ελληνική μουσική
    636 online   ·  210.832 μέλη

    Συνάντηση μελών στη Φλώρινα

    georgianoua
    19.07.2006, 11:46
    Γειτονάκι μου Τάσο καλημέραααααααα

    Βιαστική σαν τον άνεμο ήμουνα εκείνο το βράδυ

    Είμαι πολύ καλά εδώ στην Κύπρο, πολλή ζέστη αλλά ένα μπανάκι έχω κάνει ακόμη

    Γιώτα μου, εμείς έχουμε μιλήσει

    Μαριάνθη μου, με το βατραχάκι σου σκαρφαλώνει μέχρι Φλώρινα η ακόμη;

    Να καλωσορίσω και το νέο μέλος τον ΔΙΑΜΑΝΤΗ που κέρδισε απ' όσο έμαθα και ένα βραβείο.

    Είμαστε πιο κοντά από όλα τα παιδιά. Μέσα στην ίδια πόλη

    Όταν έρθω πάνω θα βρεθούμε

    Επιστρέφω παιδιά στις 26 Αυγούστου και η εξεταστική μας είναι 4 Σεπτεμβρίου.
    sylvester1979
    06.08.2006, 16:10
    Παιδιά, χεραιτώ.
    Εύχομαι να είστε όλοι καλά. Εγώ έχω πολύ καλά νέα με τη μουσική.Ας είναι καλά το ιντερνετ και η προβολή που προσφέρει . Ισως σας τα πω απο κοντά. Όπως πάει πάντως..... μια μέρα θα πληρώνετε για να με ακούσετε ν
    Καλοκαίρι τέλος στη φλώρινα.... Ακόμα 10 μέρες ζέστη θα κάνε γιατί μετά, όπως πάντα (όσα χρόνια θυμάμαι) ο 15αύγουστος αναγγέλει τον ερχομό του χειμώνα. ναι, ναι του χειμώνα. Το φθινώπορο σταμάτησε πριν πολλά πολλά χρόνια να περνάει απο εδώ.... αλλά μ'αρέσει......Θα τα πούμε παιδιά!

    Music is like painting... sounds are the colors.... P.S.
    take a minute to listen to my music: www.myspace.com/tasoskalaitzakis

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 23-08-2006 22:39 ]


    Marianthi24
    06.08.2006, 19:36
    sylvester1979, κάθε επιτυχία σου εύχομαι, μακάρι να έρθουν όλα όπως τα θες. Κι ας πληρώνουμε για σε ακούμε
    Και εγώ τόσα χρόνια θυμάμαι να αλλάζει ο καιρός μετά τον 15αυγουστό, αρχίζει το κρύο. Χειμωνιάτικο πάντως δε θα τον έλεγα τον καιρό

    Τα λέμε!
    georgianoua
    23.08.2006, 22:35
    Για εμάς που είμαστε κοντά θα κάνεις και καμιά έκπτωση;
    Όλα να σου' ρχονται παντα δεξιά

    Άντε με το καλό σας έρχομαι πάνω το Σαββατοκύριακο.
    Καιγόμαστε από τη ζέστη στην Κύπρο. Κάνουμε σάουνα και θα επικρατεί αυτή η κατάσταση μέχρι το τέλος του Αυγούστου...

    Πεθυμήσα λίγο χιόνι... (μπα...! )
    ge01415
    23.08.2006, 22:59
    Γειτονάκιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι
    Τι γίνεται; Κανένα μπάνιο έκανες τουλάχιστον; Να πάρεις λίγο χρώμα έτσι για το καλό!
    Άντε έλα να κανονίσουμε καμιά συνάντηση, να δοκιμάσουμε κανα κρασί!!!

    Άντε να κρατήσουν ακόμη λίγο αυτές οι αλκυωνίδες μέρες να χαρούμε τον τελευταίο ήλιο!

    Τάσε καλή επιτυχία στην καριέρα σου!!!






    yokor
    23.08.2006, 23:09
    Βρε καλώς τους!

    Γεωργιάννα μου σε περιμένουμε να τα πούμε από κοντά τώρα!

