ελληνική μουσική
    828 online   ·  210.833 μέλη

    Συνήθως τι κάνετε, που κοιτάτε, μέσα στο ασανσέρ;

    manosomba
    09.02.2007, 17:02
    Προσωπικά εγώ όταν μπαίνω σε ασανσέρ μόνος μου ή με άλλους ψιλο-τρελαίνομαι και βαριέμαι τρομέρα.

    Άμα είμαι μόνος μου διαβάζω το ταμπελάκι με τις οδηγίες χρήσης του ανελκυστήρα (πρέπει να το έχω διαβάσει δισ. φορές).

    Άμα είμαι με άλλους κοιτάω τα παπούτσια μου ή την ένδειξη ορόφου. Άμα είμαι με άλλους και στριμωγμένος κλείνω τα μάτια και φαντάζομαι οτι διαβάζω κάτι....

    Καλή ιδέα, που λέω να εφαρμόσω στο σπίτι μου, είναι να βάλω στο ασανσέρ μου ένα πλαίσιο με ένα τζάμι και μέσα ένα φύλλο μια εφημερίδας, την οποία θα την αλλάζω μία φορά την εβδομάδα και άμα δε βρίσκω εφημερίδα, τον τιμοκατάλογο από ένα delivery (που βρίζκω πάντα στην είσοδο), ώστε να διαβάζω και να χαζεύω μέχρι να ανέβω στον όροφο μου.



    Bring back the 70s!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : manosomba στις 09-02-2007 17:03 ]


    Jimy
    09.02.2007, 17:32
    επειδή παίρνω το ασανσέρ της δουλειάς μου συχά και το γραφείο μου είναι στον πρώτο δεν έχω χρόνο πολύ και τις περισσότερες φορές κοιτάω τα κουμπιά που είναι διαφανή καμιά φορά κοιτάω και το ταβάνι που η οροφή είναι απο κάτι μεταλλικά τετράγωνα που οι περισσότεροι τοποθετούν χαρτοπετσέτες ή σακούλες εμβόλιμα σαν σφήνα.Όταν είμαι με άλλους το μάτι μου πάντα πάει στο πού κοιτάνε οι άλλοι

    jacamar
    09.02.2007, 19:29
    εγώ στον ασανσέρ πάντα με κοιτάω στον καθρέφτη και απορώ..........!!!!
    sentoni
    10.02.2007, 21:38
    . . . είμαι . . . και ψώνιο . . . γι'αυτό καθρέφτη καθρεφτάρα εγώ είμαι η πιο ωραία !
    punkster
    10.02.2007, 22:47
    Εγω μενω στον ενατο οροφο οποτε....καταλαβατε!!! Περναω καμποση ωρα περιμενοντας το ασανσερ να ερθει ειτε ειμαι στον οροφο μου ειτε ειμαι στην εισοδο, γιατι, πως τυχαινει ετσι παντα ρε γαμωτο, το ασανσερ ειναι στον δωδεκοτο οροφο(χεσε μεσα...) οταν εγω ειμαι στο ισογειο και ειναι στο ισογειο οταν ειμαι στον οροφο μου! Και περναω αλλη τοση στο ασανσερ μεχρι να παει εκει που θελω!!! Δεν λεω, αρκετα γρηγορα παει, αλλα και παλι!! Μου αρεσει ομως επειδη μου δινει την ευκαιρια να σκεφτω εστω για λιγο! Ειναι περιεργο αλλα το ασανσερ με εμπνεει να σκεφτομαι!!! Παντως οταν ειμαι μεσα συνηθως κοιταω τον καθρεφτη (ναι, ειμαι ψωνιο!!!). Ε, ξερεις τωρα...λιγο το μαλλακι που πεταει απο δω κι απ κει, λιγο τα ψιχουλα στο μαγουλο (ναι, τρωω σαν γουρουνι...) απ την τυροπιτα που χλαπακιαζα πιο πριν, λιγο η μασκαρα που εχει παει παντου εκτος απο τις βλεφαριδες μου... Δεν μπορεις να πεις παντως! Χρησιμο πραγμα ο καθρεφτης στο ασανσερ! Ενας θεος ξερει πως θα τριγυρνουσα στους δρομους αν δεν ηταν ο καθρεφτης να σουλουπωθω......
    tolaruba
    11.02.2007, 14:30
    προσπαθω να σκεφτομαι κατι αλλο..αποφευγω να κοιταζομαι στο καθρεφτη,ειμαι που ειμαι κλειστοφοβικη,θα απογινω.
    Haroulinda
    13.02.2007, 14:10
    Για να μήν βαριέστε κάντε αυτά,

    Οταν είναι μόνο ένα άτομο στο ασανσέρ κτύπα τον στον ώμο και μετά κάνε πως δεν το κανες εσύ.

    Πάτησε ένα κουμπί και προσποιήσου ότι έπαθες ηλεκτροπληξία

    Ρώτησε όλους μέσα στο ασανσέρ σε ποιό όροφο πάνε και πάτησε τα λάθος κουμπιά

    Κράτησε την πόρτα ανοικτή και πες σε όλους ότι περιμένεις ένα φίλο και μετά άσε την να κλείσει και άρχισε να μιλάς στον φίλο σου (τον κανένα)

    Όταν κλείσει η πόρτα φώναξε σε όλους «Μην φοβάστε θα ξανανοίξει»

    Άνοιξε την τσάντα σου και ρώτησε την « έχεις αρκετό αέρα εκεί μέσα?»

