ελληνική μουσική
    868 online   ·  210.833 μέλη

    Προτάσεις για βελτίωση του MusicHeaven

    uNick
    30.06.2006, 19:57
    Θα ήθελα να προτείνω κάτι που δεν υπάρχει στο mh.

    Θα ήταν εφικτό να υπάρχει δίπλα από το nickname του κάθε μέλους ένα σύμβολο που να δείχνει το φύλο του καθενός? Για παράδειγμα:

    uNick ♂

    dimitrapan ♀

    Το σύμβολο θα μπαίνει αυτόματα, εφ'όσον γίνεται η αντίστοιχη επιλογή στην φόρμα εγγραφής από κάθε νέο μέλος.

    Η ιδέα μου ήρθε διαβάζοντας σε ένα post την φράση "όπως είπε ο φίλος παραπάνω..." και αναφερόταν στην iezavel... Κάτι αντίστοιχο έχω δει και σε άλλες περιπτώσεις, και μου έχει τύχει και εμένα... Είναι αλήθεια ότι κάποια nicknames δεν δίνουν σαφή εικόνα σχετικά με το φύλο του χρήστη.

    Καμιά ιδέα Jorgitto???

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : uNick στις 30-06-2006 19:58 ]


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Orfeus στις 09-05-2007 11:22 ]


    nefos
    30.06.2006, 20:07

    @ Yπάρχει και εδώ ένα topic: Μια πρόταδη σχετικά με το Forum

    Δεν βρίσκω τον λόγο να υπάρχει κάτι τέτοιο από τη στιγμή που όποιος/α θέλει βάζει τα στοιχεία του στο profile.

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : nefos στις 30-06-2006 20:08 ]


    Desmar
    30.06.2006, 20:20
    Το μέλος nefos στις 30-06-2006 στις 20:07 έγραψε...
    Παράθεση:


    @ Yπάρχει και εδώ ένα topic: Μια πρόταδη σχετικά με το Forum

    Δεν βρίσκω τον λόγο να υπάρχει κάτι τέτοιο από τη στιγμή που όποιος/α θέλει βάζει τα στοιχεία του στο profile.

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : nefos στις 30-06-2006 20:08 ]





    Συμφωνώ με το Νέφος ....


    uNick
    30.06.2006, 21:11
    Το μέλος nefos στις 30-06-2006 στις 20:07 έγραψε...
    Παράθεση:

    Δεν βρίσκω τον λόγο να υπάρχει κάτι τέτοιο από τη στιγμή που όποιος/α θέλει βάζει τα στοιχεία του στο profile.

    Μαζί σου... Από την άλλη όμως υπάρχουν αρκετοί που δεν γράφουν τίποτα στο profile, ούτε καν το όνομά τους...
    Desmar
    30.06.2006, 21:23
    Γι'αυτό είναι ωραία στο Music Heaven μας ... δεν είσαι υποχρεωμένος να κάνεις κάτι που δεν θέλεις ...


    jorge
    01.07.2006, 00:06
    Δεν έχω βάλει πεδίο "φύλο" στο Προφίλ. Ο λόγος είναι πως δεν θέλω να μπαίνουν κάποιοι απλά για να ψάχνουν "γκόμενα/ο ηλικίας 18-24 από Αθήνα" και γενικά να προσπαθούν να βρουν γκόμενα/ο ενοχλώντας κάποια μέλη. Ξέρω πως γίνονται ήδη τέτοια πράγματα, αλλά νιώθω πως μην βάζοντας τη συγκεκριμένη πληροφορία, περιορίζεται το φαινόμενο. Και έτσι η επικοινωνία βασίζεται σε πιο ουσιαστικά πράγματα, όπως πχ τα κοινά ακούσματα, τα κοινά ενδιαφέροντα κλπ.

