ελληνική μουσική
    533 online   ·  210.834 μέλη

    4ο Live: Εντυπώσεις-Φωτογραφίες-MP3 !

    Aiolos_m
    05.02.2007, 22:50
    Παράθεση:

    Το μέλος XeniaRodo στις 05-02-2007 στις 22:09 έγραψε...

    έχασες!

    έχω πάρει και βίντεο...



    Ε χαλλόου! ΄Θα μας τα δείξεις;;;
    XeniaRodo
    05.02.2007, 23:02
    όχι ακόμα, σας κρατάω σε αγωνία χαχα
    GL
    05.02.2007, 23:02
    kansas
    05.02.2007, 23:15
    Παράθεση:

    Το μέλος tsagkarousianos στις 05-02-2007 στις 22:10 έγραψε...

    Capone......Φταίει το σπάσιμο στον ώμο....μορφονιέ μου......ποζερά μου εσύ......

    "Αν ένα πουλί μπορούσε να πει με ακρίβεια τι τραγουδάει, γιατί τραγουδάει,
    και τι είναι αυτό που το κάνει να τραγουδάει, δεν θα τραγούδαγε".


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : tsagkarousianos στις 05-02-2007 22:12 ]





    Tsagkarousianos = τρελό ποζέρι.. Χρήστο μαζί θα προχωρήσουμε!

    Πολλά και μεγάλα μπράβο σε όλους! Είναι πραγματικά μαγικό να βλέπεις πως μπορεί να ενώσει η αγάπη για τη μουσική...Εύχομαι το επόμενο live να είναι ακόμα καλύτερο
    tsagkarousianos
    05.02.2007, 23:19
    Παράθεση:

    Το μέλος kansas στις 05-02-2007 στις 23:15 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος tsagkarousianos στις 05-02-2007 στις 22:10 έγραψε...

    Capone......Φταίει το σπάσιμο στον ώμο....μορφονιέ μου......ποζερά μου εσύ......

    "Αν ένα πουλί μπορούσε να πει με ακρίβεια τι τραγουδάει, γιατί τραγουδάει,
    και τι είναι αυτό που το κάνει να τραγουδάει, δεν θα τραγούδαγε".


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : tsagkarousianos στις 05-02-2007 22:12 ]





    Tsagkarousianos = τρελό ποζέρι.. Χρήστο μαζί θα προχωρήσουμε!

    Πολλά και μεγάλα μπράβο σε όλους! Είναι πραγματικά μαγικό να βλέπεις πως μπορεί να ενώσει η αγάπη για τη μουσική...Εύχομαι το επόμενο live να είναι ακόμα καλύτερο



    Γιώργαρε μαζί ποζεράδικα.....
    Ετοιμάσου για τρελές ποζεριές.....
    Δες σε 2 λεπτά στο τόπικ με τα μουσικά βίντεο΄κάτι.........

    koukou-tsa
    05.02.2007, 23:19
    Παράθεση:

    Το μέλος XeniaRodo στις 05-02-2007 στις 20:53 έγραψε...

    Ρε GL αυτό βρήκες να τραβήξεις που έκανα ένα σωρό κοκοράκια...
    όχι τίποτ' άλλο, θα με κοροϊδεύει και ο ανατρεπτικός...



    τελικα μηπως ειχες φαει σοκολατα ??????
    Aiolos_m
    05.02.2007, 23:32
    Βρε καλώς τον.
    tsagkarousianos
    05.02.2007, 23:33
    Παράθεση:

    Το μέλος koukou-tsa στις 05-02-2007 στις 23:19 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος XeniaRodo στις 05-02-2007 στις 20:53 έγραψε...

    Ρε GL αυτό βρήκες να τραβήξεις που έκανα ένα σωρό κοκοράκια...
    όχι τίποτ' άλλο, θα με κοροϊδεύει και ο ανατρεπτικός...



    τελικα μηπως ειχες φαει σοκολατα ??????





    Χαχαχαχαχαχαχα
    Μάλλον είχε φάει .......Κουκούτσα......

    XeniaRodo
    05.02.2007, 23:50
    Παράθεση:

    Το μέλος koukou-tsa στις 05-02-2007 στις 23:19 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος XeniaRodo στις 05-02-2007 στις 20:53 έγραψε...

    Ρε GL αυτό βρήκες να τραβήξεις που έκανα ένα σωρό κοκοράκια...
    όχι τίποτ' άλλο, θα με κοροϊδεύει και ο ανατρεπτικός...



    τελικα μηπως ειχες φαει σοκολατα ??????



    τι έλεγα...?
    capodasto-
    05.02.2007, 23:53
    Αν και καθυστερημένα σε σχέση με τους υπόλοιπους, Να πω και γω με την σειρά μου ένα μπράβο σε όλους όσους βοήθησαν για να γίνει το 4ο live του Music Heavenείτε αυτοί ήταν πάνω στη σκηνή είτε κάτω από αυτή στους παρουσιαστές που κατέπληξαν τα πλίθοι και έχουν σπείρει τον πανικό στα μέσα μαζικής ενημέρωσης (δηλ. MusicHeavenTV, MusicHeavenFM και Music HeavenΤΥΠΟ) και φυσικά στον χορχε που παίρνει Όσκαρ υπομονής.

