ελληνική μουσική
    740 online   ·  210.832 μέλη

    Συναντηση στη Θεσσαλονικη στις 3/1/07 για κρασάκι

    pastella
    29.12.2006, 14:25
    Πωπω...ολοι τελικα για κρασι ψηνομαστε εεε????

    Κρίμα kinia... απλά να μην πέσει μέσα στην εξεταστική, και αρκετά μέλη είναι φοιτητές. Επισης αρκετοι μπορει να θελουν να πανε εκδρομουλα το Σαββατοκυριακο 6-7.
    Θα ξαναγινει συναντηση πολύ σύντομα. Αυτή είναι ...γρήγορη και της στιγμής..

    Heavenly αμα δεν φοβάσαι να χαθείς μέσα στα στενάκια στην Ανω Πόλη σίγουρα θα βρεις θέση, εγώ πάντα βρίσκω.

    Eua είναι θέμα "αέρα" η υψηλη παρουσια. Συγκαταλεγεσαι στους παλαιους των συναντησεων πλεον...εκει κολλάει η υψηλη. Και δεν καταλαβα τι εχει το 1,68??? Αχ κι εγω θελω να δω τη Μαρθα και περισσοτερο να την ακουσω, αλλα υποθετω μαις και ειναι καθημερινη η συναντηση

    Στην Κιβωτο εχει περισσοτερη φασαρια αναποφευκτα, στης Αθηνας εχει πιο πολλη ησυχια και θα μπορουμε να συζηταμε καλλιτερα. Διαλεγετε και περνετε. Η δημοσκοπηση κλείνει στις 21.00

    Αλλαγη και του τιτλου του τοπικ!

    ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΣΤΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΤΕΤΑΡΤΗ 3/1/07

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Christine στις 29-12-2006 14:28 ]


    kinia
    29.12.2006, 14:29
    Θα περιμένω Christine μου σε μια νέα συνάντηση από τώρα! Φιλιά πολλά να περάσετε καλά και τις ευχές μου σε όλους!
    pastella
    29.12.2006, 14:31
    Και πολυ καλα θα κανεις...Πρεπει να πυκνωσουν οι συαντησεις στην πολη μας...

    Κυριε διαχειριστα μπορουμε να εχουμε ενα μπαννερακι για την επικειμενη συναντηση???
    kinia
    29.12.2006, 15:00
    Γιατί δεν κάνετε κι εσεις αυτό που κάναν τα παιδιά στην Αθήνα; Μικροδωράκια για μια μικροανταλλαγή δώρων. Θα έχει γέλιο! Μια πρόταση έκανα έτσι κι αλλιώς εγώ δεν θα καταφέρω να έρθω!!!
    pastella
    29.12.2006, 15:06
    Ωραια ιδέα Kinia...

    Βασικά εγώ σκεφτόμουν να πάρουμε μια μικρή βασιλόπιττα, ετσι για το καλο της χρονιας!Οτι πει ο λαος! Κατσε να καταληξουμε σε μερος σημερα...

    Και για να μην ξεχνιόμαστε...

    Updated Λίστα:

    Συνάντηση στη Θεσσαλονίκη για κρασάκι!!!
    Τετάρτη 3/1/2007
    Ώρα 21:00

    Christine +1
    Christos-reg
    Heavenly
    melageorgiadoy
    ANASTASIA_KOZI
    fredy
    Vale
    eua

    Με ερωτηματικό:
    thank (αν έρθει κατά τα μέρη μας, θα περασει μία βόλτα)



    KwnstantiaDouka
    29.12.2006, 15:59
    Geia sas......balte kai emena mesa + 2 alla me ?. 8a exw doulitsa ma 8a prospa8hsw na er8w .Mono......pou 8a bre8oume telika?? Mousikoula zwntanh 8a exei? 8a uparxoun kai paidia ektos polhs opote ean ginetai balte kai enan xarth....mh xa8oume bre paidia

    pastella
    29.12.2006, 16:13
    Γεια σου Κωνσταντία! ΚΑι βεβαια να μας ερθεις!

    Οπως εγραψα και παραπανω συνηθιζεται στις συναντησεις να φερνουμε κιθαρες και οτι αλλο μπορει ο καθενας και να παιζουμε τα δικα μας...

    ΟΜΩΣ αν δεν βρεθουν 2-3 να μπορουν να τραγουδανε και να παιζουν, τοτε, θα προτιμησουμε την ταβερνουλα με μουσικη (γνωμη μου). Μην τη βγαλουμε και στη βουβα, κατι που οπως φαινεται προτεινουν, ειδικα οσοι ηταν στην τελευταια συναντηση που δεν μας εκατσαν οι κιθαρες

    Χαρτες κτλ σημερα το βραδυ που θα εχει καθοριστει το μερος...

