ελληνική μουσική
    461 online   ·  210.826 μέλη

    Συναντηση στη Θεσσαλονικη στις 3/1/07 για κρασάκι

    pastella
    27.12.2006, 15:34
    Καλησπερα σας κυριες και κυριοι!!!

    Μερες τωρα τριγυριζει στο μυαλο μου το οτι οι συναντησεις στη Θεσσαλονικη εχουν αραιωσει. Σημερα ειδα την Κατερινα και θυμηθηκα ενδοξες οινοποσιες και τραγουδια στο παντοπωλειο της Αθηνας και στην Κιβωτο (εκεινο το διημερο οινοποσιας πριν 10 μηνες)

    Επειδη ομως ειναι λιγο δυσκολο να προγραμματισεις συναντηση (μιας και ολοι εχουμε δουλειες υποχρεωσεις εξεταστικες και αλλα πραγματακια...), προτεινω να βρεθουμε την ερχομενη εβδομαδα το βραδυ για κανενα ποτακι η κρασακι.

    Ημερομηνια: καλυτερα να ειναι καθημερινη (3 ή 4/1)
    Ωρα: 21:00 για να μην εχει κανεις δουλειες κλπ
    Μερος: ...........

    Ειναι απλα μια ιδεα που ριχνω προς συζητηση, και φυσικα μπορει να αλλαξει και η ωρα και η ημερομηνια απλα σκεφτηκα οτι λογω εορτων μας ερχεται πιο βολικα ετσι

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Christine στις 27-12-2006 15:35 ]


    christos-reg
    27.12.2006, 18:36
    Καλή ιδέα! Λέω να πω ναι. Αλλά ας ορίσουμε μέρα & ώρα.
    Heavenly
    27.12.2006, 23:17
    Παιδιά, ψήνομαι, αν βολέψει ώρα και μέρα γιατί όχι, δεν έχω ξανάρθει σε συνάντηση οπότε είμαι με την περιέργεια!
    pastella
    27.12.2006, 23:50
    Φυσικα και να ερθεις Heavenly, μην εχεις κανενα δισταγμο, εστω κι αν ερθεις χωρις παρεα, θα βρεις εκει! Πες μας λοιπον τι μερα σε βολευει. Ωρα προτεινω στις 21.00 ωστε να βολευει μελη καθε ηλικιας

    Το ζητημα ειναι να κανονισουμε οσοι ενδιαφερομαστε για συναντηση ποια μερα και ωρα μας βολευει καλυτερα.

    Σαφως και σε 2 μερες θα πρεπει να κλεισει η ημ/νια και η ωρα ωστε να ειναι τελικη και να μπορει οποιος αλλος θελει να ερθει,αλλα και για να κανονισουμε τις δουλειες μας (εγω βασικα το διαβασμα )
    thank
    27.12.2006, 23:53
    αν θέλετε βοήθεια στα ... οργανωτικά, σε οτιδήποτε .. πείτε, γιατί όσο νάναι, εμείς οι Νότιοι, έχουμε άλλον αέρα σε αυτά .... Οπως και αν έχει όμως, καλά θα περάσετε, .. αν έρθουμε κατά τα μέρη σας, θα περασουμε μία βόλτα.
    pastella
    27.12.2006, 23:57
    Να μας ερθετε να μας ερθετε!!!

    Θα λειπει το αλλο μου μισο, φευγει για Παρισι την Παρασκευη, παλι μονη μου..!
    Ευτυχως εχω τον Χρηστο ως παλιο για στηριγμα! Δεν μου αρεσει να κλεινω μονη μου ημ/νιες και μερη, οταν βρεθουν μερικοι να συμφωνησουμε, ολα θα γινουν!

    Αντε παιδια να κλεισουμε ημ/νια για να κανουμε λιστα...
    Οχι τιποτα αλλα γιατι μας τη λενε και μερικοι 'χαμουτζηδες' λες κ πρωτη φορα κανουμε συναντηση..
    christos-reg
    28.12.2006, 02:08
    Παράθεση:

    Το μέλος thank στις 27-12-2006 στις 23:53 έγραψε...

    γιατί όσο νάναι, εμείς οι Νότιοι, έχουμε άλλον αέρα σε αυτά ....


    Κι όμως... οι πρώτες συναντήσεις του Musicheaven, στην Θεσσαλονίκη έγιναν! Έχουμε εμπειρία σε αυτά
    KIT_KAT
    28.12.2006, 02:12
    Παράθεση:

    Το μέλος Christine στις 27-12-2006 στις 23:57 έγραψε...

    Θα λειπει το αλλο μου μισο, φευγει για Παρισι την Παρασκευη, παλι μονη μου..!



    Μα... μια βδομάδα είμαι εδώ, γιατί δεν κανονίσαμε τίποτα

    Τέσπα, η αλήθεια είναι πως ήταν λίγο δυσκολεμένες οι μέρες, την αλλη βδομάδα θα είστε πιο άνετα. Να περάσετε καλά! Και οι καινούριοι μη διστάζετε καθόλου

    Παράθεση:

    Το μέλος christos-reg στις 28-12-2006 στις 02:08 έγραψε...

