ελληνική μουσική
    750 online   ·  210.851 μέλη

    Συνάντηση του MusicHeaven στο SCHOOLWAVE !

    ageras
    23.06.2006, 10:41
    Για να δούμε θα τα καταφέρω???

    Λίστα - Κυριακή 25 Ιουνίου
    ----------
    Vouliakis + 3
    Jorge
    Eleni
    thank (+ =>1 Το συζητάνε εσωτερικα) (?)
    ZOI
    koini_maria
    Orfeus (?)
    Ageras (?)
    ZOI
    23.06.2006, 11:17
    προσωπικα θα ειμαι και τις τρεις ημερες,αν καποιος ειναι ας μου πει.

    XeniaRodo
    23.06.2006, 13:04
    εγώ θα είμαι εκεί κα ιτο Σάββατο -την Kυριακή εννοείται, χάνω γω τον Aλκίνοο?-
    Preacherman
    23.06.2006, 17:02
    Το μέλος XeniaRodo στις 23-06-2006 στις 13:04 έγραψε...
    Παράθεση:

    εγώ θα είμαι εκεί κα ιτο Σάββατο -την Kυριακή εννοείται, χάνω γω τον Aλκίνοο?-



    Συνειδητοποιείς ότι είναι κάπως αστείο αυτό που γράφεις, μιας και το επίκεντρο της προσοχής στο Schoolwave, υποτίθεται, είναι οι σχολικές μπάντες...
    Βασικά έχω μια ελαφρά εντύπωση ότι τους γκεστ τους βάζουν στο Schoolwave μόνο και μόνο για να τραβήξουν περισσότερο κόσμο...
    paramithi
    23.06.2006, 17:16
    βάλτε με κ εμένα στη λίστα.την κυριακή θα μαι εκεί
    nefos
    23.06.2006, 18:53
    Μουσική κατάληψη από σήμερα στο Γκάζι

    Χιλιάδες μαθητές αναμένεται να μαζευτούν στην Τεχνόπολη (Πειραιώς 100, Γκάζι) σήμερα, αύριο και μεθαύριο για να παρακολουθήσουν το Schoolwave, το φεστιβάλ μαθητικών συγκροτημάτων που διοργανώνουν για δεύτερη χρονιά το περιοδικό «Schooligans» της «Κυρ. Ελευθεροτυπίας» και η Τεχνόπολις του Δήμου Αθηναίων.



    Τα 21 συγκροτήματα που θα ανέβουν στη σκηνή επιλέχθηκαν ύστερα από ακροάσεις ανάμεσα σε 180 που δήλωσαν συμμετοχή από όλη την Ελλάδα. Την επιλογή έκαναν ο ραδιοφωνικός παραγωγός Γιάννης Πετρίδης, το συγκρότημα Raining Pleasure και ο συνθέτης Νίκος Κυπουργός. Παράλληλα με τις μουσικές θα γίνουν και άλλες μαθητικές εκδηλώσεις, όπως breakdance, skate & bmx-show, graffiti κ.ά.

    Στο τέλος της κάθε ημέρας του φεστιβάλ συμμετέχουν και οι: Ρόδες (σήμερα), Γιάννης Αγγελάκας και Raining Pleasure (αύριο), Αλκίνοος Ιωαννίδης και Διονύσης Σαββόπουλος (μεθαύριο).


    Στιγμιότυπο συναυλίας από το περσινό φεστιβάλ

    Το πρόγραμμα είναι το εξής:

    * Σήμερα: Νο Profile (Hard Rock), Κρυστάλλινες Σιωπές (Rock), Looming Titties (Pop/Punk) από Ρόδο, Carbonated Lemonade (Pop/Rock), Illusion (New-Alternative Rock) από Αγρίνιο, Danger by Design (Hardcore/Nu Metal) από Χαλκίδα, Ska-Bangies (Ska-Punk) και guest οι Ρόδες.

