ελληνική μουσική
    578 online   ·  210.844 μέλη

    Άλκηστις Πρωτοψάλτη

    qanun
    26.02.2007, 00:34
    Παράθεση:
    Προσωπικά, όσο ωραίο και αν είναι το τραγούδι που λέει, μου φαίνεται αδιανόητο ότι δέχτηκε να συμμετάσχει με τον τρόπο αυτό σε μια διαφήμιση για δάνεια τράπεζας. ΠΡαγματικά λυπήθηκα. Αναρωτιέμαι ποιός θεώτησε πως αυτή είναι μια καλή κίνηση για το image της. Διότι δεν μπορώ να πιστέψω πως είχε ανάγκη τα χρήματα και για αυτό το έκανε...Άσε που η Millenium Bank δεν είναι πια και από τις μεγάλες τράπεζες...
    Κρίμα...ελπίζω αυτό να μην δηλώνει το μελλοντικό στίγμα της αγαπημένης μου τραγουδίστριας!


    Aκριβως η σκεψη μου. Μα ΠΟΙΟΣ Ο ΛΟΓΟΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ??? και δεν πιστευω οτι το κανε για τα φραγκα.
    Soiram
    26.02.2007, 12:25
    Το μόνο που μπορώ να σκεφτώ ότι μπορούμε να κάνουμε...εμείς που ενοχλούμαστε από αυτή τη διαφήμιση είναι να στείλουμε email στο site της Άλκηστης και να εκφράσουμε την αποδοκιμασία μας...όχι ότι θα γίνει κάτι (δεδομένου πως και το ίδιο το site έχει παρατηθεί στη τύχη του) αλλά ποτέ δεν ξέρεις...Για όσους δεν το έχουν υπόψη τους, η διεύθυνση είναι:
    Official Website of Alkistis Protopsalti
    Happy emailing


    Αγαπητή κα. Πρωτοψάλτη,

    δεν γνωρίζω αν αυτό το γράμμα θα φτάσει ποτέ στα χέρια σας, όμως εγώ έπρεπε να προσπαθήσω να επικοινωνήσω μαζί σας. Μόλις χτες, ανοίγοντας την τηλεόραση μου, έπεσα πάνω στην καινούρια διαφήμιση της Millenium Bank στην οποία πρωταγωνιστείτε και ομολογώ πως έμεινα εμβρόντητος. Ήδη μια φίλη μου είχε μιλήσει για τη διαφήμιση αλλά εγώ ήμουν σίγουρος πως κάποιο λάθος είχε γίνει...Δυστυχώς κανένα λάθος δεν έχει γίνει, πέραν του γεγονότος πως μια καλλιτέχνης και δη μια καλλιτέχνης σαν εσάς, διαφήμισε τραπεζικά προιόντα...δάνεια! Αλήθεια τι να περιμένουμε για τη συνέχεια; Πατατάκια; Μιλάω απότομα αλλά είναι επειδή νιώθω ιδιαίτερα στεναχωρημένος για την πορεία που βλέπω να ακολουθείτε τον τελευταίο καιρό. Κάθε καινούριος δίσκος σας μετά τις "Υδρόγειες Σφαίρες" σας παίρνει όλο και πιο μακρυά από το τότε στίγμα σας, όχι μόνο από άποψη καλλιτεχνικής ταυτότητας, αλλά και από άποψη καλλιτεχνικής ποιότητας. Κατανοώ ίσως την ανάγκη ενός καλλιτέχνη να έχει απήχηση στις μάζες αλλά νομίζω πως εσείς το είχατε πάντα αυτό. Το είχατε και με τραγούδια όπως τον Αη Γιώργη, τα Δύο Παλτά, την Μακαρονάδα και τόσα άλλα πολλά. Λοιπόν δεν βλέπω πως μια διαφήμιση δανείων μπορεί να βοηθήσει την εικόνα σας. Είμαι σχεδόν σίγουρος πως για όλους εμάς που σας ακολουθούμε εδώ και πολλά χρόνια και σας υποστηρίζουμε σε ότι κάνετε, αυτή η διαφήμιση μας πλήγωσε, για τον απλούστατο λόγο ότι η Άλκηστη δεν πρέπει και δεν μπορεί ποτέ να "χωρέσει" μέσα ένα προιόν...
    Κλείνοντας θέλω απλά να πω ότι το κοινό σας είναι εδώ και σας αγαπάει και περιμένει ανυπόμονα την επόμενη κίνηση σας, για να γελάσει, να κλάψει και να χορέψει με οδηγό τη φωνή σας. Μην μας απογοητεύετε...δεν είναι δίκαιο για μας και προ πάντων δεν είναι δίκαιο για αυτό που εσείς είστε. Σε ότι αφορά τέλος το ρεπερτόριο σας, είναι καλό να φαίρνεται νέο κόσμο στο κοινό σας αλλά μην θυσιάζεστε εσείς...μην θυσιάζεται την ταυτότητα σας για αυτόν τον σκοπό. Αφήστε αυτούς να έρθουν σε εσάς και όχι το ανάποδο! Ο κόσμος θέλει ακόμα να ακούσει Χατζιδάκη, θέλει να ακούσει και τα παλιά σας τραγούδια. Προτιμώ "Τα Λαϊκά" από το "Ολε Ολε Ολά", προτιμώ το "Μεγάλο τραγούδι του ελληνικού κινηματογράφου" από το "Να μείνεις εδώ" και είμαι σίγουρος ότι δεν είμαι ο μόνος που σκέφτεται έτσι. Τέλος προτιμώ να σας δω σε μια μουσική σκηνή όπου δεν θα χρειάζεται να τεντώνετε τη φωνή σας στα άκρα και όπου θα μπορέσει το κοινό σας, εμείς, να χαρεί τις λεπτές αποχρώσεις των τραγουδίων σας, χωρίς να πνίγονται μέσα σε χιλιόμετρα καλωδίων και ογκοδών ηχείων.