    Τάσο, τόσες φορές ήρθα στη λίμνη σου (λίμνη μου!), μόνο μια φορά σε είδα, αλλά γύρω σου υπήρχαν τόσες γυναίκες, είπα να μην...ενοχλήσω!

    Ελπίζω σύντομα να βρεθούμε όλοι μαζί!
    sylvester1979
    25.08.2006, 01:23
    Image Hosted by ImageShack.us




    Πως σας φαίνεται αυτό? Καλο? Γνώμες! Γνώμες!
    ge01415
    13.09.2006, 21:07
    Φλωρινιωτάκια τι θα λέγατε για τσιπουράκι το σάββατο κατά το μεσημεράκι, πριν να κρυφτεί τελείως ο ήλιος και αρχίσουμε τα κρασάκια στα τζάκια;;;

    Βολεύει;;;

    Προς το παρόν μια ενδεικτική λίστα:

    ge01415
    martha

    Όσο για το μέρος προτείνω (όπως πάντα)...Άγιο Παντελεήμονα, αλλά αυτό αλλάζει αναλόγως πως βολεύει!


    Στην υγειά μας είπαμε;;;




    georgianoua
    13.09.2006, 21:52
    Ξεκινησα δουλειά σε καφετέρια Τασουλίνι μου και δεν μπορώ να παρεβρεθώ.
    Την Παρασκευή θα λείπω θα' μαι Θεσσαλονίκη και μόλις επιστρέψω το Σάββατο στις 3 θα δουλεύω μέχρι τις 8-9 το βράδυ.

    Την ζιβανία έχω την μιτά μου (μαζί μου) να στην φέρω μια άλλη μέρα!

    Καλά τσίπουρα και πιέστε και στην υγειά μας.

    Τασούλι έχεις και πολλούς χαιρετισμούς από τον Κώστα που είναι από τον Άγιο Παντελεήμονα και υπηρετεί τώρα τη στρατιωτική του θητεία στη Φλώρινα, μου είπε ότι παίξατε και μαζί κάποιο διάστημα με τα μουσικα σας όργανα (κάποιο συγκρότημα θα είχατε αν θυμάμαι καλά από όσα μου είπε )


    yokor
    13.09.2006, 21:59
    Μόλις γύρισα από την λίμνη μου! Ήμουν ξανά στον Άγιο Παντελεήμονα!Τάσο, σε ζηλέυω...............

    Γεωργιάννα μας καλώς όρισες! Καλό ξεκίνημα με τη δουλειά και καλή επιτυχία με την εξεταστική!

    Παρόλο που έχω αρκετό τρέξιμο αυτό το διάστημα, αν τελικά βολέψει το Σάββατο, θα προσπαθήσω να ρθω! Θα τα ξαναπούμε μέχρι τότε!


    Marianthi24
    13.09.2006, 22:04
    Γεια χαρά σε όλους!

    Και εγώ είμαι μέσα για το Σάββατο, κανονίστε το και ενημερώστε!

    Θα χαρώ πολύ να σας δω!!



    ge01415
    14.09.2006, 05:24
    Γεωργιάνα θα κάνουμε συγκέντρωση αποκλειστικά για την πάρτη σου...να δούμε κι εκείνη την ζιβανία τι ζημιά κάνει!
    Αν και θα επικοινωνούμε μέσω...mms την ώρα της συνάντησης...έτσι για να ξεφεύγεις από την δουλειά!

    Μέσα όλοι για Άγιο Παντελεήμονα;
    Η ώρα βολεύει;;;


    Σάββατο 16 Σεπτεμβρίου 14:30-15:00
    Άγιος Παντελεήμων
    Τσιπουροκατάσταση...ρέγγε και σαρδέλε!

    Λίστα...

    ge01415
    martha
    Marianthi24
    yokor(κατά πάσα πιθανότητα)
    zouzou82 (αν δεν πάει Θεσ/νίκη)
    georgianoua(online)


    Άντε γειά μας!!!



    ge01415
    14.09.2006, 13:35

    UPDATE


    Σάββατο 16 Σεπτεμβρίου 14:30-15:00
    Άγιος Παντελεήμων
    Τσιπουροκατάσταση...ρέγγε και σαρδέλε!

