ελληνική μουσική
    805 online   ·  210.833 μέλη
    maspa
    10.09.2006, 21:42
    Φανταστείτε πως περπατάτε σε ένα δάσος.Περιγράψτε τα δέντρα...Δηλαδή αν είναι πολλά,λίγα,μικρά,μεγάλα.Είστε με παρέα ή μόνοι;
    Έπειτα φανταστείτε ένα βάζο.Περιγράψτε το λεπτομερώς και πείτε αν είναι άδειο ή γεμάτο και αν ναι τι περιέχει...

    Αυτό είναι ένα ψυχόλογικό τεστ.Όταν συγκεντρωθούν αρκετές απαντήσεις θα σας εξηγήσω τι σημαίνει.......




    Η εξήγηση δίνεται παρακάτω.Κάτι άλλο τώρα!

    Φανταστείτε εκεί στο δάσος που βρισκόσαστε πως συναντάτε ένα άλογο.Περπατάτε μαζί.....Το άλογο βρίσκεται μπροστά σας κι εσείς ακολουθείτε;Ή το αντίστροφο;Ή μήπως το ιππεύετε και συνεχίζετε το δρόμο σας;

    Ξαφνικά βλέπετε ένα κάστρο! Η πόρτα του είναι ανοιχτή!Μπαίννετε μέσα;Κι αν ναι το εξερευνείτε;Ή μήπως συνεχίζετε αγνοόντας το κάστρο;

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : maspa στις 11-09-2006 22:36 ]


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : maspa στις 15-09-2006 03:50 ]


    Bruce_Dicki13
    10.09.2006, 22:35
    Πολλα δεντρα και μεγαλα, τεραστια και ειμαι με παρεα!! Οσο για το βαζο γεματο με κοκκινα τριανταφυλλα...διαφανεσ το δοχειο και βλεπω και το νερο!
    aggeliki
    10.09.2006, 23:18
    Δέντρα:
    Τεράστια,απλωμένη φυλλοσιά,δάσος μου κάνει...οι ακτίνες του ήλιου δύσκολα φτάνουν κάτω, στο χώμα!Mε παρέα!


    Βάζο:
    Λευκό από πορσελάνη,μακρόστενο,ντελικάτο μ'ένα κρίνο μέσα...

    Σε παραπλανω με στιχους...ψευτικους

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : aggeliki στις 11-09-2006 01:44 ]


    Dj_kerveros
    11.09.2006, 00:11
    Πολλά δέντρα, πάρα πολλά και πυκνά και είμαι μόνος. Ψηλό και χοντρό βάζο αδιαφανές και γεμισμένο με νερό!
    meltica
    11.09.2006, 00:21
    Είμαι σε ένα δάσος με πάρα πολλά και ψηλά δέντρα, τόσο που με δυσκολία φαίνεται ο ουρανός, με μικρή παρέα.

    Το βάζο είναι ζωγραφισμένο με ένα τοπίο και είναι πήλινο. Μέσα έχει ανεμώνες.
    houlina
    11.09.2006, 00:24
    μμμ...ψηλά δέντρα σαν κυπαρίσσια μεγάλα...περπατώ μόνη μου και ακολουθώ το φώς...
    το βάζο το φαντάζομαι μικρό με καμπύλες, φτιαγμένο από μικρά μικρά κομματάκια...λες κι εχει σπάσει κι έχει ξαναφτιαχτεί αλλα δεν βλέπω τίποτα μέσα...και είναι ροζ απαλό χαχα

    πολλή φαντασία δεν το συζητώ...!!!


    Να είμαστε ρεαλιστές και να επιδιώκουμε το αδύνατο!!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : houlina στις 11-09-2006 00:26 ]


    sofiasim_00
    11.09.2006, 00:24
    Πολλά δέντρα άλλα μικρά και άλλα μεγάλα και είμαι με μικρή παρέα.
    Το βάζο είναι πολύχρωμο και μέσα έχει τουλίπες.
    Giorgos_arazei
    11.09.2006, 01:52
    Και αμα παρετε ολοι εσεις απαντηση γραψτε μου!
    rory166
    11.09.2006, 01:57
    ειμαι ολομοναχος σε ενα καμμενο απο πυρκαγια δασος και περπαταω...
    το βαζο ειναι ψιλοσπασμενο στις ακρες κι εχει κατι μαραμενα τριανταφυλλα
    μεσα σε λιγο βρωμικο νερο...