    Αμφιβάλω αν αυτό το γράμμα θα φτάσει στα χέρια σας, αν όμως φτάσει και το διαβάσετε, να ξέρετε πως είναι γραμμένο από κάποιον που έχει μεγαλώσει με τα τραγούδια σας και αγαπάει εσάς και το έργο σας! Έχετε τόσα πολλά να δώσετε, σε τόσους διαφορετικούς τομείς του τραγουδιού, που είναι κρίμα να περιορίζεστε από τις εφήμερες προσταγές της μόδας ή του προσφιλούς ρεύματος.

    Με ιδιαίτερη εκτίμηση και αγάπη
    Μάριος Καρούζος

    Υ.Γ: Θα ήθελα να σας παρακαλέσω να δώσετε λίγο προσοχή στην ηλεκτρονική ιστοσελίδα σας. Δεν ενημερώνετε συχνά και όταν υπάρχει ενημέρωση είναι συνήθως ελλειπής. Πάρτε παράδειγμα από το πολύ καλό site της κα. Γαλάνης. Είναι ωραίο το κοινό σας να έχει την αίσθηση της επικοινωνίας μαζί σας.


    Αυτό το email έστειλα εγώ...άγνωστο αν ποτέ θα φτάσει, αλλά εγώ μια φορά την προσπάθεια μου την έκανα!

    "Κράτα τα μάτια σου ανοιχτά
    γιατί του κόσμου τα πλεχτά
    τα δείχνουν όλα στη ζωή μας γκρίζα

    Και τα καλά και τα φριχτά
    στον κόσμο ετούτο είναι μεικτά
    Στον ήλιο γίνεται ο καρπός
    στο χώμα η ρίζα"
    Λίνα Νικολακοπούλου, Ανθρώπων Έργα(1993)

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Soiram στις 26-02-2007 12:57 ]


    Aiolos_m
    27.02.2007, 00:38
    Να πω κάτι ή θα με πάρετε με τις ντομάτες...;

    Γιατί να επεμβαίνουμε στις επιλογές ενός καλλιτέχνη; Τι λόγο έχουμε εμείς στους τρόπους προώθησης μια δισκογραφική δουλειάς ή ακόμα και στην ποιότητα του δίσκου; Δε νομίζω ότι είναι πρέπον να αποστείλετε κάτι τέτοιο. Αν διαφωνείτε με κάτι τότε δείξτε το μη αγοράζοντας το cd, μη ακούγοντάς το. Δικαίωμά μας είναι να μην μας αρέσει κάτι, να θεωρούμε ότι κάποιοι καλλιτέχνες πάνε από το κακό στο χειρότερο, να τους κριτικάρουμε έντονα μετρώντας τους με το παρελθόν τους αλλά όχι και να επεμβαίνουμε με τέτοιον αγενή τρόπο στις επαγγελματικές επιλογές τους.

    Αυτή είναι η άποψή μου όσον αφορά την επιστολή που ετοιμάζετε. Από κει και πέρα, δικαίωμά σας να πράττετε όπως νομίζετε.
    Soiram
    27.02.2007, 01:44
    Αγαπητέ Aiolos_m ποτέ δεν πέρασε από το μυαλό μου πως μια τέτοια επιστολή αποτελεί παρέμβαση και δη αγενής στις επιλογές της Άλκηστης. Εγώ ξέρω πως όταν βλέπω έναν δικό μου άνθρωπο (και η Άλκηστη έχει κερδίσει αυτή την θέση για μένα, όπως σίγουρα και για πολλούς άλλους) να κάνει λάθος επιλογές, νίωθω υποχρέωση να πω την άποψη μου. Το απλά να μην αγοράσω τον δίσκο της δεν σημαίνει τίποτα...μπορεί κάλλιστα να αποδοθεί στην πειρατία ή και εγώ δεν ξέρω που αλλού.

