ελληνική μουσική
    682 online   ·  210.832 μέλη

    4ο Live: Εντυπώσεις-Φωτογραφίες-MP3 !

    rivera
    06.02.2007, 21:29
    Οταν ο κοινος μας ψυχολογος καταφερει να μας ενωσει.....τοτε τα live μας θα αποκτησουν την καταλληλη μαγεια.....θα σκαμε μυτη με λιμουζινα και την ωρα που θα βγαινουμε θα ερχονται να μας αγγαλιαζουν πανω απο 10 κοριτσια που θα φορανε καυτα μινι και σορτς και με ροζ πουα στηθοδεσμους απο πανω,αντε και κανενα βρεγμενο ασπρο μπλουζακι .....(κοριτσια του fun club δηλαδη,εσυ θα τα βρισκεις emaki σαν αρχηγος που εισαι).
    tsagkarousianos
    06.02.2007, 21:48
    Παράθεση:

    Το μέλος rivera στις 06-02-2007 στις 21:29 έγραψε...

    Οταν ο κοινος μας ψυχολογος καταφερει να μας ενωσει.....τοτε τα live μας θα αποκτησουν την καταλληλη μαγεια.....θα σκαμε μυτη με λιμουζινα και την ωρα που θα βγαινουμε θα ερχονται να μας αγγαλιαζουν πανω απο 10 κοριτσια που θα φορανε καυτα μινι και σορτς και με ροζ πουα στηθοδεσμους απο πανω,αντε και κανενα βρεγμενο ασπρο μπλουζακι .....(κοριτσια του fun club δηλαδη,εσυ θα τα βρισκεις emaki σαν αρχηγος που εισαι).




    jorge
    06.02.2007, 22:11
    Ένα μεγάλο ευχαριστώ σε όλους σας και ιδιαίτερα στους Παρουσιαστές, που δεν περιορίστηκαν μόνο στα καθήκοντα της παρουσίασης, αλλά βοήθησαν και στην οργάνωση του προγράμματος και σε διάφορα μικρά ή μεγάλα που εμφανίστηκαν. Γιάννη, Στάση, Εμάκι, Βίκυ με χαλαρώσατε και σας ευχαριστώ

    Τα σχήματα τα έχω νομίζω ήδη ευχαριστήσει, όμως θα το ξανακάνω, μια και το όλο τελικό αποτέλεσμα προήλθε κατά ένα πολύ μεγάλο μέρος από την πολύ καλή προετοιμασία που έκαναν τα γκρουπ τις προηγούμενες μέρες! Μην ξεχνάμε άλλωστε πως οι πρόβες για ορισμένους ξεκίνησαν πριν 1,5 μήνα (οι μόνοι που δεν έκαναν πρόβα ήταν οι Αδιάφθοροι, αλλά είχαν βύσμα!). Ένα μεγάλο μπράβο λοιπόν ΚΑΙ για το καλλιτεχνικό αποτέλεσμα.

    Να ευχαριστήσουμε επίσης :

    - τον Tasois (μας προσφερε το ηλεκτρικό πιάνο),
    - τον Manblaz (οι 210 κονκάρδες ήταν δική του προσφορά!)
    - την Eleni (για τη χορηγία του βιβλίου)
    - τον Alex3 (για την χορηγία της πίττας και της πλακέτας)
    - τον Κώστα (12 ώρες ηχογραφούσε το live)
    - το 5/4, τον Χρήστο και τη Νίκη (για τη φιλοξενία, τον πολύ καλό ηχητικό εξοπλισμό, την καλή διάθεση και βεβαίως για τα 90 δωρεάν ποτά στους μουσικούς!)
    - τον Μανώλη τον ηχολήπτη (άξιος!)

    και βέβαια τους αγαπητούς μας guests:


    - τον κ.Χρόνη Αηδονίδη
    - τον κ.Λάκη Χαλκιά
    - τον κ.Σάββα Σιάτρα
    - τον Βαγγέλη Γερμανό
    - τον Μιλτιάδη Πασχαλίδη
    - τον Νίκο Ξύδη
    - την Δήμητρα Καραμπεροπούλου και τον Νίκο Δημοσθένους


    Κι όμως ήταν αλήθεια...
    photis86
    06.02.2007, 22:34
    Παράθεση:

    Το μέλος Emaki στις 06-02-2007 στις 19:05 έγραψε...

