ελληνική μουσική
    660 online   ·  210.846 μέλη

    «Σαξοφωνία» - Σύνδεσμος Σαξοφώνου Κύπρου

    revekka
    24.11.2006, 00:13
    Η «Σαξοφωνία» ιδρύθηκε το 2006 και σκοπός του συνδέσμου είναι η προώθηση του σαξοφώνου μέσω συναυλιών, σεμιναρίων, μαθημάτων, διαγωνισμών και άλλων εκδηλώσεων. Ο σύνδεσμος συνεργάζεται και με μουσικούς που δεν παίζουν σαξόφωνο και μέλος μπορεί να γίνει όποιος αγαπά το σαξόφωνο. Για να παίξει κάποιος στην ορχήστρα σαξοφώνων πρέπει να είναι τουλάχιστον στο επίπεδο grade 6 (μέση προς ανωτέρα).

    Η ιστοσελίδα χρειάζεται ακόμα αλλαγές αλλα υπάρχουν εκεί κάποιες βασικές πληροφορίες για όποιον ενδιαφέρεται.

    www.saxophonia.eu

    Haroulinda
    24.11.2006, 09:22
    WoW cooooool!!! Θα έχετε παραστάσεις όπως και περυσι τις γιορτές?
    Πολύ ωραίο το σάιτ σας Ρεβέκκα... μπορώ να παίζω κι εγώ μουσική απο το menu... και πιάνο μάλιστα

    Ραντεβού λοιπόν την Δευτέρα 11 Δεκεμβρίου 2006 στο auditorium του Cyprus College. Είσοδος ελεύθερη στις 19.30.



    Γραμμένο και Υπογραμμένο από μένα, την Χαρουλίντα... και για όσους δεν με ξέρετε? TOUGH! Εγώ με ξέρω!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Haroulinda στις 24-11-2006 09:59 ]


    revekka
    26.11.2006, 23:48
    Βρε χαρούλα, τί μου θύμισες το μενού που «παίζει» πιάνο τωρα, θέλουμε να ηχογραφήσουμε ένα κομμάτι που παίζουμε με την ορχήστρα σαξοφώνων για να βάλουμε να ακούγεται αλλά όλο και κάτι μας τυχαίνει και τώρα κάνουμε πρόβες για τα χριστούγεννα….τέλοσπάντων…επειδή είσαι καλό παιδί σε συγχωρώ! Αν έρθεις έλα να σε κεράσω!
    Haroulinda
    27.11.2006, 09:05
    Παράθεση:

    Το μέλος revekka στις 26-11-2006 στις 23:48 έγραψε...

    Βρε χαρούλα, τί μου θύμισες το μενού που «παίζει» πιάνο τωρα, θέλουμε να ηχογραφήσουμε ένα κομμάτι που παίζουμε με την ορχήστρα σαξοφώνων για να βάλουμε να ακούγεται αλλά όλο και κάτι μας τυχαίνει και τώρα κάνουμε πρόβες για τα χριστούγεννα….τέλοσπάντων…επειδή είσαι καλό παιδί σε συγχωρώ! Αν έρθεις έλα να σε κεράσω!



    εγώ δεν σας συγχωρώ όμως... σαξοφωνίστικο σάιτ και να παίζουν... πιάνο στο μενού? ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ!!!
    revekka
    10.12.2006, 22:06
    Η συναυλία θα γίνει αύριο Δευτέρα 11/12 η ώρα 7:30 στο αμφιθέατρο του Cyprus College. Περισσότερες πληροφορίες στο site.
    Haroulinda
    11.12.2006, 11:29
    ... ναι, αλλά το σάιτ το διορθώσατε να παίζει σαξόφωνο?

    Καλη επιτυχία απόψε