    Ένα γράμμα από την άλλη είναι νομίζω ο πιο διακριτικός τρόπος "παρέμβασης" και συνομιλίας με έναν καλλιτέχνη. Εξάλλου κανείς δεν την υποχρεώνει να διαβάσει και πόσο μάλλον να εφαρμόσει αυτά που λέμε στα γράμματα μας. Νόμιζω δε πως τόσο στο γράμμα της Μαρίας όσο και στο δικό μου είναι εμφανής η αγάπη που τρέφουμε για την Άλκηστη και την τέχνη της. Ένας καλλιτέχνης που αφουγκράζεται το κοινό του είναι σίγουρα ένας επιτυχημένος καλλιτέχνης. Προφανώς δεν ισχυρίζομαι ότι μιλάω εκ μέρους όλου του κοινού της Άλκηστης αλλά έχω ακούσει πολλούς να εκφράζουν γνώμες παρόμοιες με τη δικιά μου...ελπίζω απλά πως η ευαισθησία της Άλκηστης είναι αρκετά οξυμένη ώστε να αντιληφθεί αυτή την κατάσταση.

    Μαρία δεν ξέρω αν έγραψες το γράμμα σου πριν ή μετά αφού διάβασες το δικό μου αλλά είναι πραγματικά εντυπωσιακό ότι λέμε ουσιαστικά τα ίδια πράγματα, με άλλες λέξεις προφανώς...! Ας ελπίσουμε πως τα emails μας δεν θα πάνε χαμένα. Παρεπιπτόντως το email το έστειλα μέσω του email προγράματος μου και όχι μέσω της φόρμας που υπάρχει στο site...δοκίμασε να το στείλεις έτσι!
    qanun
    27.02.2007, 16:41
    Πολυ καλα κανουν τα παιδια και γραφουν τη διαμαρτυρια τους. Καλως ή κακως οταν αγαπαμε εναν καλλιτεχνη γινεται κατα καποιον τροπο -εντελως πλασματικα βεβαια- δικος μας ανθρωπος. Η κατευθυνση που εχει παρει η καριερα της Πρωτοψαλτη εχει απογοητευσει πολυ κοσμο που την εκτιμουσε. Βεβαια δε νομιζω να μην εχει επιγνωση του γεγονοτος αυτου και αυτο καθιστα την εκφραση αυτη της απογοητευσης των παιδιων ακομα πιο περιττη, αλλα ας τ'ακουσει ακομα μια φορα.
    Επισης , χιλιες φορες να διαφημιζε πατατακια παρα στεγαστικα δανεια και μαλιστα οχι απλα ως παρουσια, αλλα τραγουδωντας και σχετικο...τραπεζικο τραγουδι!!!!!
    gazakas
    01.03.2007, 15:05
    Δείτε σχετικά στα blog Allu Fun Marx και Οι Άλλοι.
    Soiram
    01.03.2007, 19:02
    Πολύ κρίμα...τίποτα άλλο!
    Melissanthi
    16.03.2007, 18:11
    Παράθεση:

    Το μέλος Aiolos_m στις 27-02-2007 στις 00:38 έγραψε...

    Να πω κάτι ή θα με πάρετε με τις ντομάτες...;

    Γιατί να επεμβαίνουμε στις επιλογές ενός καλλιτέχνη; Τι λόγο έχουμε εμείς στους τρόπους προώθησης μια δισκογραφική δουλειάς ή ακόμα και στην ποιότητα του δίσκου; Δε νομίζω ότι είναι πρέπον να αποστείλετε κάτι τέτοιο. Αν διαφωνείτε με κάτι τότε δείξτε το μη αγοράζοντας το cd, μη ακούγοντάς το. Δικαίωμά μας είναι να μην μας αρέσει κάτι, να θεωρούμε ότι κάποιοι καλλιτέχνες πάνε από το κακό στο χειρότερο, να τους κριτικάρουμε έντονα μετρώντας τους με το παρελθόν τους αλλά όχι και να επεμβαίνουμε με τέτοιον αγενή τρόπο στις επαγγελματικές επιλογές τους.

    Αυτή είναι η άποψή μου όσον αφορά την επιστολή που ετοιμάζετε. Από κει και πέρα, δικαίωμά σας να πράττετε όπως νομίζετε.



