ελληνική μουσική
    364 online   ·  210.819 μέλη

    4ο Live: Εντυπώσεις-Φωτογραφίες-MP3 !

    Tyrogkofretas
    05.02.2007, 15:45

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Tyrogkofretas στις 05-02-2007 15:45 ]


    vasilis23
    05.02.2007, 15:47
    Καλησπερα και απο μενα!Εχω λιγο χρονο στη διαθεση μου και απλα ηθελα να πω οτι χτες ηταν μια απο τις ωραιοτερες βραδιες της ζωης μου...σχεδον ενα μηνα ταξιδια...προβες...αγχος...και τοσα προβληματα στην συνεχεια χτες..καταφεραμε και παιξαμε και ειμαι πολυ χαρουμενος γιαυτο!Δεν πειραζει...ολα καλα,πανω απο ολα υγεια!!!
    Θελω να πω ενα μεγαλο ευχαριστω στον Γιωργο(jorge) που μας στηριξε ολους,και την μπαντα μου αλλα και ολους τους υπολοιπους γιατι πιστευω οτι ειναι πολυ δυσκολο να καταφερεις να βαλεις μια ταξη σε ολο αυτο που εγινε χτες...!Ενα μεγαλο Μπραβο στα ΚΑΚΩΣ ΚΕΙΜΕΝΑ !!!!!!!!!(δεν θα ξεχασω ποτε το DEOS που ηταν σε χρονο dt απο τη μια γωνια στην αλλη για να προλαβει τα παντα!!!!
    Επισης ενα ΜΕΓΑΛΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ στη Δημητρα Καραμπεροπουλου και στον Νικο Δημοσθενους για την υπομονη που εκαναν εως τελους αλλα και την τιμη που μας εκαναν και ηταν κοντα μας σε αυτη την γιορτη!
    Πραγματικα ολοι ηταν υπεροχοι!
    Δεν θα παραλειψω να πω οτι δεν θα ξεχασω ποτε το τελος....επι σκηνης...!!!Οσοι ηταν εκει....θα τα θυμουνται για παντα!
    Και του χρονου παιδακια!!!!
    -----------------
    Όταν σωπάσουν τα πάντα, θα μάθουμε να ακούμε τη σιωπή

    vasilis23
    05.02.2007, 15:52
    Παράθεση:

    Το μέλος left στις 05-02-2007 στις 15:44 έγραψε...



    Ειλικρινά, το χαιρόμουν πάρα πολύ και δεν με κούρασε καθόλου. Εξ άλλου όλα τα παιδιά και τις δύο ημέρες ήταν καταπληκτικά, χωρίς εξαιρέσεις.Συγχαρητήρια σε όλους τους μουσικούς αλλά και στους/ις παρουσιαστές/στριες που ήταν πολύ άνετοι και ευρηματικοί και δημιουργούσαν , με τον τρόπο παρουσίασης, μια εγκάρδια προσέγγιση, με μπόλικο χιούμορ.
    Δεν σας κρύβω , ότι στο τέλος που ανεβήκατε όλοι μαζί στη σκηνή, με εκείνο το τραγουδιστικό ξέσπασμα και ήρθα κι εγώ και ψιλοτραγούδησα και συγχρόνως τράβηξα και λίγες σκηνές, ζήλεψα, αλλά πίεσα τον εαυτό μου για να φύγει ,θεωρώντας ότι εκείνη ήταν η δική σας κορυφαία στιγμή και έπρεπε να τη ζήσετε μόνοι σας. Χαιρόμουν αφάνταστα γι αυτό που ζούσατε.
    Να είστε όλοι γεροί και κεφάτοι στη ζωή σας, όπως και τώρα και καμμία δυσκολία να μη σας κλέψει αυτό που ζείτε μέσα από το site. Αντισταθείτε , όσο μπορείτε σαυτό που τόσο έντεχνα πάνε να σας περάσουν . Μην τους κάνετε το χατήρι.Κάποια στιγμή θα αναγκασθούν να επενδύσουν στην παιδεία.!





