ελληνική μουσική
    610 online   ·  210.851 μέλη

    Συναυλία 2 μελών στη Θεσσαλονίκη

    rapsodos
    13.01.2004, 09:21
    Μπραβο ΚΙΤ ΚΑΤ τώρα μάλιστα. Λοιπόν το πρόγραμμα χωρίζεται βασικά σε 2 μέρη αλλα για χάρη σου θα το διαιρέσουμε σε 7 για να μας βγει το κομματι. Λοιπόν το 6/7 θα είναι προς το τέλος (που σημαίνει οτι για να το διαπιστώσεις θα πρέπει να αντέξεις μεχρι εκείνη την ώρα) και αν αυτό τώρα το χωρίσουμε στα 2 το δεύτερο μισό θα πρέπει να ξεκινά με το τραγούδι .... που θα μας ζητήσεις εσύ!

    Quote:
    Αν υποθέσουμε ότι χωρίζουμε το πρόγραμμά σας σε 7 μέρη, ποιο τραγούδι ανοίγει το δεύτερο μισό του έκτου εβδόμου?


    KIT_KAT
    13.01.2004, 09:30
    Σωστός Orphea!

    "Δεν είμαι άλλος", Χρήστος Θηβαίος, από τον "Άμλετ της σελήνης"...
    rapsodos
    13.01.2004, 09:31
    Επίσης, ένας μικρός χάρτης της περιοχής του μαγαζιού για την αποφυγή διαρροής με άλλοθι προσανατολισμού. Οχι θα μου γλιτώνατε!





    rapsodos
    13.01.2004, 09:36
    Quote:
    "Δεν είμαι άλλος", Χρήστος Θηβαίος, από τον "Άμλετ της σελήνης"...



    μμμ!!! Εξακολουθείς να βάζεις δύσκολα και μου αρέσει. Μόνο που δεν το παίζουμε .
    Αλλά προτείνω κάτι πιο δύσκολο. Τι λες για το ''ζωή'' του Θηβαίου?
    KIT_KAT
    13.01.2004, 10:26
    "Ζωή, ζωή, σ' αγαπώ τόσο πολύ..." Μμμ, δε θα'λεγα όχι! Το "δεν είμαι άλλος" δεν περίμενα να το παίζετε είναι η αλήθεια...
    christos-reg
    13.01.2004, 15:26
    Να πω πως κι εγώ είμαι ΟΚ για τη συγκεκριμένη εμφάνιση των παιδιών (κατά 97,36%)
    jorge
    13.01.2004, 15:50
    Και εγώ μέσα κατά 60%
    KIT_KAT
    13.01.2004, 23:44
    Έτσι Χρήστο!
    Ούπς Jorge... Δεν φαντάζομαι να ονομάζεις 60% το "θα σας σκέφτομαι...να περάσετε τέλεια! Νοητά θα είμαι μαζί σας..."


    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: KIT_KAT on 13-01-2004 23:45 ]
    yiannisyiannis
    14.01.2004, 09:14
    Μήπως οι δημοσκοπήσεις των τελευταίων ημερών μας επηρέασαν και μιλάμε με ποσοστά;
    Εύχομαι πάντως να επιβεβαιωθούν οι ποσοστιαίες πιθανότητες και να συναντηθούμε όλοι στο live του orpheus και του dival.

