ελληνική μουσική
    520 online   ·  210.830 μέλη
    tolaruba
    25.04.2006, 13:28
    συγγνωμη που ρωταω συνεχεια αλλα ειμαι καινουρια!!!τι ειναι οι χρυσες νοτες??τα live του musicheaven?
    vouliakis
    25.04.2006, 13:41
    Για τις χρυσές νότες μπορείς να διαβάσεις εδώ...

    Τώρα, στο MusicHeaven διοργανώνονται κάποια live στα οποία συμμετέχουν μέλη και φίλοι. Για το τελευταίο live (το τρίτο) μπορείς να πάρεις μια ιδέα εδώ και εδώ...




    Orfeus
    25.04.2006, 17:25
    ’ψογος Παναγιώτη...


    tzoy
    18.05.2006, 15:39
    οι χρυσές νότες είναι κάτι σαν βαθμός συμμετοχής του κάθε μέλους στο φόρουμ μας! :)

    αντε να μαζέψω καμιά εκατοστί.. χρυσές νότες είναι αυτές.. καλοκαιράκι έρχονται... αν τις μοσχοπουλήσω θα σας γράφω από ίντερνετ καφέ στον ’γιο Μαυρίκιο!!!!

    Tropaiatissa
    11.01.2007, 18:12
    Κάτι άσχετο... Υπάρχει κάπου η ιστορία του site? Θα ήθελα πολύ να μάθω πώς ξεκίνησε, πώς εξελίχθηκε...
    jorge
    11.01.2007, 19:03
    Ρίξε μια ματιά εδώ. Στο πρώτο link θα δεις πως ήταν το site το 2002, ενώ αν ψάξεις θα βρεις και το link που γράφει για την ιστορία του site.


    Αρκετά για την ιστορία μπορείς να διαβάσεις και σε αυτή τη συνέντευξη.
    Tropaiatissa
    12.01.2007, 09:47
    Ευχαριστώ πολύ! Θέλει μελέτη τώρα...

    vasilis23
    05.09.2007, 16:21
    Ερωτηση:Καποτε υπηρχε ενα τοπικ οπου ειχαμε βαλει πολλοι απο εμας καποιες ενδεικτικες λιστες για live(προτασεις)...και δεν το βρισκω...δεν θυμαμαι πως λεγοταν....δοκιμασα με αναζητηση....λιστα κλπ...αλλα τιποτα...οποιος μπορει ας με βοηθησει!
    ge01415
    05.09.2007, 18:29
    Δες αν είναι αυτό.
    Αν θες κι άλλα ενδεικτικά τραγούδια για live, στείλε ΠΜ.


    Tropaiatissa
    01.11.2007, 16:18
    Μια ερώτηση για το e-περιοδικό...
    Πώς μπορείς σε μια δημοσίευση να βάλεις ενότητες? Όπως υπάρχουν για παρράδειγμα στο άρθρο για το Τρίφωνο...
    Αυτό μπορεί να το κάνει ο αποστολέας ή το διαμορφώνουν οι διαχειριστές?

    Συμπλήρωση:
    Μια ερώτηση για τα βίντεο. Σε μερικά αντί να δείχνει το thumbnail δείχνει το κόκκινο Χ (όχι αυτό του "ακατάλληλου", το άλλο) και δεν παίζουν. Αυτό σημαίνει ότι τα έχουν αποσύρει απ' το Rapidshare?



    (Γιώργος Νταλάρας - 1/10/2007 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!)

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Dalarofili στις 01-11-2007 16:36 ]


    jorge
    01.11.2007, 21:43
    Dalarofili, απλά βάλε τη λέξη ΕΝΟΤΗΤΑ και δίπλα ένα τίτλο, πχ

    κειμενο...
    κειμενο...
    ΕΝΟΤΗΤΑ: Βιογραφικό
    κειμενο
    κειμενο
    ΕΝΟΤΗΤΑ: Δισκογραφία
    κλπ

    Ο αρχισυντάκτης (jorge) βλέπει το παραπάνω και ανάλογα το διαμορφώνει.