    * Αύριο: Ακροβάτες (Rock/Classic Rock) από Ναύπλιο, Blackout (Hard Rock), Valkyries (Progressive Rock/Metal) από Σάμο, Γυάλινη Σφαίρα (Low Bap) από Χίο, Υπόνοια (Low Bap), Rosebleed (Goth Rock), Ξωτικά (Παραδοσιακά) και guest οι Raining Pleasure και ο Γιάννης Αγγελάκας.

    * Μεθαύριο: Ροζ Τοστ (Rock), Λευκές Σκιές (Rock) από Θεσσαλονίκη, Tough Cookies (Pop/Rock), English Handmade Must (Alternative Pop/Rock) από Ναύπακτο, Ladies First (Pop/Rock), Steel Blood (Μελωδικό Hard Rock) από Σέρρες, Entropia (Progressive Hard Rock/Metal) και guest ο Διονύσης Σαββόπουλος και ο Αλκίνοος Ιωαννίδης.

    Οι πόρτες ανοίγουν κάθε μέρα στις 7 μ.μ. και η είσοδος είναι ελεύθερη.


    ΕΛΕΥΘΕΡΟΤΥΠΙΑ - 23/06/2006

    thank
    24.06.2006, 11:18
    Εμεις προσανατολιζόμαστε μάλλον για σήμερα. Οπότε η λίστα της Κυριακής, γίνεται:

    Λίστα - Κυριακή 25 Ιουνίου
    ----------
    Vouliakis + 3
    Jorge
    Eleni
    ZOI (και τις 3 μέρες)
    koini_maria
    Orfeus (?)
    Ageras (?)
    paramithi
    xeniaRodo (Σάβαβτο - Κυριακή)

    υπάρχει ιδέα για ραντεβού στο Σταθμο του Θησείου, την Κυριακή στις 19.00
    XeniaRodo
    24.06.2006, 11:24
    Το μέλος Preacherman στις 23-06-2006 στις 17:02 έγραψε...
    Παράθεση:

    Το μέλος XeniaRodo στις 23-06-2006 στις 13:04 έγραψε...
    Παράθεση:

    εγώ θα είμαι εκεί κα ιτο Σάββατο -την Kυριακή εννοείται, χάνω γω τον Aλκίνοο?-



    Συνειδητοποιείς ότι είναι κάπως αστείο αυτό που γράφεις, μιας και το επίκεντρο της προσοχής στο Schoolwave, υποτίθεται, είναι οι σχολικές μπάντες...
    Βασικά έχω μια ελαφρά εντύπωση ότι τους γκεστ τους βάζουν στο Schoolwave μόνο και μόνο για να τραβήξουν περισσότερο κόσμο...



    το αστείο που ειναι δεν καταλαβαίνω?
    και όλοι οι υπόλοιποι που θα πάνε σαν παρέα του MH και αυτοί αστεία γράφουν?
    XeniaRodo
    24.06.2006, 11:27
    Το μέλος thank στις 24-06-2006 στις 11:18 έγραψε...
    Παράθεση:

    Εμεις προσανατολιζόμαστε μάλλον για σήμερα. Οπότε η λίστα της Κυριακής, γίνεται:

    Λίστα - Κυριακή 25 Ιουνίου
    ----------
    Vouliakis + 3
    Jorge
    Eleni
    ZOI (και τις 3 μέρες)
    koini_maria
    Orfeus (?)
    Ageras (?)
    paramithi
    xeniaRodo (Διόρθωση: τελικά μόνο Κυριακή)

