ελληνική μουσική
    520 online   ·  210.844 μέλη

    Η γκάφα της χρονιάς που πέρασε!

    KAKOFONIKS
    13.12.2006, 11:13
    Λοιπόν σήμερα έκανα την γκάφα της χρονιάς .
    Στο Τ.Ε.Ι., στα πλαίσια ενός μαθήματος θα μαζεύμε κάποια χρήματα να τα δώσουμε σε ένα ίδρυμα το οποίο βοηθάει τα παιδιά που είναι εξαρτημένα απο ουσίες.
    Εγώ ο έξυπνος προσφέρθηκα να πλαισιώσω μουσικά με το συγκρότημα που συμμετέχω την εκδήλωση.Μετά απο αγώνες βρήκαμε ότι χρειάζεται μηχανήματα και τα λοιπά και είμαστε έτοιμοι για το live.Απο όλα όσα είχαν συζητηθεί είχα καταλάβει ότι θα γίνει η εκδήλωση σήμερα το βράδυ , έλα όμως που με ξυπνήσαν 7 η ώρα το πρωί να πάω να στήσω τα μηχανήματα που δεν είχα πάρει ακόμα.Τελικά δεν παίξαμε φυσικά, η εκδήλωση έγινε ευτυχώς η καθηγήτρια κατανόησε.


    Εσείς έχετε κάποιο παρόμοιο περιστατικό ή είμαι ο μόνος που θα μπορούσε να το κάνει?

    Emilia_
    13.12.2006, 12:33
    Γιωργο μου για να καταλαβω.....η εκδηλωση εγινε,αλλα δεν παιξατε,οκ...εσυ νομιζες οτι ηταν αποψε αλλα τελικα ποτε εγινε.....?
    Παντως η σκεψη μετραει,τι να κανουμε τωρα.....

    Οσο για γκαφουλες γενικα,ε ναι κανουμε και εμεις μωρε.....παραδειγματακι,σημερα το πρωι ειχα μπει σε λαθος λεοφωριο και ΕΥΤΥΧΩΣ το καταλαβα οταν πηρε αλλη.....στροφη..?? Δεν λες καλα που δεν κοιμομουν (κλασσικα) ορθιο πρωι πρωι,να καταλυξω αλλου...??!!!
    KAKOFONIKS
    13.12.2006, 12:42
    Νόμιζα ότι ήταν σήμερα το βράδυ αλλά τελικά ήταν σήμερα το πρωί χιχιχιχιχιχιχιχιχι!




    Πάντως ευτυχώς που τα αστικά στο Ρέθυμνο δεν είναι μαζί με τα υπεραστικά αλλιώς σε βλεπω να ξυπνάς σε κανένα Άγιο Νικόλαος!


    Aiolos_m
    13.12.2006, 12:49
    Εγώ η μεγαλύτερη γκάφα της χρονιάς;
    Αυτή η χρονιά γενικώς ήταν μια γκάφα...
    pastella
    13.12.2006, 13:19
    Χμ...Δεν μπορω να ξεχωρησω μια συγκεκριμενη.... εκανα πολλες
    Emilia_
    13.12.2006, 13:34
    Παράθεση:

    Το μέλος KAKOFONIKS στις 13-12-2006 στις 12:42 έγραψε...

    Νόμιζα ότι ήταν σήμερα το βράδυ αλλά τελικά ήταν σήμερα το πρωί χιχιχιχιχιχιχιχιχι!




    Πάντως ευτυχώς που τα αστικά στο Ρέθυμνο δεν είναι μαζί με τα υπεραστικά αλλιώς σε βλεπω να ξυπνάς σε κανένα Άγιο Νικόλαος!





    Λες???? Εχει τυχει σε φιλο μου να παρει το λεοφωρειο απο Ηρακλειο-Ρεθυμνο,και επειδη αυτο συνεχιζει Χανια ξυπνησε εκειιιι!!! Παναγιτσα μου να μη μου τυχει....

    Οπωτε σε ξυπνησανε καλο μου πρωι πρωι για αυτο...???! Ωχ ωχ ωχ.... Ωραια ξεκινησε η μερα...χο χο.. Ελπιζω να συνεχιστει καλυτεραααα!!!
    KAKOFONIKS
    13.12.2006, 13:51
    Εμένα ο ξάδερφός μου ερχόταν Κω με πλοί κοιμήθηκε και ξύπνησε Ρόδο.

    Ε στο χέρι μου είναι να είναι ωραία η μέρα, κρατάμε τα καλά σουτάρουμε τα κακά!
    KAKOFONIKS
    13.12.2006, 14:03
    Παράθεση:

    Το μέλος Christine στις 13-12-2006 στις 13:19 έγραψε...

    Χμ...Δεν μπορω να ξεχωρησω μια συγκεκριμενη.... εκανα πολλες


    KAKOFONIKS
    13.12.2006, 14:05
    Παράθεση:

    Το μέλος Aiolos_m στις 13-12-2006 στις 12:49 έγραψε...

