ελληνική μουσική
    589 online   ·  210.843 μέλη
    stefke
    17.03.2004, 12:01
    ενα ατομο....η αφεντια μου
    πιθανοτητα να μην ερθω:5%

    jorge
    19.03.2004, 09:22
    35 ώρες πριν τη συνάντηση και η λίστα έχει ως εξής:

    Gate, Orpheus (2), Orfeus (2), MikeAthens, MariahN, Jorge, SpyPal (2), Ελένη Σ. (2-3), Ελένη Δ. (2), stefke

    Σύνολο: 15-16 !

    Το ραντεβού είναι 22.00 έξω από το μαγαζί! Φέρτε μαζί σας την καλύτερή σας διάθεση και ελπίζω να περάσουμε καλά
    Orfeus
    19.03.2004, 18:48
    Αμέέέέέέέέέ.......
    Giorgos
    20.03.2004, 20:31
    Ελπίζω να περάσετε όλοι σας όσο καλύτερα γίνεται απόψε. Λυπάμαι που -εκ των πραγμάτων- δεν θα μπορέσω να είμαι εκεί...Ωστόσο να ξέρετε ότι όταν στην Βoite παίξουμε απόψε το "Ανάθεμά σε" του Θαλασσινού, θα το αφιερώσω στην παρέα του Μ/Η. Καλή διασκέδαση!
    rapsodos
    22.03.2004, 10:21
    Επιστρέφοντας στη Θεσσαλονίκη μετά από τη συνάντηση το μόνο που έχω να πω είναι ότι τελικά η απόσταση ήταν μικρή. ¶ξιζε από όλες τις πλευρές. Ο Θαλασσινός έτσι όπως τον ξέρουμε. Σεμνός, αληθινός, μελωδικός, γενικά υπέροχος. Το τρίφωνο όχι όπως το περίμενα αλλά πολύ καλύτερο – απίστευτο θα έλεγα και χαίρομαι ιδιαίτερα που κατάφερα και είδα από κοντά αυτήν την συνεργασία μιας και είναι από τις καλύτερες τις φετινής σεζόν. Ο Αηδονίδης ο οποίος ήταν μαζί μας τίμησε τη συνάντηση και με την παρουσία του αλλά και με τα τραγούδια που είπε μετά από παρότρυνση του Θαλασσινού. Και τέλος χάρηκα ιδιαίτερα που ξαναείδα άτομα του site τα οποία μας αγκάλιασαν και μας υποδέχτηκαν όπως την πρώτη φορά (και ακόμα περισσότερο ) . ¶τομα που σπανίζουν και που τα ευχαριστώ για όλα όσα έκαναν αυτές τις 2 μέρες που κατεβήκαμε στην Αθήνα. Μακάρι να μπορούσα να γνωρίσω περισσότερους αλλά δυστυχώς δεν προλάβαμε πολλά στο λίγο χρόνο αυτής της συνάντησης. Εύχομαι ειλικρινά το ταξίδι που έχει ήδη ξεκινήσει να βρει και άλλους συνταξιδιώτες γιατί το αξίζει.
    Ευχαριστώ και πάλι παιδιά, για όλα.
    (Jorge και A_r_i_s … υπόχρεος, υποσχόμενος ανταπόδοση της υπέροχης, αληθινής φιλοξενίας σας)

    jorge
    22.03.2004, 11:02
    Ήταν ένα αξέχαστο σαββατοκύριακο!
    Τι να πρωτοθυμηθώ;

    Όλοι όσοι αποφάσισαν να συνταξιδέψουν μαζί μας στο καράβι του Παντελή είχαν έρθει με την καλύτερη διάθεση και το απεδείκνυαν με τα χαμόγελά τους σε κάθε ευκαιρία. Μεγάλη ήταν και η χαρά που μαζί μας ήταν ο κ.Χρόνης, τον οποίο ο Θαλασσινός προσφωνούσε σε κάθε ευκαιρία "θείο", δείχνοντας πόσο χαρούμενος ήταν για την παρουσία του εκεί. Μάλιστα πριν την έναρξη, ο ίδιος ο Θαλασσινός βγήκε έξω, ήρθε στο τραπέζι μας, μας χαιρέτησε και συνομίλησε με τον κ.Χρόνη.

    Κατόπιν, 2-3 από εμάς πήγαμε στα καμαρίνια και του χαρίσαμε ένα T-Shirt MusicHeaven (ελπίζω να του κάνει το large)

    Όσο για το πρόγραμμα, τι να πω... Τον Παντελή τον γνωρίζαμε πάνω κάτω, αλλά δεν φανταζόμουν πως στο live έχει τέτοια ποικιλία, τόσο στο ρεπερτόριο, όσο και στην ενορχήστρωση. Το Τρίφωνο ήταν μαγευτικό, δεν έχω ξανακούσει τέτοιες τριφωνίες... Αλλά αλήθεια, πόσα μουσικά σχήματα έχουν πια τριφωνίες;
    Μάλλον είναι οι μοναδικοί.

