ελληνική μουσική
    608 online   ·  210.830 μέλη

    H Gate (Νεκταρία) μιλαει στους 89.5 μεγακύκλους

    jorge
    01.12.2003, 11:35
    Υπενθυμίζω πως σήμερα το βράδυ 10-12, μπορείτε να ακούσετε από το ραδιοφωνικό σταθμό της Εκκλησίας της Ελλάδος (89.5 στα FM), την εκπομπή που προαναγγέλθηκε στο άρθρο: http://www.musicheaven.gr/html/modules.php?name=News&file=article&sid=263&mode=&order=0&thold=0
    Για όσους δεν πιάνουν το σταθμό μέσω ραδιοφώνου, μπορούν να τον ακούσουν μέσω Internet από το link που έχουμε βάλει στην πρώτη σελίδα δεξιά.

    Αξίζει να την ακούσετε, όχι μόνο για τον μοναδικό κ.Χρόνη Αηδονίδη, αλλά και για ένα μέλος του MusicHeaven, την Gate ή Νεκταρία, η οποία έχει δώσει ένα μεγάλο κομμάτι από την ψυχή της στον μικρό αυτό κόσμο που έχουμε δημιουργήσει στο MusicHeaven. Έχω πληροφορίες πως θα γίνει αναφορά και στο site μας

    Όροι χρήσης Forum | Συχνές Ερωτήσεις
    Επισκευθείτε τους υποστηρικτές μας: RainHost


    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: jorge on 01-12-2003 22:36 ]


    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: jorge on 02-12-2003 15:08 ]
    gate
    01.12.2003, 13:59
    Ευχαριστώ Γιώργο για τη ...διαφήμιση....
    Όντως, δεν υπήρχε περίπτωση να μην κάνω αναφορά στο site μας...
    KIT_KAT
    01.12.2003, 17:35
    Καλή αρχή Νεκταρία μας!! Μήπως ξέρετε, ή κάποιος άλλος από Θεσσαλονίκη, αν θα μεταδοθεί η εκπομπή σήμερα ή άλλη μέρα μέσω άλλου σταθμού εδώ στη συμπρωτεύουσα? πχ 106.8
    gate
    01.12.2003, 19:48
    Σ΄ευχαριστώ πολύ Kit Kat για τις ευχές. Δυστυχώς υπάρχει πρόβλημα με τη Θεσσαλονίκη το ξέρω. Ρώτησα μόλις πριν λίγο στην Εκκλησία της Ελλάδος και μου είπαν ότι μπορεί να ακουστεί ο σταθμός στους 90,6. Δοκίμασε και ίσως την πετύχεις την εκπομπή. Αν μάθω κάτι άλλο θα ενημερώσω
    jorge
    01.12.2003, 22:05
    Σε 1΄ ξεκινά η εκπομπή. Βάλτε ραδιόφωνο ή μπείτε μέσω internet στο http://athav01.forthnet.gr/ecclesia. Ελάτε και στο Chat να σχολιάζουμε την συνέντευξη.
    jorge
    02.12.2003, 15:04
    Δεν ξέρω πόσοι από σας καταφέρατε και ακούσατε την εκπομπή. Απ' οτι μου μετέφεραν αρκετοί από σας υπήρχαν προβλήματα με τη σύνδεση μέσω του web site της Εκκλησίας, κάτι που δεν έδωσε την ευκαιρία σε πολλούς φίλους να ακούσουν το διαμάντι του ελληνικού τραγουδιού, τον κ.Χρόνη Αηδονίδη, να παρουσιάζει τη ζωή του, την ιστορία του παραδοσιακού τραγουδιού, αλλά και να ερμηνεύει τόσο στο στούντιο, όσο και μαγνητοσκοπημένα, τα γνωστότερά του τραγούδια. Βέβαια η συνέντευξη είχε μεγάλη σημασία για όλους εμάς, γιατί στο πλάι του εμφανιζόταν η Νεκταρία, το δικό μας διαμάντι, όπως άλλωστε θα έχετε διαβάσει.