    Αυτή είναι η δική μου αίσθηση. Βλέπω βέβαια πως στο 99% των άλλων fora, το φύλο υπάρχει. Και εμένα ίσως θα με "συνέφερε" σα διαχειριστής να υπάρχει περισσότερη κίνηση από τέτοιες αναζητήσεις. Αλλά δε θα μου άρεσε κάποιοι να γράφονται μέλη μόνο και μόνο γιατί θα μπορούν να ψάξουν για γκόμενες/ους ανάμεσα σε 25.000 μέλη...
    atrixospi8ikos
    01.07.2006, 00:13
    Το μέλος jorge στις 01-07-2006 στις 00:06 έγραψε...
    Παράθεση:

    Δεν έχω βάλει πεδίο "φύλο" στο Προφίλ. Ο λόγος είναι πως δεν θέλω να μπαίνουν κάποιοι απλά για να ψάχνουν "γκόμενα/ο ηλικίας 18-24 από Αθήνα" και γενικά να προσπαθούν να βρουν γκόμενα/ο ενοχλώντας κάποια μέλη. Ξέρω πως γίνονται ήδη τέτοια πράγματα, αλλά νιώθω πως μην βάζοντας τη συγκεκριμένη πληροφορία, περιορίζεται το φαινόμενο. Και έτσι η επικοινωνία βασίζεται σε πιο ουσιαστικά πράγματα, όπως πχ τα κοινά ακούσματα, τα κοινά ενδιαφέροντα κλπ.

    Αυτή είναι η δική μου αίσθηση. Βλέπω βέβαια πως στο 99% των άλλων fora, το φύλο υπάρχει. Και εμένα ίσως θα με "συνέφερε" σα διαχειριστής να υπάρχει περισσότερη κίνηση από τέτοιες αναζητήσεις. Αλλά δε θα μου άρεσε κάποιοι να γράφονται μέλη μόνο και μόνο γιατί θα μπορούν να ψάξουν για γκόμενες/ους ανάμεσα σε 25.000 μέλη...

    SWSTOS!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    uNick
    01.07.2006, 00:45
    Το μέλος jorge στις 01-07-2006 στις 00:06 έγραψε...
    Παράθεση:

    Δεν έχω βάλει πεδίο "φύλο" στο Προφίλ. Ο λόγος είναι πως δεν θέλω να μπαίνουν κάποιοι απλά για να ψάχνουν "γκόμενα/ο ηλικίας 18-24 από Αθήνα" και γενικά να προσπαθούν να βρουν γκόμενα/ο ενοχλώντας κάποια μέλη. Ξέρω πως γίνονται ήδη τέτοια πράγματα, αλλά νιώθω πως μην βάζοντας τη συγκεκριμένη πληροφορία, περιορίζεται το φαινόμενο. Και έτσι η επικοινωνία βασίζεται σε πιο ουσιαστικά πράγματα, όπως πχ τα κοινά ακούσματα, τα κοινά ενδιαφέροντα κλπ.

    Αυτή είναι η δική μου αίσθηση. Βλέπω βέβαια πως στο 99% των άλλων fora, το φύλο υπάρχει. Και εμένα ίσως θα με "συνέφερε" σα διαχειριστής να υπάρχει περισσότερη κίνηση από τέτοιες αναζητήσεις. Αλλά δε θα μου άρεσε κάποιοι να γράφονται μέλη μόνο και μόνο γιατί θα μπορούν να ψάξουν για γκόμενες/ους ανάμεσα σε 25.000 μέλη...


    Ok
    Other_side
    01.07.2006, 02:17
    Να βάζετε τα αεροπορικά εισητήρια για τους φάνς εξωτερικού. Κατευθείαν να τους λυπόμαστε και λίγο που δεν αντέχουν να πετάνε και τις τόσες ώρες κλεισμένη σε ένα ιπτάμενο ακριβό κονσερβοκούτι.

    Ίσως μαζί με τα μπλουζάκια και τα καπελάκια να υπάρχει και μια χρημματοδότηση για τον σκοπό αυτό; Τον ιερό; Εχμ;
    uNick
    01.07.2006, 09:31
    Α' θέση...... ή συμβιβάζεσαι με ό,τι να'ναι???
    jorge
    01.07.2006, 11:24
    Χαχα!
    uNick
    01.07.2006, 11:30
    Πάντως αυτό νομίζω πως θα ήταν μια εν μέρει βελτίωση του mh... Το να έχουμε κοντά μας μέλη σαν την Other_side...
    jorge
    01.07.2006, 11:47
    Μπορούμε να πάμε εμείς εκεί, άντε βρείτε χορηγούς
    thank
    01.07.2006, 12:16
    Αννα ... ο Γιώργος λέει έμμεσα πως .. δεν πρέπει να έρθεις !!!!! Ετσι ειναι η Ελλάδα .. Διώχνει τα παιδιά της ... Εκει ... με τη Νεφέλη στον Καναδα ... Τελος παντων .. παλι ξεφυγουμε και οφ τοπικ να παρει .. Και μετά θα φταίω εγω .. ??? οχι πειτε μου .. που ειμαι και επιρρεπής..... Τελος παντων ..
    Aiolos_m
    01.07.2006, 12:37
    Το μέλος jorge στις 01-07-2006 στις 00:06 έγραψε...
    Παράθεση:

