ελληνική μουσική
    847 online   ·  210.833 μέλη

    Το MusicHeaven στο Δεύτερο Πρόγραμμα

    jorge
    28.01.2007, 21:48
    Πατήστε παρακάτω για να ακούσετε την εκπομπή !










    jorge
    28.01.2007, 22:15
    Αν θέλετε, κάντε δεξί κλικ ΕΔΩ και κατεβάστε το στον υπολογιστή σας. Είναι 40 ΜΒ, άρα μην το επιχειρήσετε αν έχετε απλή σύνδεση dial-up.
    altamira
    29.01.2007, 00:36
    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 28-01-2007 στις 22:15 έγραψε...

    Αν θέλετε, κάντε δεξί κλικ ΕΔΩ και κατεβάστε το στον υπολογιστή σας. Είναι 40 ΜΒ, άρα μην το επιχειρήσετε αν έχετε απλή σύνδεση dial-up.

    Κατέβασα και άκουσα την εκπομπή...είσαστε και οι 4 καταπληκτικοί..συγχαρητήρια!
    Tropaiatissa
    29.01.2007, 08:14
    Δεν έχω τίποτα άλλο να πω, από ένα μεγάλο μπράβο! Είσασταν καταπληκτικοί! Όσα είπατε κάλυψαν απόλυτα όλη την κοινότητα! Ειδικά στο σημείο που ερωτηθήκατε για τα ριάλιτι κλπ., είχα την αίσθηση πως μιλούσα εγώ!

    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 27-01-2007 στις 12:43 έγραψε...

    Λοιπόν κάποια από τα τραγούδια υπάρχουν ήδη στα δισκοπωλεία:

    - Το "Άνοιξη" (το πρώτο που ακούστηκε) ήταν από το δίσκο "Περιμένοντας το Θείο" (Μακρινά Ξαδέρφια)
    - Το "Χρύσα" (το δεύτερο κομμάτι) ήταν από το δίσκο "Ξένοι Τόποι" (Πάνος Ράπτης, Γιάννης Ζαρκαδούλας)
    - Το "Μαύρο Μου Χελιδόνι" της Gate ήταν από το δίσκο όταν οι δρόμοι συναντιούνται (Χρόνης Αηδονίδης, Νεκταρία Καραντζή)
    - Το "Τζεραλντίν" του Orfeus είναι από το δίσκο Θαρσείν Χρει (Θαρσείν Χρει)
    - Το "Εις Εαυτόν" είναι στο δίσκο Γυμνά Κορμιά (Εκτός Εαυτού)

    Επίσης ακούστηκαν τα:

    - Σμύρνη (rapsodos), αλλά δυστυχώς κόπηκε λόγω των ειδήσεων
    - Ζωή και Κάτι Ακόμα (ageras, tziamourani)
    - Ψάχνει Η Βροχή Τη Μέρα (vassilissaltagiannis, Καθώς Πρέπει)

    Κάποια στιγμή θα ανεβάσω τη συνέντευξη να την ακούσετε όσοι δεν μπορέσατε.

    ΥΓ. Όσον αφορά το δίσκο, θα γίνει, αλλά θ' αργήσει.

    Χόρχε, ευχαριστώ για τις πληροφορίες! Πάνω που θα ρωτούσα... Μου άρεσε πάρα πολύ το τραγούδι "Χρύσα" (όχι επειδή είναι το όνομά μου βέβαια...) Με συγκίνησε ιδιαίτερα η ευαισθησία αυτού του τραγουδιού. Το αγαπημένο μου ήταν το "Τζεραλντίν" που μου θύμισε κάτι από Κατσιμιχαίους! Μπράβο παιδιά!!

    Emilia_
    29.01.2007, 09:07
    Αν και κοιμιθικα ελαχιστα την Παρασκευη,ξυπνησα μονο και μονο για να σας ακουσω!!!!
    Προσπαθουσα απο την πρωτη στιγμη που σας ακουσα στο ραδιοφωνο να στειλω οτι σας ακουω,αλλα ματαιη προσπαθεια...σνιφ..
    Αnyway,παιδια ησασταν φοβεροι,οπως και τα τραγουδια που επαιξαν! Νεκταρια μου το acapella σου ηταν εκπληκτικο!!! Εχω να πω,πως σας ακουσε και η μητερα μου και δηλωνει - ω ναι - οτι θελει να γινει μελος(!!!)

    Συνχαρητιρια,παντα τετοια ομορφα πραγματα....και εις ανωτερα!!!!


    alex3
    29.01.2007, 11:03
    Μπράβο ρε παιδιά...! Πολύ καλή συζήτηση... Βγάλατε το προφίλ που νομίζω ότι αντιπροσωπεύει ακριβώς τη μεγάλη παρέα του ΜΗ. Με το ύφος και τη σεμνότητα των ανθρώπων που αγαπούν αυτό που κάνουν. Τα δε κομμάτια, το ένα καλύτερο από το άλλο... Και πάλι μπράβο!!!
    alex3
    29.01.2007, 11:05
    Παράθεση:
    το FUNKEY είναι στη διάθεση του ΜΗ. Σε μή επαγγελματική βάση...
    Το μέλος jorge στις 27-01-2007 στις 12:43 έγραψε...

