ελληνική μουσική
    609 online   ·  210.830 μέλη

    Συνάντηση στην Κύπρο – 13 Ιουλίου 2006

    neerie
    13.07.2006, 14:07
    τεστ? τι τεστ? δεν εχω διαβάσει τίποτα...
    andri14
    13.07.2006, 16:36
    παιδιά κι εγω εκει θα μαι! Φιλια, θα τα πουμε αποψε
    andri14
    13.07.2006, 16:42
    ...μόνο που δε θα μαι τόσο οργανωμένη όσο πέρισι παιδια...δε θα φέρω φαι αυτή τη φορά, θα είμαι δουλεια ως αργά αλλά θα ρθω να τα πιουμε ανετα!!!
    Ο Πολύδωρος δεν είναι Κύπρο έτσι??
    Η Ελενούα?
    Σαντουρμαν έχεις πει στον Πέτρο να έρθει με κιθάρα?
    Ο Νίκος εφυγε...... και δεν θα ναι...δε πρόλαβα να τον ξαναδω όπως υποσχέθηκα....sorry Νικο μου, καλά να περνάς εκει που σε μεταθέσανε τώρα.

    ΟΙ υπόλοιποι ξέρετε κρασοπότηρα δεν έχει!!
    Marial
    13.07.2006, 17:16
    Παιδιά υπολόγίστε με +1 !!! Θα έρθω με τον αδερφούλη μου!!! See ya!
    Frida
    13.07.2006, 18:36
    και ένα update:

    zappa25
    homometallicus
    santourman
    frida
    revekka+2
    thomasserr
    neerie
    Marial + αδερφούλης
    vero (αν έρθει από Πάφο)
    andri14


    nikosaster
    13.07.2006, 19:36

    Χα χα !
    Σας πρόλαβα Αδέρφια μου στο παρα πέντε.Φεύγω την Τετάρτη από το νησί.Οπότε προλαβαίνω να έρθω κ στην 3 συνάντηση.Να με περιμένετε γιατί μολις το εμαθα.Ισως να αργήσω λιγάκι.
    ΕΕΕΕΕΕΕΕΡΡΡΡΡΡΡΡΡΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΜΜΜΜΜΜΜΜΜΑΑΑΑΑΑΑΑΙΙΙΙΙΙ
    Desmar
    13.07.2006, 21:30
    Το μέλος ageras στις 11-07-2006 στις 14:52 έγραψε...
    Παράθεση:

    Κρίμα....εγώ θα είμαι την κυριακή στην Κύπρο (στη Πάφο όμως).Θα έρθω για μια εμφάνιση.όσοι πιστοί....

    Καλά να περάσετε στην συνάντηση σας




    Μάνο είναι ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΑ στην Πάφο (είναι η καταγωγή μου από το χωριό Λετίμπου) ... αχ! και να'μουνα εκεί ... παιδάκια να περάσετε SUPER ... σας ζηλεύω πολύ ...


    andri14
    14.07.2006, 09:42
    ακόμα ζαλισμένη.....και όμως έχω να σας δηλώσω πως τελικά ξύπνησα και είμαι δουλειά ακόμα και με 2 ώρες ύπνο.....

    Παιδιά σας ευχαριστώ όλους πέρασα καταπληκτικά και χάρηκα που σας είδα πολύ!!! Νίκο ήσουνα η εκπληξη( νόμιζα έφυγες βρε μικρό)!!