    υπάρχει ιδέα για ραντεβού στο Σταθμο του Θησείου, την Κυριακή στις 19.00


    ZOI
    24.06.2006, 15:39
    παντως εχθες το βραδυ ηταν πολυ ωραια.αν και εφτασα λιγο αργα,κατα τις 9:30 και εχασα τα περισσοτερα συγκροτηματα τα δυο που ειδα ηταν πολυ καλα και ενας εξτρα schooligan που τραγουδησε ο Παναγιωτης Τσακαλακος υπεροχος,ξεσηκωσε το κοινο(οποιος παρακολουθουσε τη ραδιοφωνικη εκπομπη θα τον θυμαται ισως).οι ροδες συμπαθητικες.το κοινο βεβαια κυριως μαθητοκοσμος(καλα,αυτα τα παιδακια σημερα βγαινουν απο εργοστασιο?ολα ιδια ειναι...).γενικα πολυς κοσμος παντως....
    σημερα εκει απο νωρις!περιμενω να δω το συγκροτημα που παιζει παραδοσιακη και πως θα το υποδεχτει το κοινο που απο ο,τι ειδα αποτελειται κυριως απο ροκαδες,πανκια και τετοια...


    (αυτο που ειπα για τα παιδακια....πως σας φαινεται αληθεια?παντως η μαθητιωσα νεολαια σημερα ειναι καπως ετσι:αγορακια ακουρευτα,με καρο συνηθως βερμουδα και all star,και κοριτσακια με μαλλι ξασμενο μες στο προσωπο,κοντο σορτσακι,φαρδια μπλουζα που παραπαιει και στερεωνεται με ζωνη συνηθως.εχω αδικο?)
    Preacherman
    25.06.2006, 10:42
    Το μέλος XeniaRodo στις 24-06-2006 στις 11:24 έγραψε...
    Παράθεση:

    Το μέλος Preacherman στις 23-06-2006 στις 17:02 έγραψε...
    Παράθεση:

    Το μέλος XeniaRodo στις 23-06-2006 στις 13:04 έγραψε...
    Παράθεση:

    εγώ θα είμαι εκεί κα ιτο Σάββατο -την Kυριακή εννοείται, χάνω γω τον Aλκίνοο?-



    Συνειδητοποιείς ότι είναι κάπως αστείο αυτό που γράφεις, μιας και το επίκεντρο της προσοχής στο Schoolwave, υποτίθεται, είναι οι σχολικές μπάντες...
    Βασικά έχω μια ελαφρά εντύπωση ότι τους γκεστ τους βάζουν στο Schoolwave μόνο και μόνο για να τραβήξουν περισσότερο κόσμο...



    το αστείο που ειναι δεν καταλαβαίνω?
    και όλοι οι υπόλοιποι που θα πάνε σαν παρέα του MH και αυτοί αστεία γράφουν?



    Αν δεν κάνω λάθος λέγεται Schoolwave, όχι Αλκίνοος-Ιωαννίδηςwave...
    Spotlight_Dancer
    25.06.2006, 10:52
    Με τους Tough Cookies παιζει ενας μαθητης μου...Περιμενω τις βαθμολογιες σας
    jorge
    25.06.2006, 10:53
    Τι παίζει ο μαθητής σου Spotlight_Dancer;
    Spotlight_Dancer
    25.06.2006, 10:58
    Drums.Η τουλαχιστον ετσι νομιζει...
    jorge
    25.06.2006, 11:31
    Χαχα


    Λοιπόν 19.00 έξω από το σταθμό του Θησείου. Θα φοράμε μπλουζάκια MusicHeaven οπότε ακόμα και αν δε μας ξέρετε, θα μας γνωρίσετε. Ελάτε και μιλήστε μας για να πάμε παρέα στο χώρο της συναυλίας!

    Άντε να δούμε και την οικογένεια Vouliaki μετά από 1 χρόνο
    koini_maria
    25.06.2006, 13:04
    Σήμερα , έχει σύσωμη παρουσία του MUSIC HEAVEN στο SCHOOLWAVE , ε;

    Ρε γμτ , μέχρι τις 18.30 έχω κάτι ''υποχρεώσεις'' οπότε θα ψιλοαργήσω να έρθω ...
    Ξέρουμε τι ώρα θα εμφανιστούν οι Ιωαννίδης - Σαββόπουλος ;;;
    Τουλάχιστον να προλάβω αυτούς τους δύο που τους συμπαθώ και τους εκτιμώ ιδιαιτέρως ...