    Ακριβώς αυτό ήθελα να πω κι εγώ.
    Και στην τελική πού είναι το τόσο μεγάλο κακό? Που συμμετείχε σε μια τηλεοπτική διαφήμιση? Αυτό τι σημαίνει δηλαδή, ότι έχασε την ποιότητά της, ότι έκανε κάτι επιλήψιμο? Δεν έκανε και κανένα έγκλημα η γυναίκα... Η διαφήμιση είναι συχνά ένα αναγκαίο κακό για πολλούς καλλιτέχνες και για λόγους promotion αλλά και για λόγους καθαρά οικονομικούς. Υπάρχουν δεκάδες παραδείγματα καλλιτεχνών (και δη ηθοποιών) που έχουν ακολουθήσει παρόμοια πορεία αλλά αυτό δεν σημαίνει κιόλας ότι πρέπει να τους καταδικάζουμε. Όπως οι ...συμπαθέστατοι κατά τα άλλα "Παρά πέντε" που δεν έχουν αφήσει διαφήμιση για διαφήμιση της TIM, αν σας λέει κάτι.
    frogaki
    19.03.2007, 11:16
    Χαιρετώ την παρέα,
    Ίσως μερικούς από εσάς που γράφετε στο χώρο αυτό να σας έχω γνωρίσει και σίγουρα κάποιους όχι, αλλά αυτό δεν είναι σίγουρα το θέμα μας.

    Έχοντας μια αρκετά μεγάλη αποχή από τον interneτικο Αλκηστικό χώρο μετα την αφαιρεση του forum από το επίσημο site της κ. Άλκηστης Πρωτοψάλτη, δεν ήξερα ότι εδώ πέρα έχετε κάνει μια ωραία παρέα που γράφετε σχόλια, σκέψεις και ιδέες που αφορούν την αγαπημένη μας τραγουδίστρια Άλκηστη Πρωτοψάλτη.

    Μιλώντας με μια φίλη μου και λέγοντας της διάφορα σχόλια, αρνητικά πάντα, σχετικά με την διαφήμιση που με έχει ξεκουφάνει τον τελευταίο καιρό, της είπα ότι αποφάσισα να στείλω ένα μαιλ στο επίσημο site με την δικιά μου διαμαρτυρία πάνω στο επικείμενο θέμα.

    Μόλις της το είπα αμέσως μου λέει, σίγουρα το μαιλ που έστειλες η Πρωτοψάλτη δεν θα το πάρει, βαλε το στο music heave που έχουν γράψει και άλλοι μπας και το δει και η ίδια. Μπήκα λοιπόν και με λίγο ψάξιμο σας βρήκα και είδα ότι τελικά δεν είμαι η μόνη που «έχω βγει από τα ρούχα μου»

    Σας παραθέτω λοιπόν το μαιλ που της έστειλα όπως ακριβώς το έγραψα. sorry για τα κεφαλαια αλλα ετσι το εστειλα.

    «ΓΕΙΑ ΣΑΣ
    ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΛΑΒΕΤΕ Ή ΟΧΙ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΟΠΩΣ ΚΑΝΕΤΕ ΕΣΕΙΣ ΓΙΑ ΕΜΑΣ ΜΙΑ ΚΑΤΑΘΕΣΗ ΨΥΧΗΣ ΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΣΚΗΝΗ ΕΤΣΙ ΝΙΩΘΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΚΑΤΑΘΕΣΗ.

    ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΣΟ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΠΟΣΟ ΚΑΛΑ ΣΚΕΦΤΗΚΑΤΕ ΤΗΝ ΙΔΕΑ ΤΗΣ ΔΙΑΦΗΜΙΣΗΣ ΤΗΣ MILLENNIUM BANK ΑΛΛΑ ΤΗΝ ΘΕΩΡΩ ΑΡΚΕΤΑ ΑΤΟΠΗ. ΣΙΓΟΥΡΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΤΕ ΚΑΝΕΙ ΔΙΑΦΗΜΙΣΕΙΣ ΠΡΟΪΟΝΤΩΝ ΣΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ ΑΛΛΑ ΣΙΓΟΥΡΑ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΣΑΣ ΕΛΕΙΠΕ ΜΙΑ ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ ΓΙΑ ΝΑ ΟΛΟΚΛΗΡΩΘΕΙΤΕ.

    ΤΟ TEAM ΠΟΥ ΣΑΣ « ΣΥΝΤΡΟΦΕΥΕΙ» ΚΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΣΑΣ ΚΑΤΕΥΘΥΝΕΙ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΣΑΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΕΙ, ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΑ ΔΙΣΚΟΓΡΑΦΙΚΑ ΚΑΙ ΜΟΥΣΙΚΑ ΔΡΩΜΕΝΑ ΚΑΛΟ ΘΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΣΑΣ ΕΠΗΡΕΑΖΟΥΝ. ΚΑΛΟ ΤΟ MARKETING ΚΑΛΗ ΚΑΙ Η ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ ΑΛΛΩΣΤΕ ΑΥΤΟ ΕΧΩ ΣΠΟΥΔΑΣΕΙ, ΑΛΛΑ ΜΙΑ ΠΡΩΤΟΨΑΛΤΗ ΚΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΜΙΑ ΑΛΚΗΣΤΗΣ ΠΡΩΤΟΨΑΛΤΗ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ «ΣΤΕΓΑΣΤΙΚΟ ΔΑΝΕΙΟ» ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΕΙ ΜΠΡΟΣΤΑ Ή ΝΑ ΤΗΝ ΓΝΩΡΙΣΕΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ.