    Δε μπορώ να πω πολλά....το κρασί κυκλοφορεί ακόμα στο αίμα μου νομίζω....και λόγω δουλειάς. ΕΛπίζω να σας ενημερώσουν οι υπόλοιποι πως πήγε η συνάντηση.
    Αλεξία ....Μαρία....φωτός.
    revekka
    14.07.2006, 10:51
    τελικά προλάβαμε και το νίκο πριν φύγει εγώ δυστυχώς είμαι απ'αυτούς που έπρεπε να φύγουν λίγο νωρίς, δεν έφυγα πρώτη όμως ε? σπόντες.... απ' ότι βλέπω ήπιες αρκετό κρασάκι μετά που έφυγα΄! εγώ ήπια το δικό μου πολύ γρήγορα και αποπειράθηκα να κλέψω το δικό σου αλλά συνετίστηκα και έμεινα με το δικό μου
    χάρηκα πολύ που σας είδα όλους παιδιά, αναμένουμε φωτογραφίες (τις κόσμιες ε? )
    neerie
    14.07.2006, 11:08
    Παιδιά, περάσαμε πολύ ωραία! Και για του λόγου το αληθές υπάρχουν και ντοκουμέντα! Jorge μου είπαν ότι πέρασα το τεστ, τι κερδίζω?

    Πάντως χάρηκα πάρα πολύ που γνώρισα τα παιδιά, τραγουδήσαμε μέχρι πρωίας, ήπιαμε και τα ποτάκια μας και περάσαμε καταπληκτικά!

    Έχω να δηλώσω ότι ο Νίκος είναι πράγματι Aster-i, με την κιθάρα του, τη φωνάρα του και το κέφι που μετέδωσε σε όλους μας! Νίκο είσαι φο-βε-ρός!

    Η Άντρη επίσης duracell αφού παρόλο που είχε δουλειά την επομένη έμεινε μέχρι αργά αργά (4:00 φύγαμε το τρίο Νίκος-Άντρη-εγώ?) και τραγουδήσαμε σχεδόν τα πάντα!!

    Η ατάκα της βραδιάς: "Πάω αεροδρόμιο!" αφού 2 εκ της παρέας (zappa25, thomasser) έφυγαν νωρίς για παραλαβή γονέων στο αεροδρόμιο ενώ λίγο μετά έφυγε και η "Δέσποινα - μη-μέλος" για το αεροδρόμιο! Όσοι έφυγαν λίγο αργότερα δεν ξέρουμε που πήγαν... αεροδρόμιο ίσως? Όπως και να έχει η επόμενη μας συνάντηση πρέπει να γίνει στο αεροδρόμιο!

    Ο Πέτρος (homometallicus) επίσης μας κράτησε παρέα μέχρι αργά με την κιθάρα και τα τραγούδια του (Θηβαίος ολέ!) ενώ μου χρωστά Radiohead... Να σαι καλά!

    Μαρία μου φρόντισε να μυήσεις τον αδερφούλη στα του ΜΗ, κρίμα να χάνει τέτοιες ευκαιρίες, την επόμενη φορά να ακούσουμε κάτι από τις δημιουργίες του, να μυηθούμε κι εμείς στην τρανς (ή τέκνο, δε θυμάμαι καλά...)

    Η Ρεβέκκα μια χαρά μας οργάνωσε αλλά έπρεπε να φύγει λίγο νωρίτερα λόγω αδελφογενεθλίων...

    Τέλος, χάρηκα πολύ που είδα Frida και santourman παρόλο που δεν είχαμε την ευκαιρία να πούμε πολλά πολλά, χάρηκα πολύ την παρέα σας, την επόμενη φορά να πούμε περισσότερα ήρεμα τραγουδάκια...

    Αναφορά τέλος! Λέω και πάλι ότι πέρασα πραγματικά πολύ ωραία, είδα τι εστί ΜΗ για ακόμα μια φορά κι ελπίζω να ξαναβρεθούμε όλοι σύντομα! Κατά τα άλλα δώσαμε και show εκεί, όσο περνούσε η ώρα αυξανόταν και το κοινό και οι μπύρες μας!

    Καλό ταξίδι εύχομαι σε όσους φεύγουν (NikosAster, homometallicus, santourman) και καλή αντάμωση! Κι ένα ευχαριστώ σε όλα τα παιδιά για τη διάθεση και τη συντροφιά τους!

    Άντρηηηηηηηηηηη, εγώ δεν πήγα δουλειά σήμερα να ξέρεις για να γράψω την αναφορά! Καλή δύναμη!!

    andri14
    14.07.2006, 14:04
    Μπράβο βρε Νικολέτα!!!