    Και ναιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι Rivera's Group!!!!





    Όλες οι μάχες στη ζωή, μας μαθαίνουν κάτι , ακόμη κι εκείνες που χάνουμε...



    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Emaki στις 06-02-2007 19:11 ]




    μπορω να πω πως το χερι μου και το ποδι μου εκει στην ακρη εχουν φωτογενεια..χαχα
    VasilisSaltagiannis
    06.02.2007, 23:22
    Κυρίες και κύριοι του Music Heaven για μια ακόμη φορά μπράβο!
    τόσο γιατι πραγματικά είσαστε μια παρέα, όσο και γιατί αυτή η παρέα αγγίζει πραγματικά ανθρώπους που θέλουν απλά να συναναστραφούν και να επικοινωνούν.
    Και από τα live φαίνεται, ότι αυτό δεν περιορίζεται μόνο στο internet, αλλά βρίσκονται μαζί άνθρωποι που έχουν ψυχή και καλή πρόθεση.
    Και οι καλές παρέες χρειάζονται σήμερα ακόμα περισσότερο.
    Πέρασα πολύ καλά και τις δύο μέρες, μου δώθηκε η έυκαιρία να παίξω με το Χρόνη τον Αηδονίδη και το Σάβα το Σιάτρα, οι οποίοι αποτελούν μεγάλα κεφάλαια για την παράδοση. Αλλά είναι και προς τιμήν τους που ασχολούνται, προσεγγίζουν και στηρίζουν, νέους ανθρώπους που τους αρέσουν τα αληθινά και τα ωραία.
    Άκουσα πολύ καλά σχήματα γνωστά ή όχι και μερικούς άριστους παίχτες-Ποιός ήταν αυτός ο μπασίστας ρε παιδιά?? στο σχήμα του Χρήστου νομίζω-αλλά πάνω από όλα παιδιά που παίζαν με ψυχή! Χωρίς να κάνω συγκρίσεις μου ανέβασαν την διάθεση στο κατακόρυφο οι ANACONTA (παιδιά θα έρθω να σας ακούσω σίγουρα)-ξαφνικά αρχίσαμε να χορεύουμε...
    Όπως επίσης ο Λάκης ο Χαλκιάς που με συγκίνησε.
    Και ο Βαγγέλης με τα ταξίδια του αλλά και ο Μίλτος με τη δύναμη του..
    Όμως ο Ξύδης ήταν όλο το χαρτί!!
    Κρίμα που δεν μπόρεσα να μείνω μέχρι το τέλος κατάλαβα τι έγινε και βρίζω...
    Τώρα να πω για τά ΚΑΚΩΣ ΚΕΙΜΕΝΑ
    ΤΟ ΕΙΧΑΝ τα παίδια!!
    Γιώργο για μια ακόμη φορά ευχαριστούμε για όλα όσα κάνεις για ΟΛΟΥΣ!!
    Πρόεδρε...τα σέβη μου, beatlus εμείς πρέπει να συνεχίσουμε την χωρίς τέλος και αρχή συζήτησή μας...Μάνο, Ξένια, Αντρέα όπως πάντα super
    Γλού χάρηκα που σε γνώρισα
    margo επιτέλους εκ του σύνεγγες...
    ΔΕΟΣ νομίζω ότι πρέπει να γίνεις παρουσιαστής (να το κοιτάξεις...)
    Εμ..άκι η παρουσία σου ήταν καταλυτική...
    Ένα πολύ μεγάλο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ στον Αλβέρτο γιατι και το Σάββατο και την Κυριακή έπειξε χωρίς πρόβα και μας στήριξε χωρίς δισταγμό!!

