ελληνική μουσική
    825 online   ·  210.849 μέλη

    Γιατί έχετε διαλέξει το nickname που χρησιμοποιείτε;;;

    4Dcube
    18.02.2005, 02:34
    Ε, λοιπόν, εγώ είμαι ο τετραδιάστατος κύβος που όπως δεν μπορεί να παρασταθεί στον χώρο που ζούμε έτσι και αν προσπαθήσει κάποιος να μπει είναι τελείως απροσδιόριστο από που θα βγει.Όπως έχει γράψει κάποιος, αυτό στον χαρακτήρα ενός ανθρώπου μπορεί να επιδεικνύει ψεύτικη εμβρίθεια λόγω των πολλαπλών επιπέδων που τυχόν να μπορεί να διαχειρίζεται ή ακόμα να συμβαίνει το αντίστροφο.Αναφέρομαι στη θεώρηση των ανθρώπινων σχέσεων μέσα από ένα σημειολογικό παιχνίδι που μου είναι αρκετά συμπαθές!
    Solfezos
    18.02.2005, 03:15
    Εγω ήθελα να χρησιμοποιήσω έναν μουσικό όρο μιας και πρόκειται για ενα μουσικό site και επέλεξα τον όρο σολφέζ, τον οποίο και τροποποιήσα λιγο.
    bekatsa
    18.02.2005, 09:30
    Από παράφραση του επιθέτου μου που έκανε ένας φίλος στο Λύκειο!
    loubard
    26.02.2005, 13:40
    στα Γαλλικά loubard σημαίνει ταραξίας
    αυτογνωσίας επιλογή...
    AlienP
    26.02.2005, 15:52
    Αλέξανδρέ μου

    Loubard σημαίνει και άξεστος μα εσύ είσαι κατα βάθος (αμέτρητο), πολύ καλό παιδί!
    loubard
    26.02.2005, 20:56
    Πηγούλα τι θέλει να πει η ποιήτρια άξεστος moi?

    Χα! Δεν μου λες γιατί έχεις γράψει πως εισαι 35 χρονών ενώ όλοι ξέρουμε πως έχεις παραμείνει στα 3.5;
    κι εγώ σ'αγαπάω, που λένε...
    paketas
    26.02.2005, 23:52
    σαν δευτερη δουλεια,για να τα βγαζω περα,κουβαλαω πιτσες πακετο

    τον γερο μου τον εδερνε
    ο δασκαλος με βιτσα
    μα στα σαραντα κουβαλα
    με το παπακι πιτσα

    αποτυχε η μεθοδος
    του ξυλου και του τρομου
    το μονο που του εμεινε
    ο φοβος του αστυνομου
    AlienP
    27.02.2005, 02:01
    Quote:

    Το μέλος loubard στις 26-02-2005 στις 20:56 έγραψε:

    Πηγούλα τι θέλει να πει η ποιήτρια άξεστος moi?

    Χα! Δεν μου λες γιατί έχεις γράψει πως εισαι 35 χρονών ενώ όλοι ξέρουμε πως έχεις παραμείνει στα 3.5;
    κι εγώ σ'αγαπάω, που λένε...





    παιδιά θα τα πω όλα τώρα! Ο Αλέξανδρος είναι ψυχίατρος και όταν σπουδάζαμε ομοιοπαθητική και εναλλακτικές θεραπείες στη Γαλλία του έγραφα όλες τις εργασίες γιατί δεν ήξερε που παν τα 4...

    κι εγώ σ' αγαπάω μα πιο πολύ αγαπάω το δίχρονό σου Τεό! Μείνε μαζί μας στον παράδεισο θα σε κερνάμε και μουσικά αστέρια να ακούς χειμώνες μα και καλκαίρια

    Υστερόγραφο: δεν έχω πιεί πολύ ή τουλάχιστον έτσι νομίζω
    Spilman44
    27.02.2005, 09:33
    Εγω...δεν το διάλεξα. Με διάλεξε !
    judas
    27.02.2005, 11:21
    Μα να προδωσει κοτζαμ Χρηστό?
    judas
    27.02.2005, 11:23
    Μα να προδωσει κοτζάμ Χρηστο?


