ελληνική μουσική
    514 online   ·  210.826 μέλη

    PhotoHeaven: Μουσικές Φωτοσυλλογές!

    jorge
    19.12.2003, 17:05
    Ήρθε ο καιρός να αλλάξουμε το Φωτογραφικό Άλμπουμ που είχαμε ως τώρα! Το μετονομάσαμε σε "PhotoHeaven" και μπορείτε να το επισκευθείτε από το αριστερό μενού, λίγο κάτω από τα Downloads.

    Έχει πολλές λειτουργίες και θα μπορούμε πλέον να βάζουμε εκεί εύκολα τις φωτογραφίες μας, αρκεί να ταιριάζουν σε κάποια κατηγορία. Προς το παρόν υπάρχουν 2 κατηγορίες.

    Στην κατηγορία "Φωτογραφίες Μελών" θα βρείτε 3 άλμπουμς με τίτλους "Προσωπικές", "Από ζωντανές Εμφανίσεις" και "Συναντήσεις". Οι υπάρχουσες φωτογραφίες μεταφέρθηκαν από το παλιό Φωτογραφικό Άλμπουμ και είναι φωτογραφίες που έχουν στείλει τα συγκεκριμένα μέλη που απεικονίζονται.

    Στην κατηγορία "Ελληνες Καλλιτέχνες" υπάρχει ένα άλμπουμ με wallpapers, τα οποία μεχρι τώρα είχαμε μόνο στα Downloads.

    Μην ξεχνάτε πως μπορείτε να μας στείλετε και εσείς τις φωτογραφίες σας, όπως κάνατε μέχρι τώρα!
    Στο PhotoHeaven υπάρχει link "Προσθήκη Φωτογραφίας" από το οποίο μπορείτε να στείλετε δικές σας φωτογραφίες, προσωπικές, με την κιθάρα σας ή το πιάνο σας, από κάποια συναυλία που ενδεχομένως να συμμετείχατε, με το συγκρότημά σας κλπ... Αρκεί να κολλάνε στις παραπάνω κατηγορίες.

    Για να εμφανιστεί μια φωτογραφία απαιτείται πρώτα έγκριση του υποφαινόμενου. Δεν θα καταχωρούνται φωτογραφίες χωρίς επαρκή περιγραφή, χωρίς καλή ποιότητα, άσχετες με το περιεχόμενο της κατηγορίας στην οποία προτείνονται κλπ.
    rapsodos
    20.12.2003, 13:41
    Το ειπες και το' κανες φίλε jorge. Μπράβο σου. Ωραία δουλειά. Εύχομαι η ανταπόκριση των μελών να είναι αυτή που της αξίζει.
    rapsodos
    20.12.2003, 13:43
    Ασφαλώς και συγχαρητήρια και στην αγαπητή gate!!!!!!!!!!
    gate
    21.12.2003, 01:05
    Quote:

    20-12-2003 στις 13:43, Ανώνυμος :
    Ασφαλώς και συγχαρητήρια και στην αγαπητή gate!!!!!!!!!!




    Ουπς....
    Πήρα κι εγώ ένα ευχαριστώ..κατά λάθος...

    Ότι γίνεται φίλε μου Γιώργο (Orpheus) εδώ, τουλάχιστον από τεχνικής άποψης, ανήκει στον Jorge μας...
    Εγώ, για να πούμε και καμιά αλήθεια...είμαι σχεδόν άσχετη...
    jorge
    22.12.2003, 11:09
    Ευχαριστούμε Orpheus και για τα καλά λόγια, αλλά και επειδή ήσουν από τους πρώτους που έστειλε φωτογραφία από κάποιο live. Ελπίζω και εγώ να υπάρξει ανταπόκριση.

    Πιστεύω πως καλό είναι σιγά σιγά να έχουμε μια εικόνα των ανθρώπων που μιλάμε εδώ και τόσους μήνες, ώστε να ξεφύγουμε από την καθαρά "απρόσωπη" και πλήρως ψηφιακή επικοινωνία.