    Για εσάς λοιπόν που δεν καταφέρατε να ακούσετε την εκπομπή, φρόντισε το MusicHeaven. Χαρίζουμε 5 CDs με την ηχογραφημένη συνέντευξη στους πρώτους 5 που θα ενδιαφερθούν, μέσω αυτού του topic!
    MITSOUD
    02.12.2003, 15:23
    ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΑΙ ΣΦΟΔΡΑ !!! ΤΡΟΜΕΡΟ ΤΟ ΤΡΙΣΑΓΙΟ ΤΗΣ ΝΕΚΤΑΡΙΑΣ ΜΕ ΤΟΝ ΧΡΟΝΗ!!
    jorge
    02.12.2003, 15:41
    Να σας το στείλω στην ταχυδρομική διεύθυνση που έχει το site του κ.Μάτου; Τριπτόλεμου στο Περιστέρι κλπ;
    MITSOUD
    02.12.2003, 15:49
    Ο.Κ Ευχαριστώ πολυ, Καταλαβαίνεις το μικρόμου όνομα από το MITSOUD έτσι

    jorge
    02.12.2003, 15:55
    Ναι, ασφαλώς. Δεν σας έχουμε ξαναδεί εδώ (σήμερα γραφτήκατε) και είπα να το ψάξω. Σε ποιά από τις 2 διευθύνσεις το θέλετε; Θα σας το φέρω ο ίδιος, μια και έχω μια υποχρέωση εκεί κοντά.
    XeniaRodo
    02.12.2003, 16:15
    ki ego endiaferomai, prolava?
    kisses

    gia epikoinonia
    email: rodo_x@yahoo.com
    MITSOUD
    02.12.2003, 16:18
    Στην Τριπτολέμου 6-9 απόγευμα μια και τότε ίσως να με βρείτε εκεί και εμένα μια που δεν είμαι πάντα.
    jorge
    02.12.2003, 16:19
    Εντάξει Ξένια, το 2ο CD είναι δικό σου. Θα επικοινωνήσω μαζί σου για λεπτομέρειες όταν ολοκληρωθεί η διαδικασία.
    XeniaRodo
    02.12.2003, 16:27
    efxaristo polu.
    steile mou email,
    se periptosi anagis (!!!) afto eine kai to tilefono mou: 697 xxxxxxx


    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: jorge on 02-12-2003 18:25 ]
    MITSOUD
    02.12.2003, 16:35
    Admin, φτιάξε μου ένα διαφημιστικό gif να το βάλω δεξιά στο site www.matos.gr Το site to βλέπουν οι μαθητές του σχολείου,ίσως ενδιαφέρονται
    Giorgos
    02.12.2003, 16:51
    Να υποθέσω οι moderators δεν μετράνε στους 5 πρώτους, κι έχουν έτσι κι αλλιώς ένα CD;;; Αλλιώς, είμαι το No. 3

    Ξένια, προς Θεού, όχι τηλέφωνα δημοσίως. Δεν νομίζω να έχεις όρεξη να σε ενοχλεί ο κάθε άσχετος, σωστά; Προτίμησε σε τέτοιες περιπτώσεις να στέλνεις mail ή προσωπικό μήνυμα μέσω του Μ/Η σε όποιο μέλος θες.

    Ξένια, Gate, Jorge, όποιος δει πρώτος το μήνυμα, ας κάνει μια τροποποίηση παρακαλώ διαγράφοντας τον αριθμό του τηλεφώνου. Τhank you.
    MITSOUD
    02.12.2003, 16:54
    pros giorogos

    "Οι άνθρωποι που πετυχαίνουν σ' αυτόν τον κόσμο είναι αυτοί που προχωρούν και διαλέγουν τις συνθήκες και τις περιστάσεις που θέλουν, κι όταν δεν τις βρίσκουν, τις δημιουργούν." (George Bernard Shaw)

    AYTO DEN EKANE KAI O XILTLER?


    yiannisyiannis
    02.12.2003, 17:00
    Μπόρεσα να συνδεθώ με το δικτυακό τόπο της εκκλησίας της Ελλάδος τη δεύτερη ώρα της συνέντευξης, κυρίως για να ακούσω το εκλεκτό μέλος αυτής της παρέας την αγαπητή Νεκταρία, διότι τον κ. Αηδονίδη τον έχουμε ακούσει και τον ξέρουμε.