    ΜΗΠΩΣ Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ ΣΑΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΝΕΕΣ ΣΕΡΒΙΕΤΕΣ ΚΑΠΟΙΑΣ ΜΑΡΚΑΣ ΑΠΟ ΑΥΤΕΣ ΠΟΥ ΚΥΚΛΟΦΟΡΟΥΝ? Ή ΤΟ BUDGET ΜΙΑΣ ΤΕΤΟΙΑΣ ΔΙΑΦΗΜΙΣΗΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΧΑΜΗΛΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΣΑΣ ΚΑΛΥΠΤΕΙ? ΣΙΓΟΥΡΑ Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΣΑΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΝΕΑ CHIPS DORITOS Ή ΚΑΜΙΑ ΤΣΙΧΛΑ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΜΑΣΑΖ ΣΤΑ ΜΑΓΟΥΛΑ…..

    ΨΑΧΝΟΝΤΑΣ ΔΙΑΦΟΡΑ ΣΧΟΛΙΑ ΣΤΟ INTERNET ΔΙΑΒΑΣΑ ΚΑΙ ΤΟ ΕΞΗΣ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΚΑΙ ΣΑΣ ΤΟ ΠΑΡΑΘΕΤΩ

    allo ti 8a kanei auth h gynaika? apo tote pou phge sth heaven...
    re mpas kai thn kynhgane tokoglyfes?

    ΣΚΕΠΤΟΜΕΝΗ ΚΑΙ ΣΥΖΗΤΩΝΤΑΣ ΜΕ ΑΡΚΕΤΟ ΚΟΣΜΟ, ΦΙΛΟΥΣ, FAN ΚΑΙ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΥΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΟΤΙ ΤΕΛΙΚΑ ΔΕΝ ΣΑΣ ΕΛΕΙΠΕ Η ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ ΓΙΑ ΝΑ ΟΛΟΚΛΗΡΩΘΕΙΤΕ ΑΛΛΑ ΤΑ ΖΕΣΤΑ ΕΥΡΟΥΛΑΚΙΑ ΠΟΥ ΒΑΛΑΤΕ ΣΤΗΝ ΤΣΕΠΗ ΣΑΣ.

    ΦΥΣΙΚΑ ΑΥΤΟ ΜΕ ΕΞΟΡΓΙΣΕ ΚΑΙ ΤΟ ΘΕΩΡΗΣΑ ΠΡΟΣΒΟΛΗ ΓΙΑ ΤΙΣ ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΣΟ ΠΟΛΥ ΕΧΩ «ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΕΙ» ΤΗΝ ΑΛΚΗΣΤΗ ΣΤΟΥΣ ΓΥΡΩ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΤΗΣ ΕΙΤΕ ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΕΙΤΕ ΟΧΙ.

    ΞΕΡΩ ΟΤΙ Η ΚΡΙΤΙΚΗ ΜΟΥ ΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΣΑΣ ΚΙΝΗΣΗ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΕΩΣ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΕΙΡΩΝΙΚΗ ΚΑΙ ΚΑΥΣΤΙΚΗ ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΦΤΑΣΕΙ ΣΤΟ ΣΗΜΕΙΟ ΝΑ ΚΛΕΙΝΩ ΤΟ ΡΑΔΙΟΦΩΝΟ ΟΤΑΝ ΠΑΙΖΕΙ Η ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ ΣΑΣ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΝΑ ΑΛΛΑΖΩ ΚΑΝΑΛΙ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ.

    ΜΗΠΩΣ ΤΟ ΛΑΝΣΑΡΙΣΜΑ ΤΟΥ ΝΕΟΥ ΣΑΣ ΔΙΣΚΟΥ ΠΟΥ ΘΑ ΒΓΕΙ, ΟΠΩΣ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ, ΠΟΥ ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΜΕΤΑ ΟΠΩΣ ΜΑΣ ΕΧΕΤΕ ΗΔΗ ΣΥΝΗΘΙΣΕΙ, ΘΑ ΣΑΣ ΤΟ ΚΑΝΕΙ Η MILLENNIUM BANK?
    «ΕΛΑΤΕ ΝΑ ΜΑΣ ΡΩΤΗΣΕΤΕ ΓΙΑ ΤΟ ΣΤΕΓΑΣΤΙΚΟ ΚΑΙ ΣΑΣ ΔΙΝΟΥΜΕ ΔΩΡΟ ΤΟ CD SINGLE ΤΗΣ ΑΛΚΗΣΤΗΣ ΠΡΩΤΟΨΑΛΤΗ….»

