλό MusicHeaven ελέγχεται ως ανακριβής!

    Λοιπόν, τι λέτε;;

    Έλα κι εσύ να δροσιστείς, ψυχή ταξιδεμένη

    που 'χεις φωλιά στον ουρανό και περπατάς στη γη

    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: jorge on 04-05-2005 22:26 ]


    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: jorge on 20-07-2005 11:07 ]


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 23-03-2006 15:41 ]
    Nicole
    17.09.2003, 19:58
    Πολύ καλή η ιδέα αυτή για μπλουζάκια jorge...προτείνω και εγώ ως χρώμα το μαύρο, επίσης και το άσπρο είναι καλό...

    Όσον αφορά το λογότυπο...μπορεί να τυπωθεί ένα μικρό στο στήθος και ένα μεγάλο πίσω στην πλάτη..έτσι για να φαίνεται...

    Εσείς τι λέτε?

    composer
    17.09.2003, 22:44
    Ante me to kalo na kanoume blouzakia tou MH!Synfonw kai egw me to logotypo kai to xrwma.Sygoura tha ginoun Jorge anarpasta molis kykloforisoun

    Egw pantws dylonw ena small size apo twra !!

    I kalyteri mousiki einai o ixos tis erwteumenis kai taxidiaras mas kardias!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από:: composer στις 17-09-2003 22:45 ]
    yiannisyiannis
    18.09.2003, 12:06
    Κι εγώ μέσα παιδιά, το μαύρο και το λευκό είναι κλασσικά χρώματα και δεν νομίζω ότι θα προβληματίσουν κανένα. Εγώ θα πρότεινα και καπέλα-jockey με το λογότυπο του musicheaven, τα οποία φοριούνται όλες τις εποχές και θα μπορούσαν να λειτουργήσουν σαν σημάδια αναγνώρισης για μελλοντικές συναντήσεις των μελών.
    jorge
    16.11.2003, 17:54
    Παιδιά να ενημερώσω τι γίνεται με το θέμα: Προτείναμε σε συγκεκριμένη εταιρία να μας διαθέσει δωρεάν κάποια T-Shirts με αντάλλαγμα την τοποθέτηση διαφήμισής της στο MusicHeaven. Τα αρχικά T-Shirts είναι λίγα (5-6) και αν μας αρέσουν σαν ποιότητα (θα το αποφασίσουμε όσοι δούμε τα TShirts), τότε θα ξεκινήσουμε τη διαδικασία για να παραγγείλει όποιος θέλει. Το λογότυπο είναι το ακόλουθο: , ενώ αν πετύχουμε καλή τιμή θα βάλουμε το κόκκινο λουλούδι και στην πλάτη.
    Elen
    16.11.2003, 23:13
    Αχ, δε θα'χει αστεράκια; Κρίμα βρε παιδί μου! Θα ταίριαζε και με το κλίμα των Χριστουγέννων!
    Άντε, εύχομαι να πάνε όλα καλά!

    Μόνο που το πήρα λιγο αργά είδηση το θέμα και δεν πρόλαβα να προτείνω ως χρώμα για τα μπλουζάκια το κόκκινο. Καλύτερα θα μου πείτε! Αλλά εμένα δε μου πάει το μαύρο, τί θα κάνω τώρα;
    jorge
    16.11.2003, 23:35
    Δε συμβιβάζεσαι με το κόκκινο λουλούδι; :)
    rapsodos
    20.11.2003, 16:09
    Με ή χωρίς κόκκινο λουλούδι είμαι και εγώ στους ενδιαφερόμενους. Όχι, σιγά μην έμενα απ'έξω.
    jorge
    05.12.2003, 13:09
    Χθες στο meeting δόθηκαν 5 T-Shirts (τόσα μπορέσαμε να πάρουμε δωρεάν από τη βιοτεχνία) στους παρακάτω επίσημους "δοκιμαστές" μας και επιφανή μέλη της κοινότητάς μας: Astron, Giorgos, Gate, Mikeathens, MariahN !

    Σκοπός μας είναι να μπορέσουμε να διαθέσουμε T-Shirts σε όποιον ενδιαφέρεται. Βέβαια πρέπει να εξασφαλίσουμε οτι η ποιότητα θα είναι καλή, ώστε να μείνει απόλυτα ευχαριστημένος όποιος αποφασίσει να πάρει μπλουζάκι.