    Καληνυχτα istoxasti :)


    Λοιπόν κάποια από τα τραγούδια υπάρχουν ήδη στα δισκοπωλεία:

    - Το "Άνοιξη" (το πρώτο που ακούστηκε) ήταν από το δίσκο "Περιμένοντας το Θείο" (Μακρινά Ξαδέρφια)
    - Το "Χρύσα" (το δεύτερο κομμάτι) ήταν από το δίσκο "Ξένοι Τόποι" (Πάνος Ράπτης, Γιάννης Ζαρκαδούλας)
    - Το "Μαύρο Μου Χελιδόνι" της Gate ήταν από το δίσκο όταν οι δρόμοι συναντιούνται (Χρόνης Αηδονίδης, Νεκταρία Καραντζή)
    - Το "Τζεραλντίν" του Orfeus είναι από το δίσκο Θαρσείν Χρει (Θαρσείν Χρει)
    - Το "Εις Εαυτόν" είναι στο δίσκο Γυμνά Κορμιά (Εκτός Εαυτού)

    Επίσης ακούστηκαν τα:

    - Σμύρνη (rapsodos), αλλά δυστυχώς κόπηκε λόγω των ειδήσεων
    - Ζωή και Κάτι Ακόμα (ageras, tziamourani)
    - Ψάχνει Η Βροχή Τη Μέρα (vassilissaltagiannis, Καθώς Πρέπει)

    Κάποια στιγμή θα ανεβάσω τη συνέντευξη να την ακούσετε όσοι δεν μπορέσατε.

    ΥΓ. Όσον αφορά το δίσκο, θα γίνει, αλλά θ' αργήσει.

    null
    capodasto-
    29.01.2007, 12:40
    Μπράβο και σε ανώτερα παιδιά ……

    rapsodos
    29.01.2007, 16:05
    Ποιο Σάββατο? Που , πως? Αντε πάλι. Μη μου πεις οτι ΠΑΛΙ κατόπιν εορτής τα μαθαίνω όλα.........
    ageras
    29.01.2007, 16:11
    Φίλε μου Γιώργο ήδη μεταδόθηκε η εκπομπή.Στην προηγούμενη σελίδα έχει βάλει ο Χορχε play για να την ακούσεις!!!



    Όλα καλά?
    rapsodos
    29.01.2007, 16:19
    Τι καλά ..... τρέχω και δε φτάνω. Ολα τα μαθαίνω τελευταίος Τώρα είδα το σύνολο του topic. Μπράβο ρε παιδιά. Το αξίζετε και με το παραπάνω. Οσο για το τραγούδι μου - αυτό μάλλον πολύ του έπεφτε , ίσως γι αυτό και να κόπηκε . Χρυσόστομε, πολύ πετυχημένο αυτό περι ...καψίματος χεχεχε .
    Jorge , ευχαριστώ, αν και δεν το άξιζα.

    Υ.Γ. Pls , επειδή ξέρω οτι θα απαντήσεις και τι θα πεις .... μην το πεις. Οκ?

    Επιθυμία είναι το όνειρο που δεν θυμάσαι το πρωί αλλά πάντα το νιώθεις πριν κοιμηθείς το βράδυ.

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : rapsodos στις 29-01-2007 16:21 ]


    jorge
    29.01.2007, 16:46
    Αφού γράφεις τραγουδάρες ρε Rapsode, τι να μην το λέω;;
    Θα το φωνάζω και θα το λέω μέχρι να αποφασίσεις να ασχοληθείς σοβαρά... Και επιτέλους, το αν αξίζεις ή όχι, άσε να το κρίνουμε εμείς. Εσύ απλά γράφε και στέλνε
    Orfeus
    29.01.2007, 16:57
    Καλά σου λέει:

    Γράφε και στέλνε!!!



    www.Orfeus.musicheaven.eu & Jai Guru Deva Om!!!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Orfeus στις 29-01-2007 16:57 ]


    rapsodos
    29.01.2007, 17:25
    Μάλιστα .
    dimitrapan
    29.01.2007, 17:46
    Να συμφωνήσω κι εγώ με τους προλαλήσαντες... Μου το επιτρέπετε ε?
    rapsodos
    30.01.2007, 09:56
    Οχι
    gate
    01.02.2007, 21:58
    Η Ζέλια Σταύρου είναι μία από τις πιο αγαπημένες μου παραγωγούς και ένας άνθρωπος που έχω στην καρδιά μου από την πρώτη στιγμή που την γνώρισα... Το γεγονός ότι όχι μόνο αφιέρωσε μία εκπομπή ολόκληρη στον "μουσικό μας παράδεισο", μεταδίδοντας τραγούδια ανθρώπων που διαφορετικά δε θα μπορούσαν να ακουστούν σε ρδιόφωνο, αλλά και ήδη ετοιμάζεται να προβάλλει με ξεχωριστές εκπομπές και με δική της πρωτοβουλία εκλεκτους μουσικούς της παρέας μας λέει πολλά..., χωρίς να χρειάζεται να προσθέσουμε τίποτε περισσότερο εμείς...
    Μακάρι όλοι οι παραγωγοί του ραδιοφώνου να ήταν όπως η Ζέλια!
    Όσο για 'μένα, ...είμαι ευτυχής που μπορώ να την ονομάζω φίλη μου!
    Ζέλια σ' ευχαριστούμε!

    Παιδιά, ευχαριστώ και για τα καλά σας λόγια...

    Το Σάββατο από κοντά...
    sunwing
    01.02.2007, 23:04
    Aν και καθώς ακούω την εκπομπή μου κάνει διακοπές , συγχαρητήρια!