    υ.γ. Νομίζω ότι γνώρισα κι άλλους, αλλά αφ' ενός υκλοφορούσαν 5 Dimple αφ' εταίρου δεν κυκλοφορεί συχνά η μνήμη μου

    Να είστε όλοι καλά



    GL
    06.02.2007, 23:31
    Mην ζητατε ποιοτητες καλες ηχου και εικονας αλλωστε η ωρα ηταν περασμενη......Ενα απλο κινητο ειναι στα χερια ενος τρελα κουρασμενου τυπου που το μονο που αντεχε να κανει ειναι να τραγουδαει και αυτος μαζι με την παρεα.....!

    Αυτα ειναι συλλεκτικα κομματια(εστω και ετσι...) και καλα θα κανετε να τα αποθηκευσετε......

    Δειτε τα βιντεακια ΜΕ ΤΗ ΣΕΙΡΑ
    που σας τα εχω.....

    ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ ΤΟ ΦΙΝΑΛΕ ΜΑΣ.....







    YΓ:Θα στραβολαιμιασετε λιγακι....αλλα αξιζει.....



    Aiolos_m
    06.02.2007, 23:40
    Καλά ε...
    Φωνάρα έχω τελικά.
    vasilis23
    06.02.2007, 23:47
    Καλα ε....απλα πειραζει που εχω ανατριχιασει...?Οποιος δεν ηταν τις συγκεκριμενες στιγμες...δεν εζησε live....!!!
    Hastaroth
    06.02.2007, 23:50
    Καλά βρέ Γλού-Γλού,γιά...ξαπλωμένους τά τράβηξες αυτά τά βιντεάκια;

    Πάντως ακόμα κι'έτσι δείχνουν -ιδίως το τελευταίο- την υπέροχη ατμόσφαιρα που επικρατούσε σ'όλη τη διάρκεια τών δυό αυτών βραδιών.....
    StaSiS
    06.02.2007, 23:58
    Axx.. Αυτή είναι ζωή... Υπέροχη ατμόσφαιρα.. Ότι έπρεπε για finale της γιορτής μας..

    Μπράβο βρε ΓΛ που είχες το κουράγιο να κάτσεις να βιντεοσκοπείς.. Εγω στη θέση σου θα είχα πάρει το κινητό
    και θα βάραγα το σπλασάκι του Αντρέα για παράδειγμα!
    Άντε.. 'Γειά μας βρε παιδιά...
    jorge
    07.02.2007, 00:00
    Μπράβο ρε GL! Ωραία τα βίδεα!

    Προς όσους δεν ήταν εκεί: Όχι, δεν είμαστε κάφροι. Απλά παίζει τύμπανα ο antreas_dr.
    GL
    07.02.2007, 00:24
    Προς Αλβερτο:Μακαρι να τραβαγα τα "βιδεα" ξαπλωμενος.....Ακομα εκει θα ηθελα να ημουν.....

    Προς Σταση,Χορχε:Δεν ξερω ποσες φορες κινδυνεψε το χερι μου και το κινητο μου απο τις αγριες διαθεσεις του κυριου Αντρεα με τις μπακετες του...Μιας και τον τραβαγα απο αποσταση αναπνοης....

    Προς Χεβενακια Γενικα:Υπαρχουν ακομα καμια 10ρια "βιδεακια" απο το κινητο μου...Ενα-δυο....εχουν τρελλο γελιο!!!Απλα πρεπει να τα δουν πρωτα οι θιγωμενοι και αν θελουν τοτε τα ανεβαζω Με πολλα μπιπ βεβαια!!!

    Τα αλλα "βιδεακια" θα ερθουν σιγα σιγα και θα τα απολαυσετε.....

    Χασαποθεραπευτη???......Υπομονη!!!
    Hastaroth
    07.02.2007, 00:33
    Δέν είπα εγώ οτι τά τράβαγες ξαπλωμένος,αλλά οτι εμείς πρέπει νά ξαπλώσουμε γιά να τα δούμε κανονικά

    Καί τώρα που τα είδα,στενοχωρήθηκα που έφυγα νωρίτερα αλλά έπρεπε να σηκωθώ νωρίς την Δευτέρα και μένω και ολίγον "μακράν" (που έλεγε και ο αείμνηστος Καραμανλής).


    houlina
    07.02.2007, 00:38
    οι καλύτερες στιγμές του live!!!!
    GL
    07.02.2007, 01:16
    Yστερογραφο "βιδεο" Νουμερο 1

    Ο Γιωργος που Αραζει παρεα με τον πρωην μικρο τυμπανιστη και νυν Ιατρο-τραβαδουρο....Κυριο κυριο Τσα!!
    Σαν νονος του σχηματος Τσαγερας,βαφτηζω και αυτο το σχημα με το ονομα....ΑΡΑΖΕΙΤΣΑ...