    Σας ευχαριστουμε πολυυυυυ!!!!!!
    left
    05.02.2007, 15:54
    Παράθεση:

    Το μέλος kifa στις 05-02-2007 στις 14:59 έγραψε...

    Καλημέρα κι απο εμένα ... Λίγο αγουροξυπνημένα βέβαια αλλά ... ... ΕΔΩ !!!

    Να ευχαριστήσω για ακόμα μια φορά το μουσικό μας παράδεισο που μας έκανε για ακόμα μια φορά τόσο πολύ ευτυχισμένους !!!! Το Σάββατο ήταν μια καταπληκτική βραδιά με υπέροχες στιγμές απ όλους ...

    - Συναντηθηκε το χτες με το σήμερα με τον κ. Σιάτρα και τον κ. Χρόνη να μας μαγεύουν.

    Όλα τα σχήματα ( μέχρι τη στιγμή που έκατσα λόγω εργασίας ) ήταν υπέροχα..

    - Η Νεκταρία για ακόμα μια φορά απέδειξε πόσο σπουδαία τραγουδίστρια - ερμηνεύτρια ειναι

    - οι Ταρατσόγατοι άπαιχτοι ( μη ξεχνάμε οτι δεν ειναι επαγγελματίες αλλά πάνω στη σκηνή ήταν παραπάνω απο επαγγελματίες αφού κατεθεσαν τη ψυχή τους ) ..

    - οι AJAX υπέροχοι. Πολύ καλές επιλογές τραγουδιών και πολύ καλό δέσιμο ( μη ξεχνάμε κι εδώ ότι όλο το σχήμα δεν αποτελείται απο επαγγελματίες μουσικούς )...και πάλι μπράβο !!!

    - Δυστυχώς δεν μπορούσα να κάτσω άλλο διοτι με περίμενα με μια καραμπίνα στο μαγαζί που έπαιζα , οπότε δεν ειχα τη δυνατότητα να ακούσω και τα υπόλοιπα σχήματα αλλά είμαι σίγουρος ( από έγκυρες πληροφορίες ) ότι έσκισαν !!!

    Και του χρόνου παιδιά ... η ζωή να μας δίνει Δυναμη να συνεχίζουμε να ειμαστε μια μεγάλη διαδυκτιακή μουσική παρέα και το ΜΗ να μεγαλώνει διαρκώς και να το χαιρόμαστε !!!!!

    Υ.Γ : Οι Παρουσιαστές του Live νομίζω οτι πρέπει να καλεσθούν απο το Θέμο....Βιβα ΔΕΟΣ - ΣΤΑΣΙΣ !!!!

    Υ.Γ : Τη κυριακή δυστυχώς δεν μπορεσα να ειμαι κοντά σας διοτι ξύπνησα αργά και δούλευα πάλι το βράδυ αλλά σε αντίθετη κατευθυνση απο το Πειραιά. Παιζόταν αν θα δούλευα οπότε δεν μπορούσα να ξέρω μεχρι τη τελευταια στιγμή το προγραμμά μου .. !! σορρυ ...








    Οι ταρατσόγατοι ευχαριστούμε πολύ για τακαλά λόγια. Το κέφι μας κάνουμε και εκτονωνόμαστε από τα διάφορα προβλήματα. Κατάθεση ψυχής που λενε. Νάσαι πάντα καλά και ...επιτυχίες.!
    XeniaRodo
    05.02.2007, 16:00
    Παράθεση:

    Το μέλος left στις 05-02-2007 στις 15:44 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος XeniaRodo στις 05-02-2007 στις 10:24 έγραψε...

    Για όσους δεν ήρθαν υπάρχει οπτικοακουστικό υλικό...
    (Unick κρίμα, έχασες).
    Xαρά στο κουράγιο του Left, που κάθησε ως το τέλος
    και έγραφε με την κάμερα...



