ελληνική μουσική
    797 online   ·  210.833 μέλη

    Διαγραφή του μέλους semplice

    Astron
    19.12.2006, 18:18
    Να πω κι εγώ την προσωπική μου γνώμη.

    Σε γενικές γραμμές πάντα ήμουν κατά των διαγραφών και κλειδωμάτων.
    Όμως πριν αρχίσουν οι κραυγές περί λογοκρισίας, αυταρχισμού κλπ θα πρέπει κανείς να έχει μία συνολική εικόνα των πραγμάτων.

    Όποιοι διάβαζαν τα γραφόμενα του semplice ξέρουν ότι συχνά είχαμε έντονες διαφωνίες. Άλλωστε σύμφωνα με εκείνον ανήκα κι εγώ σε εκείνη την υποτιθέμενη "κλίκα" αθέων-αντιχριστιανών-νεοταξικών-παγκοσμιοποιημένων-"χασκάκων" κλπ Στην πραγματικότητα αν θέλαμε να πηγαίνουμε σύμφωνα με τους αυστηρούς κανόνες του forum περί προσβολής των συνομιλητών κλπ θα έπρεπε να είχαν διαγραφεί αρκετά μέλη. Όμως μετά από τόσα χρόνια και τόσα posts στο musicheaven έχουν γίνει ελάχιστες διαγραφές και αυτές σε πάρα πολύ ακραίες περιπτώσεις.
    Δεν θα μπω στην διαδικασία να δικαιολογήσω την διαγραφή γιατί αυτό είναι μία απόφαση 100% του Jorge. Όμως είναι προφανές ότι το site αυτό ήταν και θα είναι πάντα ανοιχτό σε όλες τις απόψεις όσο ακραίες κι αν ακούγονται εφ' όσον τηρούνται κάποιοι στοιχειώδεις κανόνες. Ας μην ανησυχείτε λοιπόν για την δημοκρατία στο musicheaven. Ούτε λογοκρισία υπάρχει, ούτε κλίκες ούτε τίποτα.

    Τώρα επί του θέματος...
    Συχνά διαβάζοντας τα γραφόμενα του semplice μου δινόταν η εντύπωση ενός αγανακτισμένου τύπου που φώναζε συνέχεια "δε μ' αρέσετε, δε μ' αρέσετε, δε μ' αρέσετε!" κι όμως ...εξακολοθούσε να κάθεται μαζί μας! Υποννοούσε μάλιστα ότι υπήρχε κλίκα μεταξύ συντονιστών, κλίκα μεταξύ αντι-χριστιανών κι ανθελλήνων, ότι εξυπηρετούσαμε ανθελληνικά συμφέροντα κλπ (οι απόψεις αυτές είναι απείραχτες και μπορεί να τις βρει κανεις σε πάρα πολλά posts και σχόλια) Πράγματα δηλαδή που αν στα πούνε ευθέως στο δρόμο μπορείς να καταλήξεις μέχρι και στα δικαστήρια. Και στο κάτω κάτω, αναρωτιόμουν συχνά, μα καλά αφού τον εκνευρίζει τόσο το site και το θεωρεί τόσο βουτηγμένο στην "αμαρτία" τότε τί στα κομμάτια κάθεται εδώ.
    Πέρα απ' αυτό όμως η ουσία προφανώς δεν είναι στο ποιος είναι θρήσκος, άθρησκος, έλληνας, παγκοσμιοποιημένος κλπ, αλλά στο ότι σε ένα site που υποτίθεται έχουμε κάτι κοινό, φερόταν ως σταυροφόρος που πολεμάει απέναντι στο ανήθικο κατεστημένο του ...musicheaven. Παρατηρήσεις επί παρατηρήσεων κατά των συντονιστών, συχνά με προσβλητικές αναφορές υπονοώντας μία δικτατορική συμπεριφορά άλλοτε απ' τους moderators κι άλλοτε απ' τον Jorge.
    Θα μπορούσα να αναφέρω άπειρα παραδείγματα, αλλά δεν θέλω να φιάξω μια τέτοια μαύρη λίστα ειδικά όταν ο άλλος δεν μπορεί να απαντήσει. Αυτή όμως η συνωμοσιολογία βλάπτει πάρα πολύ ένα site σαν το musicheaven που βασίζεται στην επικοινωνία μεταξύ των μελών του.