    Υ.Γ:Και αυτο το βιδεακι ενδεικνυται για καλο μασαζ του αυχενα με πολυ αργες κινησεις.Αν παλι πιαστει ο λαιμος σας απο την προβολη,δεν εχετε παρα να κανετε μια επισκεψη στο Τζανειο Νοσοκομειο του Μπερεα και ο κυριος Τσα θα σας προσφερει περιθαλψη του λαιμου σας και Περγαμοντο στην εξοδο....


    left
    07.02.2007, 01:45
    Δηλαδή ρε παιδιά, πώς το έχετε δει το θέμα; αφ' ενός κομμάτι απ την πίτα δεν πήραμε , ως Ταρατσόγατοι, { εκπρόσωποι του λαικού γαρ }, αφ ετέρου ούτε μία foto με τις φάτσες μας δεν έχουμε δει, τουλάχιστον να ξέρουμε την επόμενη φορά να φέρουμε και την μακιγιέρ μαζί μας, να ξέρουμε τί απ'ολα να διορθώσουμε!!!!
    GL
    07.02.2007, 02:04
    Παράθεση:

    Το μέλος left στις 07-02-2007 στις 01:45 έγραψε...

    Δηλαδή ρε παιδιά, πώς το έχετε δει το θέμα; αφ' ενός κομμάτι απ την πίτα δεν πήραμε , ως Ταρατσόγατοι, { εκπρόσωποι του λαικού γαρ }, αφ ετέρου ούτε μία foto με τις φάτσες μας δεν έχουμε δει, τουλάχιστον να ξέρουμε την επόμενη φορά να φέρουμε και την μακιγιέρ μαζί μας, να ξέρουμε τί απ'ολα να διορθώσουμε!!!!


    Tα παραπονα σας σχετικα με την πιτα στο ΒΛΑΣΤΑΡΙ σας Κυριε Λευτερη μας!!

    Σχετικα με τις φωτογραφιες που θελετε,περιμενουμε να ανοιξουν κατι σκηροι δισκοι ψηφιακων μηχανων καποιων μελων και στη συνεχεια ευελπιστουμε οτι θα σας ΑΝΕΒΑΣΟΥΜΕ ΣΤΟ ΣΑΙΤ.....

    Και εσεις σαν ο πλεον σοφοτερος ολων μας ξερετε καλυτερα απο μας τους μικρους(!!!!)την λεξη Υπομονη....

    Υ.Γ:Αν δεν κανω λαθος(και δεν κανω...)σας θυμαμαι σε ολο το 2ημερο με μια καμερα στο χερι,αρα και εσεις εχετε πολυ υλικο..Αν θελετε διατιθεμαι να μετατρεψω και να συμπιεσω αυτο το υλικο με σκοπο να το απολαυσουμε εδω μεσα.....

    Ειμαι στη διαθεση σας....


