ελληνική μουσική
    763 online   ·  210.833 μέλη

    Ανακατασκευή Λίστας Μελών

    alex3
    21.12.2006, 09:00
    Πολύ καλή δουλειά jorje!

    Μια παρατήρηση: με κριτήριο αναζήτησης "χαλάνδρι" βγαίνουν 114 μέλη. προσπαθώντας να στενέψω την αναζήτηση ηλικιακά, το σύστημα δεν ανταποκρίνεται,εξακολουθεί να μου τους δίνει όλους.

    και μια ερώτηση: τι σημαίνει όταν δεν υπάρχει καταχώριση στο "last on line"?
    KAKOFONIKS
    21.12.2006, 12:42
    Γιώργη πολύ καλή δουλειά , εξυπηρετηκότατο συγχαρητήρια!
    jorge
    21.12.2006, 12:52
    Παράθεση:

    Το μέλος alex3 στις 21-12-2006 στις 09:00 έγραψε...

    Μια παρατήρηση: με κριτήριο αναζήτησης "χαλάνδρι" βγαίνουν 114 μέλη. προσπαθώντας να στενέψω την αναζήτηση ηλικιακά, το σύστημα δεν ανταποκρίνεται,εξακολουθεί να μου τους δίνει όλους.


    Alex έκανα αναζήτηση στο Χαλάνδρι για ηλικίες 18-22 και μου έβγαλε 12 άτομα. Μήπως η ηλικια "εως" που έβαλες, ήταν καταλάθος μικρότερη από την ηλικία "από";


    Παράθεση:

    Το μέλος alex3 στις 21-12-2006 στις 09:00 έγραψε...

    και μια ερώτηση: τι σημαίνει όταν δεν υπάρχει καταχώριση στο "last on line"?



    Το πεδίο αυτό "εγκαινιάστηκε" πριν λίγους μήνες, ενώ για ένα διάστημα από λάθος δεν κατέγραφε ορισμένα μέλη. Μπορούμε λοιπόν να θεωρούμε οτι αυτά τα μέλη έχουν να μπουν από πριν τον Αύγουστο, με εξαίρεση τα μέλη που δεν καταγράφονταν από το λάθος. Λίγο μπλέξιμο ε;

    Αντε, καλές αναζητήσεις. Έχει αποδειχθεί ιδιαίτερα χρήσιμο σε πάρα πολλές περιπτώσεις...
    alex3
    21.12.2006, 14:25
    Παράθεση:
    όχι, απλά θέλει και τροποποίηση του "έως", ενώ εγώ άφηνα το "100"...πολύ καλό πάντως...
    Το μέλος jorge στις 21-12-2006 στις 12:52 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος alex3 στις 21-12-2006 στις 09:00 έγραψε...

    Μια παρατήρηση: με κριτήριο αναζήτησης "χαλάνδρι" βγαίνουν 114 μέλη. προσπαθώντας να στενέψω την αναζήτηση ηλικιακά, το σύστημα δεν ανταποκρίνεται,εξακολουθεί να μου τους δίνει όλους.


    Alex έκανα αναζήτηση στο Χαλάνδρι για ηλικίες 18-22 και μου έβγαλε 12 άτομα. Μήπως η ηλικια "εως" που έβαλες, ήταν καταλάθος μικρότερη από την ηλικία "από";


    Παράθεση:

    Το μέλος alex3 στις 21-12-2006 στις 09:00 έγραψε...

    και μια ερώτηση: τι σημαίνει όταν δεν υπάρχει καταχώριση στο "last on line"?