    Κι όμως... οι πρώτες συναντήσεις του Musicheaven, στην Θεσσαλονίκη έγιναν! Έχουμε εμπειρία σε αυτά



    Αρχές 2004... Χρήστο
    fredy
    28.12.2006, 02:36
    καλη η ιδέα σας!Για τι μέρα όμως μιλάμε?
    ANASTASIA_KOZI
    28.12.2006, 05:46
    Καλή ιδέα...Πολύ καλή ιδέα...Πάρα πολύ καλή ιδέα...........................................
    melageorgiadoy
    28.12.2006, 09:20
    Αντε να βρεθούμε παιδάκια.Την τελευταία ήταν λίγο ψόφια τα πράγματα.Κανονήστε μέρος και ημερομηνία και είμαι μέσα.
    Heavenly
    28.12.2006, 10:56
    Θεωρητικά βολεύει και 3 και 4 (για λίγο) και 5, η ώρα 21 00 φαίνεται καλή...για που λέτε?
    pastella
    28.12.2006, 12:02
    Λοιπον για να μην δημιουργειται συγχυση (οχι τιποτα αλλο δινουμε και δικαιωμα σε κατι αθλιους και πολυ κακους ανθρωπους που δεν μας γουσταρουνε καθολου σαν τον thank να μας τη λενε ) προτεινω να το κλεισουμε για 3/1 για λογους που προανεφερα σε προηγουμενα ποστς.

    Τωρα για μερος, ας προτεινουμε σημερα αν θελουμε κρασακι (οποτε παμε στης Αθηνας όπου μπορουμε να βγαλουμε κιθαρες και τα σχετικα ή στην Κιβωτο όπου έχει μινι ορχήστρα) ή ποτακι (τωρα εδώ...βοηθεια μας με τοσα μερη, εγω προτεινω καπου με οχι δυνατη μουσικη ωστε να μπορουμε να συζηταμε).

    Αφηνουμε το μερος φλου για μια μερα ακομη

    Οποτε ξεκινάμε λίστα:

    Μίνι συνάντηση στη Θεσσαλονίκη
    Τετάρτη 3/1/2007
    Ώρα 21:00

    Christine +1
    Christos-reg
    Heavenly
    melageorgiadoy
    ANASTASIA_KOZI
    fredy

    Με ερωτηματικό:
    thank (αν έρθει κατά τα μέρη μας, θα περασει μία βόλτα)

    Fler
    28.12.2006, 12:39
    Κι εγώ η άτυχη, πάλι δε θα μπορέσω..
    Θα λείπω δυστυχώς κι από τη Θεσσαλονίκη κι από τη χώρα δηλαδή, αλλά αν μπορούσα να διαλέξω, εδώ που τα λέμε, τη συναντησούλα θα διάλεγα...(για πολλούς λόγους...)
    Καλά να περάσετεεεεε!!!!!!
    Εγώ λοιπόν θα κάνω υπομονή μέχρι την επόμενη φορά..
    pastella
    28.12.2006, 17:45
    Updated Λίστα:

    Μίνι συνάντηση στη Θεσσαλονίκη
    Τετάρτη 3/1/2007
    Ώρα 21:00

    Christine +1
    Christos-reg
    Heavenly
    melageorgiadoy
    ANASTASIA_KOZI
    fredy
    Vale

    Με ερωτηματικό:
    thank (αν έρθει κατά τα μέρη μας, θα περασει μία βόλτα)

    eua
    29.12.2006, 09:59
    Μίνι συνάντηση στη Θεσσαλονίκη
    Τετάρτη 3/1/2007
    Ώρα 21:00

    Christine +1
    Christos-reg
    Heavenly
    melageorgiadoy
    ANASTASIA_KOZI
    fredy
    Vale
    eua

    Με ερωτηματικό:
    thank (αν έρθει κατά τα μέρη μας, θα περασει μία βόλτα)



    pastella
    29.12.2006, 12:27
    Ωωωωω! Αννα!!!

    Βλέπω οτι θα τιμησουν τη συναντηση υψηλες παρουσίες

    Λοιπον μιας και ΔΕΝ εχει γινει καμια νυξη για μερος, εγώ λέω να δούμε αν μπορεί κάποιος από τους παρευρισκόμενους να τραγουδήσει και να φέρει κάποιο όργανο (εγώ κιθάρα φέρνω, αλλά είμαι περιορισμένου αρκετά ρεπερτορίου και ΔΕΝ τραγουδάω), οπότε πάμε στο γνωστό στέκι για κρασάκι (ή και φαγητό)(Παντοπωλείο της Αθηνάς- Ανω Πόλη).

    Ειδάλλως προτείνω να πάμε Κιβωτό των Γεύσεων-Ροτόντα όπου έχει 2 παλικάρια με ακορντεόν και μπουζουκάκι και τραγουδάμε μαζί τους.

    Παράκληση: για διευκόλυνση όλων των μελών που ενδιαφέρονται να έρθουν κι επειδή η τρελή πρωτοχρονιά πλησιάζει, ας κλείσουμε σήμερα μέχρι το βράδυ το μέρος...
    eua
    29.12.2006, 12:47
    Από πότε το 1,68 θεωρείτε ψηλή παρουσία?
    Ψηφίζω να πάμε στην Κιβωτό άφού δε νομίζω να βρούμε κανέναν διευρυμένου ρεπερτορίου εκτός αν έρθει η Μαρθα ( ) οπότε και θα σκάσουμε όλοι και απλώς θα απολαμβάνουμε
    Heavenly
    29.12.2006, 13:00
    ...ε..κανένα πρόβλημα με το μέρος..., στην Ανω Πόλη μέρος για πάρκιν έχει...?(δε ξέρω κ πολλά από Ανω Πόλη)
    kinia
    29.12.2006, 14:14
    Τώρα εσείς είπατε για 3του μήνα; Κρίμα και σπουδάζω κοντα! Λογικά βέβαια όταν θα είμαι εγώ προς τα 'κει δεν μπορείτε εσείς! Και ήθελα να σας δω!!! Κάποια στιγμή ίσως μπορέσουμε να τα πούμε από κοντα....