ελληνική μουσική
    849 online   ·  210.833 μέλη

    Αλκίνοος Ιωαννίδης

    groovita18
    18.05.2006, 16:53
    Παιδιά σημερα 18 Μαίου δίνει συνέντευξη ο Αλκίνοος(!!) στον Οδυσσέα Ιωάννου στο ράδιο "Μελωδία" 18.00-20.00. Με αφορμή τον καινούριο του δίσκο! Ελπίζω να το διαβάσετε έγκαιρα.. Καλή ακρόαση!

    SWEETHOPE
    19.05.2006, 16:55
    Πολύ μεγάλος δημιουργός ερμηνευτής και καλλιτέχνης ο Αλκίνοος.Τώρα που τον ακούμε και τον βλέπουμε πάνω στη σκηνή ίσως δε μπορούμε να καταλάβουμε πόσο πολύ θα μετρήσει αυτός ο άνθρωπος αύριο στα χρόνια που θα έρθουν.Εχει φτιάξει ένα απίστευτα μεγάλο για την ηλικία του καλλιτεχνικό υπόβαθρο έργου ήθους και αισθητικής που ήδη νομίζω είναι πάρα πολύ βαρύ.Μπορεί να υπερβάλω αλλά είναι ο μοναδικός στη δική μου εκτίμηση τραγουδιστής που πάει κόντρα σε ένα ολόκληρο σύστημα αξιών της αγοράς ενώ βρίσκεται μέσα και είναι απαραίτητος γι αυτήν.Δε φοβάμαι μήπως με απογοητεύσει γιατί μέχρι σήμερα δεν έχω αντιληφθεί τη παραμικρή γκέλα του.Ακόμη δεν ανήκει σε κλίκες πράγμα εντελώς σπάνιο ούτε σε παρεούλες.Πολύ μεγάλο ανάστημα καλλιτέχνη.

    Πίσω του ήδη έχει ένα υπέροχο υλικό τραγουδοών φωνής-μουσικής και στίχου που δε φαίνεται καθόλου να το αιχμαλωτίζει ή να τον φορτώνει με άγχος.Μπράβο του. Φιλικά
    georgianoua
    19.05.2006, 17:18
    Σε μια ωρίτσα δηλαδή :)

    Να συντονιστούμε να δούμε τι νέο έχει να μας πει. Είναι ένας από τους αγαπημένους μου τραγουδιστές
    Nafpaktos___
    19.05.2006, 18:10
    Εχω ολοκληρη την συνεντευξη σε κασετα!
    Μολις την μεταφερω σε σιντι θα την ανεβασω!

    KAKOFONIKS
    19.05.2006, 18:12
    Welldone σε ευχαριστούμε την περιμένουμε με αγωνία.



    katerina
    20.05.2006, 02:56
    http://rapidshare.de/files/20860729/alkinoosmiltos.mp3.html
    koini_maria
    21.05.2006, 15:34
    Βρε παιδιά , επειδή είμαι αρκετά μπάζο και δεν μπορώ να κατεβάσω την συνέντευξη-συζήτηση των παλικαριών (Ιωαννίδη - Παπαστάμου - Ιωάννου) από την διεύθυνση που δώσατε πριν , υπάρχει κανένα καλό πλάσμα να την ανεβάσει κάπου αλλού για να μπορέσω να την ''αποκτήσω' και εγώ η χαζή και άσχετη;

    Σας παρακαλώ...


    georgianoua
    21.05.2006, 15:35
    Θα την ανεβάσω σε sendspace και θα την έχεις σε λίγο με pm
    maroulaki_321
    21.05.2006, 19:51
    Quote:

    Το μέλος Nafpaktos___ στις 19-05-2006 στις 18:10 έγραψε:

    Εχω ολοκληρη την συνεντευξη σε κασετα!
    Μολις την μεταφερω σε σιντι θα την ανεβασω!






    Με ποιο τρόπο μεταφέρεις απο κασετα σε cd?? Θελω κι εγω να το κανω, θα με βοηθουσες πολύ!
    assasinos
    21.05.2006, 21:22
    syndeeis to audio out tou kasetofwnou me to audio in ths kartas hxou (synh8ws to mple jack hole einai) k meta vazeis na paizei to kasetofwno enw to pc kanei hxografhsh...8es ena kalo prog gia ola auta p.x. to bpm studio h to audition ths adobe
    XeniaRodo
    22.05.2006, 12:30
    πήρε το μάτι μου στο πρόγραμμα της τηλεόρασης ότι ο Aλκίνοος θα είναι ο καλεσμένος στην επόμενη εκπομπή του Λευτέρη Παπαδόπουλου....
    EffieKakaflika
    22.05.2006, 12:48
    Quote:

