ελληνική μουσική
    520 online   ·  210.830 μέλη

    Ξεκίνησαν τα Blogs του MusicHeaven !

    jorge
    13.10.2006, 20:02
    Σου ξέφυγε ένα s
    http://www.blogs.musicheaven.gr/username


    meltica
    13.10.2006, 20:14
    Ω, ναι... ευχαριστώ admin!!!
    XeniaRodo
    21.10.2006, 10:47
    Γίνεται η εύρεση να ισχύει και για τα blogs? Δηλαδή στα αποτελέσματα να βγαίνουν και τα σχετικα blogs...
    Επίσης θα ήταν καλό νομίζω, βολικό δηλαδή, το λινκ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΣΧΟΛΙΟΥ να υπαρχει και κάτω από τα ήδη υπαρχοντα σχόλια... ώστε να μην αναγκάζεσαι να ανεβαίνεις πάνω πάλι....
    jorge
    21.10.2006, 11:40
    Σωστή
    Aiolos_m
    21.10.2006, 11:43
    Με τα θέματα τι έγινε; Θα μείνουμε πιστοί σε αυτά που έχουμε;
    maspa
    21.10.2006, 11:55
    Μπορεί κάποιος να βάλει πάνω από μια φωτο σε ενα post? Αν ναι πως?
    jorge
    21.10.2006, 12:11
    Maspa παραθέτω κάτι που είχα γράψει παλιότερα:

    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 30-09-2006 στις 16:37 έγραψε...

    Από τον υπολογιστή σου μπορείς να ανεβάσεις μία φωτογραφία/κείμενο. Απο κει και πέρα τις επιπλέον φωτογραφίες (ή και όλες) να τις "τραβήξεις" από κάποιο άλλο site ή από χώρο που έχεις ήδη σε κάποιον πάροχο.

    Για να προσθέσεις "εξωτερικές" φωτογραφίες, πάτα το κουμπάκι που βρίσκεται πάνω δεξιά από το πλαίσιο κειμένου.


    maspa
    21.10.2006, 12:13
    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 21-10-2006 στις 12:11 έγραψε...

    Maspa παραθέτω κάτι που είχα γράψει παλιότερα:

    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 30-09-2006 στις 16:37 έγραψε...

    Από τον υπολογιστή σου μπορείς να ανεβάσεις μία φωτογραφία/κείμενο. Απο κει και πέρα τις επιπλέον φωτογραφίες (ή και όλες) να τις "τραβήξεις" από κάποιο άλλο site ή από χώρο που έχεις ήδη σε κάποιον πάροχο.

    Για να προσθέσεις "εξωτερικές" φωτογραφίες, πάτα το κουμπάκι που βρίσκεται πάνω δεξιά από το πλαίσιο κειμένου.





    Ευχαριστώ!
    XeniaRodo
    21.10.2006, 18:26
    Παράθεση:

    Το μέλος Aiolos_m στις 21-10-2006 στις 11:43 έγραψε...

    Με τα θέματα τι έγινε; Θα μείνουμε πιστοί σε αυτά που έχουμε;



    εγώ κατι φτιάχνω... κάντε υπομονή
    meltica
    21.10.2006, 18:39
    Στον τίτλο του blog μου σήμερα ήθελα να γράψω "καν' το κιόλας" παρά "κάνε το κιόλας". Αλλά γενικά και παλαιότερα όποτε έχω προσπαθήσει να γράψω αποστρόφους μου βγάζει αποστρόφους συν μια κάθετο στην προεσκόπιση. Δηλαδή για παράδειγμα σήμερα μου έβγαζε "καν'/ το κιόλας". Γιατί το κάνει αυτό;
    jorge
    21.10.2006, 18:51
    χμμμμ, θα το δω.
    maspa
    23.10.2006, 16:13
    Πολλά μέλη έχουν δημοσιεύσει αρκετά posts στο blog τους. Αριστερά φαίνονται μόνο οι τίτλοι από τα πρόσφατα κι αν θέλουμε να διαβάσουμε τα πιο παλιά πρέπει να αφήσουμε τη σελίδα να κατεβαίνει μέχρι να τα βρούμε. Μήπως θα ήταν εύκολο να υπάρξει ένας συγκεντρωτικός κατάλογος με τους τίτλους όλων των posts του κάθε blog;
    jorge
    23.10.2006, 17:10
    Maspa στο δεξί μέρος κάθε blog έχει 2 πράγματα που επιτελούν αυτό που ζητάς: α) τα πρόσφατα posts και β) το αρχείο ανά μήνα.
    maspa
    23.10.2006, 17:18
    Παρατηρητικότητα ε?!!
    megaloserwtikos
    31.10.2006, 16:44
    Αριστερά στην κεντρική σελίδα υπάρχει μια λίστα με τα μέλη που έχουν τουλάχιστον 6 θέματα.
    Από κάτω της λίστας υπάρχει ένας αρκετά μεγάλος χώρος κενός.
    Νομίζω θα ήταν ωραίο να υπήρχαν εκεί και τα υπόλοιπα μέλη που δεν έχουν ακόμα 6 θέματα.
    Αν κάποιος δεν γράψει κάτι πρόσφατα, η δεν έχει 6 ποστς, δεν μπορείς να τον βρεις σε καμία λίστα. (Εκτός κι αν έκανε πρόσφατα το blog του).