    Το πρόβλημα στην όλη κατάσταση είναι ότι ίσως με αυτήν την διαγραφή κάποιοι θεωρήσουν ότι ο semplice κατά κάποιο τρόπο δικαιώνεται για όσα έλεγε. Γι' αυτό και είμαι κατά των διαγραφών. Άλλωστε πιστεύω ότι ο καθένας κρίνεται απ' τα γραφόμενά του. Απ' την άλλη ας μην ξεχνάμε ότι το musicheaven δεν είναι δημόσια υπηρεσία, αλλά προσωπική σελίδα που φιάχτηκε από ένα άτομο και έχει το δικαίωμα να την διαμορφώνει όπως εκείνος θέλει.

    Μια τελευταία σκέψη... Είναι κρίμα να αποπροσανατολίζετε το θέμα λέγοντας πράγματα όπως ότι "αν η άποψή σου δεν συμφωνεί με την άποψη του "αρχηγού" πάει ....στην πυρά...και γρήγορα !!!!!" όπως έγραψε σε blog η αγαπητή Tziamourani.
    Ρίξτε μια ματιά στις φιλοσοφικές συζητήσεις και θα δείτε άπειρες διαφωνίες που δεν κατέληξαν ούτε σε τσακωμούς, ούτε σε διαγραφές ούτε σε τίποτα. Είναι αστείο να το λέμε αυτό. Με τον Γιάννη (yannisyannis), την Νεκταρία, τον Γιώργο (Giorgos_arazei), την Μαργαρίτα (margo) κλπ έχω διαφωνήσει άπειρες φορές αλλά πιστεύω δεν θα ξεπερνούσαμε ποτέ τα όρια της ευπρέπειας ούτε θα φανταζόμασταν συνωμοσίες, κρυμμένα συμφέροντα κλπ προσβάλλοντας έτσι τους ίδιους τους δημιουργούς αυτής της κοινότητας που έχουν προσφέρει τόσα πολλά.

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Astron στις 19-12-2006 18:27 ]


    beatlus
    19.12.2006, 19:12
    Θα ήθελα να μην είχε υπάρξει η αφορμή για την συγκεκριμένη τοποθέτησή, μα... υπάρχει.
    Θεωρώ, πως ο jorge εξάντλησε τα όρια που αυτονόητα θα έπρεπε να έχουν δοθεί στη συγκεκριμένη στάση του semplice... Αυτό, το θεωρώ ως πολύ βασικό σημείο κρίσης της συγκεκριμένης απόφασης. Δηλαδή, δεν ήταν μια απόφαση που πάρθηκε αβασάνιστα...
    Επίσης, θεωρώ πως ο semplice ουσιαστικά παρασύρθηκε από τον ίδιο του τον εαυτό, σε μια συμπεριφορά με ακατανόητο "αυτοσκοπό". Τουλάχιστον, αυτό φάνηκε...
    Εξηγώ... Οταν παίρνουμε μέρος σε ένα διάλογο απόψεων, ειδικά σε ένα φόρουμ σαν το συγκεκριμένο, καταρχήν λαμβάνουμε υπόψη πως γινόμαστε μέρος -όπως και μέλος- μιας κοινωνικής ομάδας με διάφορους "χρωματισμούς" και εκδηλώσεις πεποιθήσεων. Αυτό από μόνο του, θέτει όρια και κανόνες, που ξεκινούν, όμως, από το δεδομένο πως κανείς δεν τίθεται ενάντια στις απόψεις μας εκ των προτέρων και με κακή πρόθεση. Είναι διάφορο η υγιής διαφωνία και αντιπαράθεση απόψεων, από μια εξ αρχής -θαρρεί κανείς- αμυντική στάση, ωσάν να δεχόμαστε επίθεση πανταχόθεν και συνεχώς. Μπορεί κάποιος να διαφωνεί, μα προσωπικά δεν έχω νιώσει στιγμή κάτι τέτοιο στο musicheaven.
    Με τον semplice, ούτε έχω κάποιο προσωπικό πρόβλημα, ούτε -από την άλλη μεριά- κάποια ιδιαίτερα ανεπτυγμένη σχέση, έστω μέσω του διαδικτύου. Ωστόσο, στις όποιες στιγμές είχαμε κάποια συζήτηση, μπορώ να πω πως είχα διακρίνει μια προσωπικότητα με έντονες ανησυχίες. Πολύ φοβάμαι, όμως πως αυτές εκδηλώθηκαν, μέσω αυτού του φόρουμ, ως εμμονές και αυτό είναι κρίμα.
    Γιατί, κατά τη γνώμη μου, ο semplice θα μπορούσε να είχε να προσφέρει πολλά τόσο στην ανάπτυξη θεμάτων και πληροφοριών μέσα στο φόρουμ, όσο και γενικότερα στο σάιτ. Αυτό είναι κάτι που ειλικρινά με στεναχωρεί...
    Orfeus
    19.12.2006, 19:30
    Ναι...
    Θα συμφωνήσω με τον Παύλο.
    Σε 4 μήνες κλείνω 4 χρόνια μέλος του MusicHeaven. Οι διαγραφές λοιπόν είναι ελάχιστες και έχουν γίνει σε πραγματικά ακραίες περιπτώσεις.

