ελληνική μουσική
    811 online   ·  210.850 μέλη
    doritsa78
    17.04.2006, 10:50
    Μεγαλη Τεταρτη στις 19 Απριλιου εχει εκπομπη στην ΕΤ1 στις 21:30 με τον Χρόνη Αηδονίδη και την δικια μας (gate)Νεκταρία Καραντζή και τον ψάλτη Δημήτριο Βερύκιο που ερμηνεύουν τους σημαντκοτερους βυζαντινους υμνους της Μεγαλης Εβδομαδας.


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : doritsa78 στις 17-04-2006 10:51 ]
    gate
    17.04.2006, 14:52
    Θεοδώρα μου, σ' ευχαριστώ για τη...διαφήμιση...

    Επίσης, να συμπληρώσω ότι μόλις ΣΗΜΕΡΑ κυκλοφόρησε το νέο μας cd με τον κ.Χρόνη Αηδονίδη, το οποίο έχει τον ίδιο τίτλο με την εκπομπή αυτή: "ΕΠΙΚΡΑΝΘΗ" και περιέχει τα ηχογραφήματα που χρησιμοποίησαμε στην εκπομπή αυτή της ΕΤ1.

    Περιέχει 40 εκκλησιαστικούς βυζαντινούς ύμνους της Μ.Εβδομάδας και 1 λαϊκό θρήνο, το "Σήμερα μαύρος ουρανός, σήμερα μαύρη μέρα...".
    Συμμετέχει και ο άλλος μου δάσκαλος, Δημήτρης Βερύκιος



    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : gate στις 17-04-2006 14:53 ]
    επισυναπτόμενα: ΕΠΙΚΡΑΝΘΗ m.JPG 
    stipiothliptis
    18.04.2006, 09:35
    Nεκταρία μου εύχομαι κάθε επιτυχία για το νέα σας cd.
    Είναι σίγουρο πως θα σας παρακολουθήσω και φέτος και θα σας απολαύσω όπως πέρυσι.
    Τα χαιρετίσματα μου και τις ευχές μου στον κύριο Χρόνη.

    Καλή Ανάσταση!

    gate
    19.04.2006, 18:12
    Σ΄ευχαριστώ Βάγια μου. Να ΄σαι καλά!
    nektarios_pi
    19.04.2006, 19:39
    kalh epitixia Nektaria
    jorge
    20.04.2006, 19:11
    Στο νέο αυτό CD, έχουμε την τιμή να είμαστε Χορηγοί Επικοινωνίας μαζί με την ΕΡΤ. (δείτε το οπισθόφυλλο)








    επισυναπτόμενα: e32.jpg e31.jpg 
    doritsa78
    25.04.2006, 11:41
    Quote:

    Το μέλος gate στις 17-04-2006 στις 14:52 έγραψε:

    Θεοδώρα μου, σ' ευχαριστώ για τη...διαφήμιση...

    Επίσης, να συμπληρώσω ότι μόλις ΣΗΜΕΡΑ κυκλοφόρησε το νέο μας cd με τον κ.Χρόνη Αηδονίδη, το οποίο έχει τον ίδιο τίτλο με την εκπομπή αυτή: "ΕΠΙΚΡΑΝΘΗ" και περιέχει τα ηχογραφήματα που χρησιμοποίησαμε στην εκπομπή αυτή της ΕΤ1.

    Περιέχει 40 εκκλησιαστικούς βυζαντινούς ύμνους της Μ.Εβδομάδας και 1 λαϊκό θρήνο, το "Σήμερα μαύρος ουρανός, σήμερα μαύρη μέρα...".
    Συμμετέχει και ο άλλος μου δάσκαλος, Δημήτρης Βερύκιος

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : gate στις 17-04-2006 14:53 ]