    Updated Λίστα:

    Συνάντηση στη Θεσσαλονίκη για κρασάκι!!!
    Τετάρτη 3/1/2007
    Ώρα 21:00

    Christine +1
    Christos-reg
    Heavenly
    melageorgiadoy
    ANASTASIA_KOZI
    fredy
    Vale
    eua

    Με ερωτηματικό:
    thank (αν έρθει κατά τα μέρη μας, θα περασει μία βόλτα)
    KwnstantiaDouka +2


    Σε αυτο το σημειο προτεινω να δηλωσουν οσοι μπορουν να φερουν μουσικα οργανα,όσοι μπορουν να παιξουν και ξυριως οσοι μπορουν να μας πουνε καποιο τραγουδακι (ακομη και οσοι ειναι '+', μην ντρεπεστε!!!!)


    Λιστα για οργανα-τραγουδι
    Christine- φερνει κιθαρα (θα σας γρατσουνισω και λιγο...)

    KwnstantiaDouka
    29.12.2006, 16:52
    Christin ean mporesw na eimai 8es/nikh ekeinh th mera, kai 8a prospa8hsw, 8a exw kai thn "Koutsh" mou ki8ara mazi kai ean 8elete na sas pw kai kanena tragoudaki an kai den 3erw polla!! Perimenw nea sas loipon....
    Filia
    gazakas
    29.12.2006, 20:31
    Αν και έδωσα το παρόν στις τρεις τελευταίες συναντήσεις -στις δύο τελευταίες μάλιστα και με "περιορισμένο ρεπερτόριο" εκ μέρους μου - δεν θα τα καταφέρω να έρθω και σε αυτή, αφού θα είμαι στην Αθήνα. Καλά να περάσετε παιδιά!
    pastella
    29.12.2006, 21:44
    Αντωνη σε περιμενουμε στην επομενη με ρεπερτοριο ή και χωρις...

    Παντως μαζευτηκαμε τρελη κοριτσοπαρεα...Ενας Χρηστος κανει τη διαφορα..τυχερε

    Λοιπον μιας και χλωμο το βλεπω να βασιστουμε στις δυναμεις μας, λεω να το κλεισουμε για Κιβωτο να τελειωνουμε...Χαρτης παρακατω...

    Updated Λίστα:

    Συνάντηση στη Θεσσαλονίκη για κρασάκι!!!
    Τετάρτη 3/1/2007
    Μέρος: Κιβωτός των Γεύσεων (Πατρ.Ιωακείμ 26, περιοχή Ροτόντα)
    Ώρα 21:00

    Christine +1
    Christos-reg
    Heavenly
    melageorgiadoy
    ANASTASIA_KOZI
    fredy
    Vale
    eua

    Με ερωτηματικό:
    thank (αν έρθει κατά τα μέρη μας, θα περασει μία βόλτα)
    KwnstantiaDouka +2
    __________________________________

    ΧΑΡΤΗΣ (ειναι στην ΚΟΚΚΙΝΗ βούλα)




    Fler
    30.12.2006, 13:43
    Τα πράγματα άλλαξαν κάπως και τελικά δε θα φύγω..Οπότε με πολύ μεγάλη χαρά ανακοινώνω ότι θα σας τιμήσω κι εγώ με την παρουσία μου στη μάζωξη για το κρασάκι..Βάλτε με στη λίστα και ελπίζω να μην προκύψει κάτι τελευταία στιγμή και μου τα κάνει πάλι θάλασσα..
    pastella
    30.12.2006, 18:07
    Οτι και να προκυψει ακυρωσε το!!!

    Updated Λίστα:

    Συνάντηση στη Θεσσαλονίκη για κρασάκι!!!
    Τετάρτη 3/1/2007
    Μέρος: Κιβωτός των Γεύσεων (Πατρ.Ιωακείμ 26, περιοχή Ροτόντα)
    Ώρα 21:00

    Christine +1
    Christos-reg
    Heavenly
    melageorgiadoy
    ANASTASIA_KOZI
    fredy
    Vale
    eua
    Fler

    Με ερωτηματικό:
    thank (αν έρθει κατά τα μέρη μας, θα περασει μία βόλτα)
    KwnstantiaDouka +2
    __________________________________

    ΧΑΡΤΗΣ (ειναι στην ΚΟΚΚΙΝΗ βούλα)





    ANASTASIA_KOZI
    30.12.2006, 22:16
    Φατσούλες όμορφες εγώ τελικά δεν θα μπορέσω να έρθω διότι θα βρίσκομαι Αθήνα...Πάντως καλά να περάσετε και πιείτε ένα ποτηράκι στην υγειά μου..........Ελπίζω στην επόμενη συνάντηση να μπορέσω να έρθω..
    ge01415
    31.12.2006, 01:35
    Εεεεεεεεεπ!!! Μας φάγανε οι Nότιοι στις συναντήσεις;;;;
    Μουσικό site είμαστε, συνάντηση χωρίς μουσική και τραγούδι;;; Εεεεε δεν γίνεται!!! .....Εεεεερχόμαστε!!!!!!!!!!
    Την κιθαρίτσα στον ώμο, την Μάρθα αγκαζέ και ξεκινάμε!!!

