ελληνική μουσική
    614 online   ·  210.851 μέλη

    Queen καινούριο album

    ageras
    31.10.2006, 04:02
    Στο επίσημο site του ο May αναφέρει οτι oi Queen θα μπυν στο στούντιο για να ηχογραφήσουν καινούριο υλικο μετά από 15 χρόνια(!) με τραγουδιστή τον Paul Rodgers


    movflower
    31.10.2006, 04:08
    ooooooooooooooooooooooooooohhhhhhhhhh

    i like it!!!!!!!!


    Pucca
    31.10.2006, 08:09
    Δε θέλω να κανω την γκρινιαρα αλλα οι Queen ηταν και ειναι λατρεια, μου ειναι λιγο δυσκολο να φανταστω δουλεια τους με την οποιαδηποτε αλλαγη στη συνθεση τους. Μακαρι να λεω μπουρδες
    XeniaRodo
    31.10.2006, 10:47
    Συμφωνώ με το συνάδελφο από πάνω...

    εδώ δύσκολα λες "ουδείς αναντικατάστατος"....
    dimitrapan
    31.10.2006, 11:00
    Δύσκολο να μπεις στα.. παπούτσια του Mercury! Ειλικρινά βγάζω το καπέλο στον Rodgers που έχει το θάρρος να κάνει κάτι τέτοιο.

    Μια απορία... Δηλαδή τώρα οι Queen (οι εναπομείναντες) περνούν περίοδο έμπνευσης και δημιουργίας και ένιωσαν αυτή την ανάγκη να βγάλουν καινούργιο δίσκο μετά από 15 χρόνια???
    Yperoptis
    31.10.2006, 11:20
    Επειδή σαφώς Queen χωρίς Mercury είναι κάτι σαν κρέας χωρίς αλάτι ας μην το δούμε συγκριτικά με το παρελθόν. Το πλέον σίγουρο είναι πως θα είναι ένας πολύ καλός δίσκος.
    jorge
    31.10.2006, 11:58
    (μετακινήθηκε στη σωστή κατηγορία)
    mariza18
    31.10.2006, 12:08
    σποπυδαια ειδηση!!!!!βεβαια χωρις τον Freddie δεν θα ειναι το ιδιο μιας και χαρη σ'αυτη τη μοναδικη φωνη του εφτασαν στη κορυφη.Παντως ωραια η πρωτοβουλια τους.
    kalouka
    31.10.2006, 13:48
    νομίζω ποιο ενδιαφέρον θα ΄ταν ένα σόλο άλμπουμ του MAY θεωρώ πως τέλειωσαν μετά το θάνατο του MERCURY
    ageras
    31.10.2006, 14:49
    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 31-10-2006 στις 11:58 έγραψε...

    (μετακινήθηκε στη σωστή κατηγορία)


    Μα..καλά που το είχα βάλει??? Ντροπή μου!!!

    Πάντως κι εγώ θα συμφωνήσω οτι χωρίς τον Freddie δεν θα είναι το ίδιο!!!
    Αν και ο Rodgers κάνει πολύ καλή δουλειά αλλά...


    pastella
    31.10.2006, 15:07
    Κι εγω συμφωνω οτι αλλο φρεντυ, κι αλλο ροτζερς

    παντως δε νομιζω να με αφησει αδιαφορη, ο may εχει κανει καλες συνθεσεις στο παρελθον, γιατι οχι?
    sintorin
    31.10.2006, 19:01
    oxi kai ales vlakeies apo tous Queen, arketa xazo-tragoudia vgalane ta teleutaia xronia....ftanei pia....
    capone69
    31.10.2006, 19:09
    Μα τι λετε? Ξεχνατε σε ποσα τραγουδια εχουν τραγουδισει οι υπολοιποι! Συμφωνω πως ο Mercury ηταν οτι καλυτερο αλλα πιστεβω πως θα υπαρχη πολυ καλη ποιοτητα στο δισκο.
    Αντε ακομα να βγει? Τον περιμενω!


    mariza18
    01.11.2006, 11:41
    Παράθεση:

    Το μέλος sintorin στις 31-10-2006 στις 19:01 έγραψε...

    oxi kai ales vlakeies apo tous Queen, arketa xazo-tragoudia vgalane ta teleutaia xronia....ftanei pia....





    Οι Queen τοσα χρονια εχουν αποδειξει οτι οχι μονο τα τραγουδια τους δεν ειναι βλακειες,οπως λες,το αντιθετο μαλιστα!! εχουν περασει στην ιστορια και θα τα ακουνε και οι επομενες γεννιες.Δεν ειναι σωστο να μιλας ετσι για ενα συγκροτημα τοσο σπουδαιο και χαρισματικο οσο οι Queen.Τωρα θα μου πεις αποψη σου ειναι,αλλα σε ορισμενα πραγματα πρεπει να προσεχουμε πως εκφραζομαστε
    Astron
    01.11.2006, 11:51
    Πολύ ευχάριστα τα νέα!
    Βέβαια χωρίς τον Mercury τα πράγματα δεν θα είναι ίδια.
    Όμως το ταλέντο ήταν κάτι που υπήρχε διάχυτο σε αυτό το συγκρότημα και πιστεύω πως θα ακούσουμε πάρα πολύ όμορφα κομμάτια.
    Αν δεν κάνω λάθος οι Queen ήδη έχουν κάνει live συναυλίες με τον Paul Rodgers ως κύριο τραγουδιστή.

    sintorin
    01.11.2006, 12:23
    Παράθεση:

    Το μέλος mariza18 στις 01-11-2006 στις 11:41 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος sintorin στις 31-10-2006 στις 19:01 έγραψε...

    oxi kai ales vlakeies apo tous Queen, arketa xazo-tragoudia vgalane ta teleutaia xronia....ftanei pia....