    rapsodos
    14.01.2004, 10:34
    Τι έγινε ρε παιδιά? Με αγχώνετε τώρα. Εγώ για πλάκα το έιπα οτι παίζουμε
    Λοιπόν , σοβαρά τώρα, θα χαρώ πάρα πολύ να βρεθούμε επιτέλους με όσους δεν γνωριζόμαστε και μένουμε στην ίδια πόλη και επίσης το θεωρώ μεγάλη μας τιμή να παραβρεθούν και άτομα εκτός αυτής, ιδίως άτομα σαν τον jorge τον οποίο έχω γνωρίσει. Υπάρχει βέβαια και το ενδεχόμενο να ανέβει και ο a_r_i_s αλλά όχι σίγουρα, προφανώς γι'αυτό και δεν το ανέφερε (μακάρι να έρθεις Άρη).
    Εν κατακλείδι θα ήθελα να σας ευχαριστήσω όλους για το ενδιαφέρον σας, το όποίο θα ήθελα να επικεντρώνεται περισσότερο στη συνάντηση των ατόμων και στη γνωριμία τους και λιγότερο στο καθ'αυτό γεγονός του live. Και αυτό γιατί οι διαπροσωπικές σχέσεις και οι γνωριμίες είναι απο τα βασικότερα πράγματα στη ζωή.
    Και αν συνοδεύονται βέβαια και απο τέτοια live ...
    Giorgos
    14.01.2004, 11:09
    Δεν έχεις ιδεά πόσο λυπάμαι που δεν μπορώ να ανέβω Θεσσαλονίκη, Γιώργο μου και να σας ακούσω. Ειδικότερα όταν είχα την χαρά πριν λίγες εβδομάδες να πάρω μια γεύση στην Boite. Όπως ξέρεις, Πέμπτη, Παρασκευή, Σάββατο, Κυριακή και μερικές Τρίτες παίζω, οπότε εκ των πραγμάτων αδύνατον να ανταποδώσω την επίσκεψη...Να είσαι σίγουρος ότι το Σάββατο που θα είμαι on stage, θα σκέφτομαι άλλα 2 μέλη του Μ/Η που θα παίζουν την ίδια ώρα. Είμαι σίγουρος ότι όσοι έρθουν, θα περάσουν αξέχαστα! Καλή επιτυχία από καρδιάς!

    "Οι άνθρωποι που πετυχαίνουν σ' αυτόν τον κόσμο είναι αυτοί που προχωρούν και διαλέγουν τις συνθήκες και τις περιστάσεις που θέλουν, κι όταν δεν τις βρίσκουν, τις δημιουργούν." (George Bernard Shaw)


    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: Giorgos on 14-01-2004 11:52 ]
    fredy
    15.01.2004, 00:54
    ΟΚ ΠΑΙΔΙΑ! ΜΕΣΑΑΑΑ! ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΕΚΕΙ!
    ΤΟ FREDY EINAI ΠΑΡΑΠΛΑΝΗΤΙΚΟ...ΚΟΡΙΤΣΙ ΕΙΜΑΙ
    ΘΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ ΑΝ ΕΙΝΑΙ!
    rapsodos
    15.01.2004, 09:38
    Christos-reg και fredy θα χαρούμε πολύ να σας δούμε απο κοντά και να σας γνωρίσουμε.
    Μεγάλη επίσης χαρά θα είναι και η γνωριμία με τον Giannis και την ΚΙΤ ΚΑΤ, αν και τόσους μήνες η επικοινωνία μαζί τους ήταν τέτοια που ουσιαστικά είναι σαν να τους ξέρω.
    Jorge , Giorgos και a_r_i_s (ο Αρης επικοινώνησε εκτός forum) τα ξέρετε, μην τα επαναλαμβάνω. Μακάρι η απόσταση και η καταστάσεις να ήταν τέτοιες που να επέτρεπαν τις επιθυμίες μας να γίνονταν πράξεις.
    Εύχομαι αυτή η συνάντηση να ... διαρκέσει.
    Τα καλύτερα έρχονται.
    KIT_KAT
    16.01.2004, 10:18
    Νόμιζα ότι ο Γιάννης είχε έρθει και την προηγούμενη φορά που παίζατε... όχι? Νόμιζα έιχατε γνωριστεί. Για το Χρήστο και την Αλεξάνδρα (fredy) εγγυώμαι εγώ που είχα την τύχη να τους γνωρίσω νωρίτερα, θα περάσουμε καλά
    Για μένα δεν μπορώ να εγγυηθώ
    Όσο για τους... κάτωθεν που αναφέρεις, μόνο του Giorgou τη δικαιολογία δεχόμεθα
    rapsodos
    16.01.2004, 17:17
    Παιδιά , θα τα πούμε αύριο. Εύχομαι ... καλή αντάμωση και να έχετε το νου σας οι τραγουδιστές. Μπορεί και να τραγουδήσετε
    Σιγά μη σας άφηνα
    _a_r_i_s_
    18.01.2004, 01:13
    koita twra ti ginetai, egw eimai a8hna kai bariemai kai oi alloi einai 8essalonikh kai akoun ton orphea,ax auth h zwh!!telos pantwn orphea emeis ta eipame kai 3ereis ti trabaw... (asunennohsies)authn thn wra pou paizeis mousikh egw einai san na brhskomai mazi sas,(mallon to teleutaio tragoudi edw pou ta leme 8a akougotan kallitera apo Mi- ti les kai sy,kala to paratrabaw....)ax! epifulassomai gia to mellon...einai uposxesh pou 8a thn krathsw....alh8eia!!!!
    jorge
    18.01.2004, 22:23
    Λοιπόν τι θα γίνει κύριοι και κυρίες της συμπρωτεύουσας;;;;;;;;;;;;;