    Όλα ιδανικά λοιπόν! Και "φταίχτες" όλοι όσοι ήρθατε, ίσως και όσοι μας σκεφτόσασταν αν και δεν είσασταν μαζί μας. Να είστε καλά, ελπίζω όλοι να περάσατε όσο καλά πέρασα εγώ
    gate
    22.03.2004, 21:43
    Να επιβεβαιώσω κι εγώ όλα όσα μεταφέρουν ο Jorge και ο Orpheus. Ήταν μια αξέχαστη βραδιά, όχι μόνο γιατί βρεθήκαμε η παρέα μαζί αλλά γιατί απολαύσαμε ένα υπέροχο μουσικό πρόγραμμα, από ανθρώπους με γνώση και πάνω απ' όλα με μεράκι και αγάπη για τη μουσική. Ο Παντελής έκλεψε ασφαλώς την παράσταση με τη γλυκειά φωνή του και την απλότητά του αλλά και το Τρίφωνο, με την Ερωφίλη, το Νίκο Κουρουπάκη και το Δημήτρη Υφαντή μας εντυπωσίασαν. Ειδικά ο Κουρουπάκης είναι απίστευτος....κάνει τα πάντα με τη φωνή του.
    Κι ήταν πραγματικά πολύ όμορφο που στη συνάντησή μας αυτή, μας έκανε την τιμή να βρίσκεται στην παρέα μας και ο Χρόνης Αηδονίδης, ο οποίος και μας τραγούδησε ασφαλώς, μετά από τις παροτρύνσεις του Παντελή. Όπως θα γνωρίζετε, στον τελευταίο δίσκο του Παντελή (με τίτλο: "Της καρδιάς μου τ' ανοιχτά") ο κ. Χρόνης είπε δύο τραγούδι του Παντελή (το ένα σε στίχους του Ηλία Κατσούλη: "Αχ κορμί Ζωγραφιστό μου" και το άλλο σε στίχους ενός άλλου πολύ σπουδαίου στιχουργού, ο οποίος μας τιμά με τη συμμετοχή του στο site μας, με το nickname: istoxastis, του Χρυσόστομου Γελαγώτη: το "Κατερίνα Καρδερίνα"). Και πρέπει να αναφέρω εδώ - μιας και τυχαίνει να το ξέρω από πρώτο χέρι... - ότι η σχέση του Παντελή Θαλασσινού με τον Χρόνη Αηδονίδη δεν εξαντλείται σε μια απλή συνεργασία. Είναι από τους λίγους καλλιτέχνες που ο κ. Χρόνης έχει τόσο πολύ μέσα στην καρδιά του και εκτιμά όχι μόνο για το μουσικό του έργο αλλά κυρίως για την ποιότητα και την απλότητα του χαρακτήρα του, για το γεγονός ότι "δεν το παίζει" κάποιος, αλλά και για το ότι δεν παραλείπει ποτέ και με λόγια και με έργα να αναγνωρίζει το έργο των παλαιοτέρων.






    jorge
    22.03.2004, 21:55
    Επίσης, δεν επιβεβαιώθηκαν οι φήμες πως συγκεκριμένο άτομο από τη Θεσσαλονίκη ετοίμαζε πραξικόπημα.
    Μόνο φοβέρα ήτανε...
    stefke
    26.03.2004, 00:59
    mia foto apo to vrady sto "dipla sto potami" etsi gia na yparxei kai ena mikro fotografiko deigma....

    ps:i foto den einai kalis poiotitas dedomenou oti einai apo kinito alla gia perissoteres tha prepei na perimenete ton jorge pou eixe camera mazi tou ekeino to vrady....



    stefke
    26.03.2004, 01:02
    a kai ksexasa.....
    ITANE KATAPLIKTIKA!
    an kai den eimai filos autou tou eidous tis mousikis,alla anoixtos se ola ta akousmata,omologo oti to kataeuxaristithika kai to proteino anepifylakta se olous tous filous tis mousikis,diladi tou musicheaven,diladi esas.....


    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: stefke on 26-03-2004 01:03 ]
    jorge
    26.03.2004, 10:23
    Ευχαριστούμε stefke. Σε λίγες μέρες θα μπουν αρκετές, στο PhotoHeaven. Όποιος δεν θέλει να εμφανιστεί να το πει μέχρι να μετρήσω 3.

    3 !
    Orfeus
    26.03.2004, 16:15
    Quote:

    Το μέλος jorge στις 26-03-2004 στις 10:23 έγραψε:

    Ευχαριστούμε stefke. Σε λίγες μέρες θα μπουν αρκετές, στο PhotoHeaven. Όποιος δεν θέλει να εμφανιστεί να το πει μέχρι να μετρήσω 3.

    3 !





    Φτου γμτ!! Δεν ....πρόλαβα!!!

    Ήταν πράγματι πολύ όμορφη βραδιά!!

    Πολύ καλός ο Παντελής (όπως πάντα).

    Μου άρεσε ο Υφαντής και ο Κουρουπάκης (Εκπληκτικός!!!)

    Υ.Γ.
    "Έλα στο σπίτι μου απόψε,
    να σε κεράσω ένα γλυκό ...περγαμόντο!!"

    jorge
    06.04.2004, 00:33
    Στο PhotoHeaven θα βρείτε αρκετές φωτογραφίες από κείνο το πολύ όμορφο βράδυ
    Orfeus
    06.04.2004, 09:27
    Κ Α Τ Α Π Λ Η Κ Τ Ι Κ Ε Σ οι φωτογραφίες.

    Μπράβο Jorge!!!