ελληνική μουσική
    442 online   ·  210.826 μέλη
    wraios
    01.09.2006, 08:37
    Απλως ηθελα να γραψω κατι.....και μου ειρθε στο μυαλο,το αυτοκινητο μου..ενα lada niva του 98...Αυτο το αμαξι ειναι σκυλι,το σκιζω καθε μερα,αλλα αυτο εκε...ειτε ειναι ζεστο ειτε κρυο....Λαδια ομως του του αλλαξω καθε 20000 χλμ.. συνηθως το κυκλοφορω ξεφιλτρο και χωρις καταλυτη...εκει να δειτε...ηχιτικη πανδαισια....ουτε αγωνιστικο να ηταν...ασε που μερικες φορες του βαζω ενα 55 καρμπυρατερ και πεταει ακαφτες με το κιλο.....
    Απο επιδοσεις παει καλα....αμα ειναι ξεφιλτρο χωρις καταλυτη και με το 55αρι....εχω δει στο κοντερ 170,αλλα δεν ειχα λαστιχα και δεν προκαλεσα την τυχη μου....βεβαια
    Μια μερα που εκανα το νικι λαουντα στα μουρελα...κατεληξα μετα απο δυο τουμπες σε ενα χαντακι...Πηγαινα με 100+ σε ενα χωματοδρομο που ισα που περνουσε ενα αμαξι...σερνω και εγω το χειροφρενο σε μια κλιστη στροφη...μπαινει η μια ροδα στο χαντακι,το κοβω απο την αλλη για να το βγαλω(παρεπιπτοντως ο κολος ηθελε να με ξεπερασει)και αρχιζει τις τουμπες...τρωω δυο και καταληγω στο χαντακι....μετα ειρθε τρακτερι να με βγαλει.
    Βεβαια μπορει να μην αντιμετοπιζει καποια καινουργια αγροτικα(d-max 3.0,navara2.5..)τα αλλα τα γα..ω,ομως οσοι ηθελαν να με περασουν στο σκαλωμα το εχουν πληροσει ακριβα(γυρω στα 50 ευρω)...
    Αυτα προς το παρων αν σας αρεσουν θα γραψω και αλλα.....
    Βεβαια αν ρωτησετε γιατι τα γραφω................................ουτε εγω ξερω