    Σύντομα θα μπούν και μουσικές e-Cards τις οποίες θα μπορούμε να τις στέλνουμε σε αγαπημένα μας πρόσωπα. Επίσης θα...
    Ε μην τα λέμε και όλα


    jorge
    11.01.2004, 16:08
    Στο PhotoHeaven θα βρείτε μια νέα κατηγορία, στην οποία θα βάζουμε φωτογραφίες από συναυλίες που έχουμε βγάλει εμείς, τα μέλη του MusicHeaven

    Ήδη προστέθηκαν φωτογραφίες που ίσως είχατε δει παλιότερα στη στήλη "Φωτορεπορτάζ".
    jorge
    30.01.2004, 13:11
    Στο PhotoHeaven μπήκαν 4 νέα wallpapers (backgrounds) με ξένους καλλιτέχνες.

    Επίσης, μπορείτε να στέλνετε σε φίλους σας υπό μορφή ηλεκτρονικής κάρτας (e-Card) όποια φωτογραφία του PhotoHeaven θέλετε. Το κουμπί για την αποστολή μιας φωτογραφίας ως e-Card, υπάρχει πάνω από τη φωτογραφία (όταν την ανοίξετε) και είναι το
    jorge
    08.02.2004, 12:49
    Στο PhotoHeaven μπήκαν 85 φωτογραφίες ελλήνων τραγουδιστών, συγκροτημάτων & δημιουργών, ενώ φτιάξαμε και μια κατηγορία που θα μπαίνουν φωτογραφίες από τις αποκλειστικές μας συνεντεύξεις.

    Εννοείται πως μπορείτε να συνεχίσετε να στέλνετε τις φωτογραφίες σας, που μετά από έγκριση, θα τοποθετούνται στα κατάλληλα άλμπουμς.
    jorge
    08.02.2004, 18:58
    Να προσθέσω πως μπορείτε πλέον να βαθμολογείτε τις φωτογραφίες, αλλά και να προσθέτετε σχόλια (με ενσωματωμένες φατσούλες)
    jorge
    21.09.2004, 12:21
    Περιμένουμε φωτογραφίες που έχετε βγάλει από συναυλίες! Κααχωρήστε τις στο PhotoHeaven!
    Σήμερα περάστηκαν μερικές...

    - Πάνος Κατσιμίχας και Β.Παπακωσταντίνου στην Πανεπιστημιούπολη
    - mariagoros, μέλος του MusicHeaven, από τη χθεσινή συναυλία προς τιμή του Θεόδωρου Δερβενιώτη στη Ρωμαϊκή Αγορά
    - μερικές προσωπικές φωτογραφίες μελών
    - και 4-5 φωτογραφιές καλλιτεχνών (Αλεξίου, Αλκίνοος κ.α.)

    Someone dreams of doing great things, someone stays awaken and does it...


    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: jorge on 21-09-2004 12:22 ]
    jorge
    06.09.2005, 23:18
    Επιτέλους μπήκαν και κάποιες οδηγίες αποστολής φωτογραφιών.

    Από το PhotoHeaven επιλέξτε "Προσθήκη Φωτογραφίας", διαβάστε με προσοχή τις οδηγίες και στείλτε
    KIT_KAT
    07.09.2005, 00:21
    Νομίζω πως στο Photoheaven μερικές επιλογές (Τελευταίες φωτογραφίες, Τελευταία Σχόλια, Περισσότερες εμφανίσεις, Μεγαλύτερη Βαθμολογία, Οι αγαπημένες μου) δε λειτουργούν και δε λειτουργούσαν ποτέ... κάνω λάθος;
    Kostas_Osbourne
    07.09.2005, 00:24
    Φίλε Γιώργο συγχαρητήρια σέ σένα και σε όλους όσους βοήθησαν στο να γίνει ο μουσικός μας παράδεισος ακόμα πιο τέλειος!!!
    jorge
    07.09.2005, 09:58
    Σ' ευχαριστώ Κώστα. Ωραία τα ντοκουμέντα που μας έστειλες

    Κατερίνα σωστό κι αυτό που λες. Αυτή η έκδοση του coppermine θέλει πολύ "πείραγμα"...