    Πολλές φορές έχω διαφωνήσει κι εγώ με άλλα μέλη (και γιατί όχι δηλαδή; Πρέπει πάντοτε να συμφωνούμε;) σε συζητήσεις φιλοσοφικές, αλλά δεν έχει τεθεί ποτέ θέμα διαγραφής. Να προσέχουμε λοιπόν όταν γράφουμε ότι διαγράφεται όποιος δεν συμφωνεί με τις απόψεις των moderators ή του διαχειριστή. Ούτε σε σενάριο επιστημονικής φαντασίας δεν χωράει αυτή η σκέψη.

    Προσωπικά με στεναχωρεί η ιδέα ότι κυκλοφορεί αυτή η σκέψη έστω "αγγίζοντας" τα μυαλά κάποιων μελών. Με στεναχωρεί η ιδέα ότι μερικοί σκέφτονται ότι υπάρχει κλίκα στο ΜΗ.

    Το έχω γράψει και στο παρελθόν. Είμαστε μία όμορφη παρέα, το έχουμε αποδείξει και το αποδεικνύουμε συνεχώς. Ποιο μέλος ήρθε σε συνάντηση και δεν ήταν καλοδεχούμενο; Ποιο μέλος ήρθε σε συνάντηση και δεν πέρασε όμορφα; Γιατί σε κάθε συνάντηση γινόμαστε όλο και περισσότεροι;

    Σε ποιο μέλος απαγορεύτηκε να γράψει την άποψή του (σεβόμενο πάντα τους κανονισμούς) σε οποιοδήποτε θέμα στο forum ή επιβλήθηκε λογοκρισία στα κείμενά του;

    Το να επαναφέρεις στην τάξη τους τυχόν παρεκτρεπόμενους και πρέπον είναι και επιβεβλημένο είναι και σύμφωνο με τους κανονισμούς είναι και δημοκρατικό είναι.

    Δεν θα σχολιάσω το θέμα της διαγραφής. Σέβομαι την απόφαση του Jorge.
    Ας φροντίζουμε κι εμείς να σεβόμαστε τους κανονισμούς.
    Ας φροντίζουμε να σχηματίζουμε σφαιρική άποψη πριν αρχίζουμε να εξακοντίζουμε πυρά κατά των συντονιστών και του διαχειριστή.

    Και ξέρετε και κάτι άλλο;
    Ας φροντίζουμε πρώτα να προσφέρουμε στην μουσική μας κοινότητα και μετά να έχουμε απαιτήσεις.

    Σας ευχαριστώ...
    pastella
    19.12.2006, 22:55
    Κατι τετοια διαβασα λοιπον σημερα και σκεφτηκα φευγαλεα "γιατι εγινα συντονιστρια εγω τωρα???"

    Σοβαρα τωρα...Θα συμφωνησω με τον Ορφεα σε οσα εγραψε. Με καλυπτει, οπως και η Νεφέλη.