    Τιποτα Νεκταρια μου.Τετοιο cd πρεπει να... διαφημιζεται.Μπραβο σας και μπραβο στην ΕΡΤ και στο Μ.Η.
    beatlus
    25.04.2006, 12:44
    Πέρα από τα κύματα αγάπης και υψηλής αισθητικής που μας χαρίζουν απλόχερα η Νεκταρία μας και ο κύριος Χρόνης -άρα λόγοι παντοτινής υπόκλισης και σεβασμού- πιστεύω πραγματικά ότι η συγκεκριμένη δουλειά είναι πάρα, μα πάρα πολύ σημαντική. Πέρα από την αρτιότητα της αισθαντικής ερμηνείας, δίνει σε όλους μας ένα μεγάλης αξίας "χαλί" να έρθουμε πιο κοντά στις ρίζες της παραδοσιακής μας μουσικής... Γιατί έτσι όλα ξεκίνησαν... Προσωπικά το ένιωσα... Ξανά εντός μου... Στα βαθύτερα της ψυχής μου. Ενα cd που θα μας λύνει τα χέρια στο μέλλον, όταν τα παιδιά μας θα ρωτούν να περιγράψουμε το νόημα του Πάσχα και της Μεγάλης Εβδομάδας. Η απάντηση θα είναι απλώς το... "play"!
    ruffstuff
    25.04.2006, 21:33
    Quote:

    Το μέλος doritsa78 στις 17-04-2006 στις 10:50 έγραψε:

    Μεγαλη Τεταρτη στις 19 Απριλιου εχει εκπομπη στην ΕΤ1 στις 21:30 με τον Χρόνη Αηδονίδη και την δικια μας (gate)Νεκταρία Καραντζή και τον ψάλτη Δημήτριο Βερύκιο που ερμηνεύουν τους σημαντκοτερους βυζαντινους υμνους της Μεγαλης Εβδομαδας.
    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : doritsa78 στις 17-04-2006 10:51 ]




    Δέν συνέβει μόνο αυτό στην ΕΡΤ ξέρεις.'Εγιναν και άλλα αξιόλογα events παρόμοια και μή.
    Σταματήστε να προμοτάρετε τα ίδια ονόματα συνέχεια ή κάντε το λίγο ποιό διακριτικά....
    beatlus
    25.04.2006, 22:22
    Quote:

    Δέν συνέβει μόνο αυτό στην ΕΡΤ ξέρεις.'Εγιναν και άλλα αξιόλογα events παρόμοια και μή.
    Σταματήστε να προμοτάρετε τα ίδια ονόματα συνέχεια ή κάντε το λίγο ποιό διακριτικά....

    [/I]




    Φίλε, ruffstuff... Θα ήθελες να γίνεις λίγο πιο σαφής στον λόγο σου και κυρίως στα όσα θέλεις εν τέλει να σημειώσεις?
    1ον) Από τη στιγμή που έχεις μια διαφορετική άποψη, γιατί δεν την τεκμηριώνεις? 2ον) Υπαινίσεσαι πως μια ομάδα ανθρώπων "προμοτάρει" -άρα σκοπίμως ακολουθεί μια τακτική- κάποιους μουσικούς, που αν δεν με απατά η γενικότερη αντίληψή μου, είναι ιδιαίτερα αποδεκτοί, μα κυρίως διακρίνονται για το ήθος και τη σεμνότητά τους, κάνω λάθος? Φαντάζομαι, λοιπόν να μην θεωρείς ότι μας το ζητούν κιόλας... Επίσης, τυχαίνει να έχω προσωπική άποψη για τη συγκεκριμένη δουλειά και με πλήρη επίγνωση κρίνω.
    Εσύ φίλε μου έχεις? Αν όχι, πως κρίνεις, έστω και έμμεσα? Εν πάσει περιπτώσει, αν υποθέσουμε πως έχεις δίκιο, δεν γίνεσαι πιο σαφής για τις εναλλακτικές που θα μπορούσαμε να έχουμε αντ' αυτού? Ελπίζω να καταλαβαίνεις ότι οι προθέσεις μου στην τοποθέτησή μου δεν είναι κακές και ειλικρινά θα εκτιμούσα μια απάντηση που να στηρίζεται στη σοβαρότητα εκ μέρους σου...
    Και κάτι τελευταίο... Οποιοσδήποτε έχει μια άποψη, μπορεί να την εκφράζει... Πόσο μεγάλο σφάλμα είναι ή λανθάνουσα κατεύθυνση, αν αυτή η άποψη στηρίζεται και εκφράζει πολλούς... Παρακαλώ, μια απάντηση...