    Γι' αυτό λοιπόν παρακαλώ τους επίσημους δοκιμαστές μας να κάνουν κάποια πρώτα σχόλια για τα μπλουζάκια!


    ΥΓ. Πολύ βαρβάτο το χθεσινό ξενύχτι
    yiannisyiannis
    05.12.2003, 16:49
    Quote:
    ΥΓ. Πολύ βαρβάτο το χθεσινό ξενύχτι



    Ένας από τους τελευταίους εναπομείναντες ρεμπέτες, μου είπε κάποτε σ' ένα live το εξής ρητό, όταν του γκρίνιαξα ότι την επομένη δουλεύω: "Ο καλός ο ξενύχτης ξέρει να ξυπνάει πρωί, αλλιώς είναι... "
    gate
    08.12.2003, 14:31
    Λοιπόν σχόλια για τα μπλουζάκια...

    Η ποιότητα πολύ καλή...cotton 100%
    Το λογότυπο εξαιρετικό...
    Χρώμα μαύρο όπως είπαμε, που πάει με όλα...

    Στο πλύσιμο κανένα πρόβλημα, δεν ξεθωριάζει...,αν ακολουθήσεις βέβαια τις οδηγίες της ούγιας..
    Προσοχή στο σίδερο...Εκεί γίνονται οι ζημιές.

    Jorge ....προσοχή στο μέγεθος....Small είναι το νούμερό μου και όχι medium...

    Επίσης θέλουμε και με μανικάκι...Γίνεται...?

    jorge
    08.12.2003, 14:50
    Quote:

    Στο πλύσιμο κανένα πρόβλημα, δεν ξεθωριάζει...,αν ακολουθήσεις βέβαια τις οδηγίες της ούγιας..
    Προσοχή στο σίδερο... Εκεί γίνονται οι ζημιές.



    ΟΚ, το πιάσαμε το υπονοούμενο.

    Quote:

    Jorge ....προσοχή στο μέγεθος....Small είναι το νούμερό μου και όχι medium...



    Δικό μου το λάθος που δε σε ρώτησα, θα επανορθώσω. Στην τελική είναι Χριστούγεννα, ευκαιρία και για καμία δωρεά!


    Quote:

    Επίσης θέλουμε και με μανικάκι...Γίνεται...?





    Θα ρωτήσω τη βιοτεχνία και θα μάθω, καλή ιδέα. Αν έχετε καμιά άλλη πρόταση (γραβάτες, εσώρουχα, κάλτσες, σαγιονάρες, κούπες, ημερολόγια) πείτε μας.

    rapsodos
    08.12.2003, 14:53
    Άκουσα για δωρεά?
    Astron
    08.12.2003, 15:06
    Μια σαγιονάρα musicheaven παρακαλώ!
    jorge
    08.12.2003, 15:07
    Άντε Νεκταρία, κάνε δωρεά το καμμένο μπλουζάκι στον orpheus, τόσο ταξίδι έκανε.
    rapsodos
    08.12.2003, 15:11
    καλά καμμένο μπουζάκι ρε jorge? Απο τη φωτιά το βγάλατε?
    rapsodos
    08.12.2003, 15:24
    Θέλω να μάθω ποιος πήρε το λ απο το μπλουζάκι. Όποιος το πήρε να το γυρίσει αμέσως. Άκου μπουζάκι !!
    gate
    09.12.2003, 14:10
    Sorry Orpheus για το λ....το πάτησα στο σίδερο...

    Πλάκα πλάκα...μία κούπα Musicheaven...δεν είναι καθόλου κακή ιδέα Jorge...
    jorge
    09.12.2003, 14:20
    Quote:

    καλά καμμένο μπουζάκι ρε jorge? Απο τη φωτιά το βγάλατε?




    Orpheus δεν έπιασες το υπονοούμενο από τα λεγόμενα της Gate "Προσοχή στο σίδερο... Εκεί γίνονται οι ζημιές. "
    rapsodos
    09.12.2003, 15:42
    jorge δεν το περίμενα αυτό απο εσένα. Βρε εσύ για καμμένα μπλουζάκια με έχεις?
    Καλά, καλά ...