ελληνική μουσική
    657 online   ·  210.833 μέλη

    4ο Live: Εντυπώσεις-Φωτογραφίες-MP3 !

    lvicky
    05.02.2007, 20:26
    Παράθεση:

    Το μέλος Orfeus στις 05-02-2007 στις 20:16 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος lvicky στις 05-02-2007 στις 19:32 έγραψε...

    Έχει λυσσάξει ο Deos....


    Έχει λυσσάξει;
    Α πα πα πα πα .... να τον έχω το νου μου δηλαδή.....




    ageras
    05.02.2007, 20:35
    Aς πω και γω δυο λογάκια.
    Και οι δύο βραδιες ήταν εξαιρετικές.
    Συγχαρητήρια σε όλους όσους παίξανε,σ'αυτούς που τιμήσαν με την παρουσία τους το MusicHeaven και φυσικά στον Jorge για όλα αυτά που έχουν συμβει ως τώρα!!Τα καλύτερα έρχονται

    Υ.Γ Την αφίσα δεν την έχει ο Giorgos αλλά εγώ!!!(Την ξέχασε στο αυτοκίνητο μου...)
    XeniaRodo
    05.02.2007, 20:53


    -----------------

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : XeniaRodo στις 02-03-2009 18:47 ]


    eleni
    05.02.2007, 20:54
    Δυο μέρες, πολλές ώρες, πολλά πρόσωπα, άπειρα χαμόγελα, νέα ταλέντα, καταξιωμένοι καλλιτέχνες.
    Είναι απίστευτο αυτό που έγινε τις δύο μέρες και ναί....τώρα μπορώ να πώ ότι "ήμουν και εγώ εκεί".
    Φυσικά μέσα σε μια παράγραφο δεν χωρούν τα συναισθήματα.
    Ας πώ και εγώ λοιπόν ένα μεγάλο ευχαριστώ στον jorge μας, για όλα όσα έκανε πρίν και κατά την διάρκεια του live.....(έχεις άδεια 2 μέρες απο μένα)
    Στους υπέροχους παρουσιαστές....τα δικά μας ΚΑ-ΚΩΣ-ΚΕΙ-ΜΕΝΑ...Deos με έβαλες στην φιλική λίστα...
    Στον Χρήστο και στην Νίκη για την άψογη συνεργασία μας (5/4)
    Σε όλους όσους έπαιξαν και τραγούδησαν....
    Στους γονείς μας, που μας στήριξαν με την παρουσία τους.
    Και φυσικά στους σημαντικότερους πρωταγωνιστές...όλους όσους ήρθαν (ακόμη και απο μακριά) για να μας τιμήσουν.
    Να είμαστε καλά όλοι να ξαναζούμε τέτοιες και καλύτερες στιγμές.


    Υ.Σ. Για όσους ήταν στο τέλος.... αυτήν την σκηνή δεν θα την ξεχάσω ποτέ
    Περιμένω την τελευταία φωτογραφία

    Και του χρόνου......

    "Ότι και αν γίνει ένα να λές,
    πως μ'αγαπάς χίλιες φορές
    πως ΄μ'αγαπάς χίλιες φορές
    κι εγώ εσένα"

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : eleni στις 05-02-2007 20:56 ]


    Giorgos_arazei
    05.02.2007, 21:12
    Να πω και γω με τη σειρα μου...καμια εντυπωση! Περασα πολυ ομορφα και χαρηκα ολα τα παιδια επι σκηνης(και οχι μονο) μιας και δεν ειχα παρακολουθησει ξανα τετοια διοργανωση του ΜΗ. Ηταν ολα ομορφα, κυλησε ωραια η βραδυα και γελασαμε και τραγουδησαμε ολοι σαν μια μεγαααλη παρεα. Οσο για τις αλλαγες και τις καθυστερησεις, ε, τι να κανουμε, το να γκρινιαζουμε και το να θυμωνουμε ειναι η πιο ευκολη μα και ανουσια λυση. Δεν ειχα κανενα προβλημα και Γιωργο(Jorge) καταλαβαινομαστε απολυτα, no problem!

    ΥΓ. Το 5ο live, αργει πολυ???? Να μαστε ολοι καλα.
    XeniaRodo
    05.02.2007, 21:19
    Ελένη έχω και βίντεο... ΟΛΕ!
    Tyrogkofretas
    05.02.2007, 21:21
    Παράθεση:

    Το μέλος Aiolos_m στις 05-02-2007 στις 16:11 έγραψε...

