ελληνική μουσική
    901 online   ·  210.833 μέλη

    Για εσάς τι σημαίνει ευτυχία?

    COSTACOSTA
    24.11.2003, 01:56
    Η ευτυχία είναι μία έννοια με περιεχόμενο σχετικό. Ο καθένας μπορεί να δώσει το δικό του ορισμό για την ευτυχία και το νόημά της ανάλογα με τα δικά του βιώματα και τις απόψεις του σχετικά με τη ζωή.
    Για εσάς τι σημαίνει ευτυχία?


    Στη μουσική και τις γυναίκες δεν μπορώ παρά να δώσω προτεραιότητα, όποια κι αν είναι η ασχολία μου.

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από:: COSTACOSTA στις 24-11-2003 02:02 ]
    Vagabond
    24.11.2003, 02:08
    "Η ευτυχία είναι αυτό που περιμένουμε να 'ρθει"... πάντα ένα βήμα μπροστά μας, όσο και να τρέχουμε. Είναι αυτό που, αν έρθει, δεν θα είναι πια ευτυχία. Η ευτυχία είναι το ιδανικό και στον κόσμο ιδανικό και τέλειο δεν είναι τίποτα. Ευτυχία υπάρχει μόνο στα όνειρα και στις προσδοκίες, ακριβώς επειδή αν πραγματωθεί, θα πέσει από το βάθρο του ιδανικού. Και δεν χρειάζεται να είναι πολύ διαφορετική από αυτό που ονειρευτήκαμε... αρκεί που πλέον δεν θα έχουμε τίποτα να περιμένουμε. Η ευτυχία θα είναι ευτυχία μόνο όσο την βλέπουμε ένα βήμα μπροστά μας χωρίς να μπορούμε να την αγγίζουμε.
    COSTACOSTA
    24.11.2003, 02:17
    Με γεμίζεις ευτυχία Vagabond, γιατί απαντάς αμέσως στα ερωτήματα που θέτω!!
    Ο Σωκράτης, όταν ρωτήθηκε τι είναι ευτυχία, απάντησε:
    "Η ηδονή που δε σε κάνει μετά να μετανιώσεις".


    Στη μουσική και τις γυναίκες δεν μπορώ παρά να δώσω προτεραιότητα, όποια κι αν είναι η ασχολία μου.

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από:: COSTACOSTA στις 24-11-2003 02:19 ]
    christ25
    24.11.2003, 14:58
    Eutixia einai....

    Na ksipnas to proi kai na xeresai pou sai zontanos
    Na exeis psixiki iremia
    Na epireazesai oso ginetai ligotero apo tis metavoles tou perivallontos
    Na ftiakseis to diko sou paradeiso kai na min kindineueis na se dioksei kanenas.
    Kai telos na ksereis pos oi an8ropoi pou exeis dipla sou se agapane kai se noiazontai gia auto pou 'sai san prosopikotita kai oxi san antiprosopos diaforon aga8on
    Alinda
    25.11.2003, 20:50
    Eutuxia einai mia ennoia pou den ka8orizetai apo kati apoluto...
    Thn noiw8eis me ta pio apla pragmata kai ean eisai an8rwpos aisiodo3os thn zeis suxna...
    Gia mena h eutuxia shmainei "prooptikh zwhs".
    idiaiteri
    25.11.2003, 23:30
    Συμφωνώ μ' αυτό που είπε ο Σωκράτης .Απο κει κι έπειτα όμως ο κάθε άνθρωπος τη νιώθει διαφορετικά .Πολλοί νιώθουμε ευτυχία για μικρά, ή συμαντικά πράγματα που συμβαίνουν στη ζωή μας .Η ευτυχία είναι χαρά το θέμα είναι πόσο κρατάει.
    elina
    04.12.2003, 13:35
    pisteyw oti i eytixia merikes fores den einai ayti pou fantazomaste einai teleios diafotiki kai alliwtiki!!!!
    epomenws symfwno me ayta pou leei vogabond.....
    i eytixia den vriskete pantou kai einai poly diskolo na tin vreis eidika an den ksereis pws prepei na tin apoktiseis!!!!
    Otan yparxei eytixia noiwtheis poly diaforetika san kati kainourio na mpainei stin zwi sou!!!!

