ελληνική μουσική
    281 online   ·  210.848 μέλη
    alexliz
    19.09.2007, 12:38
    Ρε παιδιά, έχω ψάξει παντού (στο site της Jumbo, σε LimeWire, eMule κλπ) και δεν μπορώ να βρω πουθενά αυτά τα έργα τέχνης.

    Μπας και ξέρει κανείς κανένα link να κατεβάσω .mp3 τις διαφημίσεις της Jumbo;;;
    mike-railse
    19.09.2007, 14:39
    pwwwwww einai pragmatika polu spastiko...
    kai genika ayti i diafimisi einai polu apaisia...
    emeis kseneronoume omws kai ta mwra
    xaironte...


    alexliz
    19.09.2007, 15:11
    Ναι ρε mike, αλλά εγώ ρωτούσα για κανένα link για download...
    Stroumfita456
    19.09.2007, 21:00
    jumboκατασταση....!!!!μου φαινονται εντελως χαζες χωρις νοημα....!!!δεν μ'αρεσουν κθλ.!
    MyNameIsDo
    20.09.2007, 12:44
    Παράθεση:

    Το μέλος Stroumfita456 στις 19-09-2007 στις 21:00 έγραψε...

    jumboκατασταση....!!!!μου φαινονται εντελως χαζες χωρις νοημα....!!!δεν μ'αρεσουν κθλ.!



    ναί συμφωνώ, κι ας σου τραβούν το ενδιαφέρον την πρώτη φορά.. Βεβαια όλοι όσοι ακούμε ράδιο με τα Jumbo ασχολούμαστε. Την δουλειά τους την κάνουν..
    alexliz
    20.09.2007, 15:04
    Ρε παιδιά, για σταθείτε... Κάθε πότε ακούτε διαφημίσεις με τέτοιο όγκο δουλειάς μέσα τους; Με εξαίρεση εκείνες τις αήθεις που και καλά μιλούσαν για τον βιοπαλαιστή μπαμπά που όλη μέρα σκαλωσιά/ταξί/μήτινγ κλπ γυρνάει σπίτι και το κωλόπαιδο του λέει "Μπαμπά τι μού'φερες;", όλες οι άλλες είναι custom made για συγκεκριμένη σαιζόν, και αν μισοκλείσεις τα αυτιά σου θα μπορούσες να ακούς όπερα/μπλουζ/ρεμπέτικο κλπ.

    Κάθε πότε ακούτε τέτοιες διαφημίσεις;
    renabill
    20.09.2007, 20:25
    Μερικές είναι πολύ καλές και άλλες εντελώς κακόγουστες. Τα δύο άκρα δυστυχώς
    hara16
    22.09.2007, 16:35
    Παράθεση:

    Το μέλος poison_girl στις 07-02-2007 στις 15:20 έγραψε...

    πωπω τα jumbo ειναι τελεια τελειααα παω και ξεχνιεμαι με τις ωωωωωωωρες!!!παμεεεεεεεεεεεεεεε



    jumboπα
    jumboμε
    jumboτω
    jumboρα

    χαχαχαχαχαχχαχαχαχαχαχαχαχαχα!!!!!!!!



    demi11
    22.09.2007, 16:55
    Παράθεση:

    Το μέλος hara16 στις 22-09-2007 στις 16:35 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος poison_girl στις 07-02-2007 στις 15:20 έγραψε...

    πωπω τα jumbo ειναι τελεια τελειααα παω και ξεχνιεμαι με τις ωωωωωωωρες!!!παμεεεεεεεεεεεεεεε



    jumboπα
    jumboμε
    jumboτω
    jumboρα

    χαχαχαχαχαχχαχαχαχαχαχαχαχαχα!!!!!!!!







    Αυτο το τελευταιο με το jumbo(πα) κτλ κτλ δεν μ αρέσει καθόλου...Είναι τελείως εκνευριστικό! Κάποιες όμως πιο παλια ήταν αξιοπρόσεκτες έως πολύ καλές..πρωτότυπες!!!
    hara16
    23.09.2007, 15:50
    Παράθεση:

    Το μέλος demi11 στις 22-09-2007 στις 16:55 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος hara16 στις 22-09-2007 στις 16:35 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος poison_girl στις 07-02-2007 στις 15:20 έγραψε...

    πωπω τα jumbo ειναι τελεια τελειααα παω και ξεχνιεμαι με τις ωωωωωωωρες!!!παμεεεεεεεεεεεεεεε



    jumboπα
    jumboμε
    jumboτω
    jumboρα

    χαχαχαχαχαχχαχαχαχαχαχαχαχαχα!!!!!!!!







    Αυτο το τελευταιο με το jumbo(πα) κτλ κτλ δεν μ αρέσει καθόλου...Είναι τελείως εκνευριστικό! Κάποιες όμως πιο παλια ήταν αξιοπρόσεκτες έως πολύ καλές..πρωτότυπες!!!