    Λοιπόν στο επόμενο live θα μαζέψεις όσα ανέκδοτα ξέρεις, θα τα γράψεις σε ένα τατράδιο και θα έρθεις να δω κι εγω αν τελικά υπάρχει κάποιο που δεν ξέρω..
    Μέχρι τότε θα αρκεστούμε σε κρέπες γεμάτες με το μπισκότο όλης της σεζόν (γιατί να πεταχτεί; Τίποτα δεν παθαίνει!) και σε ξεραμένες κολοκύθες με χραγματιές κι ένα ξυλάκι για να τις ξύνεις!
    Ευτυχώς ξημέρωσε η άλλη μέρα, γιατί με το ξύλο που έφαγα από την Οριάνα χτες, δεν ένιωθα το σώμα μου (αλήθεια εμείς χαιρετηθήκαμε Οριάνα...;)




    Το κολοκύθι μου και τα μάτια σου! Έφερα κι εγώ ένα τζιβιτζιλίκι να κάνω σαματά και έγινε θέμα κιόλας. ’ πα πα... Κοίτα...στο τηλέφωνο σου την έφερα,οπότε δεν χρειάζεται να γράφω πλέον ανέκδοτα σε τετράδια.Όσο για κρέπες, να μας πει η Οριάννα πόσο μπισκότο θέλει να ξέρουμε να της κρατήσουμε, γιατί δεν θα φτάσει... Όσο για το ξύσιμο στην κολοκύθα, κοίτα...είναι γεγονός πως ενώ στη σκηνή τα έπρατταν οι μουσικάντιδες, εγώ γενικώς έξυνα...την κολοκύθα μου γιατί αλλιώς θα τα έχανα από την σχετική απραξία.
    StaSiS
    05.02.2007, 21:24
    Παράθεση:

    altamira:Πολλά πολλά συγχαρητήρια σε όλους....μουσικούς.....παρουσιαστές.....
    kifa: Υ.Γ : Οι Παρουσιαστές του Live νομίζω οτι πρέπει να καλεσθούν απο το Θέμο....Βιβα ΔΕΟΣ - ΣΤΑΣΙΣ !!!!
    Tyrogkofretas:Πολλά συγχαρητήρια στους Κακώς Κείμενα ή Καμένα ή Κώσμενα ή Κείμενα ή τέλος πάντων, όπως επιλέγανε να βγούνε. Βρήκα την παρουσίαση πολύ σπιρτόζικη, με κάτι που σου έφερνε βραβεία μουσικής και Ζέτα Μακρυπούλια ένα πράγμα. Αυτό έδινε την απαραίτητη αναζωογόνηση του κοινού και εισήγαγε με τον καλύτερο τρόπο τους επόμενους. Ψηφίζω δαγκωτό Κακώς Κείμενα και στο επόμενο live.
    left:Συγχαρητήρια και στους/ις παρουσιαστές/στριες που ήταν πολύ άνετοι και ευρηματικοί και δημιουργούσαν , με τον τρόπο παρουσίασης, μια εγκάρδια προσέγγιση, με μπόλικο χιούμορ.
    vasilis23:Μπραβο στα ΚΑΚΩΣ ΚΕΙΜΕΝΑ !!!!!!!!!
    Orfeus:Παρουσιαστές: Συγχαρητήρια επίσης!
    AlmaNegra:Ένα μεγάλο μπράβο κι από μένα!! Και για το κλίμα, και για τις εκπλήξεις και για το κέφι των παρουσιαστών!




    Χαίρομαι που είχε αποδοχή η όποια προσπάθειά μας να συμβάλουμε, όπως και όσο μπορούσαμε, σε αυτή την όμορφη γιορτή!!
    Ευχαριστούμε.. Όπως επίσης και για τη βοήθεια σας η οποία μας έλυσε όποια αμηχανία προκαλούσε η -άβολη εν αρχή- θέση μας!
    Ως παρουσιαστής τέλος, θέλω να ευχαριστήσω τον jorge για την εμπιστοσύνη του!

    Ως παρευρισκόμενος τώρα, τι να πω.. Απλά χαίρομαι που ΗΜΟΥΝ κι εγώ ΕΚΕΙ.. Όμορφη Εμπειρία.. Να είμαστε καλά..


    Emilia_
    05.02.2007, 21:43
    Παναγιωτηηη...Έλιωσε χθες η κολοκύθα!!! Όσο για την κρεπουλα-α λα-μπισκοτο με ιδεα σοκολα,μια χαρά την είδα να εξαφανίζεται...?!
    spiroos
    05.02.2007, 21:49
    Τι άλλο να προσθέσω και εγώ...Απλά πως δεν ήταν καθόλου αυτονόητο και εύκολο αυτό που έγινε τις δυο μέρες. Κρύβει πίσω του την καθημερινή "δουλειά" που γίνεται στo site. Και μια ευχή: να μείνει έτσι "ανόθευτο" και αυθεντικό. Μπράβο πραγματικά σε όλους, τους ηχηρούς μουσικούς και το ακόμη πιο "ηχηρό" -πέρα από τα όρια όμως κάποιες φορές- κοινό.
    capone69
    05.02.2007, 21:49
    Λοιπον ο ξενερωτος της παρεας(capone69) βαριεμαι να γραφω.Με τοση αγαπη και θεληση τοσα χαμογελα και ομορφες φατσουλες ολα ηταν και ειναι ομορφα. Γνωρισα και ειδα απο κοντα αυτους που περιμενα τοσο πολυ να δω. Μονο ενα πραγμα,ξερω οτι μπορει να με βρισει,ηθελα ο jorje να ειναι χαλαρος και να το απολαμβανει.Ευτηχως τα εχετε πει ολοι για ολους οποτε σας φιλω γλυκα και περιμενω να σας δω.
    ΥΓ. gl την φωτογραφια μας στειλε μου

    Astron
    05.02.2007, 22:00
    Ένα μεγάλο μπράβο στην όμορφη μουσική μας κοινότητα!
    Νομίζω κάτι τέτοιες βραδιές όλοι νιώθουμε περήφανοι κι ευτυχισμένοι που είμαστε μέλη του musicheaven. Το μόνο που μπορώ να πω αυτή την στιγμή είναι ένα μεγάλο ευχαριστώ σε όλους όσους δίνουν την ψυχή τους κι εργάζονται με μεράκι για αυτές τις διοργανώσεις.