    Το μέλος katerina στις 20-05-2006 στις 02:56 έγραψε:

    http://rapidshare.de/files/20860729/alkinoosmiltos.mp3.html




    Καταπληκτικό, φοβερό!!!!
    Ευχαριστούμε...

    katerina
    23.05.2006, 15:41
    Quote:

    Το μέλος XeniaRodo στις 22-05-2006 στις 12:30 έγραψε:

    πήρε το μάτι μου στο πρόγραμμα της τηλεόρασης ότι ο Aλκίνοος θα είναι ο καλεσμένος στην επόμενη εκπομπή του Λευτέρη Παπαδόπουλου....




    Πότε είναι η εκπομπή; ώρα, μέρα (είμαι και ενημερωμένη) και σε ποιο κανάλι;
    XeniaRodo
    23.05.2006, 16:04
    Tο Σάββατο στις 21.00 στην ΕΤ1 στην εκπομπή "Συναντήσεις"

    Nafpaktos___
    27.05.2006, 12:25
    Ο Αλκινοος αυτον τον καιρο βρισκεται στο studio
    και ηχογραφει μαζι με τον Μ.Λιδακη τραγουδια του
    Μ.Χατζιδακη!!!
    Ο δισκος θα κυκλοφορησει καπου το φθινοπωρο.
    Αντε με το καλο!!!

    SWEETHOPE
    28.05.2006, 11:17
    Παιδιά χτές βράδυ στην εκπομπή του Λευτέρη Παπαδόπουλου έλαμψε για μιά ακόμη φορά το αστέρι του Αλκίνοου πέρα για πέρα με τα τραγούδια και τις υπέροχες απόψεις του.Διαμάντι ο άνθρωπος.Απλός φυσικός και βαθειά συνειδητοποιημένος. Δημιουργός με τα όλα του.Με εντυπωσίασε που οι σκέψεις του για το τραγούδι δεν έχουν καμμία έπαρση ενώ δείχνει να ξέρει καλά την απήχηση που έχει και το πόσο τον αγαπάει και τον εκτιμάει ο κόσμος.Πανέμορφος καλλιτέχνης που έχει δώσει πολλά και περιμένουμε να δώσει ακόμα περισσότερα.Φιλικά
    xenia1972
    19.06.2006, 22:12

    γεια χαρά,
    ξερει κανείς αν ο Αλκίνοος Ιωαννίδης είναι παντρεμένος καί μέ ποιά?

    stuff
    19.06.2006, 23:52
    Καλως ηρθες Ξενια!!!!
    Λυπαμαι που θα σε απογοητευσω.......ειναι παντρεμενος και απο οτι ξερω θα γινει συντομα και
    μπαμπας...........
    DIM_033
    20.06.2006, 00:03
    Τυχερακιας ο Αλκινος........!!!!!!!
    Anthos
    20.06.2006, 09:10
    Θα συμφωνήσω απόλυτα με τη SWEETHOPE. Η στάση του έχει μεγάλη συνοχή όποτε τον ακούσω. Ο ίδιος ο Λευτέρη Παπαδόπουλος είχε ρωτήσει την Γαλάνη σε παλιότερη εκπομπή του αν θεωρεί ότι ο Αλκίνοος είναι με διαφορά ο καλύτερος της νέας γενειάς και άφησε να νοηθεί ότι ασπάζεται αυτή την άποψη.

    Όταν είχα δει τον Φίλιππο Πλ. στο Megalicious και με είχαν πιάσει τα νεύρα (διότι 3 μέρες πριν είχε δώσει συνέντευξη στο ΡΙΚ2 στην Κύπρο και ήταν πολύ καλός μιλώντας για την παγκοσμιοπόιηση κτλ και μετά ήταν με τις 14χρονές να του ανάβουν αναπτηράκια από κάτω )...Είχα απογοητευτεί πολύ και γυρίζοντας στην ΕΡΤ είδα τον Αλκίνοο να μιλά στο Odesey στην πρώτη του τηλεοπτική συνέντευξη μετά απο 2.5 χρόνια. Όπως λέχθηκε και πιο πάνω, δεν έχει πέσει σε γκέλα και πραγματικά πιστεύω ότι θα μείνει αυθεντικός. Αν κάνει καμία μαλακία και ο Αλκίνοος σε θέματα ιδεολογίας θα πέσω σε μελαγχολία.

    Είναι ο μόνος τραγουδιστής που περιμένω κάθε καλοκαίρι να κατεβεί στην Κύπρο. Υπομονή ακόμα 25 μέρες