ελληνική μουσική
    816 online   ·  210.833 μέλη

    Τι σας εκνευρίζει στο MusicHeaven;

    Aiolos_m
    04.05.2007, 02:58
    Παράθεση:

    Το μέλος movflower στις 04-05-2007 στις 02:55 έγραψε...
    χμ...υπομονείς κάτι;



    Κάτι έχω στο μυαλό μου...
    movflower
    04.05.2007, 03:01
    Παράθεση:

    Το μέλος Aiolos_m στις 04-05-2007 στις 02:58 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος movflower στις 04-05-2007 στις 02:55 έγραψε...
    χμ...υπομονείς κάτι;



    Κάτι έχω στο μυαλό μου...



    ου άτε!
    Αφού έχουμε ανάγκη από εμότικονς!
    GL
    04.05.2007, 05:52
    Παράθεση:

    Το μέλος zabetistas στις 03-05-2007 στις 21:40 έγραψε...

    Φίλε GL το θέμα είναι "Τι σας εκνευρίζει στο MusicHeaven;" και νομίζω ότι ο σταθμός είναι μέρος του ΜΗ . Άρα δεν είμαι εκτός θέματος.

    Όσο για τις οποίες βελτιώσεις , περιμένουμε και αν ερωτηθούμε θα συμβάλουμε .



    Προς το παρον:Δεν μου αρέσει ο Ραδιοχαφιες , χαλάει την μαγεία του Ραδιοφώνου.
    Και το Chat του σταθμού θα ήθελα να το βλέπει μόνο ο παραγωγός



    Ρε συ δεν ειπα οτι εισαι εκτος θεματος....Απλα εγω δεν θελω να αναπτυξω σε αυτο το τοπικ τις αποψεις μου περι της βελτιωσης του σταθμου...

    Εδω ειναι "μπινελικοτοπικ"

    Για τις οποιεσδηποτε προτασεις βελτιωσης του σταθμου υπαρχει το τοπικ του σταθμου ΕΔΩ!.

    Η αν θελετε ανοιχτε καποιο αλλο ρε παιδια που να μιλαει για προτασεις βελτιωσης...



    jorge
    04.05.2007, 09:29
    Όχι, ας μην ανοίξουμε άλλο θέμα για βελτιώσεις κλπ. Ας τα γράφουμε εδώ, γιατί αυτό είναι και το τοπικ που διαβάζω και ανάλογα κινούμαι. Και ο σταθμός είναι μέρος του site, επομένως μια χαρά είναι να τα γράφουμε εδώ. Με διευκολύνει.
    Paloukeze
    14.05.2007, 00:25
    Το banner με τη διαφήμιση της Coca Cola!!! Είναι αναγκαίο; Έλεος μ' αυτό το βρωμοπροϊόν!!! Κάντε μποϊκοτάζ σ' αυτό το δηλητήριο των φωνιάδων των λαών! Προσωπικά, σταμάτησα να πίνω απο τη νύχτα της εισβολής στο Ιράκ και ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ να ξαναπιώ!!!







    Δεν υπάρχει ειρήνη χωρίς δικαιοσύνη

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Paloukeze στις 14-05-2007 00:42 ]


    επισυναπτόμενα: 051119_coca_cola.jpg 
    edelweiss
    14.05.2007, 00:45
    Παράθεση:

    Το μέλος Paloukeze στις 14-05-2007 στις 00:25 έγραψε...

    Το banner με τη διαφήμιση της Coca Cola!!! Είναι αναγκαίο; Έλεος μ' αυτό το βρωμοπροϊόν!!! Κάντε μποϊκοτάζ σ' αυτό το δηλητήριο των φωνιάδων των λαών! Προσωπικά, σταμάτησα να πίνω απο τη νύχτα της εισβολής στο Ιράκ και ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ να ξαναπιώ!!!







    Δεν υπάρχει ειρήνη χωρίς δικαιοσύνη

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Paloukeze στις 14-05-2007 00:42 ]





    Μην ξεχνάς όπου διαφήμηση και λεφτά :)
    catz
    14.05.2007, 01:16
    Ωραίο topic !
    πώς δεν το πρόσεξα τόσο καιρό ? !

    λοιπόν , 3 πράγματα με εκνευρίζουν και με τη σωστή σειρά είναι :

    1- Η επιτηδευμένη εντεχνίαση (λανθάνουσα) πολλών .
    2- Το οτι το forum συνεχίζει να μην είναι Unicode (στο mac είναι μπελάς να αλλάζεις συνέχεια) .
    3- Το οτι το φιλικό του μαγαζί είναι το 5/4 , το οποίο τη μια φορά που πήγα ... τέλος πάντων δε μ' άρεσε . Χάθηκε κανένα εδώ κοντά ? Χαλάνδρι έστω...