    Και εμένα ίσως θα με "συνέφερε" σα διαχειριστής να υπάρχει περισσότερη κίνηση από τέτοιες αναζητήσεις. Αλλά δε θα μου άρεσε κάποιοι να γράφονται μέλη μόνο και μόνο γιατί θα μπορούν να ψάξουν για γκόμενες/ους ανάμεσα σε 25.000 μέλη...



    Ε εντάξει...δε νομίζω ότι το MH έχει ανάγκη από κίνηση...το memberlist είναι τεράστιο και μεγαλώνει καθημερινά εκεί που τα άλλα forums κάνουν μήνες για να πιάσουν τα 50...΄

    Όχι;
    jorge
    01.07.2006, 17:02
    Μα δεν είπαμε πως έχει ανάγκη από κίνηση.
    Other_side
    02.07.2006, 02:03
    Να 'μαι κι εγώ. Το καφεδάκι μου κρύωσε και δε θυμάμαι που βρίσκονται τα γυαλιά μου. Τα εξής σχόλια να σας αφήσω:

    @Ιούνικ. Δεν συμβιβάζομαι με τίποτα (παλιές εποχές αυτά - θα 'θελα!). Α δε παίρνω πήρα μια φορά κατά λάθος και άσε. Και τί θα πάρετε; Και θέλετε σαμπάνια; Και να σας χαιδέψουμε τα ποδαράκια; Και μια κουρτίνα πιο πίσω, μωρά να κλαίνε, γέροι να στριμώχνονται. Είμα αντίθετη στην ιδέα πως ακοίκεις σε μια "τάξη" σε σχέση με την οικονομική δύναμη σου. Ακόμα και στο ιπτάμενο κονσερβοκούτι. Πως βρέθηκα εγώ εκεί; Μπέρδεμα έγινε. Και σας πληροφορώ πως ήταν με Ολυμπιακή και στο αεροδρόμιο γινόταν Ο χαμός πως δεν έχει άλλες θέσεις (οβερμπούκιγκ) ενό στην Α' που πήγα εγώ μια χαρά άδειο ήταν....τέεεεελοοοοος πάααααντωνννν.

    Και γιατί δεν χάρισες εσύ τη θέση σου σε κάποιον από 2η; Σωστά. Γιατί σαν κάθε τάχαμου τάχατε αριστερό άλλα για να βεβαιώσω τα πιστεύω μου πρέπει να τα ελέγξω πρώτα. Να μη καταλάβω κι εγώ καλύτερα αυτά στα οποία είμαι αντίθετη;

    Ξέφυγα.

    @Ιούνικ. Σχετικά με το φύλλο κλπ, δηλώνω κάθετα αντίθετη. Αυτό είναι το καλό εδώ μέσα (από τα πολλά). Πιστεύω η μαγεία του ίντερνετ είναι να επικοινωνείς με ανθρώπους που δεν έχουν εξωτερική μορφή. Και κοιτάς απλά τις ιδέες, τα γραπτά τους. Ούτε φύλα, ούτε πόσα κιλά είσαι, ούτε πως σε λένε κούκλα/κούκλε, ούτε τίποτα από όλα αυτά. Να μην υπάρχουν ηλικίες, μα μην υπάρχουν περιορισμένοι και καλουπώματα. Αυτά αν τα θέλει κανείς έχει αρκετά από δαύτα και έξω.


    @Θάνος. Δεν νομίζω να θέλει να κρατήσει τα παιδιά της έξω ο Χόργε. Το μόνο που κατάλαβα είναι πως έχει κάτι με τα γκρίγκλις. Κι εγώ εξάλλου.

    Προτάσεις;

    Πέρα από τα αεροπορικά...
    Σκέφτομαι μισό....

