ελληνική μουσική
    750 online   ·  210.851 μέλη

    Καταστημα για αγορα πιανου κανονικού ή clavinova

    nkoumo
    13.10.2006, 10:06
    Ψάχνω για καταστημα με καλες τιμες και εξυπυρέτηση για πίανο, αν και στο μυαλο μου υπάρχει το clavinova 230 της Yamaha.Τωρα θα παω στο Ωδειο και δεν θελω να ξεκουφανω τους άλλους. Τι μου προτεινετε? Εσεις απο που πηρατε το δικό σας? (Μην μου αναφερετε τον Νακκα, ειναι φαρμακειο)
    margo
    13.10.2006, 22:37
    Δεν έχω να σου προτείνω κάτι από δική μου πείρα αλλά μπορείς να ρίξεις μιά ματιά
    στα μουσικά sites κάτω-κάτω στην αρχική σελίδα επιλέγοντας κατηγορία "μουσικά όργανα και αξεσουάρ".Υπάρχουν και on line καταστήματα αν θέλεις να δεις μοντέλα και τιμές.

    Giorgos
    15.10.2006, 05:04
    Καλό είναι να αναφέρεις κατ' αρχάς για ποιο σκοπό θες να αγοράσεις πληκτροφόρο. Αν έχεις σκοπό να ασχοληθείς κατά κύριο λόγο με κλασσικό ρεπερτόριο με προοπτική Πτυχίου, ένα ηλεκτρικό πιάνο δεν πρόκειται να σε εξυπηρετήσει.

    Έχεις απόλυτο δίκιο για τον Νάκα, εκμεταλλεύεται το μονοπώλιο της ΥΑΜΑΗΑ και εκτοξεύει τις τιμές. Ωστόσο, υπάρχουν ακόμα λίγα μαγαζιά που φέρνουν τη συγκεκριμένη μάρκα εκτός από τον Νάκα. Και μιας και ανέφερες το Clavinova CLP-230, μπορείς να το βρεις στο Adagio με 1690 ευρώ, αντί για 1880 που το έχει ο Νάκας.

    Αν πάλι ρωτάς για κατάστημα -ακουστικών- πιάνων με υπευθυνότητα, προτείνω ανεπιφύλακτα τον Διαμαντόπουλο, που τόσα χρόνια έχει δημιουργήσει ένα πολύ καλό όνομα κι έχει μεγάλη ποικιλία.


    Giorgos
    15.10.2006, 05:32
    Ορίστε και το link για το CLP-230 από το site του Adagio:

    YAMAHA CLP-230 CLAVINOVA
    nkoumo
    15.10.2006, 21:59
    Thanks,
    Για πες μου τηνΔιευθυνση του Διαμαντοπουλου διοτι το site tou einai "nekro"