ελληνική μουσική
    311 online   ·  210.844 μέλη

    Συναντηση στη Θεσσαλονικη στις 3/1/07 για κρασάκι

    Fler
    03.01.2007, 14:51
    Παράθεση:

    Το μέλος Christine στις 03-01-2007 στις 14:15 έγραψε...


    ΠΑΡΑΚΛΗΣΗ: Καποιος να αναλαβει τη βασιλοπιττα...πλιζ....

    [


    Θα προσπαθήσω να φέρω εγώ, αν βρω μέσα στο απόγευμα βασιλόπιτα για 20 άτομα (εκτός κι αν πάρω 2..)
    Αναλαμβάνω και ελπίζω να βρω..
    pastella
    03.01.2007, 15:54
    Καλε μια κανονικη παρε, συμβολικη ειναι! Δεν χρειαζεται να εχουμε ενα κομματι ισα με ενα τετραγωνικο ο καθενας!
    Στην τελικη ας μην κοψουμε τον Αγιο Βασιλη, Ειναι Αδικο,τοσες φορες εχει τυχει το φλουρι κι εχει να μου φερει δωρο τοοοοοσα χρονια.Αχαριστος!

    Χρηστο...Μιλουσαμε μερες πριν ,απο μας ξεκινησε να βρεθουμε. Τωρα που θα λειπεις...Ποιος θα κοψει την πιττα?
    pastella
    03.01.2007, 16:06
    Fler & eua σας λατρευουμε!

    Α ρε Αλεξανδρα...κριμα!

    Παιδια μου φαινεται τα "συν" θα ειναι περισσοτερα απο εμας! Χαχαχα!

    Updated Λίστα:

    Συνάντηση στη Θεσσαλονίκη για κρασάκι!!!
    Τετάρτη 3/1/2007
    Ώρα 21:00

    Μέρος: Παντοπωλειο Αθηνας (Ηροδοτου&Αθηνας γωνια)
    ΚΛΙΚ για το ΧΑΡΤΗ

    (To μαγαζι ειναι ενα γωνιακο εκει που ειναι το ΤΕΡΑΣΤΙΟ κοκκινο 'Χ'.
    Με πρασινο ειναι η οδος Αθηνας, με κοκκινο πως να ερθετε με τα ποδια απο το Τουρκικο Προξενείο, με το μπλε Χ ειναι μια καπως περιεργη διασταυρωση με αρκετα φανάρια.)
    __________________________

    Christine +4
    Vale
    eua
    Fler
    martha
    ge01415 (+2???)
    KwnstantiaDouka +2
    spathasref
    dijo +1

    Με ερωτηματικό:
    Heavenly
    Emilia_

    Ορχηστρολιστα
    ge01415- κιθαρα
    martha - τραγουδι
    Christine - κιθαρα (ας πουμε,θα τη φερω παντως)
    KwnstantiaDouka (κιθαρα-τραγουδι)
    Fler-Vale (εμφάνιση έκπληξη στο τσακίρ κέφι)




    eua
    04.01.2007, 10:48
    θα πει κανείς τι έγινε μετααααααααααααααά?
    pastella
    04.01.2007, 13:06
    Καλημερα!!!

    Χτες στη Θεσσαλονικη πραγματοποιηθηκε μια σουπερ συναντηση!

    Παρουσιες: Το παρον εδωσαν τα μελημε σειρα τραπεζιου!) KwnstantiaDouka(Κωνσταντια) ,Fler,(Φλερυ) Vale(Βαλεντινη),eua(Αννα),dijo(Δημητρης) ,spathasref(Αλεξης) ,LIONO(Τασος2) ,martha(Μαρθα) ,ge01415(Τασος) &Christine(Στελλα)
    & να μην ξεχασουμε τα 'συν' μας: Μαρία, Ελευθερία,Ευα & Σταθης (+ 2 φιλοι του Τασου2)

    Καταρχας ενα μεγαλο ευχαριστω στον Τασο, την Μαρθα, την Κωνσταντια, τη Μαρια και τον Τασο2 που μας τραγουδησαν...
    Μαεστρος η Μαρθα, κιθαρες οι Τασος(τα παντα!!!), Κωνσταντια(το μπουζουκακι μας) & Στελλα (Ενα γραγκα γρουγκα απλα).

    Επισης ευχαριστουμε πολυ τη Φλερυ και την Βαλεντινη για τις βασιλοπιττες (το φλουρι ο Τασος -ge01415)....αλλα κοριτσια δεν μας τραγουδησατε...Την επομενη φορα ΔΕΝ γλιτωνετε!!!!!!