    Αυτό με τα θέματα στο φόρουμ. Να υπάρχουν ποιο συγκεκριμένα τόπικς, όχι όλα στο περί ανέμων και υδάτων αν είναι εκτός μουσικής ας πούμε. Δεν ξέρω κάτι κάπως μου κάθονται τα τόπικς. Για δείτε το, μπορεί όταν βρω και τα γυαλιά μου να τα διαβάσω ένα ένα και να σας πω μια ποιό συγκεκριμένη πρόταση (που έτσι κι αλλοιώς θα απορίψει ο χόργε αλλά λέμε τώρα)....

    ΟΚ ένα πρόμπλεμ εδώ τώρα που το σκέφτομαι. Παιδιά φαντάζομαι πως είστε εντάξει, αλλά ότι υπάρχει μια αίσθηση της κλίκας εδώ μέσα υπάρχει. Εγώ πχ αν έγραφα (που γράφω κάτι μμκίες) δεν θα τις έστελνα επειδή ιθα ένοιωθα εκτός κλίκας. Και πάλι κάθε μέρα οι ίδιοι δημοσιεύουν. Και "τυχαίνει" να είναι και οι διαχειριστές...Ξέρω γω αυτό βγαίνει προς τα έξω. Και μου το έχουν πει και άλλοι, που μιας και είχα αφήσει κάποτε τα τρομερά στοιχεία μου, και πως είμαι 1,80 και 59 κιλά κλπ....μου έστειλαν ντέμο τα παιδιά και σας μιλώ για φοβερά κομματάκια που όμως ποτέ δεν αναδείχτηκαν εδώ....επειδή οι ίδιοι δεν είχαν το κουράγιο. Τέλος πάντων...κοιτάξτε το. ΄

    Το άλλο με το τακτικό μέλος, προσαρμογή μέλος, ανάποδο μέλος, κρητικό μέλος, κλπ δε μ'αρέσει. Τί πάει να πει ο ένας βασικός ο άλλος μη βασικός; Άμα είναι για να ξέρουμε ποιόυς να ρωτάμε όταν χαλάει το κλειδί ή όταν οι γείτονες βάζουν δυνατά μουσική ξημερώματα, θα ρίχνουμε πρώτα μια ματιά στο περιοδικό και θα ξέρουμε ποιούς να ρωτάμε. Αλλιώς αφήστε απλά τα "διαχειριστές". Τα υπόλοιπα είναι περιτά κατά τη γνώμη μου. Ούτε αστέρια ούτε τίποτα. Αυτό που μετράει είναι πιστεύω η ελευθερία έκφρασης εδώ μέσα. Ας κριθεί ο καθένας με βάση αυτό...ταμπελίτσες τώρα όπως αυτές σε τί χρησημέυουν απορώ...

    Εντάξει το παράκανα. Κάτι σκέφτηκα επίσης για τα λίνκς. Ίσως αν υπήρχε μια καλύτερη οργάνωση στα λινκς, αισθητική, και μια μεγαλύτερη επιλογή. Να μη κολλάμε στη σελίδα, και να υπάρχουν ίσως και ανταλαγές μεταξύ εσάς και άλλες μουσικές σελίδες. Ίσως καλό θα ήταν να βάζατε και ξένα λίνκς, να ρωτήστε και τον Ορφέα τί παίζει Αγγλία....αυτός θα σας κατεβάσει κάνα 10 καλά λίνκς, λέω εγώ τώρα αν και ίσως περισσότερο Κρητικά να είναι...

    Επίσης..το βρίσκω ενδιαφέρον αν γίνεται να λέμε πόσα μέλη μπαίνουν από κάθε χώρα ένα πράγμα...νομίζω υπάρχει ένα πρόγραμμα...και να υπάρχει στη πρώτη σελίδα...σαν πληροφορία. Δεν ξέρω το διαδίκτυο είναι πρώρα απ'ολα παγκόσμιο...

    Νομίζω αυτά. Αρκετά με τη μουσούδα κολλημένη στο μόνιτορ. Ελπίζω να μην σας κούρασα, και εύχομαι καλές συναντήσεις και καλές διακοπές σε ότι κάνετε.