    Ayta den mou erxete kati allo ayti tin stigmi!!!!

    kapamaroy
    11.12.2003, 20:27
    eytyxia einai ligo apo ola osa anafer8hkan mexri twra...

    prepei omws nomizw na anagnwrizoyme sth zwh ti mas exei dwsei ligo perissotero apo to ti DEN mas exei dwsei... an baloyme ta dika mas problhmata kai tis dikes mas apaithseis gia eytyxia dipla stis epi8ymies kapoiwn allwn an8rwpwn - poy einai astegoi, poy peinane, poy pasxoyn apo sobares as8eneies(mhn anaferw kalytera), poy biwnoyn polemoys kai katastrofes - tote isws katebasoyme ton phxh ths eytyxias kai niwsoyme ikanopoihmenoi me osa exoyme....

    pantws mia basikh proypo8esh eytyxias gia mena einai oi an8rwpoi gyrw soy...
    Otan exeis dipla soy estw 1-2 atoma poy se styrizoyn kai noiazontai pragmatika gia sena, tote antimetwpizeis tis dyskolies ths zwhs me ta kalytera opla kai efodia stis tsepes soy....
    h monaksia einai ayto poy iswpedwnei ka8e ixnos xaras kai eytyxias
    edelweiss
    12.05.2007, 16:31
    Ευτυχία? Τι είναι?

    Σίγουρα είναι ένα αίσθημα, μα μπορεί να γίνει και συναίσθημα (αλλά δύσκολο)
    Ευτυχία είναι ένα αίσθημα που σε γεμίζει τόσο πολύ, που σου ζωγραφίζει ένα μόνιμο χαμόγελο. Ευτυχία είναι να ξυπνάς το πρωί και να έχεις καθαρή την συνείδησή σου και να λες με ένα χαμόγελο καλημέρα σε όλον τον κόσμο.
    vasiliki33
    30.11.2007, 20:43
    Τελευταία λέω συχνά ¨ είμαι ευτυχισμένη¨ και το εννοώ . το λέω και το αισθάνομαι όταν είμαι μαζί Του.
    Ευτυχία είναι αυτό το καταπληκτικό που κάνει την μέρα υπέροχη , τη νύχτα ξεχωριστή, το φεγγάρι λαμπερό, το φαγητό νόστιμο και τον κόσμο πολύ όμορφο!!
    Ευτυχία είναι αυτό που μου προσφέρει με την ύπαρξή του


    Liza32
    01.12.2007, 10:25
    Ευτυχία για μένα είναι να μπορώ να πραγματοποιώ όνειρα ζωής, αλλά και να κάνω ευτυχισμένους τους δικούς μου ανθρώπους... Ευτυχία είναι να είμαι υγιείς και να απολαμβάνω την κάθε μου στιγμή σά να΄ναι η τελευταία...
    noizreduction
    01.12.2007, 10:39
    Ευτυχια για μενα, ειναι να βλεπω ποσο φιλοσοφημενη προσπαθουν να την δουν ολοι..Και χαιρομαι για τη δικη μου πεζοτητα, που απλως την βλεπει σε καθε καθημερινο γεγονος..καλο ή κακο ( γιατι εαν δεν δεις και τιποτα κακο, τοτε πως θα χαρεις το καλο; )
    Stroumfita456
    01.12.2007, 13:59
    Ευτυχια?Οταν κανεις αυτα που θες,οταν ερχονται ολα οπως επιθυμεις ακομα και αν γινει κατι που σε απογοητευεσει σιγουρα για καλο θα εχει γινει....ευτυχια ειναι να περνας καλα με αυτους που αγαπας!
    otinanai2
    24.12.2007, 01:38
    ....eytixia einai mia stigmi prin to telos na nioseis oti kati kataferes kai de pigan ola xamena...
    Vanna
    24.12.2007, 14:58
    Υποθέτω ότι ευτυχία είναι να νιώθεις άνετα πρώτα απ'όλα με τον εαυτό σου...μόνο όταν καταφέρεις να τα βρεις με τον εαυτός σου θα μπορέσεις να τα βρεις και με όλους τους άλλους...
    Stroumfita456
    24.12.2007, 15:17
    Ευτυχια???Ευτυχια ειναι να εισαι χαρουμενος,να σου πηγιανουν ολα καλα....τα ονειρα σου να εχουν γινει πραγματικοτητα και τα αγαπημενα σου προσωπα να σ'αγαπανε!Αυτα!!!!
    mariachi
    24.12.2007, 20:57
    Ευτυχία είναι να πραγματοποιείς αυτά που ονειρεύεσαι!Να νιώθεις ότι κατακτάς το κόσμο με τα όνειρά σου!
    tina15
    24.12.2007, 21:09
    Ευτυχία;;;Τι είναι αυτό;;Μόλις μάθω θα σου απαντήσω!!
    -Sadahzinia-
    24.12.2007, 23:52
    Για μενα ευτυχια ειναι: 1) Υγεια δικια μου και της οικογενειας μου!
    2) Καλοι φιλοι!
    3) Ερωτας
    4)Λεφτα!
    5) Δουλεια που να μου αρεσει

    Και ολα αυτα ευχομαι για το καινουργιο Ετος!

    maspa
    25.12.2007, 01:14
    Όμορφες στιγμές μέσα στο χάος των χρόνων..