    Γελασμένοι, σε λίγο θα 'ρθει το φθινόπωρο.
    Θα βρέξει, θα ποτίσει. Ηλεκτρισμένη ατμόσφαιρα.
    Τι περίεργο. Το καλοκαίρι φαίνεται μακρινό αλλά εδώ ήταν πριν λίγο. Ιδρώσαμε, φωνάξαμε.
    Όμορφα ήταν.
    Ποίημα "Χέρι και κάνιστρο" του Χρίστου Ξένου


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 25-04-2006 23:50 ]
    santourman
    25.04.2006, 22:48
    Quote:

    Το μέλος ruffstuff στις 25-04-2006 στις 21:33 έγραψε:

    Δέν συνέβει μόνο αυτό στην ΕΡΤ ξέρεις.'Εγιναν και άλλα αξιόλογα events παρόμοια και μή.





    Ναι όντως...
    Υποστηρίζει μια eurovision-τσίρκο, από τα δικά μας τα λεφτά (μέσω λογαριασμών)
    Υποστηρίζει (λέμε τώρα) την παραδοσιακή μουσική, και στις ανάλογες εκπομπές (παλιότερα η Ελληνομανία - κι επίσης στα εορταστικά προγράμματα) αυτό που ακούγεται την περισσότερη ώρα δεν έχει σχέση με την παράδοση...

    Νεκταρία προχώρα!!!

    Μπάμπης ο Σαντουρίστας


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : santourman στις 25-04-2006 22:49 ]
    jorge
    26.04.2006, 00:04
    Quote:

    Το μέλος ruffstuff στις 25-04-2006 στις 21:33 έγραψε:

    Δέν συνέβει μόνο αυτό στην ΕΡΤ ξέρεις.'Εγιναν και άλλα αξιόλογα events παρόμοια και μή.
    Σταματήστε να προμοτάρετε τα ίδια ονόματα συνέχεια ή κάντε το λίγο ποιό διακριτικά....





    Το forum γι' αυτό το σκοπό υπάρχει. Και ειδικά η συγκεκριμένη κατηγορία: Για να ενημερώνουμε για συναυλίες και εκπομπές στην TV. Για όσες περισσότερες μπορούμε, για αυτές που θεωρούμε καλές, για αυτές που συμμετέχουν φίλοι και γνωστοί μας, για όποιες ΓΟΥΣΤΑΡΟΥΜΕ.

    Και στον πληθυντικό συμπεριλαμβάνεσαι κι εσύ.

    Επομένως αντί να γκρινιάζεις, προσέφερε κι εσύ δημιουργικά στην μουσική μας κοινότητα παραθέτοντας τα δικά σου "αξιόλογα events", που δεν αμφισβητώ πως υπάρχουν.

    Και στην τελική αν θεωρείται promotion η χορηγεία επικοινωνίας ενός CD και ένα topic σε ένα Forum, τότε μαγκιά μας που μπορούμε να καθοδηγούμε τα πλήθη με τόση διακριτικότητα..
    semplice
    26.04.2006, 00:20
    Quote:

    Το μέλος ruffstuff στις 25-04-2006 στις 21:33 έγραψε:

    Quote:

    Το μέλος doritsa78 στις 17-04-2006 στις 10:50 έγραψε:
    [i]
    Μεγαλη Τεταρτη στις 19 Απριλιου εχει εκπομπη στην ΕΤ1 στις 21:30 με τον Χρόνη Αηδονίδη και την δικια μας (gate)Νεκταρία Καραντζή και τον ψάλτη Δημήτριο Βερύκιο που ερμηνεύουν τους σημαντκοτερους βυζαντινους υμνους της Μεγαλης Εβδομαδας.
    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : doritsa78 στις 17-04-2006 10:51 ]




    Δέν συνέβει μόνο αυτό στην ΕΡΤ ξέρεις.'Εγιναν και άλλα αξιόλογα events παρόμοια και μή.




    Σταματήστε να προμοτάρετε τα ίδια ονόματα συνέχεια ή κάντε το λίγο ποιό διακριτικά....

