ελληνική μουσική
    610 online   ·  210.851 μέλη

    Τι σας εκνευρίζει στο MusicHeaven;

    christos-reg
    15.06.2006, 10:42
    Γιώργο, το μήνυμα:

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : christos-reg στις 15-06-2006 13:10 ]

    δεν γίνεται να μην βγαίνει όταν δεν υπάρχει άλλη απάντηση κάτω από το post μας?

    Πολλές φορές την τροποποίηση την κάνουμε απλώς για να διορθώσουμε κάποια τυπογραφικά/ορθογραφικά λάθη αμέσως μετά την δημοσίευση του μηνύματος (μπορεί και πάνω από 1 φορά) και πριν προλάβουν άλλοι χρηστές να απαντήσουν. Σε αυτή την περίπτωση δεν πιστεύω πως είναι αναγκαίο να δηλώνεται ότι τροποποιήσαμε το μήνυμα.

    Η τροποποποίηση ενός μηνύματος έχει σημασία να δηλώνεται στις περιπτώσεις που έχουν υπάρξει απαντήσεις κάτω από το post, και η δήλωση υποδεικνύει ότι κάποιος τροποποίησε τα αρχικά του λεγόμενα.

    Αυτό συμβαίνει στα περισσότερα forum που γνωρίζω και το βρίσκω αρκετά πιο ορθό.
    jorge
    15.06.2006, 11:05
    Θα το δω Χρήστο. Από τη μεριά της διαχείρισης πάντως είναι καλό να φαίνεται οτι κάποιος moderator διόρθωσε κάποιο αρχικό post που είχε τίτλο με κεφαλαία ή greeklish ή ...ή...

    Πάντως η παρέμβαση σου είναι καλή γιατί ούτως ή άλλως το σχετικό μήνυμα είναι ενοχλητικό όπως εμφανίζεται. Θα δω αν μπορεί να γίνει πιο διακριτικό.
    christos-reg
    15.06.2006, 11:11
    Το μέλος jorge στις 15-06-2006 στις 11:05 έγραψε...
    Παράθεση:
    Από τη μεριά της διαχείρισης πάντως είναι καλό να φαίνεται οτι κάποιος moderator διόρθωσε κάποιο αρχικό post που είχε τίτλο με κεφαλαία ή greeklish ή ...ή...


    Μμμ, σχετικά με αυτό, σε άλλο forum που είμαι διαχειριστής, γράφουμε οι ίδιοι ότι τροποποιήσαμε το μήνυμα:

    π.χ.

    Edited by jorge ή Edited by moderator
    jorge
    15.06.2006, 11:16
    ΟΚ, αλλά είναι λίγο περίεργο.. Σε πειράζει να εμφανίζεται το "Τροποποιήθηκε από..." και δε σε πειράζει που με την παραμικρή τροποποίηση πρέπει να πληκτρολογείς το "Edited by christos";
    christos-reg
    15.06.2006, 11:20
    Όχι η πρόταση μου αφορούσε καθαρά τις διορθώσεις που γίνονται από διαχειριστές.

    Κατά τ' άλλα δεν μ'ενοχλεί η χρήση της φράσης "Τροποποιήθηκε από", αν και καλύτερο θα ήταν να εμφανίζεται με κάπως μικρότερη γραμματοσειρά.

    Christos' Blog

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 15-06-2006 11:39 ]


    georgianoua
    15.06.2006, 11:32
    Καμια φορά μετά από μια διόρθωση μπερδεύονται τα λόγια μαζί με την υπογραφή...
    jorge
    15.06.2006, 11:42
    Χρήστο δες το τελευταίο σου post, νομιζω ειναι καλύτερα έτσι ε; Thanks!

    Γιωργιάννα (πολύ ωραίο όνομα by the way), το έχω δει κι εγώ και με την πρώτη ευκαιρία θα το ψάξω.
    georgianoua
    15.06.2006, 11:49
    Το μέλος jorge στις 15-06-2006 στις 11:42 έγραψε...
    Παράθεση:

    Χρήστο δες το τελευταίο σου post, νομιζω ειναι καλύτερα έτσι ε; Thanks!

    Γιωργιάννα (πολύ ωραίο όνομα by the way), το έχω δει κι εγώ και με την πρώτη ευκαιρία θα το ψάξω.



    Πω πω τώρα τι να πω... με το κομπλημέντο...
    Δικό σου με πολλή αγάπη αυτό

    christos-reg
    15.06.2006, 12:22
    Το μέλος jorge στις 15-06-2006 στις 11:42 έγραψε...
    Παράθεση:
    Χρήστο δες το τελευταίο σου post, νομιζω ειναι καλύτερα έτσι ε; Thanks!


    Πιστεύω πολύ καλύτερα! Merci
    confused_f
    18.06.2006, 16:48
    Είμαι μέλος από της 13/6/2005 και ακόμη λέει πως είμαι στην προσαρμογή..καλά δε γίνεται απλά να διαβάζω και να μη στέλλω κάτι? γιατί πρέπει να είμαι στην προσαρμογή...? πόσα χρόνια θέλω να προσαρμοστώ??
    georgianoua
    18.06.2006, 18:47
    Έχω ένα προβληματάκι..... Στο shoutbox όταν πάω να βάλω emoticon και πατάω emoticon help δε μου βγάζει τις φατσούλες. , μόνο :yes: για παράδειγμα, τους χαρακτήρες.