    Ετσι οπως εεχω καταλάβει κι εγώ το ρόλο του συντονιστού σε ένα φορουμ, δεν ειναι θεμα μαλωματος αλλα να κραταει "συμμαζεμενο" και τακτοποιημενο το επιπεδο στη συζητηση και στα θεματα. Κι εγω εχω διαφωνησει και διαφωνω σε ουκ ολιγες αποφασεις συζητησεις κλπ και μαλιστα με αρκετους. Και με 2-3 κλειδωματα δυσαρεστηθηκα, αλλα κανεις δεν μπορει να ειναι τελειος.

    Χωρις να υπερβαλλω, το φορουμ του ΜΗ ειναι το πιο τακτοποιημενο που εχω δει, και αυτο οφειλεται και στον χορχε και στην ομαδα συντονιστων. Δεν ειδα ποτε καποιον απο τους συντονιστες να προσπαθει να επιβαλλει τη γνωμη του σε αλλους, αντιθετως πολλες φορες χαρηκα οταν διαβαζα σε μερικα σημεια μηνυματα του στυλ "ας προσεχουμε τι λεμε/ εκτος θεματος/ οχι γκρικλις/ οχι κεφαλαια/ κλπ" γιατι ειναι αρκετα κουραστικο να διαβαζεις μηνυματα τετοιου τυπου.

    Πατε σε κατι αλλα φορουμ να δειτε τι γινεται και για το ποτε γινεται καποιος banned η διεγραμμενος και ελατε μετα να με ξαναβρειτε...

    ΥΓ 1: Αμα οι διαγραφες εδιναν κι επαιρναν δεν καθομασταν να γραφουμε σε τετοια τοπικ. Μια διαγραφη μελυς γινεται θεμα. Γιατι? Γιατι γινεται σπανια. Πολυ απλα...

    ΥΓ 2:Γιωργο μηπως θα μπορουσες αντι για απευθειας διαγραφη να κανεις πρωτα ban καποιο μελος για λιγο καιρο και μετα αν το ξανακανει να τον/την στελνεις τελειως..? Σαν αυστηρη προειδοποιηση δλδ.


    Like any decent superhero, I am always there for the adventure!

    PaStella ? is Baby Moderator
    Υ.Γ.: ΔΕΝ με λένε Χριστίνα...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Christine στις 19-12-2006 22:57 ]


    uNick
    19.12.2006, 23:10
    Μα, αν δεν κάνω λάθος, Στέλλα μου, δεν διαγράφηκε ο Semplice... αν πας να ανοίξεις το προφίλ του, σου βγαίνει μήνυμα "Banned member...". Αυτό σημαίνει πως είναι αποκλεισμένος, αλλά κατά μια έννοια θεωρείται ακόμα μέλος του mh... Αν θυμάμαι σωστά, κάπου έχω διαβάσει ότι ένα banned μέλος είναι δυνατόν να ξαναεμφανιστεί ανάμεσά μας, εφ'όσον δείξει έμπρακτα ότι αναγνώρισε το λάθος που οδήγησε στον αποκλεισμό του και μετανόησε... Το γεγονός ότι ο semplice απεκλείσθη και δεν διαγράφτηκε ίσως είναι και ένα παράθυρο που επίτηδες άφησε ο Jorge στον semplice... Μπορεί βέβαια και να κάνω λάθος...

    (Μήπως θα έπρεπε όλες αυτές τις λεπτομέρειες να τις έχουμε στο μυαλό μας πριν κράξουμε κάποιον για οτιδήποτε?...)
    vasilis23
    19.12.2006, 23:18

    Giorgos_arazei
    19.12.2006, 23:26
    Εγω παλι θα πω μονο πως λυπαμαι που διαγραφηκε ο Κωνσταντινος και τιποτα αλλο, αφου οπως ηδη ειπωθηκε, ο ιδιος εδω και τωρα δεν μπορει να εκφερει την αποψη του(και καλυτερα δηλαδη,γιατι αλλιως θα γινομασταν δικαστηριο εδω μεσα).
    Προτιμω να τον παρω ενα τηλ και να το συζητησω μαζι του. Ειναι αστειο να κρινετε και να μην μπορει ο αλλος να απαντησει.Αυτα τα ολιγα.
    pastella
    19.12.2006, 23:27
    Δεν πηγα στο προφιλ του Νικο για να δω τι παιζει

    Διαβασα μονο οτι εχει γραφτει απο το χορχε...