    Tropaiatissa
    13.06.2007, 16:57
    Λοιπόν... Είμαι σε δίλημμα!
    Μου αρέσει πολύ το design της σελίδας, αλλά είναι λίγο "βαρύ" και αρκετές φορές κάνουν ώρα να "φορτώσουν" οι σελίδες ακόμα και με σύνδεση ADSL...
    Δεν ξέρω τι θα μπορούσε να γίνει γι' αυτό...
    Dorothy23
    13.06.2007, 20:25
    Παράθεση:

    Το μέλος Dalarofili στις 13-06-2007 στις 16:57 έγραψε...

    Λοιπόν... Είμαι σε δίλημμα!
    Μου αρέσει πολύ το design της σελίδας, αλλά είναι λίγο "βαρύ" και αρκετές φορές κάνουν ώρα να "φορτώσουν" οι σελίδες ακόμα και με σύνδεση ADSL...
    Δεν ξέρω τι θα μπορούσε να γίνει γι' αυτό...




    θα συμφωνησω με την Dalarofili!ειδικα σημερα μεχρι να μπω ''μαρτυρησα''...!
    κατα τ'αλλα ολα ειναι μια χαρα!
    gogere17
    14.06.2007, 10:15
    εμενα με εκνευριζουν οι διαφημισεις "καλημερα ελλαδα"καιι james blunt που εμφανιζονται στα προφιλ
    και οτι μερικες σελιδες ,ειδικα η αρχικη,ειναι λιγο δυσκολο να ανοιχουν,πως ειπαν παραπανω

    Kerato
    29.08.2007, 20:34
    Εμένα μ' εκνευρίζει ο gexrag.
    Δεν έχω ξανασυντήσει, διαδικτυακά τουλάχιστον, τέτοιο άτομο. Είναι μονίμως είρωνικός, επαναλαμβάνει συνεχώς θεολογίες δικές του και άλλων, κάνει παρατηρήσεις για το πως να γράφουν και πώς να μη γράφουν τα μέλη, είναι υπερόπτης, ξεροκέφαλος, στρουθοκαμηλίζει, μακρυγορεί με κενό λόγο, προκαλεί, προσβάλλει...και άλλα πολλά που μου τη δίνουν στα νεύρα, ειδικά στις φιλοσοφικές συζητήσεις.
    (Αν μπει ακόμη ένας τέτοιος εδώ μέσα θα το σκεφτώ πολύ σοβαρά να κάνω ban το ΜΗ από τον υπολογιστή μου...)

    Τζάμπα τα λέω, αφού τα ξέρετε...
    Μου τη δίνει που δεν τον έχετε πετάξει έξω ακόμα, τη στιγμή που η other side έφυγε για μια στιγμή "ανάρμοστης" συμπεριφοράς. Που μπορεί να έβρισε, αλλά τουλάχιστον ήταν ένας άνθρωπος με αξία.


    Λυπάμαι που το λέω και ξέρω και τί είδους αντεπιχειρήματα μπορεί να πει κανείς για να με πείσει ότι έχω άδικο, και θα το παραδεχτώ ότι έχω άδικο, αλλά έχω υπομονή μικρού βεληνεκούς. Θα ήθελα να φύγει από δω μέσα...

    Αν είμαι εκτός θέματος ή αν έπρεπε να μιλήσω με ΠΜ στο jorge, μπορείτε να μου το πείτε ελεύθερα κι αν θέλετε να σβήσετε αυτό το ποστ. Δεν άντεχα άλλο να μη μιλήσω όμως...


    Crocodile
    29.08.2007, 23:21
    Με εκνευριζει αφανταστα η επιπολαια συνταξη και η τρομερη ανορθογραφια αρκετων μελων. Για να μη μιλησω για τα κειμενα με χρηση λατινικου αλφαβητου. Ειναι τοσο δυσκολο να χρησιμοποιησουν ελληνικους χαρακτηρες;

    Επισης μερικες φορες νευριαζω οταν βλεπω "κλειδωμενα" θεματα. Γιατι οταν ενα θεμα μοιαζει εν μερει με καποιο αλλο οι συντονιστες σπευδουν να το "κλειδωσουν";
    margo
    30.08.2007, 00:02
    Παράθεση:

    Το μέλος Kerato στις 29-08-2007 στις 20:34 έγραψε...