    Μπορέι να το δει και κάποιος άλλος;

    Ευχαριστώ
    kerkyraia
    19.06.2006, 18:54
    Στο chat που προσπαθω να κανω αποσυνδεση και δεν μπορω.Δειχνει πως ειμαι ακομα μεσα μετα αφου εχω βγει...
    jorge
    19.06.2006, 19:02
    Κάπου στο chat έχει ένα κουμπί αποσύνδεσης (ένα κόκκινο), οπότε αν θες να σε αποσυνδέει άμεσα, να το πατάς πριν βγεις. Διαφορετικά θα αργεί να καταλάβει οτι βγήκες.
    uNick
    19.06.2006, 19:28
    Το μέλος confused_f στις 18-06-2006 στις 16:48 έγραψε...
    Παράθεση:

    Είμαι μέλος από της 13/6/2005 και ακόμη λέει πως είμαι στην προσαρμογή..καλά δε γίνεται απλά να διαβάζω και να μη στέλλω κάτι? γιατί πρέπει να είμαι στην προσαρμογή...? πόσα χρόνια θέλω να προσαρμοστώ??


    Αν είσαι άτομο που δεν προσαρμόζεται εύκολα... πολλά χρόνια!!!!

    Πέρα από την πλάκα... Υπάρχουν μέλη που είναι γραμμένα μήνες και είναι ακόμα στην προσαρμογή. Σημασία δεν έχει το πόσο καιρό είσαι μέλος. Τα "Στην προσαρμογή", "Τακτικό μέλος", "Βασικό μέλος" κλπ είναι μια μορφή διαβάθμισης που αφορά τον βαθμό ενεργούς συμμετοχής του μέλους στο MusicHeaven, δηλαδή τα μηνύματα (posts) που στέλνεις στα topics του forum, τις δημοσιεύσεις και τα σχόλια στο e-Περιοδικό, την συμμετοχή σε quiz και σταυρόλεξα, κλπ. Όλα αυτά (υπολογισμένα μέσω αλγορίθμου) σου δίνουν Χρυσές Νότες. Όσο περισσότερες μαζεύεις, τόσο πιο ενεργό μέλος θεωρείσαι...
    ge01415
    19.06.2006, 19:52
    Το μέλος confused_f στις 18-06-2006 στις 16:48 έγραψε...
    Παράθεση:

    Είμαι μέλος από της 13/6/2005 και ακόμη λέει πως είμαι στην προσαρμογή..καλά δε γίνεται απλά να διαβάζω και να μη στέλλω κάτι? γιατί πρέπει να είμαι στην προσαρμογή...? πόσα χρόνια θέλω να προσαρμοστώ??



    Άσε confused_f εγώ 3 χρόνια πασχίζω να προσαρμοστώ και ακόμη τίποτα !!!
    Άσε που μερικές σε ένα μήνα κοντεύουν να γίνουν...μοδεράτορες !!!(Γεια σου γειτονάκι )

    Απο την προσαρμογή βγαίνεις όταν φτάσεις τα 100 posts!
    Δεν είναι τίποτα...άλλα 95 και...φτού και βγαίνω !!!





    georgianoua
    19.06.2006, 20:00
    Γειτονάκι σε μένα αναφαίρεσαι...;;;

    Καλή προσαρμογή σου αναπροσάρμοστε

    Βtw το προβλημα μου είναι αυτό δεν ξερω αν το έχετε προσέξει...



    Δε ξέρω κατά πόσο καταλαβαίνετε τί είναι αλλά είναι ο πίνακας των emoticons στο chat που δεν εμφανίζονται οι φατσούλες

    Μια αγάπη γεμίζει την καρδιά
    Mε αγάπη από τη φίλη μου tzoy

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : georgianoua στις 19-06-2006 20:03 ]


    jorge
    19.06.2006, 20:16
    Ευχαριστούμε Γιωργιάννα, διορθώθηκε
    georgianoua
    19.06.2006, 20:22
    Α γεια σου Είπαμεν ότι είσαι τσιακκούϊ

    Εγώ κερνάω ρετσίνα
    kerkyraia
    19.06.2006, 20:33
    Το μέλος jorge στις 19-06-2006 στις 19:02 έγραψε...
    Παράθεση:

    Κάπου στο chat έχει ένα κουμπί αποσύνδεσης (ένα κόκκινο), οπότε αν θες να σε αποσυνδέει άμεσα, να το πατάς πριν βγεις. Διαφορετικά θα αργεί να καταλάβει οτι βγήκες.


    Μα το παταω καθε φορα,τεσπα...ευχαριστω...θα το ξαναπροσπαθησω την επομενη φορα...
    atrixospi8ikos
    26.06.2006, 00:52
    Den expoume polli xwro gia PM...