    Πέρασαν 24 ώρες και ούτε μια αναφορά! Τα τσούξατε για τα καλά ε;;;

    fredy
    18.01.2004, 23:51
    ΟΛΟΙ ΜΑΣ ΠΕΡΑΣΑΜΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ!

    ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΗΤΑΝ ΑΠΙΘΑΝΑ! ΟΙ ΟΡHEAS KAI DIVAL ΠΑΙΞΑΝΕ Κ ΤΡΑΓΟΥΔΗΣΑΝΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ!
    ΟΜΟΛΟΓΩ ΠΩΣ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΓΝΩΡΙΣΕΙ...ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΜΙΛΗΣΕΙ ΜΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΓΝΩΡΙΣΑ ΣΤΗΝ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ( ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΙΤ ΚΑΤ:) )
    AΛΛΑ ΚΑΛΛΙΟ ΑΡΓΑ ΠΑΡΑ ΠΟΤΕ...ΣΩΣΤΑ?
    ΛΟΙΠΟΝ...ΤΟ ΞΑΝΑΛΕΩ! ΤΟ FREDY EINAI ΠΑΡΑΠΛΑΝΗΤΙΚΟ...ΚΟΡΙΤΣΙ ΕΙΜΑΙ!
    ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΤΑ ΞΑΝΑΠΟΥΜΕ
    KIT_KAT
    19.01.2004, 00:53
    Quote:

    18-01-2004 στις 22:23, Ανώνυμος :
    Λοιπόν τι θα γίνει κύριοι και κυρίες της συμπρωτεύουσας;;;;;;;;;;;;;

    Πέρασαν 24 ώρες και ούτε μια αναφορά! Τα τσούξατε για τα καλά ε;;;





