ελληνική μουσική
    786 online   ·  210.833 μέλη

    Το Skype στο MusicHeaven

    jorge
    14.06.2006, 12:41


    Πολλοί από εμάς έχουμε ήδη το Skype και γλιτώνουμε χρήματα και χρόνο τηλεφωνώντας στους φίλους μας δωρεάν, παντού στον κόσμο. Τώρα τελευταία μάλιστα, υποστηρίζεται και βίντεο. ’ρα με μια απλή κλήση μέσω internet (που δεν κοστίζει τίποτα), βλεπόμαστε και μιλάμε

    Για όσους δεν ξέρετε το Skype, ακολουθεί μια περιγραφή του...

    Το Skype είναι ένα απλό πρόγρα΅΅α, το οποίο διανέ΅εται δωρεάν, και σας επιτρέπει να πραγ΅ατοποιείτε κλήσεις χωρίς κα΅ία απολύτως χρέωση παντού στον κόσ΅ο, ΅έσω internet. Είναι η γνωστότερη εφαρμογή φωνητικής ομιλίας της εποχής μας. Δημιούργημα των ίδιων ανθρώπων που μας έδωσαν και το, τουλάχιστον παλαιότερα, κυρίαρχο πρόγραμμα ανταλλαγής αρχείων KaZaA, το Skype έχει καταφέρει να επεκταθεί, να αποκτήσει εκατομύρια χρήστες και να... γίνει ρήμα ("Skype me", "κάλεσέ με - για φωνητική επικοινωνία μέσω Internet").

    Το Skype ΅πορεί να εγκατασταθεί εύκολα και γρήγορα στον υπολογιστή σας. Απλά κατεβάστε το (www.skype.com), εγγραφείτε και ά΅εσα ΅πορείτε να συνδέσετε τη συ΅βατή ΅ε Skype τηλεφωνική συσκευή σας και να καλέσετε τους φίλους ή συνεργάτες σας. Το Skype έχει εξαιρετική ποιότητα ήχου, παρέχει υψηλή ασφάλεια ΅ε κρυπτογράφηση και δεν απαιτεί να ξαναρυθ΅ίσετε το firewall ή το router σας – απλά δουλεύει!

    (Περισσότερα στο www.skype.com, όπου μπορείτε να κατεβάσετε και το πρόγραμμα)


    Τώρα, τι κάναμε εδώ...

    Από σήμερα, μέσα στο Προφίλ κάθε μέλους υπάρχει ένα εικονίδιο που δείχνει αν το μέλος είναι συνδεδεμένο στο Skype. Αν είναι, κάνουμε κλικ, του μιλάμε και - αν έχει κάμερα - τον βλέπουμε κιόλας.

    Για να βάλετε στο Προφίλ σας το Skype Name σας, πρέπει :

    1. πρώτα να κάνετε λογαριασμό στο www.skype.com (αν δεν έχετε ήδη)

    2. να ενεργοποιήσετε το Online Status και

    3. να περάσετε το Skype Name στο Προφίλ σας εδώ στο MusicHeaven (Προφίλ > Αλλαγή Προσωπικών Στοιχείων > πεδίο Skype).

    Όταν κάνετε αυτές τις ενέργειες, τα υπόλοιπα μέλη θα μπορούν να επικοινωνούν μέσω Skype μαζί σας.

    Νομίζω πως το Skype θα κάνει ακόμα πιο ανθρώπινη την επικοινωνία μας (ήχος & εικόνα, αντί για απλό chat) και ελπίζω να το χρησιμοποιήσουμε αρκετοί.

    Download Skype

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 15-06-2006 14:37 ]


    georgianoua
    14.06.2006, 13:02
    To έκανα ένα update.....