    Εγώ η μεγαλύτερη γκάφα της χρονιάς;
    Αυτή η χρονιά γενικώς ήταν μια γκάφα...



    Γιατί τόση απαισιοδοξία?
    Πιες μια μπυρίτσα
    nalpha
    13.12.2006, 14:27
    Eγώ προχθές πολύ νυσταγμένη πήγα στο περιπτερά και του λέω ένα μαλμπορο και ένα φραπέ σκέτο με πολλά παγάκια.
    Με κοιτάει και μου λεει : " να σου βάλω και γάλα??"

    ΝΤΟΙΙΙΝΓΚ !!


    KAKOFONIKS
    13.12.2006, 14:30

    nalpha
    13.12.2006, 14:30
    Και μια άλλη φορά εκ παραδρομής είπα στη φουρνάρισσα:

    "Μισό κιλό ψωμί μου δίνετε?? ('οπου στο ψωμί αντί μ είπα λάμδα)...

    Εμεινε η γυναίκα..
    Emilia_
    13.12.2006, 14:34
    Παράθεση:

    Το μέλος nalpha στις 13-12-2006 στις 14:27 έγραψε...

    Eγώ προχθές πολύ νυσταγμένη πήγα στο περιπτερά και του λέω ένα μαλμπορο και ένα φραπέ σκέτο με πολλά παγάκια.
    Με κοιτάει και μου λεει : " να σου βάλω και γάλα??"

    ΝΤΟΙΙΙΝΓΚ !!





    Καλη φαση...και ωραια ιδεα για τα περιπτεραααα!!!
    KAKOFONIKS
    13.12.2006, 14:37
    Παράθεση:

    Το μέλος nalpha στις 13-12-2006 στις 14:30 έγραψε...

    Και μια άλλη φορά εκ παραδρομής είπα στη φουρνάρισσα:

    "Μισό κιλό ψωμί μου δίνετε?? ('οπου στο ψωμί αντί μ είπα λάμδα)...

    Εμεινε η γυναίκα..




    meltica
    13.12.2006, 15:44
    Τώρα που το σκέφτομαι οι συνηθισμένες γκάφες που κάνω είναι οι λάθος "χαιρετισμοί". Ξέρω γω να πω "επίσης" νομίζοντας πως μου έχουν πει καληνύχτα, ή να είμαστε τρεις να φεύγω εγώ με τον ένα από τους άλλους, αυτός που φεύγει μαζί μου να πει καλημέρα- για παράδειγμα- και να πω εγώ επίσης εννοώντας "καλήμερα επίσης" χωρίς να έχει πει τίποτα ο άλλος που στην ουσία χαιρετάμε. Έτσι όπως το έγραψα μπερδευτηκα και γω, ελπίζω να καταλάβατε.

    Α, ακόμα κάνω λάθος με το ευχαριστώ και το παρακαλώ. Τα λέω σε λάθος φάσεις, βαριέμαι να εξηγώ.
    Cily
    13.12.2006, 16:54
    Να ξυπνάς το πρωί και επειδή είναι κλέιστές οι κουρτίνες να νομίζεις οτι είναι βράδυ και να ξανακοιμάσε με αποτέλεσμα να παίρνεις δυο κανονικότατες απουσίες είναι σίγουρα γκάφα. Ο υποφενόμενος το κατάφερε!
    wildrose
    13.12.2006, 17:05
    Πέρσι δούλευα στο 1188 και μετα από κάθε κλήση έπρεπε να λέμε "ευχαριστούμε που μας καλέσατε", μου είχε κολλήσει τόσο πολύ που πολλές φορές όταν παράγκελνα πίτσα έκλεινα τη συνομιλία με "ευχαριστούμε που μας καλέσατε"...
    KAKOFONIKS
    13.12.2006, 18:21
    Πολύ καλές γκάφες πολύ γέλιο.
    meltica
    13.12.2006, 20:54
    A, ναι και εγώ το έχω αυτό με το τηλέφωνο... Επειδή όποτε κλείνουμε το τηλέφωνο με το αγόρι μου έχουμε συνήθεια να λέμε "σ'αγαπώ"- άτιμη η συνήθεια και άμα την αρχίσεις δεν κόβεται- για πολύ καιρό με όποιον μιλούσα είχα την τάση να του λέω "σ'αγαπώ" στο τέλος. Εκεί να δείτε πλάκα!
    zaza
    13.12.2006, 22:51
    ...πηγα πρωτη-πρωτη σε συναυλια...
    του Θ.Παπακωνσταντινου στην Επανωμη...
    -Προμηθευτικα τσι μπυρες μου ,
    -Ξεκουβαλησα και μια φιλη που αλλο δεν ηθελε για να ρθει μαζι μου,
    και φθανοντας στο προορισμο....κανεις.
    ..Η συναυλια ηταν για την αλλη ΄βδομαδα...