    Φιλιά πολλά!
    thank
    02.07.2006, 11:22
    Βρε Αννούλα, κοιτα ... Κι εγώ έχω περάσει φάσεις που έχω σκεφτεί τι στο καλό γίνεται τέλος πάντων.... Και που με έχουν ενοχλήσει. Σε αυτές τις περιπτώσεις συνήθως όλοι κάπου έχουμε το δίκιο μας, αλλά από την άλλη και το σαιτ .. (ενας - δυο - τρεις) μετρημένοι στα δάχτυλα .. τρεχουν αυτην την ιστορία .. δεν μπορούν να τους καλύψουν όλους... Και σημασία έχει το κυρίαρχο. - οκ ίσως έχω πάθει μία εμμονή αυτήν την περίοδο με αυτήν την έννοια, αλλα έχει νόημα. Πχ .. εντάξει, υπάρχουν αδυναμίες, αλλά τελικά, μένουν δύο - τρία πράγματα που ειναι δυσεύρετα. Τα πλέον σημαντικά και που κρατάνε αυτήν την ιστορία.

    Δεν ξέρω λεπτομέρειες .. αλλα .. ένα υποκειμενικό στοιχείο, δεν μπορεί, θα υπάρχει. Πχ .. αν στειλει κάποιος - λέω τώρα παράδειγμα - μία δουλειά στον χόρχε, ε αυτός θα το δει με τα δικά του κριτήρια, τουλάχιστον ως προς τα βασικά. Αλλά και πάλι, βλέποντας πχ τα κείμενα, δεν νομίζω να περνάνε από κανένα φοβερό κόσκινο. Για τις μουσικ΄ς δουλειές δεν ξέρω.. Δεν μπορεί να γίνει αλλοιώς. Αλλά υπάρχουν και τεχνικοί λόγοι, πχ ξερω ότι πολλά από τα κείμενα στο e-periοdiko καθυστερουν να δημοισευθούν γιατι υπάρχει μεγάλη λιστα αναμονής. Οπως επίσης, υπάρχουν κάποιες μονιμες στήλες, (orfea, astron, gate klp) που οκ .. τις διαχειρίζονται αυτοι που τις έχουν ..

    Υποκειμενίζουν ? Εστω πως κάποιες φορές συμβαίνει ... Αλλά έχοντας σκεφτεί κάποια πράγματα .. βλέπω και εγω πως πχ, σε πολλές περιπτώσεις, ίσως έχω φερθεί ανάλογα. Πχ .. πολλές φορές γράφει κάτι ο ορφέας, και επειδή έχουμε μία ιδιαίτερη σχέση ... κάθομαι και γράφω από κάτω .. "μπράβο γιώργο πολυ καλό" κλπ. Και με σένα και με άλλους ανθρωπους που υπάρχει μία πιό άμεση επικοινωνία (δικτυακή ή κανονική) ίσως φέρομαι ανάλογα. Ενώ υπάρχουν πχ πολλά άλλα κειμενα ... που τα διαβάζω, ίσως μου αρέσουν εξ ίσου .. αλλά δεν γράφω τίποτα. Θα μου πεις .. άλλο οι χρήστες .. άλλο οι "διαχειριστές" ... (σιγά τους πολλούς) ... .... Αλλά τελικά όταν δεν πρόκειται για ένα μη επαγγελματικό σαιτ ... e .. εκεί το προσωπικό στοιχείο, από εμένα τουλάχιστον ειναι απόλυτα αποδεκτό.

    Λίγο άσχετο αλλα .. και σχετικό. Ο χόρχε σε ένα τόπικ για τις διακοπες ... έλεγε για τη Σκόπελο ... (παιδιά τι παίζει εκει, δώστε πληροφορίες κλπ). Και του ξεφεύγει πως ... σε ένα χρόνο πάει φανταράκι. Η πρώτη μου αντίδραση .. "Και τώρα τι θα γίνει" ??????

    Βέβαια το θέμα ειναι πως εσυ ζείς τα πράγματα απο μακρυά. Εδω, νομίζω πως όποιος έχει διάθεση και θέλει να ανεβάσει κάτι, να προωθήσει κάτι, από ένα κομμάτι μέχρι ένα κείμενο, μέχρι το να τραγουδήσει σε ένα live ... δεν τυγχάνει αποκλεισμού. Απεναντίας. Αρα δεν πρόκειται περί "κλίκας".