    Φυσικα η παρεα μας αποκτησε πολλους θαυμαστες εν μεσω του μαγαζιου, εκτος των ιδιοκτητων π μας ειπαν να μην παιζουμε μετα τη 1 (το κλεισαμε το ταβερνακι εννοειται, στις 2 και κατι ψιλα...)

    HIGHLIGHTS:
    - Η ιστορια της αγαπουλας σε μια εκδοση αυτοσχεδια σπεσιαλ: αφηγηση(Στελλα), τραγουδι(Μαρθα) κ κιθαρα (Τασος και Κωνσταντια)... Καταληξαμε οτι οι καλτσες του αγαπουλη ειναι ασπρες reebok απο το παζαρι αγνωστου υλικου και μπορει να εχουν πανω τους και αρκουδακια αντι για τετραγωνα...
    - "Μετρησα" απο τη Μαρθα...Εκει που ειχε βαβουρα ολο το μαγαζι, ξαφνικα ολοι σταματησαν να μιλαν, γυρισαν κεφαλια και ψαχναν απο που εβγαινε αυτη η θεσπεσια φωνη...Τα ρεστα μου μαεστρο...
    - Η Κωνσταντια με τις πενιες της
    - Τα ποτ πουρι του Τασου

    Και κυριες και κυριοι, η Κομπανια της Αγαπουλας ειναι πια γεγονος...Να κατεβουμε στο 4ο Live ή να μην κατεβουμε???

    Για φωτος απευθυνθειτε στον dijo!

    PS: Ποιος με κολλησε ενα κρυωμα και εχω ενα κεφαλι και τα χαρτομανδηλα απο διπλα ηθελα να ξερα...
    eua
    04.01.2007, 13:20
    #Mε κανες κομμάτια ρε συ Στέλλα... Είπε το "μέτρησα"? Την επόμενη φορά θα πάρω άδεια...
    #Να κατέβετε στο Live, τα μέλη της κομπανίας ήσασταν υπέροχοι και είναι κρίμα να στερήσετε την παρουσία σας και το ταλέντο σας από τα μέλη της Αθήνας. Άσε δε που αν κατέβετε θα ρθω και γω ως fan σας!
    eua
    04.01.2007, 13:26
    Να προσθέσω στα highlights και 'κεινα τα τέλεια μανιτάρια που μοιάζαν με ψωμάκια ή θα φανεί το πόσο λαίμαργη είμαι??
    pastella
    04.01.2007, 13:27
    Χεχεχε!
    Οχι, ολοι ξετρελαθηκαν με τα μανιταρια!
    eua
    04.01.2007, 13:31
    Σίγουρα, το θέμα είναι όμως ποιος τα έφαγε!!!!!

    jorge
    04.01.2007, 14:28
    Μπράβο παιδάκια, πάντα τέτοια
    Fler
    04.01.2007, 16:11
    Καλησπέρα και από εμένα!!
    Η βραδυά ήταν υπέροχη, με άφθονο κέφι και γέλιο - με αποκορύφωμα τη στιγμή που η ''αγαπούλα'' πήρε σάρκα και οστά μέσα από την αυτοσχέδια αφήγηση της κομπανίας!!
    Η ορχήστρα ήταν τέλεια - δεν το συζητώ, όλο το μαγαζί θα πρέπει να μας ευχαριστεί για τις σπαρταριστές μελωδίες που έρχονταν από το τραπέζι μας και πλημμύριζαν το χώρο..
    (Στέλλα μου είχαμε λόγο που δεν τραγουδήσαμε..Είπαμε να περιμένουμε την επόμενη συνάντηση που ελπίζω να μην αργήσει...ε???Την επόμενη φορά λοιπόν θα φέρω κι εγώ την κιθαρίτσα μου - μιας και το πιάνο, όπως είπαμε, δεν ξεκουνιέται - για να κάνουμε quarteto εγχόρδων..!)

    P.S. : Κεφάλι..?Χαρτομάντιλα...?Μμμμ...Κάτι μου θυμίζει αυτό..Έφτασε και σε μας...(Η Vale σήμερα το πρωί ήταν νοκ - άουτ..)

    Όπως και να'χει περάσαμε πολύ όμορφα πλάι σε ενδιαφέροντα άτομα..(Συντονίστρια, ελπίζω να διοργανώνεις από τώρα την επόμενη συναντησούλα..)


    Hey you, would you help me to carry the stone..?