    beatlus
    07.02.2007, 03:08
    Ενιωσα σαν στο σπίτι μου... Κουρασμένος πολύ εντός μου, άφησα τους φίλους να... στρώσουν το τραπέζι και να πέσουν μπροστά μας γερές δόσεις ονείρων... Και να χορτάσουμε, μόλις για λίγο. Σύντομα, θέλουμε ήδη κι άλλο...
    Ενιωσα να αιωρούμαι -ειλικρινά- σαν νέφος να περιφέρομαι ανάμεσα στα όμορφα κι αληθινά, ανάμεσα σε γλυκούς και μερακλήδες ανθρώπους.
    Από το καμαράκι της προετοιμασίας, οπου προσπαθούσα να κουρδίσω, μα η εικόνα της Μαρίας με το χεράκια της πάνω στο λαούτο και του Σαλτα-Γιάννη να χαϊδεύει την -δοσμένη- ερωμένη... κιθάρα του, με δυσκόλευε από θαυμασμό και χαρά να συγκεντρωθώ... Αυτά τα παιδιά, που ένα χρόνο τώρα, τρέχω να κλείσω γρήγορα τις σελίδες μου στην εφημερίδα για να προλάβω να τους δω από κοντά να χαρίζουν "Καθώς πρέπει" μελωδίες, ήταν τώρα αντίκρυ μου (έστω, κατά τα... 2/5)
    Και μετά άνοιξα την πόρτα και ανεβήκαμε πάνω...
    Είχε τόση οχλαγωγία, όση να μην μπορώ να παίξω σωστά το "Αχ, ψυχή μου φαντασμένη"... Ε, και; Καταρχήν, δεν είμαι μουσικός, κατά δεύτερον, φτάνει που πέταξε η ψυχή...
    Πέταξε έγραψα...; Αστραψε από δέος και συγκίνηση μόλις ανταμώσαμε με τον κ. Σάββα. Σφίχτηκε από του ονείρου το φως μόλις η περιφερειακή όρασή μου έπιανε στο πεδίο της και τον κ. Χρόνη παραδίπλα, να καμαρώνει για τον φίλο του, μα πιο πολύ -είμαι- σίγουρος τρία νέα παιδιά, να σκύβουν το κεφάλι και να φιλούν το χέρι της μητέρας παράδοσης... Και βέβαια, έτσι έιναι κι έτσι έγινε... Μακάρι να είμαστε άξιοι πάντα την ψυχή μας να έχουμε καθαρή και το αυτό να πράττουμε...
    Κατόπιν έλειψα λιγάκι...
    Μα την επαύριο, ανάλαφρα απόδιωξα την κούρασή μου και τράβηξα κατά τα μεσάνυχτα στον Πειραιά για να προλάβα ό,τι... Και πρόλαβα πολλά, που πιο όμορφα περιέγραψαν οι πιο πάνω. Πρόλαβα όμως, και το τέλος που αρχή είναι...
    Στο 'πα Γιώργο... Οταν, αγκαλιαστήκαμε όλοι μαζί πάνω στη σκηνή και τραγουδήσαμε δυο Κατσιμιχαίους και το "Παλτό", ζεστασιά σαν την πύρωση της παρέας σε... πενταήμερη, ένιωσα... Μόνο, που δεν πρόκειται να αποχωριστούμε όπως συνέβη με το αποκορύφωμα των Λυκειακών μας χρόνων...
    Εδώ θα είμαστε να ανταμώνουμε και -ναι, αμέ- να ξεφαντώνουμε κιόλας...
    Τέλος, πάω να κοιμηθώ... Σαν ξυπνήσω θα πάω να συναντήσω την Καίτη Κουλλιά και κουβέντα θα κάνουμε που θα "κρεμάσω" στο "Παράδεισό" μας...
    Στίχος από τραγούδι της "Εδώ ξυπνούν τα όνειρα, βαρκούλες π' αρμενίζουν και κατεβαίνουν στο γιαλό και οι καρδιές ραγίζουν"
    Ναι, εδώ ξυπνούν όνειρα... Σας ευχαριστώ όλους, σ' ευχαριστώ Γιώργο!
    Και του χρόνου!

    Γελασμένοι, σε λίγο θα 'ρθει το φθινόπωρο.
    Θα βρέξει, θα ποτίσει. Ηλεκτρισμένη ατμόσφαιρα.
    Τι περίεργο. Το καλοκαίρι φαίνεται μακρινό αλλά εδώ ήταν πριν λίγο. Ιδρώσαμε, φωνάξαμε.
    Όμορφα ήταν.
    Ποίημα "Χέρι και κάνιστρο" του Χρίστου Ξένου

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : beatlus στις 07-02-2007 03:13 ]


    beatlus
    07.02.2007, 03:10
    Δεν θα 'θελα να φανεί ως διάκριση, μα alex3, χάρηκα πολύ που τα είπαμε! Εις το επανιδείν!
    beatlus
    07.02.2007, 03:11
    Καταπληκτικοί "Κακώς Κέιμενα" πληρώνω όσο, όσο για ένα από τα μπλουζάκια σας