ελληνική μουσική
    850 online   ·  210.833 μέλη

    4o Live: Προετοιμασίες - Πρόγραμμα !

    XeniaRodo
    01.02.2007, 10:52
    Tελικά τι ώρα πρέπει να είμαστε εκεί εμείς οι χμουσικοί;

    δε γίνεται να πούμε στα παιδιά στο μαγαζί να μας φυλάξουν καμιά θέση πάρκινγκ
    Emilia_
    01.02.2007, 10:56
    Χο χο...να το πω...?

    Μηπως να κατασκοινωνατε απο βραδυς....μηπως...??
    Χι χι χι...


    antreas_dr
    01.02.2007, 16:51
    Και έλεγα να έρθω με το ποδήλατο αλλά έχω πράγματα να κουβαλήσω!
    tsagkarousianos
    01.02.2007, 21:13
    Διδάσκαλε....θα πάρουμε κανενα εξτρά πιατίνι......μετά της βάσεως του....?????
    Έχεις κανονίσει κάτι....???
    GL
    01.02.2007, 21:54
    Παράθεση:

    Το μέλος tsagkarousianos στις 01-02-2007 στις 21:13 έγραψε...

    Διδάσκαλε....θα πάρουμε κανενα εξτρά πιατίνι......μετά της βάσεως του....?????
    Έχεις κανονίσει κάτι....???

    Εσυ Θεραπευτη-Χασαπη κανονισε να φερεις την ΚΟΥΔΟΥΝΑ και τα υπολοιπα αστα....Εχουν γνωση οι φυλακες...
    jorge
    02.02.2007, 11:36
    ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΜΟΥΣΙΚΟΥΣ
    (στέλνεται και με email)

    Γειά σας παιδιά, είμαστε όλοι έτοιμοι;;

    Θα ήθελα καταρχήν να ευχαριστήσω ΟΛΟΥΣ τους μουσικούς για την καταπληκτική συνεργασία που είχαμε όλο αυτό το διάστημα. Οτι βοήθεια ζητήσαμε από τη μεριά σας, μας την δώσατε και σας ευχαριστούμε πολύ. Είμαι σίγουρος πως θα είναι το καλύτερο live του MusicHeaven εφόσον βέβαια είμαστε όλοι το ίδιο υπεύθυνοι και συνεπείς μέχρι και το βράδυ της Κυριακής!

    Και τώρα κάποιες σημαντικές πληροφορίες! :)

    Δεν θα γίνει soundcheck για κάθε μπάντα, όπως πέρυσι. Το check θα γίνει στα βασικά όργανα και σε κάποια σχήματα που επέλεξε ο ηχολήπτης.

    Soundcheck ΣΑΒΒΑΤΟΥ
    - Στις 15.00 να προσέλθουν οι VasilisSaltagiannis, Giorgos, Jorge, Antreas_dr, XeniaRodo, Rivera, Gate.
    - Οι Ταρατσόγατοι να έρθουν ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ στις 17.00.


    Soundcheck ΚΥΡΙΑΚΗΣ
    - Στις 15.00 να προσέλθουν οι Ageras, EffieKakaflika, KorgJim, VasilisSaltagiannis, WinterGirl, Giorgos, Jorge, Antreas_dr, zabetistas, g-makis,
    almanegra.



    ΠΟΛΥ ΒΑΣΙΚΟ

    Ο ηχολήπτης είναι θαυμάσιος άνθρωπος, συνεργάσιμος, με γνώσεις και διάθεση. Όμως επειδή του έχουμε φορτώσει σχεδόν 29 σχήματα που θα πρέπει να τα ρυθμίζει συνεχώς και επειδή το συγκεκριμένο μαγαζί ΔΕΝ ενδείκνυται για μη-ροκ σχήματα, θα πρέπει να δείξουμε κατανόηση και να κάνουμε υπομονή. Μην τον ζαλίσουμε τον άνθρωπο. Επίσης στο συγκεκριμένο μαγαζί σπάνια μπαίνουν ακουστικά όργανα, το οποίο μαγαζί δεν έχει - και είναι φυσικό αυτό - την υποδομή να εξυπηρετήσει τέλεια όλους τους μουσικούς των σχημάτων. Συνήθως έχει κανάλια για 4-5 όργανα. Επίσης επειδή ο ηχολήπτης δουλεύει το προηγούμενο βράδυ, θα έρθει με 3-4 ώρες ύπνο. Να τον βοηθήσουμε όσο περισσότερο μπορούμε λοιπόν, χωρίς να γίνεται βαβούρα και χωρίς να του επιβάλλουμε τι θα γίνει.

