ελληνική μουσική
    613 online   ·  210.851 μέλη

    Για εσάς τι σημαίνει ευτυχία?

    movflower
    25.12.2007, 03:31
    Παράθεση:

    Το μέλος maspa στις 25-12-2007 στις 01:14 έγραψε...

    Όμορφες στιγμές μέσα στο χάος των χρόνων..



    τι όμορφος ορισμός! :))))))))))))))))))))

    Θα πρόσθετα την εσωτερική γαλήνη.
    --Elena--
    25.12.2007, 10:50
    Ευτυχία για μένα είναι να υπάρχει χαρά και αγάπη στους γύρω μου!!!!Δεν υπάρχει ωραιότερο πράγμα από το να βλέπεις το διπλανό σου να σου σκάει ένα τεράστιο χαμόγελο!!!!!Είναι ό,τι ωραιότερο!!!Μακάρι όλοι να ήταν ευτυχισμένοι σε αυτό τον κόσμο...Μακάρι...
    Spirous
    25.12.2007, 22:46
    Να κρατούσαν κάποιες στιγμές με κάποια άτομα αιώνια... Άπιαστο όνειρο ε; Ίσως... Ίσως σε κάποια άλλη ζωή...

    theotita
    26.12.2007, 10:49
    Ευτυχία είναι αυτό που γεμίζει το κενό που 'χεις μέσα σου για μερικά δευτερόλεπτα, λεπτά ή και χρόνια. Είναι αυτό που απ' τα βάθη της ψυχής σου σε κάνει να χαμογελάς και να γελάς και ξαναγυρνα στην καρδιά και την ψυχή σου. Μοιάζει με τον έρωτα, αλλά δεν είναι έρωτας. Σου δίνει δύναμη και το βρίσκεις απ' τα πιο μικρά πράγματα και στις πιο μικρές, απλές στιγμές σου μέχρι τα πιο μεγάλα και πολύπλοκα! Είναι ιδανικό, αλλά δεν είναι άπιαστο, αφού η ζωή μας δεν είναι στατική και μπορεί πάντα να μας φέρει λύπες και χαρές. Το ότι κάποιος είναι ευτυχισμένος δε σημαίνει ότι δεν μπορεί να γίνει περισσότερο ευτυχισμένος!


    catherine91
    26.12.2007, 14:28
    Μμμ... Δύσκολη έννοια η "ευτυχία"....
    Λοιπόν, ευτυχία είναι να ζεις μια όμορφη ζωή με την οικογένειά σου, τους φίλους σου, τα αγαπημένα σου πρόσωπα... Να είστε καλά ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ!!!! Να μοιράζεστε πράγματα, να ζείτε ελεύθερα!!!!!!
    Φυισκά, στην ευτυχία συμπεριλαμβάνονται ο έρωτας και η αγάπη!!!!!
    Αυτά!!!!!
    (καλά τα είπα,ε; Χαχα!!!)
    XConstantineX
    05.01.2008, 14:40
    Ευτυχια εε..?? δεν μπορω να πω τι ειναι ευτυχια
    αλλα μπορω να σας περηγραψω μια στιγμη που εννιωσα
    ευτυχια μεσα μου...

    Ηταν οταν ημουνα με την παρεα μου στις σπετσες ..
    και καθομασταν ολοι μαζι στην παραλια και γελάγαμε με το
    οτι διποτε...

    τοτε εννιωσα τελεια εννιωσα τοσο ευτυχισμενος που οτι και να
    γινοταν δεν θα μου χαλαγε την διαθεση...
    εκεινη την στιγμη ηθελα να μην τελειωσει ποτε.... αλλα τελειωσε αλλα
    οποτε την ξανα σκεφτομε γεμιζω...ευτυχια..

    αρα εγω πιστευω οτι ευτυχια σημενει να απολαμβανεις καθε στιγμη ακομα
    και τοσο μικρη σαν αυτη στην παραλια...που απολαυσα εγω..
    Debauchee
    05.01.2008, 20:55
    ενα μπουκαλι Smirnoff, κρυα μπυρα, μια γκομενα προθυμη 24 ωρες το 24ωρο,το playlist του winamp μου,κ κανα καλο βιβλιο
    Bgre
    05.01.2008, 23:16
    Μια καλη δουλειά , καλοί φίλοι , μια καλή συντροφος . Μ'αυτά πάνω κάτω είναι κάποιος ευτυχισμένος.
    Εάν μου τα έδιναν αυτά δεν θά έλεγα όχι αλλά ευτυχισμένος δεν θα νιώσω ΠΟΤΕ αν περπατάω στο δρόμο και βλέπω δυστυχία δίπλα μου!!
    hartigan
    06.01.2008, 13:08
    ΘΑΝΑΤΟΣ
    ΘΑΝΑΤΟΣ
    ΘΑΝΑΤΟΣ
    ΘΑΝΑΤΟΣ
    ΘΑΝΑΤΟΣ
    ΘΑΝΑΤΟΣ
    Kassandra87
    06.01.2008, 17:36
    Να περνάς όσο καλα γίνεται με τους ανθρώπους που αγαπάς!!!!!!!!!
    MISangie
    06.01.2008, 18:41
    Ευτυχία...