    ειμαι σοβαρα γιατρε????????
    poison_girl
    11.09.2006, 02:22
    πω πω ειμαι σ ενα καταπρασινο δασος γουαου ειναι τελειο μηλιες πορτοκαλιες λεμονιες και αλλα τετοια.Ειμαι με τη Λορα κ τους λοιπους απ το μικρο σπιτι στο λιβαδι με κοιτανε λιγο περιεργα ομως γιατι??Α!ενα βαζο ενα πολυχρωμο βαζο αδειο!Ας το παρω να το κανω δωρο στη μαμα μου!!!!!

    maspa
    11.09.2006, 03:02
    Το μέλος poison_girl στις 11-09-2006 στις 02:22 έγραψε...
    Παράθεση:

    πω πω ειμαι σ ενα καταπρασινο δασος γουαου ειναι τελειο μηλιες πορτοκαλιες λεμονιες και αλλα τετοια.Ειμαι με τη Λορα κ τους λοιπους απ το μικρο σπιτι στο λιβαδι με κοιτανε λιγο περιεργα ομως γιατι??Α!ενα βαζο ενα πολυχρωμο βαζο αδειο!Ας το παρω να το κανω δωρο στη μαμα μου!!!!!




    Ας το καλό! Μου προκάλεσες ηχηρόν γέλωττα πάλι!
    Κοινώς ξεκαρδίστηκα στα γέλια!
    anastasisk
    11.09.2006, 03:28
    Το μέλος rory166 στις 11-09-2006 στις 01:57 έγραψε...
    Παράθεση:

    ειμαι ολομοναχος σε ενα καμμενο απο πυρκαγια δασος και περπαταω...
    το βαζο ειναι ψιλοσπασμενο στις ακρες κι εχει κατι μαραμενα τριανταφυλλα
    μεσα σε λιγο βρωμικο νερο...

    ειμαι σοβαρα γιατρε????????



    (NA)
    uNick
    11.09.2006, 09:39
    ...περπατώ εις το δάσος όταν ο λύκος δεν είναι εδώ... Μα.... και το δάσος δεν είναι εδώ...! Πού είναι το δάσος? Οέο????
    Ωχ!!!!! Το δάσος είναι μέσα στο βάζο!!!!!! SmileyCentral.com

    tolaruba
    11.09.2006, 16:03
    ενα δασος με κιτρινισμανα φυλλα πανω σε μεσσαια δεντρα...ειμαι μονη μου και καθομαι κατω απο ενα

    ο βαζο ειναι γυαλινο με νερο και καποια απομειναρια φυτων..
    maspa
    11.09.2006, 16:44
    Θα σας δώσω την εξήγηση,αλλά καλό θα ήταν όποιος ακόμη θέλει να κάνει το τέστ νη μη διαβάσει την ερμηνεία πρώτα,διότι στηρίζεται στις πρώτες εικόνες που έρχονται στο μυαλό.Αλλιώς θα επηρεαστείτε....
    maspa
    11.09.2006, 17:10
    Το δάσος συμβολίζει τη ζωή με τα προβλήματά μας και πως τα αντιμετωπίζουμε.Δηλαδή αν φανταστήκατε τα δέντρα να είναι πολλά έχετε πολλά προβλήματα.Όσο πιο πολλά δέντρα τόσο πιο πολλά προβλήματα δηλαδή.Το ίδιο ισχύει κι αν είναι λίγα.Όσο πιο λίγα δέντρα τόσο πιο λίγα προβλήματα.Κάποιοι απαντήσατε ότι έχει πυκνή φυλλωσιά έτσι ώστε το φως του ήλιου να περνάει με δυσκολία.Πρόκειται για το αδιέξοδο που συναντάτε στη επίλυση των προβλημάτων σας.Κάτι ανάλογο με τον αριθμό των δέντρων ισχύει και για το μέγεθός τους.Όσο πιο ψηλά είναι τα δέντρα τόσο πιο μεγάλα ειναι τα προβλήματα το αντίθετο ισχύει για τα χαμηλά.

