ελληνική μουσική
    458 online   ·  210.845 μέλη

    Αστείοι/παράξενοι/γελοίοι Στίχοι

    NaStaZiA
    25.07.2006, 01:03
    Όλοι έχουμε ακούσει τραγούδια που μας έκαναν να ψαχνόμαστε...να σκεφτόμαστε μα καλά τι λέει ο ποιητής (ο θεός να τον κάνει) τι σκεφτόταν άραγε όταν έγραφε αυτούς τους στίχους...Και απο την πολύ επεξεργασία τελικά γελάμε και λέμε: 'Έλεοοοοοοος!!!''
    NaStaZiA
    25.07.2006, 01:06
    το smash hit του καλοκαιριου και οχι μονο: To niniiii to niniii to nini sernei karavi...! :P
    atrixospi8ikos
    25.07.2006, 13:32
    Anastasia mou fainetai oti kapou exei paromio topic... alla den 8imame pou akribos....
    Feggarenia261
    25.07.2006, 21:54
    Πες μας τι πίνεις κα δε μας δίνεις, μωρό μου σκάααασε κτλ... Έλεος...?
    NaStaZiA
    26.07.2006, 00:58
    Το μέλος atrixospi8ikos στις 25-07-2006 στις 13:32 έγραψε...
    Παράθεση:

    Anastasia mou fainetai oti kapou exei paromio topic... alla den 8imame pou akribos....




    hr8a 2h?:P kala dn peirazei :D kali kardia :P
    NuAlex
    28.07.2006, 00:18
    gia sena mporei na einai apla enas "eleos" stoixos..
    gia ayton pou ton egrapse mporei na einai enas tropos gia na ekfrasei thn plgwmenh tou kardia..
    mh skeftesai san atomo..skepsou san trepos ekfrashs..
    isws tote katalaveis ti paizei stous stoixous..

    Y.G.-->pote den mou aresan erwtika kommatia mono k mono epeidh exoun katanthsei soupa..
    Feggarenia261
    28.07.2006, 22:58
    Το μέλος NuAlex στις 28-07-2006 στις 00:18 έγραψε...
    Παράθεση:

    gia sena mporei na einai apla enas "eleos" stoixos..
    gia ayton pou ton egrapse mporei na einai enas tropos gia na ekfrasei thn plgwmenh tou kardia..
    mh skeftesai san atomo..skepsou san trepos ekfrashs..
    isws tote katalaveis ti paizei stous stoixous..

    Y.G.-->pote den mou aresan erwtika kommatia mono k mono epeidh exoun katanthsei soupa..



    Άκου, εμένα εδώ μου ζητάει το συγκεκριμένο τόπικ την αποψη μου για γελοίους στίχους. Μπορεί να εκφράζει την πληγωμένη του καρδιά όπως θέλει και γι αυτό έχουμε δικαίωμα επιλογής στο τι ακούμε και τι όχι. Εγώ τέτοιου είδους ''άσματα'' τα θεωρώ κενά και γελοία και εφ'όσον μου ζητείται η άποψη μου την δίνω. Λυπάμαι αν δεν αρέσει σε μερικούς μπορούν να κατακρίνουν τα δικά μου ακούσματα εξίσου, δεν έχω πρόβλημα. Απόψεις λέμε. Ελπίζω να ξεκαθάρισα την θέση μου και να μην παρεξηγήθηκες.
    Angel20
    29.07.2006, 02:29
    Ρε παιδιά έχετε ακούσει εκείνο το τραγούδι που λέει, για σένα θα φάω όλα τα σάντουιτς του κόσμου?? Δεν υπάρχει πιο γελοίο τραγούδι!! Έλεος πια!!
    ageras
    29.07.2006, 04:49
    Το μέλος Angel20 στις 29-07-2006 στις 02:29 έγραψε...
    Παράθεση:

    Ρε παιδιά έχετε ακούσει εκείνο το τραγούδι που λέει, για σένα θα φάω όλα τα σάντουιτς του κόσμου?? Δεν υπάρχει πιο γελοίο τραγούδι!! Έλεος πια!!


    Ναι μεν αλλά!!Το συκεκριμένο τραγούδι προέρχεται από μια σατιρική δισκογραφική δουλειά του Δημήτρη Σταρόβα.Σατιρίζει τα "εύκολα τραγούδια" κοινώς τα σκυλάδικα.
    Οπότε όταν εκ των προτέρων ξέρεις οτι σατιρίζει την σημερινή μουσική μας εγώ τον επικροτώ!!!!!