    [/I]




    Φίλε ruffstuff αν και οι απόψεις σου τις περισσότερες φορές με βρίσκουν σύμφωνο
    σε αυτήν την περίπτωση πιστεύω πως βιάστηκες να εκφέρεις γνώμη.
    Διακριτικά λοιπόν όπως λες θα εξηγήσω τους λόγους:

    Το ΜΗ ..αν έχω καταλάβει σωστά τους λίγους μήνες που είμαι μέλος...δεν
    έχει καμμία σχέση με παρέα πou προμοτάρει κάποιους ,οι οποιοι
    αν ήθελες να μάθεις την αλήθεια δεν ενδιαφέρονται από κανενός είδους
    promotion.
    (ούτε χρειάζονται..τον κ.Χρονη Αηδονίδη τον ξέρει όλος ο Ελληνισμός
    εδώ και δεκαετίες ....και τον αναγνωρίζει ως γνήσιο Ερμηνευτή και δάσκαλο της παραδοσιακής μας μουσικής)

    Είναι οι ίδιοι άνθρωποι που έχουν γράψει την στήλη "Επαρσις¨το "Ο ζωφράφος μας κοιτά"και τόσα άλλα απο τα οποία εύκολα,για μην πω πανεύκολα, όποιος έχει μια στοιχειώδη παιδεία και την ελάχιστη ευαισθησία ,μπορεί να καταλάβει ποιες ειναι οι προσδοκίες και οι στόχοι τους.


    Το ΜΗ ως μουσική κοινότητα όπως στηρίζει ΚΑΘΕ ευγενική προσπάθεια,έτσι
    αισθάνεται χρέος του να συμβάλλει και αυτό ως μουσική κοινότητα στην διάδοση της βυζαντινής μουσικής,της παραδοσιακής μουσικής της μουσικής του τόπου μας ,της μουσικής μας ιστορίας ,που όπως και να το κάνεις
    είναι αρκετά "ριγμένα" και φυσικά αντι-εμπορικά είδη και αντι-εμπορικά projects,για να χρησιμοποιήσω και την Αγγλική στην οποία αρέσκεσαι.
    Οπως και να έχει όποιος ασχολείται με αυτά τα είδη μουσικής το κάνει
    σίγουρα από εσωτερική ανάγκη προσφέροντας βέβαια και" τροφή
    ψυχής" ανεκτίμητης αξίας.

    Εάν ήταν διαφορετικό το ΜΗ και ΔΕΝ έκανε τέτοιου είδους "promotions"
    o γράφων αλλά και άλλοι πολλοί πιστεύω δεν θα ήταν καν μέλη του.

    Επειδή όμως το musicheaven είσαι και εσύ ruffstuff και για να ξεφύγουμε τελείως και από τη λογική του "σε μαλώνω γιατί έγραψες κάτι που δεν μου άρεσε" θα σου πρότεινα απλά να διαβάσεις κάποια δημοσίευση του μέλους "Gate" (όποια θέλεις εσύ )και είμαι σίγουρος πως αυτό και μόνο θα αρκέσει για να αναθεωρήσεις τις απόψεις σου για το συγκεκριμένο θέμα και να καταλάβεις περισσότερα για πρόσωπα και πράγματα....


    Τέλος ελπίζω να με συγχωρήσουν όλοι οι άμεσα σχετιζόμενοι με το θέμα
    ως προς τον τρόπο που εξέφρασα τις σκέψεις μου,αφού ξέρω και την
    ευαισθησία τους και την σεμνότητα που τους διακρίνει.


    Χρόνια πολλά σε όλους

    O Ηλιος φταίει που αργεί στα μάτια μας να φτάσει


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : semplice στις 26-04-2006 19:34 ]
    ruffstuff
    26.04.2006, 18:44
    Θα απαντήσω σε όλους εν καιρό αργά και απελπιστικά....
    ruffstuff
    26.04.2006, 19:52
    οκ !!
    Απαντάω τώρα γιατί πρίν δέν είχα χρόνο..
    Το <μήν προμοτάτάρετε> δέν είχε τις αφετηρίες που κάποιοι κατάλαβαν άλλα απλά και μόνο την κουραση που βγαίνει στο να παίζουν τα ίδια και τα ίδια ονόματα συνέχεια.
    Τώρα ...και επειδή δέν ακυρώνω τον εαυτό μου το πολύ γλείψιμο αρχίζει πράγματι και μοιάζει επαγγελματικό απο ορισμένους (όχι την πλειοψηφία) -αγαπητέ beatlus/semplice, γιατί κακά τα ψέματα το MH είναι αρκετά μεγάλο και με απήχηση.Οπότε ένιωσα οτι κάπου χάνεται η μαγία.