    Πάντα τέτοια παιδιά και εις ανώτερα!


    Υ.Γ. Σχετικά με κάποιες παραλείψεις και παράπονα, κάθε εμπόδιο είναι για καλό. Μόνο έτσι μπορούμε να δούμε πώς θα κάνουμε ακόμα πιο πετυχημένο 5ο live
    Emilia_
    05.02.2007, 22:04
    Παντως οπως ειπε κ το Ελενακι,ανυπομωνω να δω+εκεινη την τελευταια φωτογραφια μας!!! Αποθανατισμενες νοτες κ βιωματα....Ποσο κοντα μπορει να φερει η μουσικη τους ανθρωπους...?!
    capone69
    05.02.2007, 22:08
    Παράθεση:

    Το μέλος Emilia_ στις 05-02-2007 στις 22:04 έγραψε...

    Παντως οπως ειπε κ το Ελενακι,ανυπομωνω να δω+εκεινη την τελευταια φωτογραφια μας!!! Αποθανατισμενες νοτες κ βιωματα....Ποσο κοντα μπορει να φερει η μουσικη τους ανθρωπους...?!



    μου την δινει οταν φευγω στα ωρεα
    XeniaRodo
    05.02.2007, 22:09
    έχασες!

    έχω πάρει και βίντεο...
    tsagkarousianos
    05.02.2007, 22:10
    Capone......Φταίει το σπάσιμο στον ώμο....μορφονιέ μου......ποζερά μου εσύ......

    "Αν ένα πουλί μπορούσε να πει με ακρίβεια τι τραγουδάει, γιατί τραγουδάει,
    και τι είναι αυτό που το κάνει να τραγουδάει, δεν θα τραγούδαγε".


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : tsagkarousianos στις 05-02-2007 22:12 ]


    capone69
    05.02.2007, 22:13
    Παράθεση:

    Το μέλος tsagkarousianos στις 05-02-2007 στις 22:10 έγραψε...

    Capone......Φταίει το σπάσιμο στον ώμο....μορφονιέ μου......ποζερά μου εσύ......

    "Αν ένα πουλί μπορούσε να πει με ακρίβεια τι τραγουδάει, γιατί τραγουδάει,
    και τι είναι αυτό που το κάνει να τραγουδάει, δεν θα τραγούδαγε".


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : tsagkarousianos στις 05-02-2007 22:12 ]





    θα σε πετυχω και εντος εδρας δεν θα σε πετυχω???? δεν θα πιανουν τα ματζουνια σου

    ΥΓ.κατα βαθος χαρηκα που σε ξαναγνωρισα
    tsagkarousianos
    05.02.2007, 22:17
    Παράθεση:

    ΥΓ.κατα βαθος χαρηκα που σε ξαναγνωρισα



    Και γω χάρηκα που τα είπαμε και ξαναειδωθήκαμε Καπονέρακο......
    Χαχαχαχαχαχα

    Μην παίζεις μαζί μου .......
    Πάντα κυκλοφορώ με ένα βαλιτσάκι ιατρικό γεμάτο υ....τα μέσα....χαχαχαχαχαχα


    Γεια σου ρε ποζέρα...........
    Θα τα πούμε σύντομα απο κοντά

    "Αν ένα πουλί μπορούσε να πει με ακρίβεια τι τραγουδάει, γιατί τραγουδάει,
    και τι είναι αυτό που το κάνει να τραγουδάει, δεν θα τραγούδαγε".


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : tsagkarousianos στις 05-02-2007 22:29 ]


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : tsagkarousianos στις 05-02-2007 22:32 ]


    manblaz
    05.02.2007, 22:41
    Συγχαρητήρια σε ολους οσους βοηθησαν για να περασουμε ενα καταπληκτικο διημερο και ενα μεγαλο μπραβο στον χορχε για την υπομονη του...

    Υ.Γ ρε συ μιχαλη το εχεις κανει ταμα σε καθε live να κανεις κουζουλαδες????

    manblaz
    05.02.2007, 22:44
    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 05-02-2007 στις 12:18 έγραψε...

    Το παλικάρι αριστερά μάλλον τα βλέπει διπλά. Όλοι κοιτάνε την κάμερα κι αυτός ...τον τοίχο.


    ΥΓ. Μήπως είδατε ένα μπουκάλι ρακί;



    αυτα κανει ο τρελοκρητικος, ερχεται μοιραζει ρακες και ξαφνικα σηκωνεται και φευγει.

    Αντε μετα να συγκρατηθεις και να μην πιεις