    Κάνε ότι σκοτώνεις μύγες

    Στάσου ακίνητος στην γωνιά και κοίταζε τον τοίχο

    Όταν φτάσεις στον όροφο σου κάνε ότι ανοίγεις μόνος σου τις πόρτες

    Κάνε χειραψία με όποιον μπαίνει στο ασανσέρ

    Κοίταζε επίμονα στα μάτια κάποιον

    Κάνε ότι σε πιάνει ναυτία



    belma
    13.02.2007, 19:15
    Παράθεση:

    Το μέλος manosomba στις 09-02-2007 στις 17:02 έγραψε...

    Προσωπικά εγώ όταν μπαίνω σε ασανσέρ μόνος μου ή με άλλους ψιλο-τρελαίνομαι και βαριέμαι τρομέρα.

    Άμα είμαι μόνος μου διαβάζω το ταμπελάκι με τις οδηγίες χρήσης του ανελκυστήρα (πρέπει να το έχω διαβάσει δισ. φορές).





    Αυτές τις οδηγίες μπορώ κι εγώ να κάτσω να στις γράψω!!!!! Τις ξέρω απ'έξω κι ανακατωτά!!!!


    xanthi
    19.02.2007, 16:04
    Επειδή δουλεύω σε διανομή φυλλαδίων door to door έχω μπει σε εκατοντάδες ανσασέρ. Από το πιο παλιό μέχρι το τελευταίας τεχνολογίας με ραδιόφωνο για να μη βαριέσαι. Συνήθως λοιπόν θα κοιτάξω στο καθρέφτη (να δω πόσο χάλια έχω γίνει από ιδρώτα, σκόνη κλπ) ή το χάρτη της περιοχής που κάνω για να δω πως θα συνεχίσω. Ή πάλι θα χαζέψω στα κοινόχρηστα που κολλάνε συνήθως μέσα στα ανσασέρ για να δω πόσα ΄διαμερίσματα υπάρχουν άρα πόσο θα κουραστώ σε αυτή την πολυκατοικία. Στη δεύτερη δουλειά που κάνω όταν μπω στο ανσασέρ και είμαι μόνη μου θα φτιάξω λίγο το μακιγιάζ ενώ αν είμαι με άλλον θα κοιτάω τα παπούτσια μου!!!!!!!!!!!!!
    tolaruba
    23.02.2007, 13:12
    Παράθεση:

    Το μέλος Haroulinda στις 13-02-2007 στις 14:10 έγραψε...



    Όταν κλείσει η πόρτα φώναξε σε όλους «Μην φοβάστε θα ξανανοίξει»






    θεεικο
    LARRA
    23.02.2007, 14:47
    Κλασσικα κοιταζομαι στον καθρεπτη παντα και βλεπω οτι καθε φορα ειμαι και πιο ομορφη. ΟΥΑΟΥ http://www.musicheaven.gr/html/modules/Splatt_Forums/images/smilies/yellow/icon_welcome.gif
    LARRA
    23.02.2007, 16:10
    Αν επιτρεπεται ποσα δινουν την ωρα?
    kinia
    28.02.2007, 18:26
    Ευτυχώς μένω στον 3ο όροφο. Δεν το παίρνω πάντα γιατί έχω κλειστεί 4φορές σε 4μήνες... Όταν μπω κοιτάζομαι στο καθρέφτη (πολλά ψώνια υπάρχουν γιατί όχι κ εγώ...;), αν πάλι κατατύχη μπει κανείς άλλος θα κοιτάω τα κουμπιά για τον κάθε όροφο και αν μου μιλήσει αυτός που είναι μαζί μου, ένα εξαναγκαστικό χαμόγελο και σπίτι....
    Όπως καταλάβατε δεν μ'αρέσουν ιδιαίτερα οι τυπικές συζητήσεις..........
    mag
    05.03.2007, 13:12
    Καλά ο καθρέφτης είναι σταθερή αξία. Επειδή το ανσανσέρ μας παίζει μουσική μονίμως τραγουδάω, αλλά συνεχίζω και όταν βγω. Όμως 1 χρόνο που μένω σε αυτό το σπίτι, ακούμε το ίδιο τραγούδι. "Τα παιδιά του Πειραιά"....
    Όλο αυτό το διάστημα άντε να έχω μπει με άλλα άτομα μέσα 3-4 φορές.
    swkraths
    17.03.2007, 08:14
    Να παραπονεθείς σε παρακαλώ για να παίζει από εδώ και πέρα τη "Σαμιώτισσα" !!!

    Paloukeze
    17.04.2007, 23:06
    Το ασανσέρ του φροντιστηρίου μου έχει μεταλική οροφή, οπότε λειτουργεί σαν καθρέφτης. Κάθε φορά που μπαίνω λοιπόν, κοιτάζω πάνω ώστε να δω τη φάτσα μου να καθρεφτίζεται και μετά κοιτάζω απλά την πόρτα μέχρι να φτάσω στον όροφό μου!
    rompa
    20.04.2007, 08:17
    Στον καθρέφτη ( αν υπάρχει ) αλλιώς την πόρτα που κινείται καθώς ανεβαίνει τους ορόφους .
    renabill
    20.04.2007, 15:58
    Στο ταβάνι, όταν είναι κι άλλοι και δεν τους ξέρω. Αλλιώς στην πόρτα ή τον καθρέφτη, για να φτιάξω και τα τσουλούφια μου που πετάνε σαν τρελα.........
    gogere17
    20.04.2007, 18:34
    den kano kati sigekrimeno......

    Jimy
    27.12.2007, 15:34
    Τη χαραμάδα επειδή έχουμε ασανσέρ 8-10 ατόμων!