    ΕΛΕΟΣ ΔΗΛΑΔΗ…ΤΟΣΟ ΦΤΗΝΗ ΕΓΙΝΕ Η ΑΛΚΗΣΤΗΣ? Ή ΜΗΠΩΣ ΑΥΤΟ ΥΠΟΔΗΛΩΝΕΙ «ΕΠΙΠΕΔΟ» ΠΡΟΣ ΤΑ ΚΑΤΩ ΦΥΣΙΚΑ?

    ΜΗΠΩΣ ΣΕ ΛΙΓΟ ΘΑ ΒΑΛΕΤΕ ΤΟΥΣ ΔΙΣΚΟΥΣ ΣΑΣ ΣΕ ΠΕΡΙΟΔΙΚΑ ΕΒΔΟΜΑΔΙΑΙΑ?

    ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΠΕΦΤΕΙ ΛΟΓΟΣ ΓΙΑ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΣΑΣ ΕΓΡΑΨΑ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΣΑΣ ΣΕΒΟΜΑΙ ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ Η ΦΩΝΗ ΣΑΣ ΜΕ ΕΧΕΙ ΣΥΝΤΡΟΦΕΥΣΕΙ ΣΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ΤΙΣ ΖΩΗΣ ΜΟΥ, ΝΙΩΘΩ ΤΗΝ ΥΠΟΧΡΕΩΣΗ ΝΑ ΤΑ ΓΡΑΨΩ.

    ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ
    ΜΑΝΩΛΙΚΑΚΗ ΑΪΝΤΑ »


    Να σημειώσω ότι μέχρι και η γιαγιά μου που έχει αρκετά χρόνια στην πλάτη της μου ανέφερε το εξής « καλά αυτή η Πρωτοψάλτη δεν είχε λεφτά και έκανε διαφήμιση?»

    εις το επανειδην


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : frogaki στις 19-03-2007 13:54 ]


    xamogelo-moy
    19.03.2007, 12:58
    Και τα παίρνεις κι εσύ στο κρανίο frogaki, έ?

    Υπόθεση... της κάνανε εκβιασμό.. της λένε, ή θα το κάνεις το βήμα, ή δεν σε πληρώνουμε. Τρόμαξε η γυναίκα τί να κάνει!


    frogaki
    19.03.2007, 13:37
    τι να κανω? να μην τα παρω? οχι πες μου? στον galaxy παιζει ολη μερα η διαφημιση και στο γραφειο ακουω το λιγοτερο 8 ωρες galaxy ανα ωρα ξερεις ποσες φορες την ακουω? .....
    xamogelo-moy
    19.03.2007, 13:42
    Παράθεση:

    Το μέλος frogaki στις 19-03-2007 στις 13:37 έγραψε...

    τι να κανω? να μην τα παρω? οχι πες μου? στον galaxy παιζει ολη μερα η διαφημιση και στο γραφειο ακουω το λιγοτερο 8 ωρες galaxy ανα ωρα ξερεις ποσες φορες την ακουω? .....



    Είναι υποχρεωτικό να ακούς galaxy? Ίσως να πρότεινες αλλαγή σταθμού?
    aggeliki
    19.03.2007, 14:47
    η περίπτωση να το έκανε γι'άλλο λόγο δεν σας έχει περάσει από το μυαλό?
    silver-sight
    21.03.2007, 00:50
    Γεια σε ολους!!!!!!! Ειμαι νεα στην παρεα και ειλικρινα χαιρομαι που βρηκα αυτο τον χωρο να εκφρασω την γνωμη μου τοσο για την μουσικη γενικοτερα οσο και για την αγαπημενη μου Αλκηστις...Η γυναικα ειναι απιστευτη και την λατρευω πραγματικα!Εχει απιστευτη φωνη γεματη παθος και την σκηνικη της παρουσια δεν θα την φτασει καμια!Την παρακολουθω εδω και λιγα χρονια μιας και ειμαι μικρη αλλα με εχει μαγεψει..Την εχω δει σε αρκετες συναυλιες απο τον Ηρωδειο εως και το Θ. Βραχων και παντα με εκπλησει...Τωρα οσο αφορα τους τελευταιους δισκους θα ομολογησω οτι εχω απογοητευτει λιγακι...Ομαδα οπως Κραουνακης-Νικολακοπουλου-Πρωτοψαλτη δεν θα ξανα υπαρξει δυστυχως...Τον λογο τον ξερουν μονο εκεινοι...Τα τραγουδια της τοτε εποχης εχουν αφησει ιστορια.Ισως γιατι ηταν αλλες οι συνθηκες ισως γιατι τα μουσικα πραγματα ηταν πιο ''σωστα'' ποιος ξερει...Παντως το θεμα ειναι να δημιουργουνται ομορφα τραγουδια με λογο και συναισθημα...Θα ηθελα πολυ να δω την Αλκηστις σε μια μουσικη παρασταση του Κραουνακη και λυπαμαι που τοτε ημουν μικρη και δεν μπορεσα να παω..Το ξερω οτι σας κουρασα αλλα θα σας κουρασω κι αλλο στο μελλον!
    Φιλια!
    anreal
    23.04.2007, 18:12
    Επιτέλους μπόρεσα να μπω σε αυτο το φόρουμ μετα από κάτι ώρες ψαξίματος με κωδικούς και ακαταλαβίστικη τεχνολογία