    Κάποιοι ίσως δεν ακούν από τα μόνιτορς, κάποιοι ίσως νιώσουν στριμωγμένοι στη σκηνή. Μέσα στο πρόγραμμα είναι αυτά. Ας δείξουμε ανεκτικότητα και ας χαλαρώσουμε γιατί δεν πάμε για βραβείο. Έχει γίνει όλη η απαραίτητη μελέτη για το καλύτερο αποτέλεσμα, τόσο πάνω στη σκηνή, όσο και κάτω, οπότε πιστεύω πως θα μείνουμε όλοι ικανοποιημένοι και θα περάσουμε καλά :)

    Στη σκηνή θα υπάρχουν 4 μικρόφωνα φωνής, 2 πυκνωτικά για ακουστικά όργανα (ούτι, κρουστά, ακκορντεόν κλπ), 3 DI, ενισχυτής ηλεκτρικής, μπάσου, ένα ηλεκτρικό πιάνο και ντραμς.



    ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΤΕ...

    - Θα υπάρχει στημένο ηλεκτρικό πιάνο, για όσους παίζουν πιάνο.
    - Οι πληκτράδες θα πρέπει να φέρουν τα πλήκτρα τους. Αν παίζουν πιάνο, δε χρειάζεται να φέρουν τίποτα (βλ. παραπάνω)
    - Οι μουσικοί να έχουν μαζί τους καλώδια, ίσως τα χρειαστούμε. Κυρίως όμως να φέρουν αναλόγια (δεν υπάρχει κανένα)
    - Οι μουσικοί θα πάρουν από εμένα ένα καρτελάκι για το δωρεάν ποτό που δικαιούνται. Αυτό το καρτελάκι όμως μπορούν
    να το δώσουν ΜΟΝΟ ΣΤΟ ΜΠΑΡ, όχι στα γκαρσόνια. Αν λοιπόν είστε μουσικός, παραγγέλνετε μόνο οι ίδιοι από το μπαρ.
    - Δεν καθόμαστε στα ελάχιστα τραπέζια, τα οποία είναι λίγα (4) και έχουν δοθεί στους πρεσβύτερους και στους προσκεκλημένους του
    MusicHeaven. Αν υπάρξουν διαθέσιμες θέσεις σε τραπέζια, φυσικά και θα σας ενημερώσουμε.
    - Κάθε σχήμα θα πάρει εκτυπωμένο το πρόγραμμα της ημέρας, ώστε να ξέρει πότε να ετοιμάζεται για ν' ανέβει.
    - Τα μουσικά όργανα και τον εξοπλισμό ΔΕΝ τον αφήνουμε μέσα στην κυρίως αίθουσα του μαγαζιού. Υπάρχει ειδική αίθουσα που θα βάζετε τα όργανα και η οποία θα κλειδώνει.

    Ερωτήσεις, απορίες, παρατηρήσεις κλπ είτε τηλεφωνικώς, είτε με email (σας στέλνω το κείμενο και στο email σας)

    Καλό βράδυ και ειδοποιήστε τους "δικούς" σας για τα παραπάνω, μια και δεν έχουν όλοι internet τα σαββατοκύριακα οκ; :)

    Φιλιά,
    Jorge
    --------------------------------------

    jorge
    02.02.2007, 13:29
    Και κάτι ακόμα που ξέχασα: ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ πως υπάρχει χώρος - εκτός τραπεζιών - για να καθήσουν κάποιοι. Τόσο στο μπαρ, όσο και στα στάντ θα υπάρχουν ψηλά σκαμπό, καμιά 20αριά, ίσως και παραπάνω. Γι' αυτό ας φροντίσουμε να παραχωρούμε που και που τη θέση μας σε άλλα παιδιά, για να αντέξουμε. Και ασφαλώς όταν τα τραπέζια αδειάσουν, θα καθήσουμε.
    tsagkarousianos
    02.02.2007, 20:56
    Παράθεση:

    Το μέλος GL στις 01-02-2007 στις 21:54 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος tsagkarousianos στις 01-02-2007 στις 21:13 έγραψε...

    Διδάσκαλε....θα πάρουμε κανενα εξτρά πιατίνι......μετά της βάσεως του....?????
    Έχεις κανονίσει κάτι....???

    Εσυ Θεραπευτη-Χασαπη κανονισε να φερεις την ΚΟΥΔΟΥΝΑ και τα υπολοιπα αστα....Εχουν γνωση οι φυλακες...