    Τί duracel...τώρα σέρνομαι........κι ακόμα πεινώ από ψες!!! Απελπιστική κατάσταση σου λέω.... αλλά ήταν τέλεια όντως!
    nikosaster
    15.07.2006, 04:26

    Παιδιά η τρίτη συνάντηση στην Πανέμορφη Κύπρο ήταν ΤΕΛΟΙΑ !

    Θα ήθελα να πω σε όλα τα Αδέρφια που μπορέσανε να 'ρθούνε ένα μεγάλο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ καθώς κ ΜΠΡΑΒΟ, για την υπέροχη βραδυά που περάσαμε.Χάρη σε εσάς κ στο αστείρευτο κουράγιο σας με κάνατε να παίζω κιθάρα κ να τραγουδάμε για 7 ώρες.Η Αντρη κ Νικολέττα ήταν τα αηδόνια που μείνανε ως το τέλος.
    Πραγματι η ατάκα της βραδιάς ηταν το ''πάω αεροδρόμιο'',αφού για τον λόγο αυτό χάσαμε αρκετές παρουσίες της βραδυάς.Μια ατάκα που μόνο εγώ δεν ήθελα να πώ μίας κ στο ακουσμα της κ μόνο, μου θύμησε την οριστική μου αναχώρηση απο το νησί στις 19/7.
    Θα ήθελα να ευχηθώ ολόψυχα σε όλους: Υγεία αλλά κ κάθε προσωπική - επαγγαλματική επιτυχία.
    Τέλος θα ήθελα να κλείσω με μια φράση απο ένα τραγούδι.Να μας έχει ο Θεός γερούς,πάντα ν'ανταμώνουμε κ να ξεφαντώνουμε,βρε,με χορούς κυκλωτικούς κ άλλο τόσο ελεύθερους σαν ποταμούς.
    Να'στε πάντα καλά βρε παιδιά!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Φεύγω από το Νησί βαθειά συγκινημένος
    Frida
    15.07.2006, 09:36
    Καλημέρα παιδία! Να καταθέσω κι εγώ τη μαρτυρία μου. Όντως ήταν μια πολύ ωραία βραδιά με ποιοτική μουσική πάνω απ όλα και τέλεια παρέα!
    Χάρηκα πολύ που είδα κάποιες γνωστές φατσούλες, αλλά κυρίως που γνώρισα και κάποια άλλα μέλη! (Marial, Reveka, andri14 επιτέλους σας γνώρισα από κοντά!).
    τι άλλο να πώ? οι προηγούμενοι με κάλυψαν. Ευχαριστούμε πολύ τον Νίκο με τα φοβερά του τραγούδια και το μερακι του για το τραγούδι, τον Πέτρο και τις τραγουδίστριές μας Άντρη και Νικολέτα!
    Να είστε όλοι πάντα καλά και χαρούμενοι! Αυτά....
    Να το ξανακανονίσουμε λίαν συντόμως!
    Υ.Γ. οι φωτογραφίες are on the way...!
    Frida
    15.07.2006, 12:40
    και οι πρώτες φώτος...
    λοιπόννννν!!!! έχουμε και λέμε...!

    clockwise για τη δεύτερη φώτο : Δέσποινα, andri14, homometallicus, Marial's brother, neerie, Marial, nikosaster, Thomasser, Frida, santourman, Revekka, zappa25.

    Yesterday is history. Tomorrow is mystery. Today is a gift.