    Εδω είδα ανθρώπους που ξεκίνησαν να μπαινουν στο σαιτ μετά από μένα, να παιρνουν πρωτοβουλίες και να εκφράζονται απίστευτα .. Δεν ήξεραν κανέναν .. (αυτό το εγυώμαι). Η δε αποδοχή όσων έρχονται για πρώτη φορά σε επαφή .. τι να πω ... Ειναι εξαιρετική. Χωρίς να ειναι ου΄τε οι κολλητοί του κολλητού, ούτε οι γκόμενοι της γκόμενας, ουτε δεν ξέρω κι εγω τι άλλο. Χωρίς καμμία προηγούμενη σχέση, ή άλλο όφελος. Θα μου πεις ... Υποκειμενική ή αίσθησή σου. Οκ ίσως .. Αλλά έτσι το έχω βιώσει.

    Τέλος παντων .. αυτά. Και ... καλη επιστροφή ... (καιρός ειναι)


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : thank στις 02-07-2006 11:26 ]


    jorge
    02.07.2006, 17:34
    Το μέλος Other_side στις 02-07-2006 στις 02:03 έγραψε...
    Παράθεση:

    Αυτό με τα θέματα στο φόρουμ. Να υπάρχουν ποιο συγκεκριμένα τόπικς, όχι όλα στο περί ανέμων και υδάτων αν είναι εκτός μουσικής ας πούμε. Δεν ξέρω κάτι κάπως μου κάθονται τα τόπικς. Για δείτε το, μπορεί όταν βρω και τα γυαλιά μου να τα διαβάσω ένα ένα και να σας πω μια ποιό συγκεκριμένη πρόταση (που έτσι κι αλλοιώς θα απορίψει ο χόργε αλλά λέμε τώρα)....


    Όταν τη στείλεις, το συζητάμε. Αν σου έχω δώσει τώρα την εικόνα οτι απορρίπτω έτσι στεγνά προτάσεις, κάνεις λάθος. Ίσα ίσα κάθομαι και απαντάω ακόμα και στην πιο βλακώδη πρόταση. Ψάξτο λίγο και θα το δεις. Όχι οτι με ενδιαφέρει να σου αλλάξω άποψη...



    Το μέλος Other_side στις 02-07-2006 στις 02:03 έγραψε...
    Παράθεση:

    Παιδιά φαντάζομαι πως είστε εντάξει, αλλά ότι υπάρχει μια αίσθηση της κλίκας εδώ μέσα υπάρχει.


    Εγώ θα το έλεγα "παρέα".


    Το μέλος Other_side στις 02-07-2006 στις 02:03 έγραψε...
    Παράθεση:

    Και πάλι κάθε μέρα οι ίδιοι δημοσιεύουν. Και "τυχαίνει" να είναι και οι διαχειριστές...


    Ένας είναι ο διαχειριστής και δημοσιεύει συχνά, είν' αλήθεια. Αλλά όχι κάθε μέρα. Και δε δημοσιεύουν οι ίδιοι. Και ο ίδιος δημοσιεύει απλά γιατί λαμβάνει δημοσιεύσεις από τρίτους μέσω email ή δισκογραφικές δουλειές που πρέπει να παρουσιαστούν και πρέπει να τις περάσει χρησιμοποιώντας ένα nickname. Και όχι μόνο κάθεται και ετοιμάζει όλ' αυτά, όχι μόνο κάνει επιμέλεια ΟΛΩΝ των κειμένων, όχι μόνο βρίσκει και φωτογραφίες για τα περισσότερα κείμενα, όχι μόνο διορθώνει τα ορθογραφικά, αλλά τα "ακούει" κιόλας...