    Αναστασία θα φροντίσουμε να πιούμε πολλά ποτηράκια στην υγειά σου!

    Θα κανονίσει η miss baby moderator για τον τελικό προορισμό προς το παρόν...

    Πάρτε όργανα και....

    Updated Λίστα:

    Συνάντηση στη Θεσσαλονίκη για κρασάκι!!!
    Τετάρτη 3/1/2007
    Μέρος: Κιβωτός των Γεύσεων (Πατρ.Ιωακείμ 26, περιοχή Ροτόντα)
    Ώρα 21:00

    Christine +1
    Christos-reg
    Heavenly
    melageorgiadoy
    fredy
    Vale
    eua
    Fler
    martha
    ge01415

    Με ερωτηματικό:
    thank (αν έρθει κατά τα μέρη μας, θα περασει μία βόλτα)
    KwnstantiaDouka +2
    __________________________________

    ΧΑΡΤΗΣ (ειναι στην ΚΟΚΚΙΝΗ βούλα)




    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : ge01415 στις 31-12-2006 07:21 ]


    pastella
    31.12.2006, 01:49
    Παράθεση:

    Το μέλος ge01415 στις 31-12-2006 στις 01:35 έγραψε...

    Εεεεεεεεεπ!!! Μας φάγανε οι Nότιοι στις συναντήσεις;;;;
    Μουσικό site είμαστε, συνάντηση χωρίς μουσική και τραγούδι;;; Εεεεε δεν γίνεται!!! .....Εεεεερχόμαστε!!!!!!!!!!
    Την κιθαρίτσα στον ώμο, την Μάρθα αγκαζέ και ξεκινάμε!!!

    Αναστασία θα φροντίσουμε να πιούμε πολλά ποτηράκια στην υγειά σου!

    Θα κανονίσει η miss baby moderator για τον τελικό προορισμό προς το παρών...

    Πάρτε όργανα και....


    ΑΥΤΟ αλλάζει τα δεδομενα!
    Επισημως δηλωνω οτι θα εχουμε και ΟΡΧΗΣΤΡΑ (την αλλη φορα 6 ωρες το κρατησαμε το νταβαντουρι????)
    Κανουμε και ορχηστρολιστα!

    Οποτε παιδια, υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα να αλλαξουμε μαγαζι, αν στην Κιβωτο δεν μπορουμε να παιξουμε εμεις ζωντανα. Θα επικοινωνησω αμεσα αυριο και θα σας ενημερωσω. Παντως μην τρομαζετε με την πιθανη αλλαγη μερους, ειναι 5' με τα ποδια το ενα μερος απο το αλλο...

    Προς το παρον μενει ως εχει.

    Updated Λίστα:

    Συνάντηση στη Θεσσαλονίκη για κρασάκι!!!
    Τετάρτη 3/1/2007
    Μέρος: Κιβωτός των Γεύσεων (Πατρ.Ιωακείμ 26, περιοχή Ροτόντα)
    Ώρα 21:00

    Christine +1
    Christos-reg
    Heavenly
    melageorgiadoy
    fredy
    Vale
    eua
    Fler
    martha
    ge01415

    Με ερωτηματικό:
    KwnstantiaDouka +2

    Ορχηστρολιστα
    ge01415- κιθαρα
    martha - τραγουδι
    Christine - κιθαρα (ας πουμε,θα τη φερω παντως)
    KwnstantiaDouka ???(κιθαρα-τραγουδι)
    __________________________________

    ΧΑΡΤΗΣ (ειναι στην ΚΟΚΚΙΝΗ βούλα)






    KwnstantiaDouka
    31.12.2006, 11:58
    Paidia 8a er8w telika 8a eimai 8es/nikh ekeinh th mera kai mporei ektos apo tous +2 na ginoun kai alloi 2 isws ok?
    Afou 8a exoume kai alla paidia pou paizoun ki8ara elpizw na dexeste ki emena sthn parea sas(me thn polu koutsh ki8ara mou!!!) kai blepw na krata gera to glenti.....!! . 8a ta poume ekei...Christine pou 8a eimaste en telh??

    pastella
    31.12.2006, 16:39
    Γεια σας!
    Λοιπον η Κιβωτος ειναι Μουσικη ταβερνα, εχει καθε βραδυ ορχηστρα οποτε ακυρωνεται...Παμε στο γνωστο στεκι, εκει οπου εγινε και η τελευταια συναντηση το Νοεμβριο νομιζω...