    NuAlex
    29.07.2006, 10:49
    Το μέλος Feggarenia261 στις 28-07-2006 στις 22:58 έγραψε...
    Παράθεση:

    Το μέλος NuAlex στις 28-07-2006 στις 00:18 έγραψε...
    Παράθεση:

    gia sena mporei na einai apla enas "eleos" stoixos..
    gia ayton pou ton egrapse mporei na einai enas tropos gia na ekfrasei thn plgwmenh tou kardia..
    mh skeftesai san atomo..skepsou san trepos ekfrashs..
    isws tote katalaveis ti paizei stous stoixous..

    Y.G.-->pote den mou aresan erwtika kommatia mono k mono epeidh exoun katanthsei soupa..



    Άκου, εμένα εδώ μου ζητάει το συγκεκριμένο τόπικ την αποψη μου για γελοίους στίχους. Μπορεί να εκφράζει την πληγωμένη του καρδιά όπως θέλει και γι αυτό έχουμε δικαίωμα επιλογής στο τι ακούμε και τι όχι. Εγώ τέτοιου είδους ''άσματα'' τα θεωρώ κενά και γελοία και εφ'όσον μου ζητείται η άποψη μου την δίνω. Λυπάμαι αν δεν αρέσει σε μερικούς μπορούν να κατακρίνουν τα δικά μου ακούσματα εξίσου, δεν έχω πρόβλημα. Απόψεις λέμε. Ελπίζω να ξεκαθάρισα την θέση μου και να μην παρεξηγήθηκες.



    Οκ δεν αντιλέγω σ'αυτό που λές κ μάλλον εσύ παρεξηγήθικες..

    Δεν είμαι fun αυτού του είδους μουσικής κ όπως λές ο καθένας κρίνει με βάση τα δικά του ακούσματα..Απλώς κ λίγη κατανόηση δεν βλάπτει..
    Κ πάλι λυπάμαι για την παρεξήγηση..
    Feggarenia261
    29.07.2006, 20:18
    Σε συγχωρώ γιατί κάνεις σνοουμπορντ!! χιχιχι πλακίτσα! Είμαστε Οκ..?
    tolaruba
    29.07.2006, 21:27
    www.apisti.com!!!!!!!!!!!!!!!!τραγουδαρααα!!!!!!
    Feggarenia261
    29.07.2006, 22:12
    Υπάρχει τέτοιο τραγούδι...?
    tolaruba
    31.07.2006, 11:22
    ναι αμε!!!δε θυμαμαι ομως ποιος το λεει...μηπως ειναι απο τη σατιρική δισκογραφική δουλειά του Σταρόβα οπως προαναφερθηκε ο ageras??μπορει να ειπα και κοτσανα...παντως θυμαμαι οτι αυτος ειναι ο τιτλος!!!
    tzouv
    31.07.2006, 16:02
    Ναι Βασουλα απο εκει ειναι. Εχει πολυ γελιο....
    Angel20
    12.09.2006, 20:12
    παιδιά θυμάστε το τραγουδι που λέει: Μείνε μαζί μου έγκυος, είμαι πολυ φερέγγυος!!?? χιχι!
    Aiolos_m
    12.09.2006, 20:22
    Αν πας με άλλη θα σου σπάσω το κεφάλι...

    Πέγκυ Ζήνα, το πρώτο της τραγούδι
    antreas_dr
    12.09.2006, 20:25
    Παραδέχτηκα, δυο σκυλιά που τρέχανε......!!!
    uNick
    12.09.2006, 22:08
    Μερικές πρώτες "μελωδίες" που περνάνε από το μυαλό μου...:

    - Τα μάτια σου με καίνε... γιατί είσαι μανεκένε ! ! ! ! ! !
    - Πάρτονε στο στόμα σου και ρούφα τον όλο..... τον μπακλαβά..... τον μπακλαβά ! ! !
    - Πότε τον παίρνεις... πότε τον τρως.... αχ, είναι λίγος ο μισθός...

    Αν μου έρθει κάτι άλλο θα επανέλθω...



    Sometimes you have to go to hell to find your angel

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : uNick στις 13-09-2006 13:43 ]


    poison_girl
    12.09.2006, 22:17
    βλεπω τα ματια σου τα μπλε
    απ τον καθρεφτη της BMW!!!!!!ΚΟΜΜΑΤΑΡΑ(ΤΟΙΝΚ)