    ΕΥΧΟΜΑΙ

    ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΚΑΛΛΙΤΕΡΟΙ

    ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ

    ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΣΕ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΧΟΡΟ (μεγάλες σκηνές, γνωστά θέατρα, γήπεδα κτλ.)

    ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΙΑ ………

    ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΠΕΙΤΕ ΕΣΕΙΣ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ…….............


    left
    06.02.2007, 00:12
    Αν πάρεις ίχνη απ το μικρόφωνο θα βρεις κάτι απ την ψυχή σου.!!!
    left
    06.02.2007, 00:34
    Παράθεση:

    Το μέλος Orfeus στις 05-02-2007 στις 16:12 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος left στις 05-02-2007 στις 15:44 έγραψε...

    Ειλικρινά, το χαιρόμουν πάρα πολύ και δεν με κούρασε καθόλου. Εξ άλλου όλα τα παιδιά και τις δύο ημέρες ήταν καταπληκτικά, χωρίς εξαιρέσεις.Συγχαρητήρια σε όλους τους μουσικούς αλλά και στους/ις παρουσιαστές/στριες που ήταν πολύ άνετοι και ευρηματικοί και δημιουργούσαν , με τον τρόπο παρουσίασης, μια εγκάρδια προσέγγιση, με μπόλικο χιούμορ.
    Δεν σας κρύβω , ότι στο τέλος που ανεβήκατε όλοι μαζί στη σκηνή, με εκείνο το τραγουδιστικό ξέσπασμα και ήρθα κι εγώ και ψιλοτραγούδησα και συγχρόνως τράβηξα και λίγες σκηνές, ζήλεψα, αλλά πίεσα τον εαυτό μου για να φύγει ,θεωρώντας ότι εκείνη ήταν η δική σας κορυφαία στιγμή και έπρεπε να τη ζήσετε μόνοι σας. Χαιρόμουν αφάνταστα γι αυτό που ζούσατε.
    Να είστε όλοι γεροί και κεφάτοι στη ζωή σας, όπως και τώρα και καμμία δυσκολία να μη σας κλέψει αυτό που ζείτε μέσα από το site. Αντισταθείτε , όσο μπορείτε σαυτό που τόσο έντεχνα πάνε να σας περάσουν . Μην τους κάνετε το χατήρι.Κάποια στιγμή θα αναγκασθούν να επενδύσουν στην παιδεία!



    (άλλη μια ρακί)

    Μία΄τί να κάνει, ούτε στα χείλη δεν φτάνει, θα έχει εξατμισθεί.!!!
    Να είσαι πάντα γερός να μας χαρίζεις τέτοιες ερμηνείες τραγουδιών.Για σένα ίσχυε, πολύ περισσότερο, αυτό που εγραψα προηγουμένως περί μικροφώνου, ψυχής κ.λ.π.
    Giorgos
    06.02.2007, 00:35
    Παράθεση:

    Το μέλος left στις 06-02-2007 στις 00:12 έγραψε...

    Αν πάρεις ίχνη απ το μικρόφωνο θα βρεις κάτι απ την ψυχή σου.!!!



    Μετά από αυτό, τι άλλο να πεις...Τα είπατε όλα

    Συγχαρητήρια στον Jorge και σε όλα τα παιδιά, ήταν ένα πανέμορφο διήμερο!

    Πολλά ευχαριστώ στα 2 σχήματα που συμμετείχα για την άψογη συνεργασία, ελπίζω να συνεχιστεί. Ιδιαίτερο ευχαριστώ στον tasois, τον Unick και τον Ageras (Μανώλη, τι να πω...), με συγκίνησαν με την τεράστια βοήθεια που μου παρείχαν.

    Πάμε για το 5ο!
    Aiolos_m
    06.02.2007, 00:38
    Παράθεση:


    Πάμε για το 5ο!



    Δεν κατάλαβα...
    αφήστε τα αυτά, για το 4,5 πάμε!!!
    Jasmine
    06.02.2007, 00:41
    Καλησπερούδια κι απο μένα!!! Τώρα εγω τι να πω.. τα είπαν όλα οι προλαλίσαντες!! Το σημαντικό είναι ότι χρόνο με το χρονο τα live είναι όλο και καλύτερα!! Όπως είπε και ο Αλβέρτος μας βλέπω του χρόνου στο Σ.Ε.Φ.!! Ήταν όλα άψογα παιδιά τι να πω άλλο, και τα παιδιά που τραγούδησαν, και οι τέλειες εκπλήξεις και η διοργάνωση άψογη!! Χάρηκα ιδιαίτερα που είδα παλιους φίλους που είχα να δω ένα χρόνο τώρα! Μπορεί οι υποχρεώσεις να είναι τέτοιες που να μας αναγκάζουν να χανόμαστε, όμως δεν ξεχνιόμαστε και αυτό έχει σημασία!! Μας ενώνει η μουσική ούτως ή άλλως!!