    Μερος: Παντοπωλειο της Αθηνας οριστικα και αμετακλητα...(ΧΑΡΤΗΣ ΣΤΗ ΛΙΣΤΑ)

    Οσοι ενδεχομενως εχετε αποριες με το χαρτη (τον εκανα λεπτομερεστερο αυτη τη φορα...) μη διστασετε να με ρωτησετε! To μαγαζι ειναι ενα γωνιακο εκει που ειναι το ΤΕΡΑΣΤΙΟ κοκκινο 'Χ'.
    Με πρασινο ειναι η οδος Αθηνας, με κοκκινο πως να ερθετε με τα ποδια απο το Τουρκικο Προξενείο, με το μπλε Χ ειναι μια καπως περιεργη διασταυρωση με αρκετα φανάρια.

    Να ζητησω συγνωμη για την οποια αναστατωση με το μερος, δεν ηταν προθεση, απλα η συμμετοχη του Τασου και της Μαρθας ανετρεψε τα δεδομενα!

    Κωνσταντια μας δινεις τριπλη χαρα, καθως οχι μονο θα ερθεις, θα φερεις και παρεα θα εισαι και στην ορχηστρα... Ολοι οι καλοι χωρανε!Το μονο που θελω ειναι να μου πεις λιγες ωρες πριν ποσοι ακριβως φιλοι σου θα ερθουν για να κανονιστει το τραπεζι και αν μην βρεθουμε εξ απροοπτου.

    Γενικοτερα οσοι θελετε να φερετε φιλους να ξερετε οτι ΔΕΝ υπαρχει περιορισμος ατομων, κεφιου και διαθεσης (απαραιτητα για να περασετε καλα...), αρκει να ενημερωσετε ακριβη αριθμο για το τραπεζι

    Updated Λίστα:

    Συνάντηση στη Θεσσαλονίκη για κρασάκι!!!
    Τετάρτη 3/1/2007
    Ώρα 21:00

    Μέρος: Παντοπωλειο Αθηνας (Ηροδοτου&Αθηνας γωνια)
    ΚΛΙΚ για το ΧΑΡΤΗ


    Christine +1
    Christos-reg
    Heavenly
    melageorgiadoy
    fredy
    Vale
    eua
    Fler
    martha
    ge0141
    KwnstantiaDouka +2 (+2???)

    Ορχηστρολιστα
    ge01415- κιθαρα
    martha - τραγουδι
    Christine - κιθαρα (ας πουμε,θα τη φερω παντως)
    KwnstantiaDouka (κιθαρα-τραγουδι)
    __________________________________

    KIT_KAT
    31.12.2006, 16:52
    Άμα βρέχει πάρτε βάρκες για εκεί... πες χρήστο

    Επίσης αν τυχόν γίνουν πρόβες ως "Κομπανία της ..."... μη σας πω τίποτα προδότες... βρήκατε ευκαιρία τώρα που είμαι μακριά


    pastella
    31.12.2006, 17:22
    Ωχ ναι!Ξεχασαμε τις οδηγιες περι βροχης!

    Κρυβε λογια...Μεγαλη μπουκια που λενε... Κρυβε λογια!
    Παιδια μην την πιστευετε ειναι επιρρεπης στις μουφιες!

    Και στην τελικη...Ποιος σου ειπε να φυγεις τοσο νωρις????
    Ας καθοσουν αλλες 5-6 μερες!

    Πρωτοχρονια στο Παρισι...Σιγα τα ωα...!
    Fler
    31.12.2006, 19:23
    Ωραία ωραία!!Ψήθηκα αρκετά με την προσθήκη ορχήστρας..Άλλη κιθάρα δε νομίζω να χρειαζόμαστε, έτσι?3 νομίζω είναι αρκετές..Κρίμα που δεν μπορούμε να κουβαλήσουμε και κανα πιανάκι..(είναι βαρύ το ρημάδι, άσε που θα δίνω στόχο στο δρόμο..!!)
    Εγώ και το ντουετάκι μου (βλέπε Vale) θα σας έρθουμε με άφθονο κέφι και με κανα ποτηράκι παραπάνω μπορεί να πούμε και κανα τραγούδι (στο τσακίρ κέφι και δυο..Θα εξαρτηθεί..!)