ελληνική μουσική
    678 online   ·  210.830 μέλη

    Γιατί έχετε διαλέξει το nickname που χρησιμοποιείτε;;;

    KOSTARAS
    26.01.2005, 01:57
    Eτσι με φωναζε μια φιλη μου-και κατι παραπανω-απο την Γερμανια.
    Δεν θελω να την ξεχασω και ετσι εβαλα αυτο το nickname.
    Aπο USA, γεια σας.
    piterpiano
    26.01.2005, 01:59
    panagiwths(piterpan)+piano=piterpiano
    Soiram
    26.01.2005, 09:47
    Η σκέψη γύρω από το ψευδώνυμο μου είναι σχετικά απλή αν και κανείς δεν φαίνεται να την αντιλαμβάνεται. Ιδού :
    Το όνομα μου είναι : m a r i o s
    Το nick μου είναι : s o i r a m
    Νομίζω ότι ο αναγραμματισμός είναι προφανής και μάλιστα ιδιαίτερα τετριμμένος ανάμεσα σε άλλους πολύ πιο περίπλοκους κώδικες. Το ευτύχημα είναι οτί εκτός από το ότι είναι σχετικα απλός, ο αναγραμματισμός αυτός του ονόματος μου είναι και σχετικά εύηχος. Διότι αν πχ με λέγαν δημήτρη, το ανάλογο θα ήταν dimitris ---> sirtimid (καλά άσχημο δεν είναι αλλά σαν το δικό μου κανένα )
    AlienP
    26.01.2005, 09:47
    Απλούστατο! Είμαι ένα Άλιεν με αρχικό όνόματος Ρ.

    kotsos_007
    26.01.2005, 14:47
    εμενα με λενε κωστα κι εχω ψευδονυμο kotsos_007... ε λιγο απο τον Μποντ λιγο απο το ονομα μου ηρθε κ εδεσε
    yojo
    26.01.2005, 18:09
    emena pali me lene Io kai o xaderfos moy eixe balthei na moy bre xaideytiko kai afoy aperipsa ola ta saxla toy typou Ioula,Ioulini k.t.l. katelixe sto yo alla to allaxe pali se jo.E,meta toy eirthe to yojo,moy arese kai mena kai kolhse...

    Konnie
    27.01.2005, 12:50
    Ε, οι περισσοτεροι το καταλαβαινουν οτι το nick μου βγαινει απο το Κωνσταντινα. Η διαφορα ειναι οτι το βλεπω συχνα γραμμενο με C,αλλα εγω για να κανω τη διαφορα το γραφω με Κ

    revekka
    27.01.2005, 20:44
    εγώ...όταν έγραφα το revekka δεν ήξερα ότι είναι το ψευδώνυμο που θα είχα ως μέλος του site

    ε μετά το έμαθα! πάντως δεν το αλλάζω, εκτός απο δικό μου όνομα είναι και όνομα κάποιου ανθρώπου που λατρεύω.
    Nadinoula
    31.01.2005, 13:46
    To "Nadinoula" προκύπτει από το όνομα μου (Νάντια) στα γαλλικά (Nadine).Μου άρεσε σαν υποκοριστικούλι και so...το έβαλα!

    N'oubliez pas:La vie est BELLE...


    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: Nadinoula on 31-01-2005 13:48 ]
    maestros_x
    31.01.2005, 20:10
    maestros giati kapoioi filoi mousikoi me fwnazoun etsi meta apo sunexomenes enorxhstrwseis pou ekana.
    +
    x apo to xrhstos, pou einai to onoma mou. oloi oi maestroi exoun kai ena onoma. kaneis den to thumatai omws, ara den xreiazetai na trwei xwro sto nick!
    ara.. =
    maestros_x
    tetraktis
    04.02.2005, 17:09
    Γιατί το διάλεξα;

