ελληνική μουσική
    793 online   ·  210.850 μέλη

    Συναυλία 2 μελών στη Θεσσαλονίκη

    rapsodos
    07.01.2004, 10:04
    Να ' μαι πάλι!!! Λοιπόν , χαιρετώ όλα τα μέλη του site και τα ενημερώνω οτι ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ τα 2 μέλη του musicheaven orpheus και Dival ξαναχτυπάνε.
    Που? Δεν ξέρετε? Ας το πιστέψουμε. Λοιπόν σοβαρά τώρα εμφανιζόμαστε στο bar Saga στην περιοχή Αρχαίας Ρωμαικής Αγοράς , στη Θεσσαλονίκη φυσικά, Αμύντα 12. Θα χαρούμε να σας δούμε απο κοντά και να γνωριστούμε επιτέλους με κάποια μέλη απο την περιοχή της πόλης. Και πιστέψτε με , οι συναντήσεις τέτοιου είδους έχουν πάντα κάτι να δώσουν. Το διαπίστωσα κατεβαίνοντας στην Αθήνα πριν 1 μήνα. Παρεμπιπτόντως, γειά σας παιδιά
    Η πρόσκληση είναι ανοιχτή.... και τα σκυλιά δεμένα!
    rapsodos
    07.01.2004, 10:08
    Η εμφάνιση θα γίνει το Σάββατο στις 17/1/2004 , μετά τις 10:00 (το βράδυ εννοείται).
    yiannisyiannis
    07.01.2004, 10:44
    Χαίρομαι που μας ξαναδίνεται η ευκαιρία να βρεθούμε επιτέλους από κοντά. Εγώ είμαι μέσα, η ημερομηνία και η μέρα με βολεύει απόλυτα. Θα το ξανατσεκάρουμε μέχρι τότε. Εύχομαι καλή προετοιμασία!
    gate
    07.01.2004, 10:44
    Γιώργο...καλή επιτυχία.
    Πολύ θα θέλαμε να έρθουμε να σε απολαύσουμε και εμείς από Πειραιά και Αθήνα, ιδίως όσοι σε έχουμε γνωρίσει και από κοντά (στην τελευταία συνάντησή μας), αλλά δυστυχώς αυτό είναι λίγο δύσκολο τουλάχιστον για ορισμένους ...όπως και εγώ.

    Όσοι μένετε Θεσσαλονίκη ή υπάρχει περίπτωση να βρεθείτε εκεί, κανονίστε να πάτε οπωσδήποτε στα παιδιά.
    Τουλάχιστον για τον Γιώργο, που τον έχω ακούσει ζωντανά..., μπορώ να εγγυθώ ανεπιφύλακτα...

    Γιώργο (Orpheus) και Dival....καλή επιτυχία και περιμένουμε τα νέα σας...
    KIT_KAT
    08.01.2004, 09:00
    Κι εγώ μέσα!! Επιφυλλάσσομαι να ξεσηκώσω και κανέναν άλλον...
    Γιώργο τι μουσική παίζετε?
    KIT_KAT
    08.01.2004, 09:04
    By the way (αν και άσχετο) είμαι η μόνη που προτιμώ τα παλιά, καλά smilies??
    rapsodos
    08.01.2004, 09:26
    Καταρχήν ΚΙΤ ΚΑΤ καλημέρα. Κατα δεύτερον τα smiles δεν είναι σαν το κόκκινο κρασί, όσο πιο παλιά τόσο πιο καλά
    Τώρα για τη μουσική που παίζουμε.... αν και είναι απόρρητο και κάθε διαρροή μπορεί να σημαίνει ακόμα και τη ματαίωση κάθε εκδήλωσης σε απόσταση 357.000 χλμ θα το ρισκάρω .
    Τι με ρώτησες?

    Καλά , καλά . Λοιπόν παίζουμε κυρίως ελληνικό έντεχνο-ροκ και ξένη ροκ μουσική . Για παράδειγμα τραγούδια απο Μαχαιρίτσα, Πορτοκάλογλου, Χατζηγιάννη, Ιωαννίδη, U2, Cure, Violent Femes ....
    Γενικά παίζουμε τραγούδια που μπορούν να παιχτούν με 2 κιθάρες και φυσαρμόνικα και να ακούγονται κάπως αξιοπρεπώς.
    Νομίζω όμως οτι σου είπα αρκετά και όπου να'ναι θα ....@#$!@#$


    με πιάσανε.
    rapsodos
    08.01.2004, 09:35
    Επίσης θέλω να αναφέρω οτι είμαι πολύ καλύτερος απο τον Dival
    (τον τσιγκλάω μπας και στείλει και αυτός κανένα μήνυμα στο forum, ο τεμπέλης)

    Ακούς Dival???
    dival
    08.01.2004, 11:22
    loipon meta apo megali piesei pou dextika stelnw kai egw to minuma mou sto forum (plaka kanw)kai sas proskalw kai egw me tin seira mou sto bar saga..kai opos leei o filos orpheus..
    Η πρόσκληση είναι ανοιχτή.... και τα σκυλιά δεμένα!

    giati ta skulia exoun ton diko toys xoro..ee(vasili kara)
    rapsodos
    08.01.2004, 13:50
    Βρε καλώς τον Dival. Ήθελες ιδιαίτερη πρόσκληση έτσι? Καλά.....
    Αα, δεν απάντησες. Τελικά είμαι καλύτερος?????