    Επειδή τα πολλά λόγια είναι φτώχια, μοιράζω κατευθείαν χαρτί.

    Ήταν και οι δύο καταπληκτικοί, ειδικά η φωνή της Νεκταρίας...απερίγραπτη. Θα μπορούσα να κάνω έτσι μια πρώιμη δισκοκριτική, αλλά κρατάω την όρεξή μου μέχρις ότου κυκλοφορήσει η δουλειά τους, οπότε θα πάρω το CD στη δισκοθήκη μου για να το αφουγκραστώ με την ησυχία μου.

    Το μόνο που έχω να πω έτσι στο πόδι, χωρίς να μπω σε τεχνικές λεπτομέρειες, είναι πως αυτό που θαύμασα πιο πολύ και μου έκανε την περισσότερη εντύπωση, ήταν κατ’ αρχάς η ερμηνεία και μετά η εκτέλεση. (Δεδομένου ότι εκτελεστικά τα πατήματα στους ήχους –τουλάχιστον απ’ όσο πρόλαβα ν’ ακούσω εγώ- ήταν αριστοτεχνικά, τα ποικίλματα γλυκά και χωρίς υπερβολές, ενώ το ύφος αυθεντικό και λεβέντικο.)

    Η ερμηνεία όμως, είναι ίσως το πιο σημαντικό κομμάτι, όταν κάποιος σκαλίζει τα χωράφια της παράδοσης και πάνω απ’ όλα προϋποθέτει να έχει ο καλλιτέχνης απόθεμα ψυχής για να καταθέσει. Διαφορετικά η δουλειά του ακούγεται στεγνή και θυμίζει περισσότερο ξαναζεσταμένο φαγητό, κάτι που έχουμε δοκιμάσει αρκετές φορές στο παρελθόν, από διαφόρους γνωστούς «παραδοσιακούς» καλλιτέχνες.

    Μακάρι η αποδοχή αυτής της δουλειάς να είναι ανάλογη της ποιότητός της.
    Giorgos
    02.12.2003, 17:02
    Προς ΜΙTSOUD:

    Όπως και ο Γκάντι, ο Τσε, ο Αϊνστάιν, ο Σωκράτης, ο Μπετόβεν και τόσοι άλλοι Όπως και να 'χει, είμαστε...off topic

    "Οι άνθρωποι που πετυχαίνουν σ' αυτόν τον κόσμο είναι αυτοί που προχωρούν και διαλέγουν τις συνθήκες και τις περιστάσεις που θέλουν, κι όταν δεν τις βρίσκουν, τις δημιουργούν." (George Bernard Shaw)


    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: Giorgos on 02-12-2003 17:05 ]
    jorge
    02.12.2003, 18:29
    Quote:

    Admin, φτιάξε μου ένα διαφημιστικό gif να το βάλω δεξιά στο site www.matos.gr Το site to βλέπουν οι μαθητές του σχολείου,ίσως ενδιαφέρονται




    Mitsoud, αν και είμαστε εκτός θέματος (δικαιολογείσαι όμως μια και είσαι στην...προσαρμογή) κοίταξε στην αριστερή στήλη που γράφει για webmasters. Θα βρεις διάφορα που μπορείς να βάλεις στο site σου. Για οτι άλλο σχετικό θέλεις επικοινώνησε προσωπικά μαζί μου.

    ΜΕΝΟΥΝ ΑΛΛΑ 2 CDs !!!!!!!