    Ας πούμε μόνον πως φτάνει να κοιτάξει κανείς, νύχτα και με δάκρυα στα μάτια, ένα φωτεινό αστέρι σε σκοτεινό ουρανό. Κι ας του επιτρέψει να εισχωρήσει μέσα του και να τον συνθλίψει με την εικόνα ενός συμβόλου που αναγεννά.
    Διότι ανάσταση δίχως θάνατο δεν επέρχεται.
    Και δεν αναφέρω τα δάκρυα επειδή αρέσκομαι να μεμψιμοιρώ ή να παραδίνομαι. Μα πρέπει φορές, τα εξωτερικά μας μάτια να θαμπώσουν.
    Και τότε μόνον αφυπνίζονται τα εσωτερικά.
    glayki
    09.02.2005, 12:33
    το δικο μου ψευδωνυμο το επελεξα απο την αγαπη που εχω για την θαλασσα ,γλαυκος στα αρχαια σημαινε γαλαζιος!ολοι θυμομαστε το στιχο απο το ασμα "της δικαιοσυνης ηλιε νοητε" που αναφερει ......"κ τα σπιτια πιο λευκα στου γλαυκου το γειτονεμα"!ετσι λοιπον προεκειψε.....!
    SteliosG
    09.02.2005, 13:49
    πολυ ωραιο το ονομα!!! καλως ηρθες στη παρεα μας Γλαυκη!!!
    marlene
    09.02.2005, 16:55
    Το διάλεξα απλά και μόνο γιατί είναι το όνομα μου.. Ετσι με βάφτισαν οπότε....
    GL
    09.02.2005, 16:59
    το δικο μου το διαλεξα οχι μονο επειδη ειναι τ'αρχικα μου,αλλα επειδη σημαινει για μενα go lonely
    Papillon
    10.02.2005, 14:16
    το nick και η ιστορια του.
    συνηθως συμβολιζει κατι.στη συγκεκριμενει περιπτωσει την υπερβαση , δυναμη της θελησης( WILL POWER ) .για την ελευθερια ο steve mc queen στην ταινια(papillon) υπεφερε τα πανδεινα !!λυγισε αλλα δεν εσπασε!!και δικαιωθηκε .ετσι ειμαι και εγω .ακολουθω τη φωνη της καρδιας μου και στις προσταγες της υπακουω!οταν ζητησει κατι αυτοματα η δυναμη της θελησης μπαινει σε λειτουργια.......και το συμπαν βοηθαει για να γινει ενα μικρο θαυμα!!!ελευθερια , ερωτας , αληθινη φιλια , μουσικη ειναι καταστασεις που με ωθουν να ξεπερασω τα ορια ,να αντιμετωπισω τους κινδυνους ,να τα βαλω με ολους..........και οτι γινει......Τουλαχιστον θα ξερω οτι προσπαθησα και παλεψα...και αυτο μου αρκει

    αυτα απο τον πεταλουδα!!
    MariannaP
    10.02.2005, 14:39
    Quote:

    Το μέλος GL στις 09-02-2005 στις 16:59 έγραψε:

    το δικο μου το διαλεξα οχι μονο επειδη ειναι τ'αρχικα μου,αλλα επειδη σημαινει για μενα go lonely





    Κι εγώ το πέρασα για τύπο αυτοκινήτου, όπως το gti...
    inthemix
    12.02.2005, 15:59
    εγώ το διάλεξα γιατί είναι είναι το όνομα του site μου

    -----------
    in the mix! - Κοινότητα Μουσικής Παραγωγής

    www.InTheMix-Forum.tk
    ocean_soul
    12.02.2005, 16:38
    Quote:

    Το μέλος Aggelina στις 10-02-2005 στις 14:39 έγραψε:

    Quote:

    Το μέλος GL στις 09-02-2005 στις 16:59 έγραψε:
    [i]
    το δικο μου το διαλεξα οχι μονο επειδη ειναι τ'αρχικα μου,αλλα επειδη σημαινει για μενα go lonely





    Κι εγώ το πέρασα για τύπο αυτοκινήτου, όπως το gti...

    [/I]




    Egw pali nomiza oti exei sxesi me programmatismo grafikwn
    (GL=graphics library)
    maria16
    18.02.2005, 00:22
    εγώ πάλι.... πιο αποτυχημένο nick δε θα μπορούσα να βρω!!
    αλλα πάνω στη βιασύνη μου..
    τι να πεις...!