    Πρόσεχε τι θα απαντήσεις. Έχουμε πρόβα σήμερα
    KIT_KAT
    12.01.2004, 09:39
    Να ενημερώσω τους μουσικούς μιας... "άκαρδης" πόλης πως καλως εχόντων των πραγμάτων θα έχουμε την ευκαιρία να διαπιστώσουμε ιδίοις όμμασι ποιος... είναι ο καλύτερος, οπότε καλύτερα συγκεντρωθείτε στις πρόβες ή αν θέλετε να γραψτε κάτι δώστε μας περισσότερες λεπτομέρειες για το πού είναι το μαγαζί!
    Orpheus θυμάσαι ένα CD που εκκρεμεί έτσι?
    jorge
    12.01.2004, 10:11
    Quote:

    Orpheus θυμάσαι ένα CD που εκκρεμεί έτσι?



    !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    yiannisyiannis
    12.01.2004, 12:45
    Όχι και άκαρδη πόλη Κατερινάκι. Δεν είμαι Θεσ/νικιός για να υπερασπιστώ την πόλη, αλλά η ζωή τα έφερε έτσι κι έμεινα στη Θεσ/νίκη κι ένα από τα πράγματα που με κράτησε ομολογουμένως, ήταν η ζεστασιά των ανθρώπων.
    jorge
    12.01.2004, 12:53
    Γιάννη, μου φαίνεται δεν έχεις καλές σχέσεις με τη στρογγυλή θεά!
    yiannisyiannis
    12.01.2004, 13:52
    Δεν παρακολουθώ ποτέ τα ποδοσφαιρικά, δεν με ενδιέφεραν ποτέ, αλλά συμπαθώ πολύ έναν προπονητή....
    KIT_KAT
    12.01.2004, 14:26
    Άκαρδη για μας με τίποτα, δε διαφωνώ Γιάννη, αλλά για τους πειραιώτες καμιά φορά ναι.... ε Jorge??
    KIT_KAT
    12.01.2004, 14:28
    Είναι της συνέντευξης της Νεκταρίας... δεν το έλαβα ακόμα! Όχι ότι φταίει ο Γιώργος φυσικα


    Quote:

    12-01-2004 στις 10:11, Ανώνυμος :
    Quote:

    Orpheus θυμάσαι ένα CD που εκκρεμεί έτσι?



    !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    yiannisyiannis
    12.01.2004, 15:04
    Sorry Κατερινάκι, παρεξήγησα το post σου. Δεν παρακολουθώ τα γηπεδικά τεκταινόμενα, όμως κατόπιν αναγκαστικής ενημέρωσης, διαπίστωσα ότι κάποιος....Άγγελος έβαλε το πόδι του.
    rapsodos
    12.01.2004, 16:37
    Παιδιά το ξέρω, ήταν πολύ σημαντικό το χθεσινό γεγονός (και ομολογώ οτι με χαροποίησε ιδιαιτέρως) αλλά .... μήπως ξεφύγαμε λίγο? Για να σας επαναφέρω λίγο στην τάξη. Λοιπόν jorge το cd έχει προ πολλού προγραματιστεί να παραδωθεί στην ΚΙΤ ΚΑΤ με την πρώτη ευκαιρία. Η ΚΙΤ ΚΑΤ μπορεί να το επιβεβαιώσει αυτό. ΄
    Και γεωγραφική ενημέρωση τώρα. Το Saga είναι στην Αμύντα 12 , η δεύτερη παράλληλος της Αγίας Σοφίας δυτικά, και ενώνει την Ολύμπου με τη Φιλίππου. Είναι ένα διατηρητέο κτίριο και το bar είναι στο ισόγειο. Ώρα προσέλευσης , κατα βούληση , αλλά καλό είναι να κυμαίνεται γύρω στις 10:20 , όχι για κανένα άλλο λόγω, απλώς για να βρείτε θέση.

    Κάτι άλλο?
    Κάτι δύσκολο όμως τώρα.
    KIT_KAT
    13.01.2004, 00:21
    Αν υποθέσουμε ότι χωρίζουμε το πρόγραμμά σας σε 7 μέρη, ποιο τραγούδι ανοίγει το δεύτερο μισό του έκτου εβδόμου?

    Quote:

    12-01-2004 στις 16:37, Ανώνυμος :

    Κάτι άλλο?
    Κάτι δύσκολο όμως τώρα.