    Εμένα μ' εκνευρίζει ο gexrag.
    Δεν έχω ξανασυντήσει, διαδικτυακά τουλάχιστον, τέτοιο άτομο. Είναι μονίμως είρωνικός, επαναλαμβάνει συνεχώς θεολογίες δικές του και άλλων, κάνει παρατηρήσεις για το πως να γράφουν και πώς να μη γράφουν τα μέλη, είναι υπερόπτης, ξεροκέφαλος, στρουθοκαμηλίζει, μακρυγορεί με κενό λόγο, προκαλεί, προσβάλλει...και άλλα πολλά που μου τη δίνουν στα νεύρα, ειδικά στις φιλοσοφικές συζητήσεις.
    (Αν μπει ακόμη ένας τέτοιος εδώ μέσα θα το σκεφτώ πολύ σοβαρά να κάνω ban το ΜΗ από τον υπολογιστή μου...)

    Τζάμπα τα λέω, αφού τα ξέρετε...
    Μου τη δίνει που δεν τον έχετε πετάξει έξω ακόμα, τη στιγμή που η other side έφυγε για μια στιγμή "ανάρμοστης" συμπεριφοράς. Που μπορεί να έβρισε, αλλά τουλάχιστον ήταν ένας άνθρωπος με αξία.


    Λυπάμαι που το λέω και ξέρω και τί είδους αντεπιχειρήματα μπορεί να πει κανείς για να με πείσει ότι έχω άδικο, και θα το παραδεχτώ ότι έχω άδικο, αλλά έχω υπομονή μικρού βεληνεκούς. Θα ήθελα να φύγει από δω μέσα...

    Αν είμαι εκτός θέματος ή αν έπρεπε να μιλήσω με ΠΜ στο jorge, μπορείτε να μου το πείτε ελεύθερα κι αν θέλετε να σβήσετε αυτό το ποστ. Δεν άντεχα άλλο να μη μιλήσω όμως...







    Κέρατο,δεν ξέρω αν έχεις δίκιο ή όχι
    αλλά από τη στιγμή που σε εκνευρίζει ένα μέλος
    μπορείς απλά να αγνοήσεις τα ποστ του και η ζωή συνεχίζεται..

    Δεν είναι λίγο άκομψο να ζητάς "να τον πετάξουν έξω" επειδή σε εκνευρίζει?
    Επίσης η κρίση σου ότι είναι άνθρωπος χωρίς αξία δεν είναι μάλλον ρατσιστική
    πόσο μάλλον για κάποιον που δεν γνωρίζεις παρά μόνο διαδικτυακά..

    Άσε που ο κάθε άνθρωπος έχει αξία
    margo
    30.08.2007, 00:09
    Παράθεση:

    Το μέλος Crocodile στις 29-08-2007 στις 23:21 έγραψε...

    Με εκνευριζει αφανταστα η επιπολαια συνταξη και η τρομερη ανορθογραφια αρκετων μελων. Για να μη μιλησω για τα κειμενα με χρηση λατινικου αλφαβητου. Ειναι τοσο δυσκολο να χρησιμοποιησουν ελληνικους χαρακτηρες;

    Επισης μερικες φορες νευριαζω οταν βλεπω "κλειδωμενα" θεματα. Γιατι οταν ενα θεμα μοιαζει εν μερει με καποιο αλλο οι συντονιστες σπευδουν να το "κλειδωσουν";



    Κι εμένα με εκνευρίζει ο Crocodile που δεν βάζει τόνους
    Θέλω να ξέρω βρε παιδί μου τι λες..

    "ωραίο χαλί" ή "ωραίο χάλι"

    Σε πειράζω αγαπητέ μου Crocodile πάλι

    Πάντως έχεις δίκιο,τα greeklish είναι εκνευριστικά..

    και οι ανωρθογραφύα το ήδιο




    pastella
    30.08.2007, 00:24
    Για να εκνευριζεστε λιγοτερο, σχετικα με την ανορθογραφια, απο προσωπικης εμπειριας γιατι ετσι καταφερα να συμβιωσω μαζι της, ξερουμε ολοι οτι ειναι καθημερινο φαινομενο και θα πρεπει να ζησουμε με αυτο...

    Οσο για τους λατινικους χαρακτηρες, καποια μελη δεν εχουν την δυνατοτητα να γραψουν ελληνικα απο τον υπολογιστη τους.
    Ειναι εκνευριστικο ναι, αλλα τι να κανουμε

    Και τελειωνοντας το σχολιο, ας πω κι εγω τι με εκνευριζει

    Εδω και 4,5 χρονια ειμαι μελος του ΜΗ. Εδω και 3 συμμετεχω στο φορουμ και ενεργα σαν μελος.

    Χαλιεμαι οταν βλεπω διαμαχες λες και ειμαστε η βουλη της Κορεας στο φορουμ, χαλιεμαι οταν βλεπω πως μελη παρεκτρεπονται τοσο πολυ στον τροπο που λενε αυτα που λενε και αναγκαζονται καποιοι εδω μεσα να προχωρησουν σε διαγραφη τους.