    κ εγω εχω σπαστει πολυ,γτ καθεμερα δειχνουν αυτες τις διαφημησεις πανω απο 50 φορες...μου την σπανε αυτες οι παιδικες φωνες ετσι οπως τα λενε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    ειπαμε δειξ΄τε το 2-3 φορες,αλλα οχι κ ολη την ωρα αυτο....
    jacamar
    23.09.2007, 20:02
    οχι αλλο "γιατι το σουβλακι σου το τρως απο ολα...." έλεος....μέχρι και στον Διεση παιζει....μετα απο την αλεξιου πεφτει αυτο....
    Himmarrosh
    12.12.2007, 03:03
    Ώρες ώρες πιστεύω ότι προσπαθούν εσκεμμένα να κάνουν πλύση εγκεφάλου σε όλους με αυτές τις διαφημίσεις τους και τα σπαστικά τραγουδάκια...............

    Φαντάζεστε πόσα παιδάκια επηρεάζονται από αυτές και πρήζουν τους γονείς τους?


    stroumfakigate7
    12.12.2007, 09:18
    nea pexnidia gia oles tis ilikies
    koukli
    12.12.2007, 10:21
    Παράθεση:

    Το μέλος demi11 στις 22-09-2007 στις 16:55 έγραψε...

    Αυτο το τελευταιο με το jumbo(πα) κτλ κτλ δεν μ αρέσει καθόλου...Είναι τελείως εκνευριστικό! Κάποιες όμως πιο παλια ήταν αξιοπρόσεκτες έως πολύ καλές..πρωτότυπες!!!



    Η αγαπητή demi11 με κάλυψε απόλυτα! Δεν μπορώ, πραγματικά αυτά τα jumboέλεος να τα λέν τα νιάνιαρα, ή το jumboφι jumboλα jumbοκι, να το λέει ο μπαμπάς και να κάθεται να της περιμένει...

    Επίσης ο jacamar με κάλυψε με το "γιατί το σουβλάκι σου το τρως απ' όλα..."

    Ευτυχώς κάποιοι στααθμοί δεν παίζουν τέτοιες διαφημίσεις...
    alexliz
    12.12.2007, 10:40
    Ρε μάγκες, δεν πάτε να πείτε τα παράπονά σας σε κανένα άλλο thread? Εγώ ρώτησα αν έχει κανείς τρόπο να κατεβάσω τις ραδιοφωνικές διαφημίσεις, οι οποίες τυχαίνει (αν μου επιτρέπετε το δικαίωμα) να μου αρέσουν.

    Δεν απαιτώ να αρέσουν και σε σάς, αλλά το γούστο είναι προσωπική υπόθεση ΟΚ?

    Λοιπόν, άντε ξεκινήστε δικό σας thread και αφήστε κανέναν άλλο που έχει να πει κάτι σχετικό με το ερώτημά μου να γράψει με την ησυχία του.

    Peace.

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : alexliz στις 12-12-2007 10:41 ]


    koukli
    12.12.2007, 10:50
    Παράθεση:

    Το μέλος alexliz στις 12-12-2007 στις 10:40 έγραψε...

    Ρε μάγκες, δεν πάτε να πείτε τα παράπονά σας σε κανένα άλλο thread? Εγώ ρώτησα αν έχει κανείς τρόπο να κατεβάσω τις ραδιοφωνικές διαφημίσεις, οι οποίες τυχαίνει (αν μου επιτρέπετε το δικαίωμα) να μου αρέσουν.

    Δεν απαιτώ να αρέσουν και σε σάς, αλλά το γούστο είναι προσωπική υπόθεση ΟΚ?

    Λοιπόν, άντε ξεκινήστε δικό σας thread και αφήστε κανέναν άλλο που έχει να πει κάτι σχετικό με το ερώτημά μου να γράψει με την ησυχία του.

    Peace.

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : alexliz στις 12-12-2007 10:41 ]





    βασικά το όλο τόπικ είναι για το αν μας αρέσουν οι διαφημίσεις του jumbο... Εσύ απλά έκανες μία ερώτηση και όποιος ξέρει μπορεί να σου απαντήσει... Δε σημαίνει πως τώρα είναι δικό σου το τόπικ και το κάνεις ό,τι θες...
    Φιλικά πάντα...
    alexliz
    12.12.2007, 11:00
    Ωχ! Έχεις δίκιο.

    Πάει τόσος καιρός που κάθε φορά που μου'ρχεται το email ότι κάποιος έχει απαντήσει και μπαίνω να δω η σελίδα είναι η 3η, με το δικό μου post πάνω πάνω, που τελικά είχα ξεχάσει ότι δεν είναι thread που άρχισα εγώ.

    Sorry, my bad...

    Μάγκες, ελεύθερα...
    koukli
    12.12.2007, 11:01
    It's οκ!

    Λάθη είμαστε, ανθρώπους κάνουμε...
    (που λέει και το ρητό)
    mmmyrto
    17.12.2007, 19:06
    Η διαφήμιση του Jumbo με τις σακούλες μπορώ να πω ότι έχει τελείως αντίθετα αποτελέσματα πάνω μου από αυτά που θα θελαν οι διαφημιστές... Μου φαίνεται απωθητική από το να πας να αγοράσεις κάτι από τα Jumbo, μια και η ίδια διαφήμιση θα μπορούσε να χρησιμοποιηθεί με σκοπό τον περιορισμό των πλαστικών σακούλων και των αγορών άχρηστων πλαστικών πραγμάτων για οικολογικούς λόγους.... Αιτία το ότι το πλαστικό δεν αφομοιώνεται με τίποτα. Τώρα αυτό που κολλάει στη διαφήμιση??? Μα οι σακούλες παραμένουν ανέπαφες άσχετα από τις πολλαπλές χρήσεις τους...