    Θα ήταν καλύτερα αν υπήρχαν όλα τα μέλη. 130τόσα είναι, αναφέρονται οι μισοί περίπου, τι είναι να αναφερθούν και οι άλλοι μισοί;

    Να έχουν κι αυτοί μια κάποια επισκεψιμότητα...
    jorge
    31.10.2006, 16:53
    Γιατί να έχουν επισκεψιμότητα blogs που ούτε ανανεώνονται συχνά, ενώ παράλληλα δεν έχουν καλά καλά ξεκινήσει; Δεν αξίζουν επισκέψεις τέτοια blogs.


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 31-10-2006 16:54 ]


    faltsoo
    31.10.2006, 19:00
    ΚΙΤΡΙΝΟ ΦΩΣ - ΣΠΥΡΙΔΟΥΛΑ

    ...πυροβολιστε τους δεν αξιζουνε
    δεν τους πηγαινουν και θα τα φτυσουνε
    θα χωρισουνε...





    can you see the real me ? doctor , doctor

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : faltsoo στις 31-10-2006 19:00 ]


    megaloserwtikos
    31.10.2006, 23:23
    Καμιά φορά έχει περισσότερο ενδιαφέρον ένα blog με 3-4 θέματα που είναι γραμμένα σε προσωπικό τόνο, παρά ένα blog με 10 θέματα, με θέματα γενικά και αόριστα.
    Νομίζω...
    Κι αν κάποιος έχει ελάχιστο χρόνο ελεύθερο και δεν μπορεί να το επιμελείτε συχνά, αυτό δεν σημαίνει ότι δεν αξίζει να τον επισκεφτούμε.
    Ετσι δημιουργούμε ένα άγχος κάποιος να κάνει 6 θέματα σώνει και καλά. Ενώ αυτά είναι πιο καλά όταν προκύπτουν σαν ανάγκη μας κυρίως να εκφραστούμε...όποτε νιώθουμε την ανάγκη.


    (Κάποτε είχα βρει ένα blog που είχε ένα προσωπικό ποίημα, πολύ όμορφο. Δεν μπορώ να το ξαναβρώ όμως, αυτό έγινε αφορμή να γράψω για τα blog αυτά.)

    Αυτά και ευχαριστώ για τον χρόνο σου να μου απαντήσεις.
    danny_torrance
    01.11.2006, 19:17
    Παράθεση:

    Το μέλος meltica στις 21-10-2006 στις 18:39 έγραψε...

    Στον τίτλο του blog μου σήμερα ήθελα να γράψω "καν' το κιόλας" παρά "κάνε το κιόλας". Αλλά γενικά και παλαιότερα όποτε έχω προσπαθήσει να γράψω αποστρόφους μου βγάζει αποστρόφους συν μια κάθετο στην προεσκόπιση. Δηλαδή για παράδειγμα σήμερα μου έβγαζε "καν'/ το κιόλας". Γιατί το κάνει αυτό;



    Αν ο τίτλος που θές είναι "καν' το κιόλας", τότε γράψε στον τίτλο "καν\' το κιόλας".
    Αν κατάλαβα καλά, βλέπει την απόστροφο σαν ειδικό χαρακτήρα, γι' αυτό θέλει
    και την κάθετο πριν (σωστά jorge?). Αλλά την κάθετο \ όχι την / !!!

    XeniaRodo
    01.11.2006, 19:38
    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 21-10-2006 στις 11:40 έγραψε...

    Σωστή


    ναι αλλά δε βλέπω να έγινε τίποτα....

    επίσης θα με βόλευε πολύ προσωπικά αν όταν έμπαινα στο δικό μου μπλογκ δίπλα από κάθε post να υπήρχε ένα λινκ επεξεργασίας....
    χωρίς να είμαι αναγκασμένη να κάνω ένα σωρό κλικ για να επεξεργαστώ ένα θέμα... νομίζω΄έτσι είναι και στα άλλα μπλογκς....