    Θα ακολουθήσουν και άλλες επιμέρους απαντήσεις όπως στον αγαπητό jorge που υπέθεσε πολλά,
    άλλα ειδικά και στο παλληκάρι με το χιπχοπάδικο nickname που παίζει σαντούρι και αποτελει την αγαπημένη μου κατηγορία μελών σε όλο το MH, η οποία διακρίνεται για την προχειρότητα της σκέψης της Yo MAN!!!
    santourman
    26.04.2006, 20:05
    Quote:

    Το μέλος ruffstuff στις 26-04-2006 στις 18:44 έγραψε:

    Θα απαντήσω σε όλους εν καιρό αργά και απελπιστικά....





    Quote:

    Το μέλος ruffstuff στις 26-04-2006 στις 19:52 έγραψε:

    Οπότε ένιωσα οτι κάπου χάνεται η μαγία.
    Θα ακολουθήσουν και άλλες επιμέρους απαντήσεις όπως στον αγαπητό jorge που υπέθεσε πολλά,
    άλλα ειδικά και στο παλληκάρι με το χιπχοπάδικο nickname που παίζει σαντούρι και αποτελει την αγαπημένη μου κατηγορία μελών σε όλο το MH, η οποία διακρίνεται για την προχειρότητα της σκέψης της Yo MAN!!!





    `Οταν κάποτε πήγαινα σχολείο, μου μάθαιναν πρώτα την ορθογραφία και μετά να σκέφτομαι... Θα μας πεις εσύ πώς τα κατάφερες ?
    Μπάμπης ο Σαντουρίστας


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : santourman στις 26-04-2006 20:09 ]
    ruffstuff
    26.04.2006, 20:28
    Εντάξει ρε φίλε, μή φοβάσαι δέ θα σε αρπάξω.Το θέμα είναι να κοιμηθείς το βράδυ.
    beatlus
    26.04.2006, 21:00
    Quote:

    Το μέλος ruffstuff στις 26-04-2006 στις 20:28 έγραψε:

    Εντάξει ρε φίλε, μή φοβάσαι δέ θα σε αρπάξω.Το θέμα είναι να κοιμηθείς το βράδυ.





    Κοίτα, ruffstuff, θα σου απαντήσω σε αυτό το επίπεδο που βρίσκεσαι, αν και μου είναι επώδυνο... Πρώτον, μην υποτιμάς την κουλτούρα των... "yo man", διότι πρόσφατα έζησα αυτούς τους ανθρώπους στην καρδιά του Μπρονξ, στον τόπο τους δηλαδή και σε πληροφορώ ότι διακατέχονται από μεγαλύτερη αξιοπρέπεια και σοβαρότητα από την αφεντιά σου... Δεύτερον, οκ... Θεωρείς ό,τι θεωρείς και είναι δικαίωμά σου... Ε, λοιπόν στο ότι είμαι επαγγελματίας έχεις δίκιο. Είμαι και μάλιστα πολυάσχολος. Επειδή λοιπόν είμαι ιδιαίτερα αποσχολημένος επαγγελματικά σε παρακαλώ πάρα πολύ την επόμενη φορά που θα γράψεις το οτιδήποτε με αφορά, έστω και μία απλή αναφορά στο ψευδώνυμό μου, ας είναι κάτι σοβαρό ειδαλλιώς δεν θα ασχοληθώ. Εχω πολύ σοβαρότερα πράγματα να κάνω... Τέλος, σκέψου ότι αυτό το τόπικ έχει θέμα και το σάιτ χρησιμοποιείται από χιλιάδες χρήστες. Τουλάχιστον τεκμηρίωσε τις απόψεις σου για να υπάρχει κάποιο αντικείμενο στον αόριστο και χαώδη λόγο και ειρμό της έρμαιης σκέψης σου... Αλλιώς γράψτα και ασχολήσου εσύ, μόνος σου. Καλό ταξίδι στη μοναξιά σου ruffstuff... Αυτά!
    ruffstuff
    27.04.2006, 17:38
    Quote:

    Το μέλος beatlus στις 26-04-2006 στις 21:00 έγραψε:

    Quote:

    Το μέλος ruffstuff στις 26-04-2006 στις 20:28 έγραψε:
    [i]
    Εντάξει ρε φίλε, μή φοβάσαι δέ θα σε αρπάξω.Το θέμα είναι να κοιμηθείς το βράδυ.