    Μια λέξη που όλοι αφιερώνουν την ζωή τους γι αυτήν και κανεις δεν καταφέρνει να την κάνει δικιά του...

    Ετσι κάνει...περιστρέφεται γύρω απ'τους ανθρώπους χωρίς να τους αφήνει να την αγγίξουν...

    Και αν θέλει να τους καταστρέψει,τους αφηνεί λίγο να την γευθούν και μετά φεύγει πάλι...

    Και η φυγή της τους τρελαίνει...
    seras
    06.01.2008, 21:31

    Η κανονική απάντηση..
    Ευτυχία
    Να βλέπω τους δικούς μου ευτιχισμένους..
    Να μην έχω προβλήματα..
    Να μου δείχνει κάποιος οτι με αγαπάει (ναι πολλές φορές πρέπει να μας το δείχνουν και ας είναι αυτονόητο).
    Να ακούω την μουσική που θέλω, στο μέρος που θέλω, με τα άτομα που θέλω..


    Και τώρα μια χαζή, ανόριμη απάντηση..
    Ευτυχία για μένα είναι να έχω πολλά λεφτά, να κερδίζω σε ότι και αν κάνω και να έχω πολλές γκόμενες!!


    Angelofdeath1990
    06.01.2008, 22:43
    Να ειμαι με τους φιλους μου,την τζενη μου,και αλλα πολλα ατομα που εκτιμω και με εκτιμανε και αυτοι πολυ.....το μονο που με κανει ευτυχισμενο ειναι να μην νιωθω μονος....και αυτην την στιγμη που γραφω νιωθω τελειως μονος.....

    Jenny......
    FORTE
    06.02.2008, 02:05
    Ευτυχια για μενα ειναι η ζωη μου και μη νομισετε οτι δεν ειχα δυσκολες στιγμες και ολα μου ηταν και ειναι ροδινα γιατι δεν ειναι ετσι,απλα οταν γνωριζεις απο -κοντα- τον πονο και την απολεια,μαθαινεις να εκτιμας την καθε μερα και στιγμη της ζωης σου......αυτο για μενα ειναι ευτυχια!
    blackdragon
    06.02.2008, 14:55
    Ευτυχία υπάρχει όταν :

    1. Υπάρχουν άνθρωποι σ'αυτόν τον κόσμο που θα πέθαιναν για σένα.

    2. Υπάρχουν άνθρωποι σ'αυτόν τον κόσμο σ'αγαπούν με κάποιο τρόπο.

    3. Ο μόνος λόγος που κάποιος μπορεί να σε μισήσει είναι επειδή θα ήθελε να είναι σαν κι εσένα.

    4. Ενα χαμόγελό σου μπορεί να φέρει ευτυχία ακόμα και σε κάποιον που δεν σε συμπαθεί.

    5. Κάθε βράδυ τουλάχιστον 1 άνθρωπος σε σκέφτεται πριν κοιμηθεί.

    6. Είσαι ο κόσμος ολόκληρος για κάποιον.

    7. Είσαι μοναδικός και ξεχωριστός άνθρωπος.

    8. Κάποιος που μπορεί να μην τον ξέρεις καν, σε αγαπάει.

    9. Ακόμα και όταν κάνεις το μεγαλύτερο λάθος, κάτι καλό βγαίνει από αυτό

    10. Οταν σκέφτεσαι οτι όλος ο κόσμος είναι εναντίον σου, ξαναρίξε μια ματιά

    11. Πάντα να θυμάσαι τους επαίνους που δέχεσαι και να ξεχνάς τις προσβολές.


    και πάντα να θυμάσαι....όταν η ζωή σου δίνει λεμόνια, ζήτα τεκίλα και αλάτι ,

    και κάλεσέ με να έρθω!

    Οι καλοί φίλοι είναι σαν τα αστέρια........Δεν τους βλέπεις πάντα, αλλά ξέρεις οτι υπάρχουν για να σου προσφέρουν ευτυχία