ελληνική μουσική
    698 online   ·  210.832 μέλη

    ώστε την ημερομηνία γέννησης σας, και μάθετε τα πάντα που συνέβησαν τη μέρα

    kalouka
    05.02.2007, 10:12
    Δώστε την ημερομηνία γέννησης σας, και μάθετε τα πάντα που συνέβησαν τη μέρα εκείνη


    http://www.kakophone.com/kakorama/EN/

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : kalouka στις 05-02-2007 10:13 ]


    mariza18
    05.02.2007, 14:02
    Πολύ ωραίο!!!!!Έμαθα ότι γεννήθηκα την ίδια μέρα με την Julia Roberts και τον Bill Gates( 28/10),ακόμα το Rain man πήρε όσκαρ ταινίας με καλύτερη φωτογραφία.Πολύ έξυπνο..
    wraios
    05.02.2007, 19:33
    εγω εχω γενεθλια μαζι με τον αντονιο παντερας...
    ominous
    05.02.2007, 21:11
    ακυρη ημερομηνια γεννηθηκα γαμωτο..
    το μονο σημαντικο ειναι η μεση τιμη των αυγων εκεινη τη χρονια στις ΗΠΑ: $0.96

    Emilia_
    09.02.2007, 15:59
    Και ελεγα και εγω,γιατι να εχω τοσο πεισμα και επιμονη στους στοχους μου....? Ναπολεων, ιδια γεννεθλια βρε!
    nicchristie
    10.02.2007, 11:04
    Το μόνο που έγινε την ημέρα γέννησης μου ήταν αυτή η πολυθρόνα(?)...



    Α ναι!! Και η τιμή μιας δωδεκάδας αυγών στις ΗΠΑ ήταν $1.01.
    jacamar
    10.02.2007, 20:14
    1989 - Zeeshan Aslam, Pakistani Prince
    ποπο είμαστε γεννημένοι τον ίδιο χρόνο την ίδια μέρα με αυτόν τον τύπο!
    και ανακάλυψα οτι είμαι φίδι στο κινέζικο ζωδιο!(και οχι μονο!)
    punkster
    10.02.2007, 23:16
    Αχ, επιτελους η ζωη μου απεκτησε νοημα!!! Εμαθα οτι την μερα που γενηθηκα η ντουζινα αυγων στο Αμερικα κοστιζε 1 δολαριο!!!!

    Επισης εγιναν τα παρακατω (λιγοτερο σημαντικα απο την τιμη των αυγων, εννοειται, αλλα θα τα γραψω:

    Πηρε οσκαρ φωτογραφιας η ταινια Χορευοντας με τους λυκους.

    Εξωφυλλο στο Time ηταν ο Νελσον Μαντελα.

    Νουμερο ενα στα τσαρτ της Αμερικης ηταν το "How Am I Supposed to Live Without You" by Michael Bolton και στην Αγγλια το "Nothing Compares 2 U" by Sinead O'Connor.

    Ο κυριος Mikhail Sergeyevich Gorbachev πηρε Νομπελ ειρηνης για τον κυριαρχο ρολο που επαιξε στις ειρηνευτικες προσπαθειες που σημερα χαρακτηριζουν ως επι το πλειστον τις διεθνεις κοινοτητες.

    Ο Billy Joel ηταν εξωφυλλο στο μουσικο περιοδικο Rolling Stone.

    Και, τελος, γενηθηκαν ενα σωρο ανθρωποι πολλους απ τους οποιους υποτιθεται οτι θα επρεπε να ξερω...Οπως ενας ελβετος μαθηματικος, μια ηθοποιος Ουγγαρικης προελευσεως, ενας κινεζος αυτοκρατορας, ενας γαλλος σκηνοθετης και δεν συμμαζευεται...!! Οι μονοι που αναγνωρισα ηταν ο Bob Marley (που τον παω και πολυ) και Axl Rose.

    Αυταααααα.......

    Ε, και φυσικα εκεινη την λαμπρη μερα γενηθηκα και εγω, που με την λαμψη και το πηγαιο ταλεντο μου φωτισα τον κοσμο σαν προβολεας του ΟΑΚΑ, πασπαλισα με την χαρη μου την κοινωνια σαν ζαχαρη αχνη πανω σε καλοψημενο κεικ και εδωσα αλλο νοημα στις λεξεις "σπουδαιος ανθρωπος". Πραγματικα, καταλαβαινω ποσο τυχεροι πρεπει να νιωθετε ολοι σας που γραφω σε αυτο το τοπικ! Δεν ξερω τι να πω! Εχω μεινει αναυδη με το μεγαλειο της υπαρξης μου! Συγκινηθηκα.... σνιφ...
    Φευγω τωρα. Παω να με θαυμασω!




    swkraths
    15.02.2007, 02:02
    Παράθεση:

    Το μέλος nicchristie στις 10-02-2007 στις 11:04 έγραψε...

    Το μόνο που έγινε την ημέρα γέννησης μου ήταν αυτή η πολυθρόνα(?)...



    Α ναι!! Και η τιμή μιας δωδεκάδας αυγών στις ΗΠΑ ήταν $1.01.



    Α εμένα (15/05/82) είναι πιο όμορφες οι καρέκλες μου....!!!
    Και πιο φθηνά τα αυγά!!Μόλις $0.84!!!!
    Τώρα το ότι πήρε Νόμπελ λογοτεχνίας ο Gabriel Garcνa Mαrquez είναι σημαντικό...??
    χιχιχιχι

    Όσκαρ καλύτερης τανίας το "Ghandi" και εξώφυλλο στο "TIME" ο πόλεμος στα Φώκλαντς



    επισυναπτόμενα: 1982_ChairsModel810A.jpg 
    nicchristie
    15.02.2007, 18:24
    Παράθεση:

    Το μέλος swkraths στις 15-02-2007 στις 02:02 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος nicchristie στις 10-02-2007 στις 11:04 έγραψε...

    Το μόνο που έγινε την ημέρα γέννησης μου ήταν αυτή η πολυθρόνα(?)...



    Α ναι!! Και η τιμή μιας δωδεκάδας αυγών στις ΗΠΑ ήταν $1.01.



    Α εμένα (15/05/82) είναι πιο όμορφες οι καρέκλες μου....!!!
    Και πιο φθηνά τα αυγά!!Μόλις $0.84!!!!
    Τώρα το ότι πήρε Νόμπελ λογοτεχνίας ο Gabriel Garcνa Mαrquez είναι σημαντικό...??
    χιχιχιχι

    Όσκαρ καλύτερης τανίας το "Ghandi" και εξώφυλλο στο "TIME" ο πόλεμος στα Φώκλαντς






    Δεν πειράζει...
    Και μόνο το ότι γεννήθηκα εγώ εκείνη την ημέρα αρκεί για να θεωρείται σημαντική η ημερομηνία (ψωνάρα!!!)