    Ειλικρινά, το χαιρόμουν πάρα πολύ και δεν με κούρασε καθόλου. Εξ άλλου όλα τα παιδιά και τις δύο ημέρες ήταν καταπληκτικά, χωρίς εξαιρέσεις.Συγχαρητήρια σε όλους τους μουσικούς αλλά και στους/ις παρουσιαστές/στριες που ήταν πολύ άνετοι και ευρηματικοί και δημιουργούσαν , με τον τρόπο παρουσίασης, μια εγκάρδια προσέγγιση, με μπόλικο χιούμορ.
    Δεν σας κρύβω , ότι στο τέλος που ανεβήκατε όλοι μαζί στη σκηνή, με εκείνο το τραγουδιστικό ξέσπασμα και ήρθα κι εγώ και ψιλοτραγούδησα και συγχρόνως τράβηξα και λίγες σκηνές, ζήλεψα, αλλά πίεσα τον εαυτό μου για να φύγει ,θεωρώντας ότι εκείνη ήταν η δική σας κορυφαία στιγμή και έπρεπε να τη ζήσετε μόνοι σας. Χαιρόμουν αφάνταστα γι αυτό που ζούσατε.
    Να είστε όλοι γεροί και κεφάτοι στη ζωή σας, όπως και τώρα και καμμία δυσκολία να μη σας κλέψει αυτό που ζείτε μέσα από το site. Αντισταθείτε , όσο μπορείτε σαυτό που τόσο έντεχνα πάνε να σας περάσουν . Μην τους κάνετε το χατήρι.Κάποια στιγμή θα αναγκασθούν να επενδύσουν στην παιδεία.!




    Nα είστε πάντα καλά να έρχεστε στις συναντήσεις...
    Έχετε απόλυτο δίκιο για την κορυφαία στιγμή στο τέλος, ήταν το κάτι άλλο...

    Σας ευχαριστούμε πολύ...
    Aiolos_m
    05.02.2007, 16:11
    Παράθεση:

    Το μέλος Tyrogkofretas στις 05-02-2007 στις 15:26 έγραψε...
    Είχα την ευχαρίστηση να γνωρίσω ακόμα και περισσότερα μέλη και νοιώθω ευτυχισμένος γι'αυτό. Aiolosm, Houlina και χίλιοι μύριοι άλλοι μου χάρισαν απίστευτα γέλια, ακόμη και μετά το live (Αίολε, αν ξέρεις και αυτά που λέω τώρα...θα φύγω από το site!!!!).




    Λοιπόν στο επόμενο live θα μαζέψεις όσα ανέκδοτα ξέρεις, θα τα γράψεις σε ένα τατράδιο και θα έρθεις να δω κι εγω αν τελικά υπάρχει κάποιο που δεν ξέρω..
    Μέχρι τότε θα αρκεστούμε σε κρέπες γεμάτες με το μπισκότο όλης της σεζόν (γιατί να πεταχτεί; Τίποτα δεν παθαίνει!) και σε ξεραμένες κολοκύθες με χραγματιές κι ένα ξυλάκι για να τις ξύνεις!
    Ευτυχώς ξημέρωσε η άλλη μέρα, γιατί με το ξύλο που έφαγα από την Οριάνα χτες, δεν ένιωθα το σώμα μου (αλήθεια εμείς χαιρετηθήκαμε Οριάνα...;)
    Orfeus
    05.02.2007, 16:12
    Παράθεση:

    Το μέλος left στις 05-02-2007 στις 15:44 έγραψε...

    Ειλικρινά, το χαιρόμουν πάρα πολύ και δεν με κούρασε καθόλου. Εξ άλλου όλα τα παιδιά και τις δύο ημέρες ήταν καταπληκτικά, χωρίς εξαιρέσεις.Συγχαρητήρια σε όλους τους μουσικούς αλλά και στους/ις παρουσιαστές/στριες που ήταν πολύ άνετοι και ευρηματικοί και δημιουργούσαν , με τον τρόπο παρουσίασης, μια εγκάρδια προσέγγιση, με μπόλικο χιούμορ.
    Δεν σας κρύβω , ότι στο τέλος που ανεβήκατε όλοι μαζί στη σκηνή, με εκείνο το τραγουδιστικό ξέσπασμα και ήρθα κι εγώ και ψιλοτραγούδησα και συγχρόνως τράβηξα και λίγες σκηνές, ζήλεψα, αλλά πίεσα τον εαυτό μου για να φύγει ,θεωρώντας ότι εκείνη ήταν η δική σας κορυφαία στιγμή και έπρεπε να τη ζήσετε μόνοι σας. Χαιρόμουν αφάνταστα γι αυτό που ζούσατε.
    Να είστε όλοι γεροί και κεφάτοι στη ζωή σας, όπως και τώρα και καμμία δυσκολία να μη σας κλέψει αυτό που ζείτε μέσα από το site. Αντισταθείτε , όσο μπορείτε σαυτό που τόσο έντεχνα πάνε να σας περάσουν . Μην τους κάνετε το χατήρι.Κάποια στιγμή θα αναγκασθούν να επενδύσουν στην παιδεία!