    Σε ''πείσμα'' των όσων καταλογίζεις στην XeniaRodo , φίλε Preacherman , δεν βρίσκω τίποτα το μεμπτό στην ειλικρινή και σεβαστή επιθυμία της να ακούσει τον Ιωαννίδη ...
    Δηλαδή , θες να μας πεις πως όσοι πηγαίνουν στα εκάστοτε φεστιβάλ εκτιμούν άπαντες τους εμφανιζόμενους μουσικούς ; Η κοπέλα δεν είπε ότι πάει μοναχά για τον Ιωαννίδη , άλλωστε , που ακόμα και γι' αυτόν να πήγαινε δεν καταλαβαίνω ποιό το πρόβλημά σου ....

    Τέλος πάντων...
    Θα τα πούμε σήμερα , ελπίζω ....
    ZOI
    25.06.2006, 13:35
    και χθες ωραια περασαμε!!highlight το συγκροτημα που επαιζε παραδοσιακα!οι raining λιγο βαρετοι εχω να ομολογησω...βασικα δεν εγινε το κεφι που θα γινοταν μια και επαιξαν απο το reflections.συνεπως ειχαμε κατσει χαλαρα στα γρασιδια.η αποθεωση ηταν με τον Αγγελακα!!πολυ πολυ χαμος!!!

    σιγα μην κλαψω...ειναι ωραια στον παραδεισο!!!
    thank
    25.06.2006, 13:50
    Λοιπον, εμείς πήγαμε χθές, λίγο καθυστερημένα όμως.

    rosebleed και Ξωτικά, πολύ καλοί. Τα Ξωτικά (παραδοσιακή μουσική απο το Μουσικό Λύκειο Παλλήνης) μπορώ να πω ότι έκλεψαν την παράσταση - όσο είμαστε εκει -. Και να σκεφτείτε πως απότι είπαν, 3 από τα παιδιά του συγκροτήματος έμειναν μεταξεταστέοι που ? στο μάθημα της παραδοσιακής μουσικής - Πάντως, δεν ειχαν πρόβλημα αποδοχής από το γενικότερο ροκάδικο κλίμα που είχε το φεστιβάλ. Απεναντίας.

    Η σκηνή .. λίγο χαμηλά τοποθετημένη ... Αν δεν ήσουν μπροστά ... δεν μπορούσες να δείς σχεδόν τίποτα .. Μονο άκουγες. Αυτό, ίσως είναι και ένας λόγος που γενικά υπήρχε πολύ χαλαρότητα. Πολύς μαθητόκοσμος στο Γκάζι, λίγοι σχετικά μπροστά στη σκηνή. (τουλάχιστον όσο είμαστε εμεις). Αλλά ο καθένας ακούει με τον τρόπο που του αρέσει

    Οι εξωσχολικοί raining pleasure kai αγγελακας ξεκίνησαν κατά τις 10.30 .. έντεκα παρά... Οπότε .. οποιος ενδιαφέρεται προλαβαίνει και σήμερα ...

    Πάντως, όπως λέει και ο φίλος preacherman, άσχετα με το ποιοί εμφανίζονται στο τέλος, ειναι ένα φεστιβάλ άπό μαθητές για μαθητές. Και το κλίμα υπάρχει. Και όσοι πηγαν, το έκαναν και για να δούνε τα μαθητικά συγκροτήματα και για να ακούσουν τους εξωσχολικούς. Η παρουσία των τελευταίων μπορεί και να βοηθάει.


    Orfeus
    25.06.2006, 14:26
    Λίστα - Κυριακή 25 Ιουνίου
    ----------
    Vouliakis + 3
    Jorge
    Eleni
    ZOI (και τις 3 μέρες)
    koini_maria
    Ageras (?)
    paramithi
    xeniaRodo (Σάβαβτο - Κυριακή)


    Δεν θα μπορέσω...

    Με αφαίρεσα από τη λίστα!!


    paramithi
    25.06.2006, 16:03
    πειεδη μ ετυχε κατι,δε θα ερθω στο ραντεβου στο θησειο θα σας βρω στο Γκάζι