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Fler στις 06-01-2007 10:50 ]


    pastella
    04.01.2007, 22:38
    Φλερυ κατι ειπωθηκε χτες, θα αρχισουμε να το ψαχνουμε σε λιγες εβδομαδες. Σε 3-4 βδομαδες ελπιζω να εχουμε καθορισει την επομενη φορα (οχι τοσο βιαστικα παντως)

    Και ρε παιδια...φτανει τοσο με αυτο το 'συντονιστρια'...
    spathasref
    05.01.2007, 13:15
    Γιατί βρε καλή μας moderator-ίτρια όχι τόσο βιαστικά; Ο λαός ΑΠΑΙΤΕΙ συναντήσεις!!!

    Να καρφώσω το φορέα και μεταδότη του κρυώματος, ή θα θεωρηθώ καταδότης;

    Τέλος, τα μπλουζ της αγαπούλας, ήταν ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ!!! Όφειλε αυτή η στιγμή να καταγραφεί... Δεν πειράζει όμως, την επόμενη -προσεχώς ελπίζω- φορά δε μας γλιτώνετε (φροντίζω από τώρα για κάμερα ).

    Άντε γεια μας και στην απέραντη ομορφιά μας!!!
    theotita
    05.01.2007, 18:45
    Υποθέτω λοιπόν ότι δε θα γίνει κάτι next weekend που θα είμαι πάνω... Βεβαια δεν ξέρω που ακριβώς θα είμαι, αλλά τες πα...
    kinia
    08.01.2007, 16:10
    Αν και λίγο αργά, είδα ότι περάσατε καταπληκτικά! Ζηλέυω που δεν ήρθα! Κάποια στιγμή θα γνωρίσω την παρέα σας! Πάντα τέτοια και φαντάζομαι συχνότερα!
    KwnstantiaDouka
    09.01.2007, 13:53
    Άργησα λίγο να γράψω; Συγνώμη
    Παιδιά ήταν φοβερά....τι να πω για την παρέα μας; Αν και πρώτη φορά σας γνωρίζω θα πω τα καλύτερα!! Βάζω μέσα και τα παιδιά που δεν είναι μέλη.
    Η κομπανία της Αγαπούλας έκανε ένα μικρό θαύμα....ζέστανε την κρύα νύχτα και ελπίζουμε και τις καρδιές σας!! Μάρθαααααα (φωνή διαμάντι).....Τάσουμμμμμμμμ (Μέγας μουσικός)....Στέλλααααααα (Νούμερο ΟΝΕ ) είστε φοβεροί!!!
    Βρε παιδιά....κιθάρα παίζω....μη μπερδεύεστε!!!
    Καλή συνέχεια και πάντα τέτοια...
    Την ΥΓΕΙΑ ΜΑΣΣΣΣΣ ΜΗ !
    KwnstantiaDouka
    09.01.2007, 13:55
    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 04-01-2007 στις 14:28 έγραψε...

    Μπράβο παιδάκια, πάντα τέτοια



    Χόρχε μας...την επόμενη φορά σας θέλουμε σ'απάννν ΟΚ;;;;;;

    dijo
    15.01.2007, 03:58
    Καθυστερημένα (όπως πάντα άλλωστε) στέλνω τις λίγες, έστω και κακοτραβηγμένες, φωτογραφίες που πήρα.

    Φωτ.1: Η κοπή της πίτας (είναι τυχαίο που το φλουρί δεν έπεσε πουθενά αλλού, παρά μόνο στο μεγάλο αφεντικό;;;)






    Μπουζούκι σύντροφε πιστέ
    εσύ μονάχα μένεις
    αυτή την ψεύτικη ζωή
    να μου τηνε γλυκαίνεις


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : dijo στις 15-01-2007 03:59 ]


    επισυναπτόμενα: Image0308.jpg 
    dijo
    15.01.2007, 04:03
    Φωτ.2 & 3: Με μεγάλη υπομονή, η Μάρθα και η Στέλλα στήθηκαν και περίμεναν πότε θα υποτάξω το τρεμάμενο χέρι μου.





    Μπουζούκι σύντροφε πιστέ
    εσύ μονάχα μένεις
    αυτή την ψεύτικη ζωή
    να μου τηνε γλυκαίνεις

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : dijo στις 15-01-2007 04:04 ]


    επισυναπτόμενα: Image0310.jpg 
    dijo
    15.01.2007, 04:06




    Μπουζούκι σύντροφε πιστέ
    εσύ μονάχα μένεις
    αυτή την ψεύτικη ζωή
    να μου τηνε γλυκαίνεις

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : dijo στις 15-01-2007 04:07 ]


    επισυναπτόμενα: Image0311.jpg