    (άλλη μια ρακί)
    Aiolos_m
    05.02.2007, 16:13
    Βασίλη...
    τελικά εκείνους τους γύρους ακόμα τους περιμένω...
    Aiolos_m
    05.02.2007, 16:38
    Πάρτε κι έναν Χορχέα


    kifa
    05.02.2007, 16:39
    Παράθεση:

    Το μέλος kifa στις 05-02-2007 στις 14:59 έγραψε...

    Καλημέρα κι απο εμένα ... Λίγο αγουροξυπνημένα βέβαια αλλά ... ... ΕΔΩ !!!

    Να ευχαριστήσω για ακόμα μια φορά το μουσικό μας παράδεισο που μας έκανε για ακόμα μια φορά τόσο πολύ ευτυχισμένους !!!! Το Σάββατο ήταν μια καταπληκτική βραδιά με υπέροχες στιγμές απ όλους ...

    - Συναντηθηκε το χτες με το σήμερα με τον κ. Σιάτρα και τον κ. Χρόνη να μας μαγεύουν.

    Όλα τα σχήματα ( μέχρι τη στιγμή που έκατσα λόγω εργασίας ) ήταν υπέροχα..

    - Η Νεκταρία για ακόμα μια φορά απέδειξε πόσο σπουδαία τραγουδίστρια - ερμηνεύτρια ειναι

    - οι Ταρατσόγατοι άπαιχτοι ( μη ξεχνάμε οτι δεν ειναι επαγγελματίες αλλά πάνω στη σκηνή ήταν παραπάνω απο επαγγελματίες αφού κατεθεσαν τη ψυχή τους ) ..

    - οι AJAX υπέροχοι. Πολύ καλές επιλογές τραγουδιών και πολύ καλό δέσιμο ( μη ξεχνάμε κι εδώ ότι όλο το σχήμα δεν αποτελείται απο επαγγελματίες μουσικούς )...και πάλι μπράβο !!!

    - Δυστυχώς δεν μπορούσα να κάτσω άλλο διοτι με περίμενα με μια καραμπίνα στο μαγαζί που έπαιζα , οπότε δεν ειχα τη δυνατότητα να ακούσω και τα υπόλοιπα σχήματα αλλά είμαι σίγουρος ( από έγκυρες πληροφορίες ) ότι έσκισαν !!!

    Και του χρόνου παιδιά ... η ζωή να μας δίνει Δυναμη να συνεχίζουμε να ειμαστε μια μεγάλη διαδυκτιακή μουσική παρέα και το ΜΗ να μεγαλώνει διαρκώς και να το χαιρόμαστε !!!!!

    Υ.Γ : Οι Παρουσιαστές του Live νομίζω οτι πρέπει να καλεσθούν απο το Θέμο....Βιβα ΔΕΟΣ - ΣΤΑΣΙΣ !!!!

    Υ.Γ : Τη κυριακή δυστυχώς δεν μπορεσα να ειμαι κοντά σας διοτι ξύπνησα αργά και δούλευα πάλι το βράδυ αλλά σε αντίθετη κατευθυνση απο το Πειραιά. Παιζόταν αν θα δούλευα οπότε δεν μπορούσα να ξέρω μεχρι τη τελευταια στιγμή το προγραμμά μου .. !! σορρυ ...