    Όσον αφορά τα βίντεο με το κόκκινο Χ, απλά το YouTube τα έχει αποσύρει ή ο αποστολέας τους στο YouTube δεν επιτρέπει να εμφανίζονται σε τρίτα sites.
    Tropaiatissa
    21.11.2007, 10:52
    Καλημέρα!
    Επειδή δεν ξέρω ποιός απ' τους διαχειριστές ασχολείται με τον κατάλογο των μουσικών sites, κάνω την ερώτηση εδώ.
    Έχω καταχωρήσει εδώ και αρκετό καιρό το μουσικό περιοδικό Ορφέας (www.e-orfeas.gr) και ακόμα δεν έχει προστεθεί στη λίστα των ιστοσελίδων. Μήπως κάνω κάτι λάθος; Πάντως είχα συμπληρώσει στη φόρμα κανονικά όλα τα στοιχεία που θέλει...

    Παρεμπιπτώντως, αυτή τη στιγμή αν πάω απ' το menu στα μουσικά sites μού βγάζει "Service Temporarily Unavailable"...
    Pitufo
    21.11.2007, 11:55
    Dalarofili, ίσως στην περιγραφή του site είχες βάλει διαφημιστικούς και όχι περιγραφικούς όρους. Κάτι τέτοιο νομίζω.

    Το προβληματάκι με το Service Temporary Unavailable οφείλεται στα προβλήματα που έχουμε λόγω μιας επίθεσης που δέχθηκε πριν 2 μέρες ο server μας.
    Pitufo
    21.11.2007, 11:57
    Pitufo = δοκιμαστικός λογαριασμός του MusicHeaven = Jorge
    (σε λίγο θα δείτε ένα νέο Theme στα blogs)
    Tropaiatissa
    21.11.2007, 12:08
    Για περιγραφή είχα βάλει αυτό που γράφει πάνω στο παράθυρο όταν ανοίγεις το site, δηλαδή:
    Το ελληνικό τραγούδι και η μουσική στο διαδίκτυο.


    Παράθεση:

    Το μέλος Pitufo στις 21-11-2007 στις 11:57 έγραψε...
    (σε λίγο θα δείτε ένα νέο Theme στα blogs)

    Ωραία!!!
    Tropaiatissa
    16.01.2008, 09:41
    Μια ερώτηση, έτσι ...άσχετη!
    Στο προφίλ μας, οι fans με τί σειρά εμφανίζονται; Απ' ό,τι νομίζω δεν είναι ούτε αλφαβητική ούτε η σειρά με την οποία σε πρόσθεσαν στη φιλική τους λίστα...
    Termite
    16.01.2008, 10:10
    Ειναι η σειρά που σε πρόσθεσαν στην φιλική τους λίστα νομίζω
    jorge
    16.01.2008, 10:56
    Το σωστό ήταν να εμφανίζονται και οι φίλοι και οι fans αλφαβητικά, πράγμα που έγινε πριν λίγο
    alexia-vicky
    16.01.2008, 12:07


    Ναι αλλά έτσι δε μπορούμε να βάλουμε τα άτομα στην φιλική μας λίστα με την σειρά που όντως τους νιώθουμε πιο κοντά μας...
    Tropaiatissa
    22.01.2008, 12:15
    Έχω μία απορία-σπαζοκεφαλιά...
    Στο δίκτυο της σχολής, έχουν μπλοκαρισμένο ό,τι έχει σχέση με mp3. Για παράδειγμα, δεν μπορώ να ακούσω τα τραγούδια στις music pages, αν πάω να ανοίξω μια σελίδα του rapidshare στην οποία είναι ανεβασμένο τραγούδι mp3, δε την ανοίγει καθόλου, κλπ.

    Εδώ, όλες οι music pages ανοίγουν κανονικά, εκτός από των Θαρσειν Χρεί, που τη μπλοκάρει τελείως! Όταν λέω τελείως, δεν μου δείχνει ούτε το thumbnail της! Τί κουφό είναι αυτό τώρα; Τί διαφορετικό έχει η σελίδα των Θαρσειν Χρεί σε σχέση με τις άλλες, και τη μπλοκάρει;




    (Γιώργος Νταλάρας - 1/10/2007 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!)

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Dalarofili στις 22-01-2008 12:17 ]