    Οι Queen τοσα χρονια εχουν αποδειξει οτι οχι μονο τα τραγουδια τους δεν ειναι βλακειες,οπως λες,το αντιθετο μαλιστα!! εχουν περασει στην ιστορια και θα τα ακουνε και οι επομενες γεννιες.Δεν ειναι σωστο να μιλας ετσι για ενα συγκροτημα τοσο σπουδαιο και χαρισματικο οσο οι Queen.Τωρα θα μου πεις αποψη σου ειναι,αλλα σε ορισμενα πραγματα πρεπει να προσεχουμε πως εκφραζομαστε


    Den mporoume na eimaste oloi latres enos sugrotimatos, mono kai mono epeidi einai toso spoudaiei opos to les. Yparxoun kai oi prosopikes apopseis pou den epireazontai katholou apo to plithos, ala apo prosopiko gousto. Kai proseksa polu kala pos ekfrastika, gia mena apo to 82 kai meta, ta tragoudia tous einai xazo-tragouda gia to radio, emporika kentra kai gia ta ascenseurs.
    nikostheater
    01.11.2006, 16:10
    Νομιζω οτι το σωστοτερο θα ηταν να αφαιρεσουν την ταμπελα Queen και να μετονομαστουν κατι αλλο...πχ σε New Queen ή Brian May's Queen...
    Astron
    02.11.2006, 01:30
    Παράθεση:

    Το μέλος sintorin στις 01-11-2006 στις 12:23 έγραψε...
    Den mporoume na eimaste oloi latres enos sugrotimatos, mono kai mono epeidi einai toso spoudaiei opos to les. Yparxoun kai oi prosopikes apopseis pou den epireazontai katholou apo to plithos, ala apo prosopiko gousto. Kai proseksa polu kala pos ekfrastika, gia mena apo to 82 kai meta, ta tragoudia tous einai xazo-tragouda gia to radio, emporika kentra kai gia ta ascenseurs.



    Ίσως ο κορυφαίος τους δίσκος (και τελευταίος με τον Mercury) βγήκε το '91 και θα τον ζήλευαν πολλά ροκ συγκροτήματα. Μιλάω για το Innuendo.
    Σίγουρα υπήρξαν και μέτρια τραγούδια στην δεκαετία του '80 αλλά υπάρχουν και εξαιρετικά που δεν νομίζω ότι δικαιολογούν τέτοιους γενικούς αφορισμούς.
    sintorin
    02.11.2006, 16:45
    Παράθεση:

    Το μέλος Astron στις 02-11-2006 στις 01:30 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος sintorin στις 01-11-2006 στις 12:23 έγραψε...
    Den mporoume na eimaste oloi latres enos sugrotimatos, mono kai mono epeidi einai toso spoudaiei opos to les. Yparxoun kai oi prosopikes apopseis pou den epireazontai katholou apo to plithos, ala apo prosopiko gousto. Kai proseksa polu kala pos ekfrastika, gia mena apo to 82 kai meta, ta tragoudia tous einai xazo-tragouda gia to radio, emporika kentra kai gia ta ascenseurs.



    Ίσως ο κορυφαίος τους δίσκος (και τελευταίος με τον Mercury) βγήκε το '91 και θα τον ζήλευαν πολλά ροκ συγκροτήματα. Μιλάω για το Innuendo.
    Σίγουρα υπήρξαν και μέτρια τραγούδια στην δεκαετία του '80 αλλά υπάρχουν και εξαιρετικά που δεν νομίζω ότι δικαιολογούν τέτοιους γενικούς αφορισμούς.


    ksero tous Queen apo to proto tous disko Queen tou 73 (eixan vgalei kai enan alo prin). Otan vgeikan, eitan polu protoporiakoi, me sunduasmo opera-rock pou tous ekane polu prototypo group, me apithanes fones kai syntheseis. Eimouna megalos fan autou tou sximatos, to opio dimiourgouse kainourgious ixous kai taseis. Otan omos arxisan na grafoun mono kai mono giati eixan upograpsei me etairies kai eprepe na vgaloun diskous, ekei einai pou xalasan gia mena telios. Arxisan na antigrafoun oti pouliotan tote, milame gia teloi 70 arxes 80, kai eitan megali apogoiteusi gia polous fan, opos emena pou tous akougan apo mikri ilikia.

    Diladi otan akousa to 'crazy little thing called love' gia proti fora epatha plaka. Antegrapsan tous Stray Cats, pou eitan poli diasimoi tote oi opioi epaizan rockabillie, kai prospathisan na akolouthisoun to trend tis epoxis. Oso gia ta ala pou evgalan meta, eitan telios tragoudakia gia to metrio koino.

    Den vrisko kanena eksairetiko tragoudi pou egrapsan oi Queen stin dekaetia tou 80. Stin ellada mporei na ta paizoun se bar ta tragoudia tous, sto eksoteriko ta paizoun se emporika kentra kai ascenseurs, opou polu kala ekei anoikoun.

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : sintorin στις 02-11-2006 16:46 ]


    mariza18
    02.11.2006, 18:00


    to eksoteriko ta paizoun se emporika kentra kai ascenseurs, opou polu kala ekei anoikoun.





    ειναι πολυ σκληρο αυτο που λες!!και αν συμβαινει αυτο ειναι πολυ καλο για το συγκροτημα κατα τη γνωμη μου!μαρτυρει τη διαχρονικοτητα τους