    Ηθελα και ΄γω να μιλήσω για κάποια πράγματα γιατί- απ΄ότι φαίνεται- φόρουμ σε site της κα Πρωτοψάλτη δεν θα ξανα-υπάρξει.

    Η διαφήμιση...τα λεφτά....είναι μεγάλη υπόθεση!
    Δεν την κατηγορώ αλλά ούτε φυσικά και την χειροκροτώ...κ ίσως αυτή η μέτρια κατάσταση είναι ότι χειρότερο θα μπορούσε να είχε συμβεί(για ΄μένα).
    Αυτό το λέω γιατί συνήθως-αλλά τι λέω συνήθως?-ΠΑΝΤΑ την χειροκροτούσα χώρις να λείπει το στοιχείο της αντικειμενικότητας!
    Σ΄αυτή την εποχή όποιος μπορέσει να αντισταθεί στο χρήμα (με όλη του την βρώμικη έννοια) ...τότε είναι επαναστάτης.Αλλά πόσοι το ΄κάνουν?.....Φυσικά δεν είμαι υπέρ του να μην επαναστατείς αλλά ο άνθρωπος έχει αδυναμίες οι οποίες εντείνονται καθώς "ανεβαίνει".{όταν λέω ανεβαίνει έννοώ ότι μπορεί να μην ανεβαίνει ουσιαστικά αλλά να έχει την ψευδαίσθηση!}
    Δεν θεωρώ πως είμαι σκληρή και κάποιες φορές πρέπει να είσαι απόλυτος σε ότι λες,σε ότι σκέφτεσαι!
    αυτά προς το παρόν
    ξέρω φυσικά πως "ΤΟ ΠΟΤΑΑΑΑΜΙ ΠΙΣΩ ΔΕΝ ΓΥΡΝΑΑΑΑ"
    αλλά ποτέ δεν κάνει κακό να προσπαθείς!
    αννα

    null"ΤΟ ΠΟΤΑΑΑΑΜΙ ΠΙΣΩ ΔΕΝ ΓΥΡΝΑΑΑΑ"


    ph
    23.04.2007, 23:27

    Μπορεί να χρειαζόταν τα φράγκα. Δικαίωμά της να το κάνει. Φυσικά δεν είναι ό,τι πιο ευχάριστο να την βλέπεις να τραγουδά για τη χαρά, για λογαριασμό μιας τράπεζας... ΄Ομως και τα τραγούδια της για λογαριασμό μιας εταιρείας πάντα γίνονται... Δεν είναι ακριβώς το ίδιο, αλλά τι να πω... Ας κάνει η γυναίκα ό,τι γουστάρει. ΄Ισως πρέπει να καταλάβουμε πως οι τραγουδιστές μας, ακόμα και οι πιο ακριβοί, κάνουν καριέρα, όχι ιεραποστολή. Η Αλίκη είχε διαφημίσει καφέ και την εξπρές σέρβις. Η Λιάνα Κανέλλη τον Μπάρμπα Στάθη. Είναι κινήσεις οικονομικής καριέρας. Τίποτε παραπάνω.
    Soiram
    30.06.2007, 02:01
    Και εκεί που απογοητεύεσαι και λες, αυτό το site της Πρωτοψάλτη τι το έχουν αν είναι να μην το ενημερώνουν ποτέ, μπαίνεις μέσα μια ωραία πρωία (πρωία=ξημερώματα) και βλέπεις ότι υπάρχουν καινούρια νέα! Σας τα παραθέτω όπως τα διάβασα:

    29/6/2007
    Η Άλκηστις στο στούντιο για νέο album!

    η Αλκηστις έχει ήδη μπει στο studio γιά την ηχογράφιση του νέου της cd που θα κυκλοφορήσει τον Σεπτέμβριο, γι αυτό και φέτος δεν θα κάνει καλοκαιρινή περιοδεία.
    Το χειμώνα θα εμφανιστεί γιά μερικές παραστάσεις στον ανακαινισμένο Μύλο της Θεσσαλονίκης και εν συνεχεία στο Ζυγό στην Πλάκα. Μαζί της θα ειναι και το Τρίφωνο.

