ελληνική μουσική
    621 online   ·  210.830 μέλη

    Τι υπάρχει μέσα στο δωμάτιό σας?

    Conspiratus
    03.02.2008, 01:01
    Αν αρχιζω να αραδιαζω το τι περιεχει μεσα το δωματιο μου δεν προκειτε να τελειωσουμε φετος...το δωματιο μου αποτελει εναν "σκουπιδοτοπο"...οτι θες μπορεις να βρεις εκει μεσα...
    Τα κλασικα παντως ειναι:2 κρεβατια(βλεπετε μοιραζομαι το δωματιο μου με την αδερφη μου),1 γραφειο,1βιβλιοθηκη,ντουλαπα,ρουχα πεταμενα απο εδω κ απο εκει,καθε λογης παιγνιδια(απο λουτρινα αρκουδακια μεχρι πολι ποκετ,καστρα,κατι εξοχικα της μπαρμπι,και φυσικα τις αφισες μου(απο schoolwave-2 απο τεχνοπολη και 1 απο πευκη-,καθως και των Green Day),φωτογραφιες των φιλων μου...και τωρα εχει αρχισει να σουλατσαρει και ενα laptop...

    Α...επισης εχω ενα τερατακι,το οποιο μια παει κατω απο το κρεβατι μου και μια μεσα στην ντουλαπα,που εκτος αυτου κανει και θορυβους οταν παω για υπνο και με ενοχλει...ομως το εχω συνηθησει πλεον και δεν του δινω σημασια!
    Stroumfita456
    03.02.2008, 13:28
    1 κρεββατι,πολλες αφισες,ένα γραφείο(πανω απο το αποιο εχω μια μεγαλη ποστερ του CHE....,τον Μπομπ τον Σφουγγαρακη σε κουκλακι,τα στρουμφακια βεβαιως βεβαιως,κατι βιβλία του σχολειου,το ΠΣ μου,2 καρεκλιτσες και 1 τραπεζακι(σαν καθιστικο μικρο),πολλες κουκλες(με τα σπιτια και τα αυτοκινητα τους.....την ντουλάπα μου που είναι ένα αχουρι,φωτογραφίες μου παντού,και των αγαπημενων μου προσωπων.......και περιοδικα...!!!Σημαιουλες απο ομάδες,αυτογραφα ποδοσφαιριστών...τετοια!!!!

    Αυτα........!!!!!!
    marakiasteraki
    03.02.2008, 23:11
    Μμμμμ.....Μικροσκοπιο!
    FORTE
    05.02.2008, 13:33
    Εχω διαμορφωσει το σπιτι μου ακριβως οπως το θελω...εχει πολλα κερια και τα αγαπημενα μου χρωματα παντου!
    PashalinaMakia
    06.02.2008, 21:08
    Υπάρχουν διάσπαρτα καμιά 40ρια βιβλία,άλλα τόσα τετράδια,στυλό και μολύβια τα οποία αδυνατώ να μετρήσω,ρούχα διάσπαρτα απο δω κι απο κει,καλλυντικά -που είναι τα μόνα πράγματα τα οποία τα έχω σε μια σχετική τάξη-.Όλα είναι λιτά κι απέριττα χωρίς πολλά πολλά.
    kamelia8
    10.02.2008, 19:24
    Ο πίνακας ανακοινώσεων πάνω απ' το γραφείο μου και το laptop μου.
    konvoulis
    28.03.2008, 19:36
    κομπιουτερ,βιβλιοθηκη,κρεβατι και ντουλαπα
    AuroraBorealis
    03.12.2011, 00:28
    Ένα κολάζ από φωτογραφίες και γράμματα φίλων μου στον τοίχο.
    metalkristi
    20.12.2011, 09:43
    καποτε το δωματιο μου δεν ειχε τοιχο γιατι απλα ηταν γεματος απο αφισσες περιεργα ινδιανικα συμβολα ευχες απο φιλους στοιχους που μου κολουσαν απο το πουθενα και γενικως οτι μου ερχοταν το εβαζα στον τοιχο ειχα πολλα κερια μαυρου χρωματος ,μαυρες κουρτινες καβαλετο μπογιες,πινελα και αλλα πολλα,πολλα,πολλα,τωρα μονο κρεβατι τηλεοραση υπολογιστη παιχνιδοκονσολες και 4 ποστερ metalica,motorhead,dio,Bon Jovi.προτιμω το παλιο μου δωματιο αυτο μου φενεται κυριλε και μονο που μου ηρθε παλι στο μυαλο θελω να κλαψω μπουαχαααααααααααα!!!!!!!!
    rouli726
    20.12.2011, 14:00