    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: judas on 27-02-2005 11:25 ]
    mag
    06.03.2005, 03:20
    Το όνομα μου είναι Μαργαρίτα. Οι φίλοι μου επειδή τους φαινόταν μεγάλο για να με φωνάζουν, το έκαναν Μarg... Μάλλον όμως και αυτό τους κούραζε,οπότε έγινα Mag.. Λέτε να μου το 'κόψουν' κι άλλο??? oh!!
    gia_sena_me_agaph
    09.03.2005, 13:20
    Einai o titlos enos cd pou agapaw!!!!!!
    elenigeladari
    09.03.2005, 13:24
    κατα λάθος ρε παιδιά έβαλα το όνομά μου..
    cheroubino
    09.03.2005, 15:11
    Ο Cheroubino ή Χερουβείμ από τους "Γάμους του Φίγκαρο" ήταν ο πρώτος μου ρόλος στο θέατρο και πολύ αγαπημένος!
    alani
    15.03.2005, 18:15
    HI GUYS...!TO STORY TOΥ NICK ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΟ...Μια ζωη ολoι λεγανε,οταν με βλεπανε,τι καλο κοριτσακι το Μαρακι...!Τοπιστευετε οτι ποτε κανεις δε με ειχε πει Μαρια;;; Εγω ομως ειχα βαρεθει να ειμαι το καλο κοριτσακι και μια μερα αποκαλυψα τον πραγματικο μου εαυτο...Και απο τοτε ειμαι το ALANI!!! CHEERS MY FRIENDS...LET THE MUSIC BE THE GUIDE...!
    mia
    16.03.2005, 00:31
    το δικό μου για να μου θυμίζει και να σας θυμίζει την μοναδικότητα μου!!!!!!!!!!!!!(και εσείς μοναδικοί είστε αλλά εγώ πρόλαβα και το έκανα registered ).
    Capriccio
    16.03.2005, 00:53
    Γιατί όλοι μου λένε, και κυρίως οι της οικογένειας μου, οτι κάνω πολλά πράγματα απο ή για ένα capriccio. Και γενικώς άμα πεισμώσω.. πάει! Δεν αλλάζω με τίποτα μυαλό (ή τουλάχιστον πολύ δύσκολα).

    Πω πω... κάθομαι και με "θάβω"!! Κατά τ'άλλα είμαι καλός άνθρωπος... αλήθεια!
    pastella
    16.03.2005, 01:22
    Λοιπόν θεωρώ ότι ήρθε η ώρα να σας κουφάνω λιγάκι κι εγώ για το ψευδόνυμό μου.
    Το Christine ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ το πραγματικό μου όνομα... Το πραγματικό είναι Στέλλα.

    Τώρα γιατί Christine???Την εποχή που γράφτηκα υπήρχε ήδη και μια Στέλλα και μια Στελλίτσα (αυτό χρησιμοποιούσα ευρέως τότε) και δεν ήθελα να βάλω κάποιο νούμερο για να το χρησιμοποιήσω... Έτσι λοιπόν σκέφτηκα πως θα ήθελα να με λένε αν δεν με λέγανε Στέλλα... Και σκέφτηκα το Χριστίνα = Christine in English.

    Βέβαια πριν λίγους μήνες μου βγάλαν κάτι πολύ καλοί φίλοι ένα πρωτότυπο ψευδόνυμο (Παστέλλα) και σκέφτηκα να το αλλάξω... αλλά για το ΜΗ θα είμαι η Christine.. M'έχω πλέον συνηθίσει!
    jorge
    16.03.2005, 01:26
    Quote:

    Το μέλος Christine στις 16-03-2005 στις 01:22 έγραψε:

    Βέβαια πριν λίγους μήνες μου βγάλαν κάτι πολύ καλοί φίλοι ένα πρωτότυπο ψευδόνυμο (Παστέλλα) και σκέφτηκα να το αλλάξω...




    Τα συγχαρητήριά μου στους φίλους σου