    Με εκνευριζει που πλεον δεν με τραβανε καποια θεματα στο φορουμ για να κουβεντιασω γιατι ξερω οτι θα ξεσπασει πολεμος. Και αυτο με χαλαει...

    Εχουμε τη δυνατοτητα να πουμε οτι θελουμε, να κουβεντιασουμε οτι θελουμε, αρκει να μπορουμε να συζητησουμε. Και μου τη δινει οταν καποιοι φωναζουν για το ΜΗ και το φορουμ του γιατι η ομαδα των συντονιστων το κραταει συμμαζεμενο, ωστε να μπορει να κρατηθει η συζητηση γυρω απο ενα θεμα και μαλιστα και σε περιφερειακα του ωστε να μην μιλαμε μεμονωμενα και χανουμε τη μπαλα. Πατε σε αλλα φορουμ, ελληνικα και εξωτερικου, να δειτε τι αχουρια ειναι, που ανοιγει θεμα πχ για καθε σελιδα ενος τευχους μηνιαιου περιοδικου και μετα θα εκτιμησετε ακομη περισσοτερο το μουσικο μας παραδεισο.

    Μην χαλιεστε και πιαστε μια...


    ΥΓ: Κι εγω δεν βαζω τονους... κακη συνηθεια....
    margo
    30.08.2007, 00:34
    Θα συμφωνήσω με το ποστ σου από.. την κορυφή ως τα νύχια..

    και δε θέλω να χαλιέμαι πλέον με τίποτα(ελπίζω ..χιχιχι )




    pastella
    30.08.2007, 01:00
    Ασε margo τι τραβαω στα φορουμ για τα κομικ στο εξωτερικο δεν λεγεται...9/10 θέματα ειναι αχρηστες επαναληψεις...
    margo
    30.08.2007, 01:04
    Υπομονή Στέλλα..!
    Ως superhero θα ανταπεξέλθεις επάξια
    GL
    30.08.2007, 04:06
    Παράθεση:

    Το μέλος Crocodile στις 29-08-2007 στις 23:21 έγραψε...

    Με εκνευριζει αφανταστα η επιπολαια συνταξη και η τρομερη ανορθογραφια αρκετων μελων. Για να μη μιλησω για τα κειμενα με χρηση λατινικου αλφαβητου. Ειναι τοσο δυσκολο να χρησιμοποιησουν ελληνικους χαρακτηρες;

    Επισης μερικες φορες νευριαζω οταν βλεπω "κλειδωμενα" θεματα. Γιατι οταν ενα θεμα μοιαζει εν μερει με καποιο αλλο οι συντονιστες σπευδουν να το "κλειδωσουν";



    Γεια και χαρα Κροκοδειλε

    1) Η συνταξη και η ανορθογραφια ειναι κατι καθαρα υποκειμενικο! Οπως ξερει ο καθενας μας να γραψει, γραφει! Δεν παιρναμε απο εξετασεις εδω για να γραφτουμε μελη!
    Αν θες μπορω να σου συστησω τον κορυφαιο ορθογραφο του Μ.Η για να παρεις μια γευση ορθογραφιας "με αποψη". Ηeartbreak Kid τον λενε......

    2) Οσον αφορα τα κειμενα με λατινικους χαρακτηρες θα σου πω οτι εισαι αδικος! Τα πληκτρολογια στο εξωτερικο δεν ειναι υποχρεωμενα να εχουν ελληνικα γραμματα! Αρα αδικεις ολα τα παιδια του εξωτερικου.....Και εγω ψιλοδυσκολευομαι να τα διαβασω αλλα ΚΑΤΑΝΝΟΩ αλλα πραματα.....

    3) Τα κλειδωμενα θεματα ΚΑΛΑ ΚΑΝΟΥΝ και ειναι κλειδωμενα! Αν δεν ψαχνουμε πρωτα να δουμε αν υπαρχει κατι παρομοιο και ποσταρουμε οτι θεμε ετσι αερα πατερα, καλα κανουν οι υπευθυνοι και τα κλειδωνουν! Ειναι περισσοτερο κουραστικο αυτο απο τα λατινικα.....Πολλα κλειδωμενα θεματα ειναι ΑΚΡΙΒΩΣ ΙΔΙΑ ΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΑΝΟΙΧΤΑ....
    PHILIPPOSSM
    30.08.2007, 10:54
    Είσαστε απίστευτοι. χαχαχαχαχα γουστάρω τρελά .
    Τι μπορεί να σε εκνευρίσει αφού έχεις την δυνατότητα να φύγεις ?
    Δεν μας κρατάνε με το ζόρι κανένας εδώ οπότε ???????