    Το μέλος Other_side στις 02-07-2006 στις 02:03 έγραψε...
    Παράθεση:

    μου έστειλαν ντέμο τα παιδιά και σας μιλώ για φοβερά κομματάκια που όμως ποτέ δεν αναδείχτηκαν εδώ....επειδή οι ίδιοι δεν είχαν το κουράγιο.
    Τέλος πάντων...κοιτάξτε το. ΄


    Αυτοί να το κοιτάξουν. Όταν αυτοί δε στέλνουν δημοσίευση ή το CD τους για δισκοκριτική ή ακόμα και εσύ δεν μπαίνεις στον κόπο να γράψεις δυο λόγια αφού τόσο πολύ σου άρεσαν, εγώ θα το κοιτάξω;



    Το μέλος Other_side στις 02-07-2006 στις 02:03 έγραψε...
    Παράθεση:

    Να μη κολλάμε στη σελίδα, και να υπάρχουν ίσως και ανταλαγές μεταξύ εσάς και άλλες μουσικές σελίδες. Ίσως καλό θα ήταν να βάζατε και ξένα λίνκς, να ρωτήστε και τον Ορφέα τί παίζει Αγγλία....αυτός θα σας κατεβάσει κάνα 10 καλά λίνκς, λέω εγώ τώρα αν και ίσως περισσότερο Κρητικά να είναι...


    Γιατί δε βοηθάς σε αυτό και τα περιμένεις όλα από εμάς; Υπάρχει και το πλαίσιο και η υποδομή να βάλεις εσύ links. Και Ξένα.


    Το μέλος Other_side στις 02-07-2006 στις 02:03 έγραψε...
    Παράθεση:

    Επίσης..το βρίσκω ενδιαφέρον αν γίνεται να λέμε πόσα μέλη μπαίνουν από κάθε χώρα ένα πράγμα...νομίζω υπάρχει ένα πρόγραμμα...και να υπάρχει στη πρώτη σελίδα...σαν πληροφορία.


    Υπάρχει ήδη. Ποιοί Είμαστε > Στατιστικά Μελών

    Other_side
    02.07.2006, 17:38
    @Θάνος

    Ακόμα δεν βρήκα τα γυαλιά μου, ίσως πάω τελικά για λέιζερ να τελειώνω μια και καλή.

    @Θάνος

    Μου βάζεις δύσκολα. Δεν έχω πιεί και καφέ. Κυριακή πρωί. Δέκα και μισή. Κυριακή σε αργούς κλασσικούς ρυθμούς.

    Εντάξει ΟΚ. Εγώ νοιώθω πως υπάρχει κλίκα. Εσύ βέβαια δεν το βλέπεις, επειδή ίσως και να είσαι μέρος της χωρίς να το έχεις συνειδητοποιήσει ακόμα (φορτώνει εδώ ο Θάνος). Κλίκα...δεν λέω πως τα παιδιά δεν κάνουν άριστη δουλειά. Είναι όπως όταν σχολιάζεις ποδόσφαιρο, και να τον έναν που δεν το πήγε έτσι, και ο άλλος στραβός είναι και την έστειλε στο κοντάρι; Και πάει λέγοντας. Εσύ μπορείς να κάνεις καλύτερη δουλειά; Όχι. Ε τότε μη μιλάς; Μα αν δεν μιλάς θα σκάσεις.

    Ίσως αν σχολιάζιαν παιδιά που δεν "ακούμε" και ποτέ αν υπάρχει η όχι ελευθερία να εκφράσουν τη μουσική ή τις δημιουργίες τους εδώ...ε τότε ίσως θα βλέπαμε καλύτερα πως νοιώθει το μεγαλύτερο σύνολο των μέλλων. Που μη ξεχνάς δεν ξέρω πόσες χιλιάδεις είναι (βρε το κάνουμε σε πολιτικό κόμμα; μιαν εμμονή την έχω...). Και όμως διαβάζεις ξανά και ξανά τους ίδιους. Θα μου πεις αυτοί φταίνε που δεν γράφουν οι υπόλοιποι; Ποιός σου είπε πως η μουρμούρα είναι και τεκμιριωμένη;

    @Θάνος

    Όσο για την επιστροφή μου και το πως και αν είναι καιρός, ίσως στο κείμενο του Ορφέα να έβαζε και Άννα. Η αιώνια καταδικασμένη να σηκώνει τα βάρη της γυνής. Κάπως έτσι τέλος πάντων. Σαν απόδραση από το Γκαντανάμο αυτή η επιστροφή μου έγινε...και να δεις που μετά δε θα μπορώ και να μουρμουράω για τις συνθήκες στην Ελλάδα...

    Λίγη θάλασσα. Λίγη κιθαρίτσα. Ένα ηλιοβασίλεμμα. Το κορίτσι μου.

    Κι εγώ.