    Να χαρώ; Να χαρώ; Χαίρομαι!

    Αφού χάρηκα να σχολιάσω ότι τσάμπα περίμενα καμμιά καλοκαιρινή συναυλία. Επιπλέον δεν μας δίνει κανένα στοιχείο για το καινούριο cd...Ούτε καν τους συντελεστές. Θα είναι Κορκολής, Νικολακοπούλου όπως λεγόταν; Άγνωσται αι βουλαί...Δεύτερο σχόλιο: το Τρίφωνο το προτιμούν πολλοί ή κάποιος το προωθεί πολύ αποτελεσματικά. Και εμένα μου αρέσει αλλά έχω την αίσθηση πως στα τραγούδια των άλλων είναι πολύ καλοί, στα δικά τους έχουν πρόβλημα. Τρίτο σχόλιο: ελπίζω οι εμφανίσεις στο Ζυγό να μην είναι 9-15 που θα λείπω στη Γερμανια διότι θα σκάσω. Τέταρτο σχόλιο: να ελπίζω το ότι διάλεξε τον Ζυγό σαν χώρο εμφάνισης υποδηλώνει πως ήρθε η ώρα για ενα πιο μπουατίστικο πρόγραμμα χωρίς Ole ole ola, αλλά με post-love και Υπερωκεάνειο; Φαντάζομαι οι Θεσσαλονικείς φίλοι που θα την δουν πρώτοι στο Μύλο θα μας ενημερώσουν σχετικα!

    Ας ξαναχαρώ...
    Greenheart
    10.09.2007, 00:35
    ΑΝΤΕ ΠΑΙΔΕΣ , ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΥΠΟΜΟΝΗ ΑΚΟΜΑ....
    ΗΔΗ ΤΟ ΝΕΟ HAIRSTYLE THΣ ΑΛΚΗΣΤΙΣ ΜΕ ΤΟ ΜΑΚΡΥ ΜΑΛΛΙ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΠΟΛΥ...ΘΥΜΗΖΕΙ ΚΑΤΙ ΑΠΟ ΠΑΛΙΑ!ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΚΑΙ ΤΑ ΝΕΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΝΑ ΜΑΣ ΑΠΟΖΗΜΙΩΣΟΥΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΟΣΟ ΜΕΓΑΛΗ ΑΝΑΜΟΝΗ!!

    ΠΗΓΗ : MAD.TV




    Νέα δισκογραφική δουλειά και νέες live εμφανίσεις από την Αλκηστη Πρωτοψάλτη


    Τρία χρόνια μετά την κυκλοφορία του διπλά πλατινένιου album "Να σε βλέπω να γελάς", ένα album που αγαπήθηκε από την πρώτη στιγμή και προσέθεσε πολλές μεγάλες επιτυχίες στο ρεπερτόριο της Αλκηστης Πρωτοψάλτη, η κορυφαία ερμηνεύτρια ετοιμάζεται να μας παρουσιάσει τη νέα της δισκογραφική δουλειά.


    Αυτές τις ημέρες, ολοκληρώνεται η παραγωγή του νέου album, το οποίο, για άλλη μια φορά, είναι πολυσυλλεκτικό, με τραγούδια από παλαιότερους αλλά και νέους δημιουργούς και αναμένεται να κυκλοφορήσει στα τέλη Σεπτεμβρίου από τη Heaven.


    Όσον αφορά στις live εμφανίσεις της, η Αλκηστις Πρωτοψάλτη θα εμφανιστεί από τέλη Οκτωβρίου στο Μύλο Θεσσαλονίκης μαζί με το Τρίφωνο και το Γιάννη Χριστοδουλόπουλο, ενώ από αρχές Ιανουαρίου μέχρι 20 Μαρτίου το πρόγραμμα θα παρουσιαστεί στο Ζυγό.






    silver-sight
    11.09.2007, 14:29
    Αλκηστις στον Ζυγό επιτέλους!!Ας ξεφύγουμε λιγάκι απο τα μεγάλα κέντρα με την πολυκοσμία που δεν ευχαριστιέσαι τίποτα...Μακάρι απο εδώ και πέρα όλες οι εμφανίσεις της να είναι σε τέτοια μαγαζιά!Ανυπομονώ....!!!
    frogaki
    03.10.2007, 12:53
    γεια σας και παλι
    μολις εχτες το απογευμα ακουσα στο LOVE RADIO το νεο τραγουδι της Αλκηστις "απεραντο γαλαζιο"
    δυστυχως ομως ημουν στο αυτοκινητο και δεν προλαβα να το ηχογραφισω
    αν καποιος το ακουσει και καταφερει να το κανει rip θα μουν υποχρεη
    ευχαριστω