    Έκανα και τη ζημια μου και ησύχασα!! Χεχε Ε τι μονο ο Ορφέας θα σπάει ψυγεία, να μη σπάσω κι εγώ μερικά ποτηράκια?? Αφού δεν έφυγα ολόκληρη στη πίστα να παρω αγκαλιά κανένα λαούτο πάλι καλα!! Ζητώ χίλια συγνώμη για την όποια αναστάτωση προκάλεσα παιδια!!!

    Αντε και το 5ο να γινει 4ήμερο!! Να φερουμε και κανα αντισκηνο!! Λέμε τωρα..

    4ο LIVE ΜΕΛΩΝ ΤΟΥ MUSICHEAVEN και ΝΑΙ ΗΜΟΥΝ ΕΚΕΙ!!!!!

    ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΜΟΝΑΔΙΚΑ!!!!!




    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Jasmine στις 06-02-2007 00:43 ]


    mariza18
    06.02.2007, 00:42
    μπορεί να έκατσα ελάχιστα άλλα ήταν πολύ ωραία!χάρηκα που γνώρισα ορισμένα παιδιά,τα υπόλοιπα εύχομαι να τα γνωρίσω σύντομα!πάντα τέτοια MH

    don't cry because it came to an end,smile because it happened

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : mariza18 στις 06-02-2007 00:44 ]


    left
    06.02.2007, 00:49
    Παράθεση:

    Το μέλος Orfeus στις 05-02-2007 στις 19:42 έγραψε...

    Έχω κι εγώ μία. (θα μου γλύτωνε νομίζεις;)



    Αν φωνάζετε για την αφίσα , πάρτε υπόψη σας ότι έχω κι εγώ μία! Θα την κολλήσω στην αίθουσα του " Αμφίονα "
    Εύχομαι να μη βγουν πάνω από 10 , όπως δήλωσε ο Χόρχε.
    thank
    06.02.2007, 01:16
    Στο προηγουμένο λάϊβ, ο Μανώλης (αγέρας) μου είχε πει τη φοβερή ατάκα, καθώς καθόμαστε σε έναν δερμάτινο καναπέ που μας έστιλε ο Ορφέας τιμωρία, γιατί εμποδίζαμε στον διάδρομο, μιλάγαμε κλπ. " Κοίτα να δείς τι μπορεί να κάνει το ίντερνετ". Ετσι είναι, και φέτος επιβεβαιώθηκε.

    Και όχι μόνο στο 2μερο, αλλά και με τα όσα άλλα έχει προκαλέσει το ΜΗ και οι άνθρωποί του. Ανεξαρτήτως του αν τα μαθαίνουμε, ή όχι, αν παιρνουν δημοσιότητα, αν ειναι σημαντικά ή ασήμαντα για τους πολλούς. Και είναι ....μάλλον καλά.

    Επομένως, αξίζει ένα ευχαριστώ σε εκείνους που προσπαθούν, δίνουν χρόνο και ψυχή και ταυτόχρονα δεν προβάλουν με έπαρση, δεν οικειοποιούνται, δεν στέκονται στο μέγεθος αυτού που έχουν φτιάξει, ξεκινώντας, ίσως για παιχνίδι, από σχολικά τετράδια, παρτιτούρες, περιέργεια .. και άλλα τέτοια. "Λυπάμαι" που το λέω, αλλά ειναι πολύ μεγάλο, με δύναμη και δυναμική.

    Πάντα τέτοια και άλλα παρόμοια.
    Deos
    06.02.2007, 02:04
    Συμφωνώ απολύτως με τα υπόλοιπα ΚΑκως ΚΕΙ ΜΕΝΑ και θα ήθελα να επαυξήσω ακόμα περισσότερο το αίσθημα της χαράς και της ικανοποίησης
    για τα όσα περάσαμε αυτές τις 2 μέρες!!

    Μια αξέχαστη από κάθε άποψη 2ήμερη γιορτή, από μας για μας, για τους κατοίκους της μουσικής μας κοινότητας.
    Γνωριμία με νέους φίλους, αντάμωση με παλιούς, και μουσική. ΠΟΛΛΗ ΜΟΥΣΙΚΗ !!


    Επίσης, ευχαριστούμε από καρδιάς για την αγάπη που μας δείξατε πάνω και κάτω από τη σκηνή και ανταποδίσουμε στο 4πλάσιο!

    Τι έχει σειρά?




    Υ.Γ. πώς αλλιώς θα δικαιολογούσαμε τον τίτλο μας ως ΚΑΚΩΣ ΚΕΙΜΕΝΑ αν δεν κάναμε κανένα "λαθάκι", καμιά παραλειψούλα...
    Στο καλωσόρισμα των μελών εκτός Αθηνών ξεχάσαμε (και το κάνουμε τώρα) να χαιρετήσουμε το φίλο μας τον rory που ήρθε από χαλκίδα!!
    (δεν πιστεύω να έχεις παράπονο? )
    rory166
    06.02.2007, 02:08
    τι εκτος Αθηνων ρε Γιαννη...Αφου που με βρισκεις που με χανεις ολο Αθηνα ειμαι!!
    παντως ευχαριστω για τον χαιρετισμο!