    Παντως με αυτα που λες συμφωνω.

    (δεν εκραξα καποιον εγω παντως... )
    uNick
    19.12.2006, 23:35
    Δεν το είπα για εσένα καλή μου, ούτε έχει σχέση μόνο με αυτο το θέμα. Γενικό σχόλιο ήταν, και αφορά όλους μας, για κάθε περίπτωση.
    alexia-vicky
    19.12.2006, 23:58
    Τί θα πει banned και μετανόηση και έμπρακτη πράξη μετάνοιας?????
    μεσαίωνα μου θυμίζει όλο αυτό!

    Το παρακάνουμε μάλλον λίγο...τέλος πάντων, δε θα επέμβω στο θέμα καθώς το άτομο που διαγράφηκε (ή οτιδήποτε, τέλος πάντων) δε μπορεί και να μιλήσει!

    Καθένας μιλάει με τις πράξεις του και είναι υπόλογος για αυτές!
    pastella
    20.12.2006, 00:03
    Παράθεση:

    Το μέλος uNick στις 19-12-2006 στις 23:35 έγραψε...

    Δεν το είπα για εσένα καλή μου, ούτε έχει σχέση μόνο με αυτο το θέμα. Γενικό σχόλιο ήταν, και αφορά όλους μας, για κάθε περίπτωση.




    μαλλον πρεπει νακοιμηθω καλα επιτελους καποια στιγμη... Δεν ειμαι σε φαση
    uNick
    20.12.2006, 00:29
    Παράθεση:
    Το μέλος alexia-vicky στις 19-12-2006 στις 23:58 έγραψε...

    Τί θα πει banned και μετανόηση και έμπρακτη πράξη μετάνοιας?????
    μεσαίωνα μου θυμίζει όλο αυτό!

    Αλεξία μου, καλώς ή κακώς (καλώς, κατά τη γνώμη μου) υπάρχουν κάποιοι κανόνες... και όταν κάποιος ξεπερνάει τα όρια, είναι υπόλογος. Οι κυρώσεις (όπως το ban) δεν επιβάλλονται για να τον "τιμωρήσουν", αλλά για να τον βοηθήσουν να καταλάβει πού έκανε λάθος και να διορθώσει αυτό το λάθος. Αν όντως καταλάβει το λάθος και πει "Συγνώμη... Έκανα λάθος..." (τί πιο όμορφο, αλήθεια?), οι υπόλοιποι θα πρέπει να του δώσουν μια ακόμα ευκαιρία...

    pmichalis
    20.12.2006, 01:04
    Δεν μπορώ να καταλάβω τι είδους συζήτηση κάνουμε αυτή την στιγμή !!!!
    Η δήλωση Jorge "ΥΓ. Ξεκαθαρίζω πως δεν τίθεται σε καμία περίπτωση θέμα επιστροφής του συγκεκριμένου μέλους στην κοινότητα, μη μου ζητήσετε κάτι τέτοιο λοιπόν."
    αφήνει περιθώρια συζήτησης ??????


    είναι ξεκάθαρo : "για να δείξω Δημοκρατικός μπορείτε να πείτε τήν γνώμη σας αλλα .... επι της ουσίας την έχω .... γραμμένη και θα κάνω ότι επέλεξα εγώ "

    Δέν γνώριζα το μέλος που διεγράφη καί δέν γνωρίζω επακριβώς τα αίτια αλλά ΕΛΕΟΣ μήν ψάχνετε Δημοκρατικές διαδικασίες πίσω απο τέτοιες Δηλώσεις
    Αν έχω άδικο πείτε μου

    ageras
    20.12.2006, 01:05
    Ξεκαθαρίζω οτι δεν έχω διαβάσει και ξέρω ελάχιστα για το θέμα!
    Απλά ήθελα να πω τα εξής:Αν τον τελευταίο καιρό δεν με βλέπετε και τόσο πολύ να είμαι on line είναι γιατί σε μια μουσική κοινότητα όπως η δική μας λογικά πρεπει να ασχολούμεθα με την μουσική και οτι την περικλείει..
    Με λύπη μου βλέπω οτι μόνο με αυτη δεν ασχολούμαστε..γι'αυτό και απέχω.
    Αυτά,χωρίς παρεξήγηση και πάντα με φιλικές διαθέσεις.
    prosilios
    20.12.2006, 01:12
    Παράθεση:

    Το μέλος pmichalis στις 20-12-2006 στις 01:04 έγραψε...