    Το πεδίο αυτό "εγκαινιάστηκε" πριν λίγους μήνες, ενώ για ένα διάστημα από λάθος δεν κατέγραφε ορισμένα μέλη. Μπορούμε λοιπόν να θεωρούμε οτι αυτά τα μέλη έχουν να μπουν από πριν τον Αύγουστο, με εξαίρεση τα μέλη που δεν καταγράφονταν από το λάθος. Λίγο μπλέξιμο ε;

    Αντε, καλές αναζητήσεις. Έχει αποδειχθεί ιδιαίτερα χρήσιμο σε πάρα πολλές περιπτώσεις...


    jorge
    11.04.2008, 20:32
    Πολλές φορές όταν ήθελα να μπω στο Προφίλ ενός μέλους, έπρεπε ή να τον πετύχω online (σπάνιο) ή να μπω στην Αναζήτηση Μελών να βάλω το όνομά του και να περιμένω τη λίστα (χρονοβόρο και βαρετό).

    Έτσι κάτω από τη λίστα μελών μπήκε ένα πεδίο "γρήγορης" αναζήτησης μέλους. Απλά γράφετε το nickname ή μέρος αυτου και πατάτε το κουμπί (ή το Enter για πιο γρήγορα).




    Τώρα, όσον αφορά το "μέσα", έχουν γίνει διάφορες αλλαγές. Καταρχήν δεν εμφανίζονται οι ανενεργοί χρήστες (όσοι έχουν να μπουν πολύ καιρό), παρά μόνο αν το επιλέξετε. Μπήκε extra επιλογή γι' αυτό.

    Επίσης φαίνεται η φωτογραφία του μέλους, τα μουσικά όργανα που παίζει (τα πρώτα 2) και βέβαια το επάγγελμά του, η ηλικία και ο τόπος διαμονής του.


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 11-04-2008 20:32 ]


    επισυναπτόμενα: Image2.gif Image1.gif 
    seras
    11.04.2008, 20:35
    Αυτό με την αναζήτηση το παρατήρησα μόλις μπήκα..πραγματικά καλό και πιο εύκολο..nice..
    jorge
    08.02.2009, 12:27

    Εκτός από το nickname, πλέον μπορούμε να χρησιμοποιούμε και το όνομα κάποιου ως κριτήριο στην αναζήτηση, πχ Γιώργος, Μαρία κλπ. Έτσι δε χρειάζεται να θυμόμαστε απ' έξω κάποιο nickname, αλλά απλά το όνομα. Εννοείται οτι αυτό το κριτήριο μπήκε και στην αναζήτηση μελών της αρχικής σελίδας.


    -----------------
    (Παρακαλώ πολύ μη μου στέλνετε ΠΜ για θέματα που έχουν σχέση με το site. Για αυτά υπάρχει το Forum και η κατηγορία Περί MusicHeaven)

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 08-02-2009 12:28 ]


    sillia
    08.02.2009, 16:05

    ΚΟΥΚΟΥΤΣΟΧΩΡΙ .....ΚΑΤΟΙΚΟΣ (1){#emotions_dlg.blink}

    και ΦΟΒΑΜΑΙ ΤΗΝ ΜΟΝΑΞΙΑ{#emotions_dlg.happycrazy}

    Πάτρα 854; {#emotions_dlg.rolleyes}


    alkyoni
    08.02.2009, 18:29

    Παράθεση:

    Το μέλος sillia στις 08-02-2009 στις 16:05 έγραψε...

    ΚΟΥΚΟΥΤΣΟΧΩΡΙ .....ΚΑΤΟΙΚΟΣ (1){#emotions_dlg.blink}

    και ΦΟΒΑΜΑΙ ΤΗΝ ΜΟΝΑΞΙΑ{#emotions_dlg.happycrazy}

    Πάτρα 854; {#emotions_dlg.rolleyes}


    Πω! πω!....{#emotions_dlg.rolleyes} Πρέπει να ενημερώσω το δημοτολόγιό μας!!!!!!!{#emotions_dlg.lol}

    {#emotions_dlg.smartass}γραμματέας Κουκουτσοχωρίου{#emotions_dlg.tt2}

    (sorry για το off-topic){#emotions_dlg.oops}