ελληνική μουσική
    691 online   ·  210.848 μέλη

    Γιάννης Χαρούλης - Χειμωνανθός

    PashalinaMakia
    31.01.2008, 18:42
    Βρε "απο πάνω μέλος" μη τον παίρνεις απο τα μούτρα το παιδί.Δεν είχε ταυτότητα ο πρώτος δίσκος λέει.Το πρώτο βήμα έχει ταυτότητα?Πωπω βαρύγδουπες εκφράσεις χωρίς λόγο..
    edalleynejohnson
    01.02.2008, 12:53
    Μπορεί να είναι λίγο μπερδεμένος ο δίσκος μουσικά,αλλά αυτό δίχνει την ικανότητα του Γιάννη στο ότι μπορεί να τραγουδίσει επάξια απο παραδοσιακό μέχρι ροκ.
    Πράγμα που δίνει μεγαλύτερη ευχαρίστηση σε εμας που τον ακούμε αλλά και στον ίδιο δίνει κουράγιο για να συνεχίσει με τον ίδιο ρυθμό.
    Τέλος,ευχαριστώ την Αρετή που μου τον πρότεινε,μόνο χαμένος δεν βγήκα.
    kithara-woman
    17.02.2008, 02:17
    Είναι πολύ καλό cd,το προτείνω ανεπιφύλακτα.Όποιος το έχει,ή τύχει να το ακούσει κάπου,να προσέξει τη διασκευή στο τραγούδι του Θ.Παπακωνσταντίνου "στις χαραυγές ξεχνιέμαι" και το "εκατόφυλλα".
    mellia
    17.02.2008, 16:00
    γιατί το "Όνειρο του Πολεμιστή" και το "Τι συμβαίνει εδώ" που τα πας????
    mellia
    17.02.2008, 16:10
    Πάντως ο Χαρούλης είναι μια πολύ μεγάλη έκπληξη για την ελληνική μουσική σκηνή σήμερα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Χάνει όποιος δεν τον έχει ακούσει στα τραγούδια του Νικολούδη (cd "Νύχτα στο Αιγαίο", "Γύρω μου κι εντός μου")
    Επίσης μοναδικές ερμηνείες στα τραγούδια των Χαϊνιδων "Ακροβάτης" και "Εφτά Ποτάμια".
    edalleynejohnson
    18.02.2008, 21:09
    Πολύ σωστή η επισήμανση για τους Χαϊνηδες mellia.Μπράβο.
    Δεν το σκέφτηκα καθόλου
    mellia
    18.02.2008, 21:47
    ...τα κομμάτια αυτά μπορεί κανείς να τα βρει στο youtube και το λέω γιατί προσωπικά τα θεωρώ και ως εκτέλεση αλλά και ως στίχους/μουσική μαργαριτάρια και χαίρομαι να τα μοιράζομαι και με άλλους...