    Δεν μπορώ να καταλάβω τι είδους συζήτηση κάνουμε αυτή την στιγμή !!!!
    Η δήλωση Jorge "ΥΓ. Ξεκαθαρίζω πως δεν τίθεται σε καμία περίπτωση θέμα επιστροφής του συγκεκριμένου μέλους στην κοινότητα, μη μου ζητήσετε κάτι τέτοιο λοιπόν."
    αφήνει περιθώρια συζήτησης ??????


    είναι ξεκάθαρo : "για να δείξω Δημοκρατικός μπορείτε να πείτε τήν γνώμη σας αλλα .... επι της ουσίας την έχω .... γραμμένη και θα κάνω ότι επέλεξα εγώ "

    Δέν γνώριζα το μέλος που διεγράφη καί δέν γνωρίζω επακριβώς τα αίτια αλλά ΕΛΕΟΣ μήν ψάχνετε Δημοκρατικές διαδικασίες πίσω απο τέτοιες Δηλώσεις
    Αν έχω άδικο πείτε μου



    aggeliki
    20.12.2006, 01:21
    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 19-12-2006 στις 17:10 έγραψε...

    Και βγαίνει τώρα ο κ.Σεμπλις και μας κάνει κήρυγμα οτι προωθούμε τη νέα τάξη πραγμάτων. Και μας κατηγορεί για "υποκρισία", "αυθαιρεσία" σε διαχειριστικά ζητήματα και "αλαζονεία". Μας κάνει μάθημα ένας κύριος που έχει προσφέρει το απόλυτο μηδέν στην ανάπτυξη του site. Ένας κύριος που δεν έχει στείλει ούτε μία δημοσίευση, που δεν έχει γράψει ούτε ένα άρθρο, που δεν έχει πάρει καμία πρωτοβουλία να κάνει ποτέ κάτι δημιουργικό για την κοινότητα. Ακόμα και το topic που άνοιξε, είδατε που το πήγε. Χωρίς να προκληθεί από κανέναν (ίσα ίσα εγώ του είπα και καλή επιτυχία), το μετέτρεψε σε αντιδικτατορικό αγώνα. Διαρκώς κάνει κηρύματα, διαρκώς κολακεύει, διαρκώς προσπαθεί να βρει "συμμάχους" που να τον στηρίξουν σε αυτά που λέει, στον "αγώνα" του κατά του κατεστημένου. Μόνο αυτό κάνει όλους αυτούς τους μήνες και έχει δημιουργήσει την αίσθηση ενός "πολέμου" ανάμεσα στους μεν και στους δε.

    Ακόμα και αυτό όμως, εμείς το δεχόμαστε και του παραχωρούμε το βήμα παντού. Στα σχόλια του Περιοδικού, στο Forum, στα ΠΜ, παντού. Γράφει παντού, για τα πάντα, κάνοντας ακόμα και σχόλια ρατσιστικά. Τον αφήσαμε παρολ' αυτά να τα γράφει. Κακώς; Ίσως κακώς και σε αυτό αναλαμβάνω την ευθύνη.



    Μια ερώτηση μονάχα προς τους συντονιστές....ένα μέλος που δεν έχει στείλει δημοσίευση, ούτε έχει γραψει άρθρο δεν έχει προσφέρει τίποτα σ'αυτό το διαδικτυακό τόπο???Συγγνώμη αλλά ως διαχειρίστρια άλλου φόρουμ διαφωνώ κάθετα...Όχι τίποτα άλλο αλλά τότε τα 30.534 μέλη γιατί να υπάρχουν και να το υπερηφανευόμαστε κιόλας....????Έχω λάθος?