    Εσύ γαβράκι που μας έφτυσες για να πας να μεγαιρευτείς με τους άλοους γαύρους στο "τηγάνι" δεν ξέρεις αν την πήρα την κουδούνα η όχι γιαυτό.............σιλάνςςςςςςς.............κανόνισε εσύ να φέρεις τα πλήκτρα σου.............
    antreas_dr
    02.02.2007, 21:39
    Θα έχω μαζί μου.
    Ηι-Hat, ride, 2 crash και το ταμπούρο μου!

    Υπάρχουν και 2 βάσεις για πιατίνια στο αυτοκίνητο αν χρειαστούν.
    tsagkarousianos
    02.02.2007, 21:42
    Οκ.....θα φέρω και 2 σπαστές βάσεις καλού κακού να είμαστε οκ..........και βλέπουμε.......
    Άσχετο..τον ενισχυτή τον δοκίμασες....??????
    antreas_dr
    02.02.2007, 21:49
    Τον δοκίμασα!
    Τον πήρα σήμερα στην πρόβα με τον Ξύδη και έπαιξε η μπασίστρια με αυτόν.
    Πολύ καλός...
    tsagkarousianos
    02.02.2007, 22:13

    GL
    03.02.2007, 12:08
    Παράθεση:

    Το μέλος tsagkarousianos στις 02-02-2007 στις 20:56 έγραψε...

    Εσύ γαβράκι που μας έφτυσες για να πας να μεγαιρευτείς με τους άλοους γαύρους στο "τηγάνι" δεν ξέρεις αν την πήρα την κουδούνα η όχι γιαυτό.............σιλάνςςςςςςς.............κανόνισε εσύ να φέρεις τα πλήκτρα σου.............



    Χασαπογιατρε????Λιγα λογια....γιατι στο stage θα σε εχω διπλα μου και μαλιστα εξ,αριστερων μου!
    Λοιπον αν θες να μην σου κρεμασω κανα λαβαρο του Δαφνοστεφανωμενου πανω σε κανα πιατινακι ΒΓΑΛΕ ΤΟΝ ΣΚΑΣΜΟ!!
    Θα μου πεις βεβαια οτι με τον εφηβο αυτον θα σε κανω να νιωθεις ΚΑΙ ΕΣΥ ΕΦΗΒΟΣ ΟΠΩΣ ΗΣΟΥΝΑ ΠΑΛΙΑ.... Οποτε και παλι θα σε συμφερει.....


    tsagkarousianos
    03.02.2007, 12:11
    GL Μου το στεφανάκι και τον έφηβο θα σου πω απο κοντά τι να τα κάνεις και πως ακριβώς να τα χρησιμοποιήσεις..............
    Και απο οτι καταλαβαίνω μαζί με μένα και συ θυμάσαι παλιές καλές εποχές...... ....ή κάνω λάθοςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςς...................Honky Tonk Man.......????
    GL
    03.02.2007, 12:44
    Τσαγκαρουσιανε μου βιαζομαι....Παω λαϊκη για τα ψωνια μου.....

    Μετα θα σου απαντησω καταλληλα,οπως αρμοζει σε εναν ΣΟΒΑΡΟ ΙΑΤΡΟ ΟΠΩΣ ΕΙΣΤΕ ΕΣΕΙΣ!!.....



    Υ.Γ:Ενημερωσα και το προφιλ μου για να μην λετε οι κακεντρεχεις του site οτι καποιοι κρυβουμε χρονια εδω μεσα.....
    tsagkarousianos
    03.02.2007, 12:50
    Και μετά θα σου κάνω μια πολύ καλή δακτυλική εξέταση.....όπως ξέρουμε να κάνουμε όλοι εμείς οι καλοί Ιατροί......
    άντε τώρα πάρε τα ζαρζαβατικά σου και θα τα πούμε μετά............
    tsagkarousianos
    03.02.2007, 12:52
    Μετά τη Λαϊκή πέρνα απο το σπίτι να σου πω μια καλημέρα.........
    Orfeus
    03.02.2007, 13:06
    Βρε μη μαλώνετε και δίνουμε (ως μπάντα) άσχημη εντύπωση προς τα έξω!!!
    Τι θα λέει ο κόσμος;


    Ηρεμήστε. Θα σας έχω καραμέλλες το βράδυ!!!



    Α και κάτι άλλο:
    Δεν επιτρέπεται στα μέλη των Φωλύ να τρέχουν στις λαϊκές.
    Να στέλνετε τις Ουκρανέζες.


    roubas
    03.02.2007, 13:10
    Καλη επιτυχια παιδες και να περασετε πανω απ' ολα καλα!!!
    XeniaRodo
    03.02.2007, 13:11
    Δε φέρνεις και το σπλασάκι σου να το "δοκιμάσουμε...."!!