    Να και μία φωτογραφία να θυμηθούμε λίγο από Σαββατο και από " Group Δίχως Όνομα"... Δυστυχώς ο Πιανίστας μας είναι λίγο πιο αριστερά και δεν φαίνεται αλλά του οφείλουμε ένα δυνατό χειροκρότημα !!!!





    επισυναπτόμενα: live1.jpg 
    jorge
    05.02.2007, 16:45
    Να 'σαι καλά daddy, ευχαριστούμε


    ΥΓ. Ευχαριστώ για την παρατηρήσεις σας, είναι όχι μόνο δεκτές, αλλά απαραίτητες. Μην ξεχνάτε πως ήταν το πρώτο live με τόσες συμμετοχές. Ο μουσικοί έφθασαν τους 85, τα σχήματα ήταν 30, τα τραγούδια ξεπέρασαν τα 100. Είναι μεγάλοι αριθμοί. Όχι μόνο για τα δικά μας δεδομένα.

    Είδαμε και μάθαμε πολλά φέτος, όπως πχ το να μην είμαστε τόσο ελαστικοί, γιατί μπορεί να διευκολύνουμε έναν, αλλά τελικά να κουράζουμε περισσότεροιυς. Ή μπορεί να μην κάναμε όσο καλά έπρεπε τους "αστυφύλακες" του προγράμματος, με αποτέλεσμα στη σκηνή να ακούγονται τραγούδια εκτός προγράμματος που σε συνδυασμό με την αρχική καθυστέρηση και το χρόνο για την αλλαγή των setup, έφεραν το πρόγραμμα πίσω.

    Φανήκαμε όμως ελαστικοί γιατί υποθέσαμε το προφανές. Οτι τα μέλη-μουσικοί του MusicHeaven θα κάνουμε αυτή τη δίωρη - λόγω αναμονής - θυσία. Νομίζω δεν είναι τίποτα λίγη παραπάνω κούραση ή 2 ώρες λιγότερος ύπνος, μια φορά το χρόνο, όταν εδώ και χρόνια το MusicHeaven προσφέρει σε όλους μας, όσα ήδη γνωρίζετε και βιώνετε, χωρίς να απαιτεί το παραμικρό.

    Και πολύ χάρηκα που τα παραπάνω έγιναν κατανοητά απ' όλους μας!

    Με ιδιαίτερη χαρά μάλιστα παρατήρησα την αλληλεγγύη ανάμεσα στους καλλιτέχνες, όταν προσφέρθηκαν 2-3 φορές να παραχωρήσουν τη σειρά τους, προκειμένου να διευκολυνθούν οι υπόλοιποι. Γι' αυτό και είμαι πολύ χαρούμενος αυτή τη στιγμή.

    Θέλω να ευχαριστήσω λοιπόν από καρδιάς για την υπομονή τους τον Giorgos_Arazei (έπαιξε τελευταίος αν και ήταν να βγει πολύ νωρίτερα), την Δήμητρα Καραμπεροπούλου και τον Νίκο Ξύδη με τα σχήματά τους που είχαν έρθει από πολύ νωρίς, τον κ.Λάκη Χαλκιά για το χαμόγελό του παρά την καθυστέρηση και βέβαια τον Βασιλάκη23 που άντεξε παρά τις δυσκολίες που μας παρουσιάστηκαν.

    Να είστε όλοι καλά, ευχαριστώ προσωπικά...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 05-02-2007 17:08 ]


    antreas_dr
    05.02.2007, 16:48
    Λάκης Χαλκιάς!

    Respect...
    Giorgos
    05.02.2007, 16:59
    Παράθεση:

    Το μέλος kifa στις 05-02-2007 στις 16:39 έγραψε...

    Να και μία φωτογραφία να θυμηθούμε λίγο από Σαββατο και από " Group Δίχως Όνομα"... Δυστυχώς ο Πιανίστας μας είναι λίγο πιο αριστερά και δεν φαίνεται αλλά του οφείλουμε ένα δυνατό χειροκρότημα !!!!







    Χαχαχα! Ρε συ, κάτι μου θυμίζει αυτό...Δες το σχόλιο (η παρένθεση είναι όλα τα λεφτά) ακριβώς κάτω από την φωτογραφία του παρακάτω link, τραβηγμένη πριν ένα χρόνο στο ίδιο μέρος:


    3ο Live του ΜusicHeaven στα 5/4.