    Κοίτα, ruffstuff, θα σου απαντήσω σε αυτό το επίπεδο που βρίσκεσαι, αν και μου είναι επώδυνο... Πρώτον, μην υποτιμάς την κουλτούρα των... "yo man", διότι πρόσφατα έζησα αυτούς τους ανθρώπους στην καρδιά του Μπρονξ, στον τόπο τους δηλαδή και σε πληροφορώ ότι διακατέχονται από μεγαλύτερη αξιοπρέπεια και σοβαρότητα από την αφεντιά σου... Δεύτερον, οκ... Θεωρείς ό,τι θεωρείς και είναι δικαίωμά σου... Ε, λοιπόν στο ότι είμαι επαγγελματίας έχεις δίκιο. Είμαι και μάλιστα πολυάσχολος. Επειδή λοιπόν είμαι ιδιαίτερα αποσχολημένος επαγγελματικά σε παρακαλώ πάρα πολύ την επόμενη φορά που θα γράψεις το οτιδήποτε με αφορά, έστω και μία απλή αναφορά στο ψευδώνυμό μου, ας είναι κάτι σοβαρό ειδαλλιώς δεν θα ασχοληθώ. Εχω πολύ σοβαρότερα πράγματα να κάνω... Τέλος, σκέψου ότι αυτό το τόπικ έχει θέμα και το σάιτ χρησιμοποιείται από χιλιάδες χρήστες. Τουλάχιστον τεκμηρίωσε τις απόψεις σου για να υπάρχει κάποιο αντικείμενο στον αόριστο και χαώδη λόγο και ειρμό της έρμαιης σκέψης σου... Αλλιώς γράψτα και ασχολήσου εσύ, μόνος σου. Καλό ταξίδι στη μοναξιά σου ruffstuff... Αυτά!

    [/I]

    Κοίτα, έγω χρησιμοποίησα το όνομα σου όπως και του sempile για ιδιαίτερη αναφορά στο οτι ΔΕΝ σε συμπεριλαμβάνω σε κάτι επίφοβο που ανέφερα.Μάλλον ένδειξη ευγένιας ήταν παρά αυτό που κατάλαβες.
    Μπορεί να μιλάω λιγο κωδικοποιημένα για οικονομία χρόνου και χώρου άλλα και εσύ θα πρέπει να με παρακολουθείς σωστά όπως γίνεται με πολλούς σε άλλα topic.
    Για τις προσβολές που εξαπέλυσες δέν θα αποταθώ στη φαρέτρα μου αλλά περιμένω απάντηση για να δώ τη ''λεβεντία" σου...
    Hastaroth
    28.04.2006, 00:08
    @ruffstuff
    Θά σταθώ στην τελευταία πρόταση που έγραψες:
    Μπορεί να μιλάω λιγο κωδικοποιημένα για οικονομία χρόνου και χώρου άλλα και εσύ θα πρέπει να με παρακολουθείς σωστά όπως γίνεται με πολλούς σε άλλα topic.

    Γιά να καταλάβη κάποιος ένα κωδικοποιημένο μήνυμα,θα πρέπη να έχη και το "κλειδί" τού σχετικού κώδικα.Αλλιώς λογικό είναι να μήν καταλαβαίνη τά γραφόμενά σου,εκτός άν κάτση και ασχοληθή να λύση τους γρίφους σου.

    Μπορεί,λοιπόν "πολλοί σέ άλλα topic" νά έχουν την υπομονή νά προσπαθούν να ερμηνεύουν κάθε φορά τά λόγια σου,εμείς εδώ όμως δυστυχώς όχι.Γι'αυτό καλό θα είναι να εκφράζης αυτό που θέλεις να πής ξεκάθαρα,χωρίς κρυμμένα νοήματα και γρίφους.

    Επίσης καλό θά ήταν να μήν είσαι εριστικός στά μηνύματά σου.Αν έχης να πής κάτι πές το,αρκεί να είναι ουσιαστικό και να προσθέτη κάτι στόν διάλογο που κάνουμε εδώ μέσα.Αλλιώς "η σιωπή είναι χρυσός".....