ελληνική μουσική
    840 online   ·  210.851 μέλη

    Πιστεύετε στα φαντάσματα ;

    fantasma
    02.11.2006, 20:35
    χε χε χε... κουβεντα κι αυτη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    punkster
    04.11.2006, 17:57
    Ισως εσυ fantasma θα μπορουσες να μας διαφωτισεις περισσοτερο λογο προσωπικης εμπειριας!
    poison_girl
    13.11.2006, 01:04
    i see dead people
    fantasma
    23.05.2007, 00:58
    Παράθεση:

    Το μέλος punkster στις 04-11-2006 στις 17:57 έγραψε...

    Ισως εσυ fantasma θα μπορουσες να μας διαφωτισεις περισσοτερο λογο προσωπικης εμπειριας!



    τι θέλετε να μάθετε....;.........
    zw
    23.05.2007, 21:52
    ego perisi arxisa na psaxnomai gia fantasmata alla se kapiastigmi arxisa na trelenomai k stamatisa...
    pantos pistevo oti uparxoun aplos dn einai na asxoleise......
    zw
    23.05.2007, 21:55
    eixa ftasei k se fash na pao se psixologo...
    dn borousa na koimi8o gia arketes meres
    evlepa sunexeia efialtes...
    alla me tin 8erapeia to xeperasa...
    renabill
    24.05.2007, 01:51
    Μέχρι να αποδειχτεί κάτι θα αναρωτιέμαι..........
    Πάντως όταν ήμουν μικρή πίστευα ότ το μπαλκόνι έχει φαντάσματα γιατί φοβόμοθν το σκοτάδι από την μια πλευρά του μπαλκονιού δεν τολμούσα να πατήσω.
    Και κάποτε μου είχε διηγηθεί η αδερφή μου μια ιστορία φαντασμάτων (ήμουν ακόμα μικρή, περίπου 5) και νομίζω ότι ένα βραδυ ξύπνησα και βγήκα στο μπαλκόνι.Δε φοβήθηκα γιατί είχε αρκετό φως λόγω πανσέληνου και...........



    νομίζω είδα ένα λευκό καπνό να τρέχει στο μπαλκόνι,αλλά δεν τρόμαξα, ούτε με πείραξε.Έπεσα και κοιμήθηκα πάλι.Η ανάμνηση είναι τόσο ζωντανή που δεν ξέρω τι να υποθέσω, αν ήταν αληθινή, όνειρο ή απλά φαντασία.
    homer
    24.05.2007, 20:42
    ayto to foroum to eixa erxisi prin peripou enan xrono kai den perimena na asxoliste akoma kai simera mpravo kai afou asxoliomaste grafte kai alles prosopikes empiries
    gogere17
    24.05.2007, 21:56
    τα φαντασματα πιστευουν σε εμενα??????
    ε τοτε γιατι να πιστευω εγω σε αυτα????????
    edelweiss
    24.05.2007, 22:12
    όλες καλά οι ιστορίες homer...

    Εσύ τι πιστεύεις όμως?
    fantasma
    26.05.2007, 19:47
    Παράθεση:

    Το μέλος gogere17 στις 24-05-2007 στις 21:56 έγραψε...

    τα φαντασματα πιστευουν σε εμενα??????
    ε τοτε γιατι να πιστευω εγω σε αυτα????????



    εγω πιστευω σε σενα......

    loussi
    26.05.2007, 20:15
    den uparxoun fantasmata.. istories akoume para polles alla oloi apo kapoion tis exoun akousei..!den exw akousei kanena na leei oti exei dei o idios!..ektos an exei psixologika kai paraisthhseis..tote nai uparxoun!

    When you try your best, but you don't succeed
    When you get what you want but not what you need
    When you feel so tired but you can't sleep
    Stuck in reverse

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : loussi στις 26-05-2007 20:16 ]


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : loussi στις 26-05-2007 20:17 ]