    Και όσον αφορά τη διαγραφή του Κωνσταντίνου νομίζω πως το σωστό βρίσκεται κάπου στη μέση...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : aggeliki στις 20-12-2006 01:27 ]


    jorge
    20.12.2006, 01:34
    Παράθεση:

    Το μέλος aggeliki στις 20-12-2006 στις 01:21 έγραψε...

    Μια ερώτηση μονάχα προς τους συντονιστές....ένα μέλος που δεν έχει στείλει δημοσίευση, ούτε έχει γραψει άρθρο δεν έχει προσφέρει τίποτα σ'αυτό το διαδικτυακό τόπο???


    Είναι η προσωπική μου άποψη για το συγκεκριμένο μέλος και πάντα σε συνάρτηση με τα συγκεκριμένα γεγονότα και το όλο αρνητικό κλίμα και τα προβλήματα (πολλά από τα οποία δεν γνωρίζετε) που έφερε στη λειτουργία του site. Ασφαλώς και δε γενικεύω στα υπόλοιπα μέλη.
    aggeliki
    20.12.2006, 01:38
    Ok!Κανένα πρόβλημα...


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : aggeliki στις 20-12-2006 01:39 ]


    pmichalis
    20.12.2006, 01:39
    jorge ..... χμμμμ πιστεύω οτι ο τίτλος του admin στο Forum και οι καθ`όλα "ατυχείς " δηλώσεις σου περί του θέματος ΕΠΙΒΑΛΛΟΥΝ ( αν σέβεσαι και υπολογίζεις την νοημοσύνη των υπολοίπων μελών ) να ανασκευάσεις τι; απόψεις σου .

    ΥΓ . Ελπίζω με αυτή τήν παρώτρυνση να μήν θεωρηθώ Δυναμιτιστής της "έννομης" τάξης του Forum η μέλος με το προνόμιο να μου δωθεί βήμα να γράφω τις απόψεις μου καί ακολουθήσω καί εγώ τήν τύχη τού μέλους που διεγράφη .

    ΠΑΡΚΑΡΕΤΕ ΤΑ ΚΑΛΑΜΙΑ ΣΑΣ ΚΥΡΙΟΙ ΚΑΙ ΕΛΑΤΕ ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΟΥΜΕ ΜΕ ΤΟ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ ΑΝΤΕΙΚΙΜΕΝΟ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ FORUM
    jorge
    20.12.2006, 01:48
    Παράθεση:

    Το μέλος pmichalis στις 20-12-2006 στις 01:04 έγραψε...

    είναι ξεκάθαρo : "για να δείξω Δημοκρατικός μπορείτε να πείτε τήν γνώμη σας αλλα .... επι της ουσίας την έχω .... γραμμένη και θα κάνω ότι επέλεξα εγώ "


    Ακόμα να καταλάβεις οτι είμαστε φασίστες;

    Σοβαρά τώρα... Βρίσκεσαι σε έναν ιδιωτικό χώρο που διοικείται από κάποιους ανθρώπους, ένας εκ των οποίων έχει το δικαίωμα (ή καλύτερα την υποχρέωση) να τον προστατεύει όπως νομίζει αυτός. Επισκεπτόμενος άλλωστε αυτό το χώρο, έχεις αποδεχθεί τους όρους χρήσης (βλ. κάτω μέρος σελίδας) που το επισημαίνουν.

    Πίστεψέ με, πάρα πολύ εύκολα θα μπορούσα να γλιτώσω αυτή τη σπατάλη χρόνου, το πισωγύρισμα στα επαγγελματικά μου, την έλλειψη ύπνου, την αποχή μου από δημιουργικές πρωτοβουλίες για το ΜΗ, το ρίσκο να διαβάσει κάποιος συνεργάτης μου τις κατηγορίες που γράφετε, την καθυστέρηση στην επίλυση των προβλημάτων που αντιμετωπίζετε ως χρήστες, την ανταλλαγή 65 ΠΜ (τόσα ήταν τα σημερινά) και να δώσω το δικαίωμα διαγραφής σε όλους τους moderators. Δεν το έχω κάνει όμως. Μπορείς να σκεφτείς το γιατί;