ελληνική μουσική
    506 online   ·  210.830 μέλη
    PROGHEAD
    21.07.2006, 02:30
    loipon eimai mpasistas k thelo na paro neo mpaso.exo gyro sta 1300 eur0
    me ayta ta lefta brhka ena ibanez sr prestige to opoio me boleye apisteyta k epishs eixe bartolini magnites.epishs dokimasa k ena jazz bass sta idia lefta to opoio den me boleye toso omos
    leta an pythmiso to fender na me boleyei opos to allo?sthn telikh poio einai kalytero?skeftomoun na boleyto me to ibanes k meta apo xronia na paro ena kalo jazz bass k oxi to aplo.an kserete kati kalytero na proteineta peite to
    thanx
    pluton
    21.07.2006, 16:16
    Στο θέμα fender ή ibanez(όσο αφορά το μπάσο) μην το σκέφτεσαι καθόλου. Ibanez με χίλια.Απ' ότι ξέρω(και έχω δει) η fender δεν έχει τόσο καλά μπάσα από θέμα ήχου όπως και η yamaha(σε αντίθεση με τις εκπληκτικές ηλεκτρικές κιθάρες που φτιάχνουν).Αφού μάλιστα σε βολεύει και το μπάσο της ibanez ένα λόγο παραπάνω για να το προτιμήσεις
    stratocasteros
    21.07.2006, 23:28
    Το έχω πει άπειρες φορές και θα το ξαναπώ και σε σένα για να σε σώσω!

    Ξέχνα τα και τα δύο και πήγαινε τώρα να δοκιμάσεις ένα ernie ball music man!

    Την αντιπροσωπεία την έχει o Zozef, με ένα κατάστημα πειραιά και ένα Χαριλάου τρικούπη.

    Δοκίμασε ένα και θα καταστραφείς...!

    Ά και σε ότι αφορά το fender jazz, θα διαφωνήσω με το φίλο από πάνω...

    Αλλά κανένα από τα δύο δε συγκρίνεται με το music man

    (Ο μπασίστας των scorpions προχθές έπαιζε με ένα music man stingray 5-string και ένα fender jazz)

    Άν ψάξεις λίγο στο net θα δεις οτι είναι εγγύηση...

    Αυτά!


    twr
    03.08.2006, 13:29
    Το μέλος pluton στις 21-07-2006 στις 16:16 έγραψε...
    Παράθεση:

    Στο θέμα fender ή ibanez(όσο αφορά το μπάσο) μην το σκέφτεσαι καθόλου. Ibanez με χίλια.Απ' ότι ξέρω(και έχω δει) η fender δεν έχει τόσο καλά μπάσα από θέμα ήχου όπως και η yamaha(σε αντίθεση με τις εκπληκτικές ηλεκτρικές κιθάρες που φτιάχνουν).Αφού μάλιστα σε βολεύει και το μπάσο της ibanez ένα λόγο παραπάνω για να το προτιμήσεις


    1)Που τις είδες ρε φίλε τις καλές ηλεκτρικές κιθάρες της Yamaha;
    2)Aν δεν έχει η Fender καλά μπάσα από θέμα ήχου τότε ποιός;;
    3)Δεν έχω ιδέα από ibanez μπάσα, πάντως αν είναι όπως οι ibanez κιθάρες, προσωπικά πιστεύω πως είναι πολύ φρουφρού και στολίδι και από ήχο λίγα πράγματα..(τουλάχιστον οι περισσότερες έτσι είναι)...
    4)Πάντως πιστεύω πως καλό είναι να πάρεις αυτό που βολεύει εσένα(!) καλύτερα!!
    JaNick
    03.08.2006, 13:48
    Fender Precission Bass Forever!!!! Κατι ξέρουν οι μεγάλοι και τα χρησημοποιούν...!!!
    sintorin
    03.08.2006, 19:15
    Fender Precision gia mena exei ton kalutero eixo.....
    JaNick
    03.08.2006, 19:17
    Hxo.....!!!!

    Iced_jacob
    01.09.2006, 00:29
    Το μέλος twr στις 03-08-2006 στις 13:29 έγραψε...
    Παράθεση:

    Το μέλος pluton στις 21-07-2006 στις 16:16 έγραψε...
    Παράθεση:

    Στο θέμα fender ή ibanez(όσο αφορά το μπάσο) μην το σκέφτεσαι καθόλου. Ibanez με χίλια.Απ' ότι ξέρω(και έχω δει) η fender δεν έχει τόσο καλά μπάσα από θέμα ήχου όπως και η yamaha(σε αντίθεση με τις εκπληκτικές ηλεκτρικές κιθάρες που φτιάχνουν).Αφού μάλιστα σε βολεύει και το μπάσο της ibanez ένα λόγο παραπάνω για να το προτιμήσεις


    1)Που τις είδες ρε φίλε τις καλές ηλεκτρικές κιθάρες της Yamaha;
    2)Aν δεν έχει η Fender καλά μπάσα από θέμα ήχου τότε ποιός;;
    3)Δεν έχω ιδέα από ibanez μπάσα, πάντως αν είναι όπως οι ibanez κιθάρες, προσωπικά πιστεύω πως είναι πολύ φρουφρού και στολίδι και από ήχο λίγα πράγματα..(τουλάχιστον οι περισσότερες έτσι είναι)...
    4)Πάντως πιστεύω πως καλό είναι να πάρεις αυτό που βολεύει εσένα(!) καλύτερα!!



    H Ibanez μονο φρου φρου και στολιδια;;;
    http://www.ibanez.co.jp/eg_page.php?AREA_ID=3&PAGE_ID=457&COLOR=CL01

    Την πηρα 1000Ε και ανετα βαζει γυαλια σε πολλες fender και Gibson των 1500+

    Οσο για τα music man αν θες να πας και προς heavy ηχο ξεχασε τα...
    dimko
    01.09.2006, 23:58
    Εικοσιεννέα κατασκευαστές πλυντηρίων συνιστούν:


    JaNick
    02.09.2006, 11:55
    Ti einai ayta pou anevazeis re Mhtso.......
    To vlpepw kai dakryzw ........... A, re thakateferw pote na paixw ena tetoio??
    A, kai ena allo pou me exei kanei na to erwteytw: Lado Steve Harris model...
    Genika me ta bassa tou Harris kati exw....!!!



    επισυναπτόμενα: steve_harris.jpg