    Aλήθεια πόσο στοιχίζουν οι κλησεις;
    KIT_KAT
    14.06.2006, 13:08
    Οι κλήσεις σε υπολογιστή (skypeIn) είναι δωρεάν, οι κλήσεις σε σταθερά και κινητά (skypeOut) είναι κάτι ψιλά. Ειδικά για εξωτερικό συμφέρει πάρα πολύ!
    georgianoua
    14.06.2006, 13:10
    Το έχω και λεει skype me αλλά δε φαίνεται κάτι στο προφίλ μου. Ή μόνο οι άλλοι μπορούν να το δούν;
    stuff
    14.06.2006, 13:11
    Ποιες τηλεφωνικες συσκευες ειναι συμβατες σ'αυτο το προγραμμα;
    KIT_KAT
    14.06.2006, 13:15
    Το μέλος georgianoua στις 14-06-2006 στις 13:10 έγραψε...
    Παράθεση:

    Το έχω και λεει skype me αλλά δε φαίνεται κάτι στο προφίλ μου. Ή μόνο οι άλλοι μπορούν να το δούν;



    Βάλε το όνομα skype στα προσωπικά στοιχεία
    georgianoua
    14.06.2006, 13:18
    xixixiixixix Μίλησα πριν λίγπ με την KIT_KAT μας

    ΧΧΧχχχχμμμμμμ παρόλο που είμαι online στο προφιλ μου λέει "I am not telling"
    KIT_KAT
    14.06.2006, 13:22
    Ναιαι!

    Πήγαινε Εργαλεία -> Ρυθμίσεις -> Ιδιωτικότητα -> Τσέκαρε "Να φαίνεται η κατάσταση σύνδεσής μου"
    georgianoua
    14.06.2006, 13:24
    Το ονοματάκι μου είχα βάλει λαθος

    Αντε με γεια μας
    Orfeus
    14.06.2006, 23:03
    Done!!!!!!


    revekka
    15.06.2006, 00:18
    Έχω κι εγώ skype, και με βολεύει να το χρησιμοποιώ μέσα-μέσα αλλά παρατήρησα ότι όταν το χρησιμοποιώ είναι πιο ‘ευάλωτος’ ο υπολογιστής μου σε spam κτλ
    revekka
    15.06.2006, 01:33
    ’ντε με γειά μου το music heaven skype!

    Έκανα download το καινούριο που λέει ότι είναι πιο ασφαλές.

    georgianoua
    15.06.2006, 10:12
    Χθες με έδειχνε κανονικά online στο προφίλ μου, ψες το βράδυ το έκλεισα...και σήμερα το πρωί αν και το έχω ανοίξει...εξακολουθεί να με δείχνει offline
    georgianoua
    15.06.2006, 10:25
    Του πέρασε Ίσως θέλει καμιά ώρα μέχρι να πάρει μπροστά και να με δείχνει και εδώ online

    Kαλή μας μέρα
    picachu8
    15.06.2006, 17:01
    καλή φαση...Νταν...χιχι
    georgianoua
    15.06.2006, 17:06
    Πάντως έχω προσέξει ότι στην ανταλλαγη αρχείων είναι πολύυυυυυυυ αργόοοοοο.....
    picachu8
    15.06.2006, 17:10
    Αλήθεια λέει....
    antonys
    17.06.2006, 10:54
    Το μέλος jorge στις 14-06-2006 στις 12:41 έγραψε...
    Παράθεση:




    ..... να συνδέσετε τη συ΅βατή ΅ε Skype τηλεφωνική συσκευή σας και .....




    ΠΟΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΣΥΜΒΑΤΕΣ SKYPE ΣΥΣΚΕΥΕΣ ?

    Η μουσικη , η μελωδια , ο στιχος .... ντυνουν τα γυμνα συναισθματα μου που βρισκονται μεσ'την αβυσσο του παγωμενου μου χειμωνα .......Antonys

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : antonys στις 17-06-2006 10:55 ]


    assasinos
    17.06.2006, 11:11
    Θα μπορέσεις ενδεικτικά να δεις εδώ!

    Πάντως όλο και περισσότερες εταιρίες κατασκευής τηλεφώνων αρχίζουν να ασχολούνται με το θέμα και θα βρεις και άλλα μοντέλα!
    atrixospi8ikos
    28.06.2006, 16:55
    exw ena problimataki...den emfanizetai oti exw skype sto profil mou..