    Το 'χει η μοίρα μου φαίνεται!
    rivera
    05.02.2007, 17:07
    Επειδη χτες πηρα το video που παιξαμε το Σαββατο στο 4o live του musicheaven.....
    εφτιαξα μια σελιδα και ανεβασα τα 5 κομματια που παιξαμε σε video,βεβαια ο ηχος ειναι γραμμενος απο mini dv camera.......αλλα ακουγεται.......
    η διευθυνση:
    http://members.lycos.co.uk/riveraband
    kifa
    05.02.2007, 17:11
    Παράθεση:

    Το μέλος Giorgos στις 05-02-2007 στις 16:59 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος kifa στις 05-02-2007 στις 16:39 έγραψε...

    Να και μία φωτογραφία να θυμηθούμε λίγο από Σαββατο και από " Group Δίχως Όνομα"... Δυστυχώς ο Πιανίστας μας είναι λίγο πιο αριστερά και δεν φαίνεται αλλά του οφείλουμε ένα δυνατό χειροκρότημα !!!!







    Χαχαχα! Ρε συ, κάτι μου θυμίζει αυτό...Δες το σχόλιο (η παρένθεση είναι όλα τα λεφτά) ακριβώς κάτω από την φωτογραφία του παρακάτω link, τραβηγμένη πριν ένα χρόνο στο ίδιο μέρος:


    3ο Live του ΜusicHeaven στα 5/4.

    Το 'χει η μοίρα μου φαίνεται!






    Ε ναι λοιπόν ... ειναι απίστευτο ....
    uNick
    05.02.2007, 17:14
    Είναι της μοίρας σου γραφτό Γιώργο...
    Πάντως ούτε οι χορηγοί μας φαίνονται...
    rory166
    05.02.2007, 17:27
    Παράθεση:

    Το μέλος GL στις 05-02-2007 στις 12:37 έγραψε...

    Οταν το "παλικαρι" ζητησε την σιωπη μας,εμεις απλα ταξιδεψαμε καπου...ας πουμε σε ενα τηλεφωνο....



    ΥΓ:Χιλια σορρυ παιδια αλλα το memory stick ειχε γεμισει και δεν προλαβα το φιναλε του ασματος.....





    Απο τις καλυτερες στιγμες της βραδυας...
    Εγω μολις τωρα εφτασα σπιτι!!Δεν θελω να σχολιασω τη βραδυα,απλα θελω να πω πως πρεπει να υλοποιησουμε την ιδεα που επεσε στο τραπεζι αργοτερα στην κρεπερι που μαζευτηκαμε καποιοι...να διοργανωνουμε τετοιο Live περισσοτερες απο μια φορες το χρονο
    (Σας χρωσταω μια αναμνηστικη φωτο που ειμαστε ολοι επι σκηνης!!Απλα δεν εχω εδω καλωδιο να την περασω στον υπολογιστη μου,θα βρω..υπομονη!!)

    Στα ταστα της κιθαρας οργη που περισσευει...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : rory166 στις 05-02-2007 17:32 ]


    Orfeus
    05.02.2007, 17:33
    Δεν μπορώ να προσδιορίσω το από πότε, αλλά κάτι το Blue Note, κάτι ο Lennon, κάτι το "ρακάδικο", το "Μουσικό Καφενείο", τα Γενέθλια, το αποκορύφωμα του 4ου Live, τελευταία έχουμε "πήξει" στη δραστηριότητα και τα happennings.

    Μπράβο ρε παιδιά.

    Πάμεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε....................


    antreas_dr
    05.02.2007, 17:35
    Αν είδα καλά χθές μπορούμε να διοργανώσουμε και διαγωνισμό ομορφιάς...
    Υποψήφιες υπάρχουν αρκετές...
    Orfeus
    05.02.2007, 17:37
    Χορχίτο: Συγχαρητήρια για όλα!

    Παρουσιαστές: Συγχαρητήρια επίσης!