    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Frida στις 15-07-2006 12:47 ]


    επισυναπτόμενα: MH-CY3.jpg M-CY2.jpg 
    Frida
    15.07.2006, 12:44
    and here we are.....θαυμάστε μας






    επισυναπτόμενα: MH-CY1.jpg MH-CY4.jpg 
    jorge
    15.07.2006, 14:02
    Μπράβο παιδάκια, πάντα τέτοιες χαρούμενες και μουσικές στιγμές

    ΥΓ. Μεγάλη η προσέλευση ε;;
    santourman
    15.07.2006, 16:43
    Να μαι κι εγώωωω!!!! τελικά μου φαίνεται πως πρέπει να έρχομαι εγώ στην Κύπρο για να αποφασίζονται οι συναντήσεις!!! ας είναι καλά ο φίλος μου ο Πέτρος (homometallicus) που με προσκαλεί και με φιλοξενεί. Κι ενώ στην περσυνή (στην οποία ήμουν και τότε) αναγκαστήκαμε να προσλάβουμε... κομπάρσους, τώρα ήμασταν (σχεδόν όλοι) ήδη μέλη. Αντε και στην επόμενη συνάντηση με περισσότερους!

    ΥΓ1 Η neerie πέρασε επιτυχώς το τεστ....
    ΥΓ2 Μήπως τώρα τελευταία συμμετέχω πιο πολύ σε συναντήσεις στην Κύπρο από ό,τι στην Ελλάδα;
    revekka
    17.07.2006, 14:11
    Προς frida: όταν λές ‘ποιοτική μουσική’, εννοείς και το ‘σ΄’εχω κάνει θεό’ μέσα?

    Προς santourman: τί να κάνουμε, μας εμπνέεις να συναντιόμαστε!

    Προς neerie: όλα τα θυμάσαι και τα καταγράφεις εσύ, να προσέχουμε

    Το κολλητό μου φιλαράκι που έρχεται και δεν είναι μέλος θα το κάνω μέλος με username ‘mi melos’
    Marial
    17.07.2006, 14:38
    Πω πω.. Έχετε γράψει τόσα πολλά που ό,τι και να πω θα είναι λίγο... Με καλύψανε οι προλαλήσαντες!!! Παιδιά χάρηκα πάρα πολύ που σας γνώρισα και μακάρι να έχουμε κι άλλες ευκαιρίες να συναντηθούμε και να τα πούμε!

    Οι φώτος έρχονται λίαν συντόμως! Σας προειδοποιώ ότι είναι λίγο παπαράτσικες!!
    neerie
    17.07.2006, 14:50
    Το μέλος revekka στις 17-07-2006 στις 14:11 έγραψε...
    Παράθεση:

    Προς frida: όταν λές ‘ποιοτική μουσική’, εννοείς και το ‘σ΄’εχω κάνει θεό’ μέσα?

    Προς santourman: τί να κάνουμε, μας εμπνέεις να συναντιόμαστε!

    Προς neerie: όλα τα θυμάσαι και τα καταγράφεις εσύ, να προσέχουμε

    Το κολλητό μου φιλαράκι που έρχεται και δεν είναι μέλος θα το κάνω μέλος με username ‘mi melos’



    "Σε έχω κάνει θεό..."
    Αυτό ομολογουμένως το ξέχασα... Μια στιγμή αδυναμίας, ας μας τη συγχωρέσει το ΜΗ... Επιλεκτική η μνήμη μου άρα μην ανησυχείς...

    Τελικά όσο κι αν αντέδρασα, την καταγραφή των πρακτικών δεν τη γλίτωσα... Χαλάλι, μόνο μη μου πείτε να καθαρίσω σε κανένα meeting!

    Μπάμπη, να σαι καλά να μας ενώνεις! Σκέψου το πάντως να μείνεις, εμείς σε υιοθετούμε

    Και τα μη-μέλη καλοδεχούμενα, αν και στερούνται της ιδιότητας του "μέλους-σε-μια-όμορφη-κοινότητα-που-ξέρει-να-φτιάχνει-μουσική-και-να-περνά-καλά". Μη μιλήσω για τις χρυσές νότες που μπορεί να εξαργυρώσει (με τί jorge? ακόμα έχω αυτή την απορία...)

    Frida, Marial, λίγη προσοχή με τις φωτό... Εγώ πάντως πληρώνω αδρά για να μην εκτεθώ!