    Καλησπέρα… καταρχήν Jorge, είθισται στις προσφωνήσεις να προηγούνται οι κυρίες, αλλά τέλος πάντων…
    Όσον αφορά τα χθεσινά τώρα! Όπως είπε και η Αλεξάνδρα είχαμε την ευκαιρία να ακούσουμε από κοντά το Γιώργο και το Δημήτρη (Orpheus και Dival) και, για να πούμε αυτό που σχολιάσαμε μεταξύ μας, ήταν κι οι δύο υπέροχοι! Να ’ταν κι άλλο (ίσως φύγαμε σχετικά νωρίς), να ’ταν και πιο δυνατά, να μπορούσαμε και να χειροκροτήσουμε!! Πολύ ωραίο το πρόγραμμα, η επίλογη των τραγουδιών ( αν και δεν προλάβαμε το Θηβαίο ) πολύ ταιριαστές οι φωνές και οι κιθάρες! Και μάλιστα μπροστά σ’ ένα κοινό που, όπως είπε κι ο Γιάννης, δεν ήταν και τόσο «ταιριαστό» με τη συγκεκριμένη μουσική… Μακάρι να τους βλέπαμε και παραπάνω, μιας και ήταν επιφορτισμένοι με την ευθύνη της… ψυχαγωγίας μας και ως εκ τούτου δε συμμετείχαν και τόσο στις δικές μας συζητήσεις… τις συζητήσεις που είχαμε με το Γιάννη και τη γυναίκα του, τη γλυκιά συνονόματη Κατερίνα, που αν και μεγαλύτεροι σε ηλικία (αυτό μας το είπαν! καθόλου δε φαίνεται ) μας έκαναν να νιώσουμε πολύ οικεία και άνετα από την πρώτη στιγμή που γνωριστήκαμε. Απ’ την άλλη ο Χρήστος –όλο για το Νταλάρα μιλούσε- πλάκα κάνω… (– περίπου- :P) και τα λουκανικάκια τα πέρασε για κουρκουμπίνια αλλά και η συνάδελφος Αλεξάνδρα, εμείς τα μικρά της παρέας, που θέλαμε να τραγουδήσουμε και δε μας άφησαν (εντάξει Orphea πλάκα κάνω ), που φροντίσαμε να διατηρήσουμε την παράδοση για τις φωτογραφίες πλάτη …. Και επειδή αν και πιο ολιγομελής η συνάντησή μας ήταν πιο.. οργανωμένη από την αθηναϊκή, έχουμε βιντεοσκόπηση, πολύ καλή ηχογράφηση αλλά και αρκετές φωτογραφίες, φωτογραφίες που περιλαμβάνουν εμάς (πλάτη ) αλλά και το κεράκι που σβήσαμε χάριν των πρώτων γενεθλίων του Musicheaven, που είναι μεθαύριο!!! (για την ιστορία, το κεράκι το έσβησε ο Orpheus)
    Μπορεί να μην ήταν ιδανικές οι συνθήκες, μπορεί να μην ακουγόμασταν και τόσο όταν μιλούσαμε, μπορεί να απαγορευόταν να χειροκροτήσουμε, μπορεί να δυσκολευτήκαμε να φωτογραφήσουμε το κεράκι , μπορεί να μην τραγουδήσαμε , μπορεί κάποιοι να δυσκολεύτηκαν να βρούνε παρκάρισμα , κάποιοι άλλοι να προλάβουν το ραντεβού , μπορεί ο Orpheus να μας ανάγκασε να… απορρίψουμε τις μισές φωτό, μπορεί οι άντρες της παρέας να συμφώνησαν να πάνε μόνοι τους την άλλη φορά για τσίπουρο , αλλά συμφωνώ με την Αλεξάνδρα: το σίγουρο είναι ότι περάσαμε πολύ καλά και άξιζε τον κόπο!! Με το παραπάνω!! Και χάσανε όσοι δεν ανέβηκαν (Ari… Jorge…)
    Περιμένουμε βέβαια να ακούσουμε και τους υπολοίπους…

    ΥΓ: Και όχι Jorge, δεν τα τσούξαμε!! Απλά αργεί το ρεπορτάζ για να σας κρατάμε λίγο σε.. αγωνία



    gate
    19.01.2004, 01:05
    Κατερίνα, το ρεπορτάζ .......αμεσότατο. Καμία διαμαρτυρία.
    Μακάρι να ήμασταν και κάποιοι από δω, που θα θέλαμε, αλλά δεν μπορούσαμε, στη συντροφιά σας.

    Επίσης πρέπει να έχουμε και τις εντυπώσεις από τους καλλιτέχνες...
    Να δούμε ποιοι πέρασαν καλύτερα...

    Quote:

    19-01-2004 στις 00:53, Ανώνυμος :
    ........ φωτογραφίες που περιλαμβάνουν εμάς (πλάτη ) αλλά και το κεράκι που σβήσαμε χάριν των πρώτων γενεθλίων του Musicheaven, που είναι μεθαύριο!!! (για την ιστορία, το κεράκι το έσβησε ο Orpheus)



    Jorge τ΄ακούς;

    Εμείς εδώ τι κάνουμε...;