    --Elena--
    27.05.2007, 18:00
    Παιδιά...εγώ αν και δεν έχω δει κανένα φάντασμα...πιστεύω σε αυτά!!Κοιτάξτε...στην Κρήτη...στο διπλανό χωριό που είναι το εξοχικό μου...είχε γίνει πριν περίπου από 50 χρόνια μία ιστορία..
    Ήταν μια κοπέλα που πέθανε(τώρα από τί..δεν ξέρω)...και όπως ήταν φυσικό την έθαψαν..Αλλά τελικά η κοπέλα δεν ήταν νεκρή..απλά είχε χάσει τις αισθήσεις της...και η καρδιά της δεν χτυπούσε..Ο μπαμπάς μου που είναι γιατρός μου είπε ότι μπορεί ένας άνθρωπος να ζει ακόμα και αν δεν χτυπάει η καρδιά του!!Γι΄ αυτό..δεν ξέρω αν το ξέρετε...στα νοσοκομεία...για να είναι οι γιατροί 100% σίγουροι ότι ο ασθενής είναι νεκρός βάζουν κάτω από τη μύτη του έναν καθρέφτη για να δουν αν θα θολώσει...
    Anyway..η κοπέλα...αφού την έθαψαν(Α!Πρέπει να σας πω ότι στην Κρήτη τους νεκρούς τους θάβουν σε μεγάλο χώρο..είναι σαν δωματιάκι...λίγο μεγαλύτερο από το φέρετρο..)...την επόμενη μέρα ο νεκροθάφτης...άκουγε το βράδυ "Βοήθεια"..Ο άνθρωπος φοβήθηκε..αλλά κατάλαβε από που ήταν ο ήχος...Την επόμενη μέρα...μαζί με την οικογένεια της κοπέλας...ξέθαψαν το φέρετρο και η κοπέλα βρέθηκε έξω από αυτό με έκφραση λες και ζητούσε "Βοήθεια"!Από εκείνη την ημέρα...την ώρα που ο νεκροθάφτης άκουσε την κοπέλα να λέει "Βοήθεια"..ακούγεται αυτό...Μου το έχουν πει πολλοί...Όλοι στο χωριό αυτό λυπήθηκαν για την κοπέλα!!Γιατί πέθανε κυριολεκτικά ζωντανή!!!
    despinakontogianni
    27.05.2007, 18:21
    ΚΟΙΤΑΞΤΕ, ΕΓΩ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΣΤΑ ΦΑΝΤΑΣΜΑΤΑ. ΜΑ ΟΤΑΝ ΠΕΘΑΝΕ Η ΓΙΑΓΙΑ ΜΟΥ -ΠΟΥ ΛΕΝΕ ΠΩΣ ΤΡΙΓΥΡΙΖΕΙ Η ΨΥΧΗ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΡΙΑΝΤΑ ΜΕΡΕΣ-ΕΓΩ ΤΟΤΕ ΠΙΣΤΗΚΑ. ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ ΝΑ ΕΙΧΑ ΤΟΣΕΣ ΕΙΚΟΝΙΚΕΣ ΚΑΙ ΗΧΗΤΙΚΕΣ ΠΑΡΑΙΣΘΗΣΕΙΣ!!ΑΛΛΑ ΔΕ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΠΩ ΠΩΣ ΤΑ ΦΟΒΑΜΑΙ....
    renabill
    31.05.2007, 13:58
    Παράθεση:

    Το μέλος despinakontogianni στις 27-05-2007 στις 18:21 έγραψε...

    ΚΟΙΤΑΞΤΕ, ΕΓΩ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΣΤΑ ΦΑΝΤΑΣΜΑΤΑ. ΜΑ ΟΤΑΝ ΠΕΘΑΝΕ Η ΓΙΑΓΙΑ ΜΟΥ -ΠΟΥ ΛΕΝΕ ΠΩΣ ΤΡΙΓΥΡΙΖΕΙ Η ΨΥΧΗ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΡΙΑΝΤΑ ΜΕΡΕΣ-ΕΓΩ ΤΟΤΕ ΠΙΣΤΗΚΑ. ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ ΝΑ ΕΙΧΑ ΤΟΣΕΣ ΕΙΚΟΝΙΚΕΣ ΚΑΙ ΗΧΗΤΙΚΕΣ ΠΑΡΑΙΣΘΗΣΕΙΣ!!ΑΛΛΑ ΔΕ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΠΩ ΠΩΣ ΤΑ ΦΟΒΑΜΑΙ....



    Εγώ ξέρω Σαράντα μέρες.Γι αυτό κανουμε μνημόσυνο για να αναπαυθεί η ψυχή!
    tina15
    09.06.2007, 17:11
    Αν σας αρέσουν αυτά μπορείτε να αναζητήσετε σχετικά στο www.mysteries.b2w.gr
    SOPHIA-MX-4EVER
    12.06.2007, 02:04
    εννοειται.....
    αν δεν πιστευω στα φανατσματα σε τι θα πιστευω????
    δηλαδη τωρα εσυ πιστευεις κ αναρωτιεσαι ποσοι αλλοι βρισκονται στην ιδια φαση???
    tolaruba
    12.06.2007, 14:10
    ξερω εγω..
    Δε πιστευω στο ντορο που εχει φιαχτει γυρω απο το θεμα του στυλ ειναι ασπρες σκιες και μπλα μπλα..
    Πιστευω ομως στο γεγονος οτι η ψυχη δε χανεται απλα υπαρχει μεταβαση σε μια αλλη κατασταση.
    Το θεμα ειναι μεγαλο και πολυ ενδιαφερον.Μονο που κανεις μα δε θα το ανακαλυψει ποτε!!
    SOPHIA-MX-4EVER
    13.06.2007, 01:26
    δεν το σκεφτηκες καλα
    ολοι θα το μαθουμε σιγουρα καποια στιγμη
    αν οντως γινεται ετσι
    απλα δε θα μπορουμε να το πουμε
    αν κ δεν το πιστευω αυτο με την ψυχη....
    SOPHIA-MX-4EVER
    13.06.2007, 01:30
    Παράθεση:

    Το μέλος poison_girl στις 13-11-2006 στις 01:04 έγραψε...

    i see dead people



    σωπα ρε....