    Λίστα...

    ge01415
    martha
    Marianthi24
    yokor(κατά πάσα πιθανότητα)
    zouzou82 (αν δεν πάει Θεσ/νίκη)
    eloy(Βαγγέλης...το παιδί των λουλουδιών)
    otherside
    georgianoua(online)








    Marianthi24
    14.09.2006, 16:48
    Πολύ ωραία! Εμένα με βολεύει η ώρα και το μέρος, απο Φλώρινα θα έρθω, όποιος δεν έχει αυτοκίνητο μπορεί να έρθει μαζί μου!
    Marianthi24
    15.09.2006, 16:13
    Τάσο, βάλε στη λίστα και τη φίλη μου την Αγάπη
    ge01415
    15.09.2006, 16:47
    Το τελευταίο δελτίο καιρού δεν είναι και τόσο αισιόδοξο...
    Ελπίζω να μην ξεκινήσει πάλι ο υδροχόος και μας χαλάσει την ατμόσφαιρα! ......Για να δούμε!

    Για μαγαζάκι μάλλον στο ίδιο θα πάμε!


    UPDATE


    Σάββατο 16 Σεπτεμβρίου 14:30-15:00
    Άγιος Παντελεήμων
    -Ταβέρνα "Το κουτούκι"-
    Τσιπουροκατάσταση...ρέγγε και σαρδέλε!

    Λίστα...

    ge01415
    martha
    Marianthi24
    yokor(κατά πάσα πιθανότητα)
    eloy(Βαγγέλης...το παιδί των λουλουδιών)
    otherside
    Αγάπη
    georgianoua(online)







    KIT_KAT
    15.09.2006, 17:16
    Καλά να περάσετε!!!

    Τάσο, πολλά πολλά φιλιά στη Μάρθα!
    yokor
    15.09.2006, 19:09
    Αν τελικά δεν μπορέσω να ρθω στις 3, ίσως περάσω κάποια στιγμή πιο μετά, έστω για να σας δω λίγο. Αν τελειώσω τόσο αργά και δεν σας προλάβω, το βραδάκι θα βγω στο Αμύνταιο. Οπότε όσοι θέλουν να συνεχίσουν, μπορούμε να βρεθούμε εκεί!




    Marianthi24
    17.09.2006, 00:50
    Για άλλη μια φορά πέρασα υπέροχα, να ΄στε καλά παιδιά! Μάρθα και Τάσο ελπίζω σύντομα να σας ακούσω και σε ένα live, με ενθουσιάσατε απόψε
    Λυπαμαι μόνο που έφυγα νωρίς, ειλικρινά Σας περιμένω όλους στο χωριό μου την επόμενη φορά!


    ge01415
    18.09.2006, 02:19
    Το μέλος KIT_KAT στις 15-09-2006 στις 17:16 έγραψε...
    Παράθεση:

    Καλά να περάσετε!!!

    Τάσο, πολλά πολλά φιλιά στη Μάρθα!



    Να'σαι καλά Κατερινιώ!!! Αλήθεια καμια συνάντηση στο κεντρικό βορειοελλαδικό κλιμάκιο πότε θα κάνουμε;;; Άντε σιγά σιγά μετά τις εξεταστικές να μαζευόμαστε!!!


    Το μέλος Marianthi24 στις 17-09-2006 στις 00:50 έγραψε...
    Παράθεση:

    Για άλλη μια φορά πέρασα υπέροχα, να ΄στε καλά παιδιά! Μάρθα και Τάσο ελπίζω σύντομα να σας ακούσω και σε ένα live, με ενθουσιάσατε απόψε
    Λυπαμαι μόνο που έφυγα νωρίς, ειλικρινά Σας περιμένω όλους στο χωριό μου την επόμενη φορά!





    Εσείς φύγατε, εμάς τι μας αφήσατε εκεί...11ωρο κλείσαμε στην ταβέρνα...και δεν μας έφτανε αυτό, πήγαμε και για ποτό μετά...

    Άντε την επόμενη φορά στο χωριό σου με ολόκληρο τον εξοπλισμό (χιονοπέδιλα, τσουβάλια με άχυρα και...το σκυλί με το ρούμι ).