    Η σωστή ερώτηση θα ήταν "τί δεν υπάρχει στο δωμάτιό μου"{#emotions_dlg.lol}, θα μπορούσα εύκολα να απαντήσω πχ ένα ελικόπτερο.

    Γιατί το τί υπάρχει στο δωμάτιό μου πραγματικά μπορεί ούτε εγώ να το ξέρω!

    Με μια πρόχειρη ματιά μπορω να αναφέρω 1 κρεβάτι-3 καρέκλες-1 βιβλιοθήκη-1 γραφείο υπολογιστή-1 τραπέζι-1 τηλεόραση - 1 σταθερός υπολογιστής-1 φορητός υπολογιστής- ντουλάπα- κομοδίνο- γούνινα αρκουδάκια σε διάφορα σχέδια και μεγέθη και πολλααααααααααααα άλλα πράγματα{#emotions_dlg.tt2}


    Hastaroth
    20.12.2011, 15:23

    Το πιό ασυνήθιστο πράγμα στο υπνοδωμάτιό μου (γιατί στο σπίτι μου γενικώς υπάρχουν πολλά ασυνήθιστα πράγματα...) είναι οι τοίχοι και το ταβάνι του.

    Κανένας τοίχος δέν έχει ίδιο χρώμα με τους άλλους,ούτε και με το ταβάνι.

    Ο μπογιατζής που εξετέλεσε την εργασία αυτή κατ'απαίτησιν εμού και τού αδελφού μου (διότι τότε που έγινε ο ελαιοχρωματισμός,ήμασταν παιδιά) είπε ότι ήμασταν τρελλοί.Γι'αυτό έβαψε το ταβάνι πορτοκαλί και όχι μαύρο,όπως τού είχαμε ζητήσει....


    rouli726
    21.12.2011, 00:02

    τώρα κατάλαβα ότι το θέμα αναφέρεται σε κάτι περίεργο ή ασυνήθιστο που μπορεί να έχουμε μέσα στο δωμάτιό μας, ο τίτλος δε βοηθά πολύ όταν έχουν προχωρήσει πολύ οι απαντήσεις από το αρχικό ποστ.

    λοιπόν....ως ασυνήθιστο, μια κι εμένα μου φαίνονται λογικά τα υπόλοιπα μέσα σε αυτό το θέατρο του παραλόγου που υπάρχει εδώ μέσα, θα έλεγα μια μάσκα που είχα πάρει από τη βενετία όταν το επάγγελμά μου με πήγαινε εκεί συχνά.

    υποθέτοντας λοιπόν ότι μόνο αν έχει πάει κανείς εκεί ή του έχουν φέρει δώρο κάτι ανάλογο μπορεί να υπάρχει και σε άλλα δωμάτια, για αυτό το αναφέρω ως ασυνήθιστο.

    βέβαια και τα δεκάδες λούτρινα στο δωμάτιο μιας 28χρονης δεν είναι και πολύ νορμάλ αλλά...πού να τα βάλω?{#emotions_dlg.lol}


    -----------------
    http://patrinia.blogspot.com

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : rouli726 στις 21-12-2011 00:04 ]


    Noemi
    28.03.2013, 05:38

    Ένας άσπρος δράκος...