    Αν είστε μόνοι σας στο δάσος σημαίνει πως τα προβλήματά σας τα αντιμετωπίζετε μόνοι.Αν πάλι είστε με παρέα τα μοιράζεστε και τα αντιμετωπίζετε με άλλους.Και συγκεκριμένα με αυτούς που φανταστήκατε.Αν περπατάτε μέσα στο δάσος τα αντιμετωπίζετε και προχωράτε μπροστά.Αν πάλι κάθεστε,όπως είπε μια φίλη μας, ή κοντοστέκεστε σημαίνει πως παραιτείστε από την επίλυσή τους.

    Το βάζο συμβολίζει το/τη σύντροφό σας.Η περιγραφή του βάζου αφορά την εξωτερική εμφάνιση του συντρόφου που θέλετε.Για παράδειγμα,όποιος φαντάστηκε το βάζο πολύ διακοσμιμένο,ωραίο κτλ. τον ενδιαφέρει πολύ η εμφάνιση.Όποιος το φαντάστηκε πιο λιτό και απλό δεν το απασχολεί τόσο.Όποιος το φαντάστηκε διάφανο τον ενδιαφέρει περισσότερο ο ψυχικός κόσμος του συντρόφου του.Αναλόγως το περιεχόμενο του βάζου που φανταστήκατε είναι και ο χαρακτήρας.Αν το πλάσατε στο μυαλό σας με λουλούδια κτλ. σας ενδιαφέρει ο χαρακτήρας του.Αν το φανταστήκατε άδειο δε σας απασχολεί καθόλου.Κάποιος μπορεί να φαντάστηκε ένα βάζο με μέλι ή μαρμελάδα κτλ.Αυτόν τον ενδιαφέρει περισσότερο να του παρέχει ο συντροφός του υπηρεσίες!

    Αυτή είναι η εξήγηση.Ελπίζω να σας άρεσε το τεστ!
    sunwing
    12.09.2006, 15:37
    Bρήκα το τεστ πολύ ωραίο και πολύ πετυχημένο...! Τουλάχιστον οι απαντήσεις που μου έδωσε θεωρώ ότι πάνε πακέτο με την προσωπική μου πραγματικότητα.Ωραίο...
    rory166
    12.09.2006, 23:49
    Το μέλος anastasisk στις 11-09-2006 στις 03:28 έγραψε...
    Παράθεση:

    Το μέλος rory166 στις 11-09-2006 στις 01:57 έγραψε...
    Παράθεση:

    ειμαι ολομοναχος σε ενα καμμενο απο πυρκαγια δασος και περπαταω...
    το βαζο ειναι ψιλοσπασμενο στις ακρες κι εχει κατι μαραμενα τριανταφυλλα
    μεσα σε λιγο βρωμικο νερο...

    ειμαι σοβαρα γιατρε????????



    (NA)



    οντως...ΝΑ
    maspa
    15.09.2006, 03:45
    Το μέλος rory166 στις 12-09-2006 στις 23:49 έγραψε...
    Παράθεση:

    Το μέλος anastasisk στις 11-09-2006 στις 03:28 έγραψε...
    Παράθεση:

    Το μέλος rory166 στις 11-09-2006 στις 01:57 έγραψε...
    Παράθεση:

    ειμαι ολομοναχος σε ενα καμμενο απο πυρκαγια δασος και περπαταω...
    το βαζο ειναι ψιλοσπασμενο στις ακρες κι εχει κατι μαραμενα τριανταφυλλα
    μεσα σε λιγο βρωμικο νερο...

    ειμαι σοβαρα γιατρε????????



    (NA)



    οντως...ΝΑ





    Αλήθεια τώρα....Αυτό ακριβώς φαντάστηκες;
    Αν ναι,λυπάμαι....Είσαι αθεράπευτος!!
    theotita
    24.09.2006, 23:44
    Το μέλος uNick στις 11-09-2006 στις 09:39 έγραψε...
    Παράθεση:

    ...περπατώ εις το δάσος όταν ο λύκος δεν είναι εδώ... Μα.... και το δάσος δεν είναι εδώ...! Πού είναι το δάσος? Οέο????
    Ωχ!!!!! Το δάσος είναι μέσα στο βάζο!!!!!! SmileyCentral.com




    Για την περίπτωσή σου θα πω κάτι που είχε πει για μένα ένας καθηγητής μου όταν ανέλυε τον γραφικό μου χαρακτήρα. Psychendelic or Psycho!!!